Да си с**ш в устата сам.

От: Да си с**ш в устата сам.

Неса коси ве Горски, има много дървета у Балкана,,, рускинята иска да ходи без гащи, па ти за едни гащи лиси
 
Бате, бива бива клиенти и правама, ама си има и идиоти. :) Това не може да го отречеш и ти. ;) Ако не си попадал на такива, значи имаш бизнес с много специална аудитория. ;)

Гледам и от двете страни, но определено доста мърлячи има и от двете страни. А специално тук, една дрисла е решила да сговни деня на някаква си обикновена жена с бизнес. Щом и КЗП са се изказали едностранно, то няма какво да говорим.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Пак дървените философи с лозунгите "Клиента има право" и личния ми фаворит "Ма ти знаеш ли как е в...". Ми ходи там си връщай на воля! Щом техните закони позволяват. Тук не е така. Все умни глави, дето много знаят как трябва да се прави търговия ама на чужд гръб. Като е толкова нищо някой от вас ще носи ли дреха, която си купува за нова, а се оказва, че някой друг се е препотил 2-3 пъти за ден в нея, а?
Ай сикана и празни приказки!
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Пак дървените философи с лозунгите "Клиента има право" и личния ми фаворит "Ма ти знаеш ли как е в...". Ми ходи там си връщай на воля! Щом техните закони позволяват. Тук не е така. Все умни глави, дето много знаят как трябва да се прави търговия ама на чужд гръб. Като е толкова нищо някой от вас ще носи ли дреха, която си купува за нова, а се оказва, че някой друг се е препотил 2-3 пъти за ден в нея, а?
Ай сикана и празни приказки!
Мани, как се изнервих снощи, като гледам реакции. Все едно това не е форум за хора, които искат да правят бизнес, а форум на доволно недое*ани рускини. Сега почнаха да ни убеждават, че сме ганьовци, щото не сме искали да връщаме стоката като попове :lol: А че тая стока, ако я върнат трябва да я плащаме ние, никой не мисли. Че ако се изкучат така местните тарикати, какъв бизнес ще просъществува?

Пак повтарям - не става въпрос за замяна, подмяна, смяна, дефектирала стока. Става въпрос за ВРЪЩАНЕ.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Има си начин да се обясни възпитано, че не става номера с връщането.
А кой има право и дали има право е въпрос на доста субективизъм, кой бил клиент, пък кой продавач и бля бля.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Искате да кажете, че е нормално всеки ден с нова дрешка по купони и на другия ден да я връщам в магазина? Сигурно тези от вас, които защитават рускинята никога не са имали магазин. Че то ако е нормално да вземеш нещо и да го върнеш след 1-2-5 дена, ми аз всеки ден ще съм с нови дрехи и после ще ги връщам. Даже и от пералня ще спестя :D :D

Тук на морето през лятото се изсипват толкова боклуци, че трябва да си някакъв охлюв, че да ти издържат нервите без да се ядосваш с тях. Приемете, че има и по-темпераментни хора, на които понякога досега с човешката простотия им идва много. Имал съм случай докато колеги угаждат на клиент, и той щото е нещо нервен и претенциозен и напсува една от колежките на майка. Познайте дали тогава клиента имаше право или изхвърча с носа на плочките. Дай като "имал право" и да се гаври с хората....

п.с. Между другото са ми много дразнещи такива "борци за права" дето снимат с телефончетата и търсят сеир. Много бързо осъдихте търговеца, без да знаете предисторията.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Че то ако е нормално да вземеш нещо и да го върнеш след 1-2-5 дена, ми аз всеки ден ще съм с нови дрехи и после ще ги връщам. Даже и от пералня ще спестя :D :D

ИЗВЪНРЕДНО СЪОБЩЕНИЕ! СпИциално за хората от провинцията съобщавам, че веригата ДЕКАТЛОН СОФИЯ предлага именно тази "мега екстра", а именно ВРЪЩАНЕ на стоката в рамките на един месец, независимо дали е носена, повредена, не ви е кефила като сте се прибрали у вас или приятелката ви е зела на бъзик кво сте си купили! Добре чухте, заповядайте, купувайте, носете, връщайте и си ходете всеки ден с нови дрешки. Гледам ДЕКАТЛОН още не е фалирал.....ама на Ганьо тва му е генетично заложено, сакън някой случайно нещо да го не прецака видиш ли, че фалира завалията! И господа маймуните и търговците тук не разбират ли, че са както търговци така и клиенти? Да не почнат да вият некъде, че нещо некой ги преебал и видиш ли да стигнат и те до СОЦклишето, че клиента винаги имал право, а? Та айде народе юруш на маслините у декатлона....
 
Такааа, в белия свет имаш 30 дни да върнеш за да ти върнат парите. След това за замяна. Това в ЮК.
Още не съм видял Зара, некст, теско, асда и т.н да са фалирали от това.и знаете ли що? Щото надценките им заедно дънки са поне 500%. Затова. Щото едни дънки са 40 лири ама бай китаец ги шие за 5лири.
Така е по белия свет, ще стане и тук така, а вие ако искате да продавате като Диарбекир отивайте там.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Селянина можеш лесно да го изкараш от селото, ама СЕЛОТО ОТ селянина - никога :)
 
От: Re: Да си с**ш в устата сам.

Такааа, в белия свет имаш 30 дни да върнеш за да ти върнат парите. След това за замяна. Това в ЮК.
Още не съм видял Зара, некст, теско, асда и т.н да са фалирали от това.и знаете ли що? Щото надценките им заедно дънки са поне 500%. Затова. Щото едни дънки са 40 лири ама бай китаец ги шие за 5лири.
Така е по белия свет, ще стане и тук така, а вие ако искате да продавате като Диарбекир отивайте там.
Ако си купя продман-а, ще ми върнеш ли парите след като го ползвам 27 дни?
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Искате да кажете, че е нормално всеки ден с нова дрешка по купони и на другия ден да я връщам в магазина? Сигурно тези от вас, които защитават рускинята никога не са имали магазин. Че то ако е нормално да вземеш нещо и да го върнеш след 1-2-5 дена, ми аз всеки ден ще съм с нови дрехи и после ще ги връщам. Даже и от пералня ще спестя :D :D

Тук на морето през лятото се изсипват толкова боклуци, че трябва да си някакъв охлюв, че да ти издържат нервите без да се ядосваш с тях. Приемете, че има и по-темпераментни хора, на които понякога досега с човешката простотия им идва много. Имал съм случай докато колеги угаждат на клиент, и той щото е нещо нервен и претенциозен и напсува една от колежките на майка. Познайте дали тогава клиента имаше право или изхвърча с носа на плочките. Дай като "имал право" и да се гаври с хората....

п.с. Между другото са ми много дразнещи такива "борци за права" дето снимат с телефончетата и търсят сеир. Много бързо осъдихте търговеца, без да знаете предисторията.

Аз ще отговоря за себе си, ако позволиш. Не знам кое е нормално всъщност, и за да съм докрай честна, не съм имала бутик и не съм работила като продавачка. Така че, дори да се опитвам мнението ми да е обективно няма как, понеже все някак си ще го погледна от гледна точка на клиента. Факт е, че има клиенти, които не заслужават да имат претенции, ако не са наясно какво искат и какво купуват, но пак ще отбележа, че това не ги прави "боклуци", и е цивилизовано да се отнесеш към тях, дори и непознати, достатъчно възпитано и да им се обясни, защо не може да се върне и т.н.

За протокола, никого не съм осъдила, само си изказах мнението.
А пък от психологическа гледна точка, излиза, че аз като клиент винаги трябва да пристъпвам със страх във всеки магазин, и дори по-добре нищо да не си купя, отколкото, ако реша, че нещо не е ок да изтърпя заплахи и псувни. Ми като са такива темпераментни, да пият едно уиски или някакви хапченца и да си намерят начин да са усмихнати. Защото аз не съм длъжна да им търпя темперамента. Толкова по въпроса.

Но все пак ще дам пример от моя опит и там където работя. "Войната" е пациенти и лекари, да го наречем. Еми при положение, че аз съм си пациент по подразбиране и получаваме жалби именно и само от такива, се очаква да съм на страната само и единствено на пациентите, защото и същността на работата е, че се проверяват случаи по тези жалби и се налагат наказания при установени нарушения. Еми знаете ли на какви жалби съм се начела? Лошо ми става, ами и жал за лекарите. Но е дълга тема.

Като цяло мисля, че търговците и обслужващият персонал трябва да може да работи с клиенти, а не просто да стои и да прибира парите им. Обслужване означава и отношение, освен възпитание. Не боли.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Дори да е права, че не може да се връща, държанието й е долно и селско.
Да гониш клиента от магазина по такъв начин все едно гониш овците на село.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Да гониш клиента от магазина по такъв начин все едно гониш овците на село.

Ако на теб някаква бясна рускиня си вре телефона в лицето ти за да те снима, а през това време дъщеря и жестикулира със средни пръсти из магазина и псува ти как ще реагираш? Не вярвам, че ще отидеш да и пуснеш едно кафе от близката кафе машина. :)
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Ако на теб някаква бясна рускиня си вре телефона в лицето ти за да те снима, а през това време дъщеря и жестикулира със средни пръсти из магазина и псува ти как ще реагираш? Не вярвам, че ще отидеш да и пуснеш едно кафе от близката кафе машина. :)
Не бе, те рускините са известни с благия си нрав :lol:
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Ако на теб някаква бясна рускиня си вре телефона в лицето ти за да те снима, а през това време дъщеря и жестикулира със средни пръсти из магазина и псува ти как ще реагираш? Не вярвам, че ще отидеш да и пуснеш едно кафе от близката кафе машина. :)

Аз лично се сещам за милион и един различни начина да отреагирам без да изглеждам като пъдар. Ти честно ли мислиш, че това е най-рационалното решение на проблема? Без да връщам нищо пак ще изглеждам като пич, че даже и ще ми благодари на излизане от магазина :Д
 
От: От: Да си с**ш в устата сам.

Аз лично се сещам за милион и един различни начина да отреагирам без да изглеждам като пъдар. Ти честно ли мислиш, че това е най-рационалното решение на проблема? Без да връщам нищо пак ще изглеждам като пич, че даже и ще ми благодари на излизане от магазина :Д
Аз лично си мисля, че не се занимаваш с търговия. Прав ли съм?
 
От: От: Да си с**ш в устата сам.

Аз лично си мисля, че не се занимаваш с търговия. Прав ли съм?

Не се занимавам с нищо, мисълта ми е че отношението е грозно.. най-малкото като вижда телефона трябва да й е станало ясно, че рускинята иска да снима малко сеир..
 
От: Да си с**ш в устата сам.

А знаеш ли какво отношение е предизвикало това отношение, което виждаш на клипа?
 
От: Да си с**ш в устата сам.

А знаеш ли какво отношение е предизвикало това отношение, което виждаш на клипа?

НЕ знае, ама е време да спрем да спорим.
То си стана ясно, че тука е пълно с баш търговци, които между лизане подметките на всеки комплексиран селяк (това не е човек от село, а тип манталитет), които е дошъл да си вдигне малко самочувствието с надежда да си оправи еректилната дисфункция, му продават с поне 30% намаления, докато на селяка от предния ден му връщат парите. И всичко това с фанатични възгласи "Клиента е велик!", бият чело в земята и се подлагат той да си бърше подметките в тях...А вечер броят дебелите пачки, очите блестят зареяни в нищото, но поглед на запад, защото и там е така....
 

Горе