Паметника на Съветската Армия!

1692445775404.png
 
Скъпи съфорумци ще ви представя един пост на мой съученик, който няма да цитирам, защото не иска да е популярен! Но той написа това във ФЕЙСБУК което представя бъдещето в истинския му вид:
И така,представете си 2029 г. Обикновено софийско жилище.
- Тате, може ли да смъкна от сметката ни 99 долара? Трябва да купя една книга.вазаов.jpg
- Така ли? Коя книга?
- Ами, на тоя… Вазов. “Под игото”.
- Че защо ще я купуваш? Имаме я.
- Супер! В кой файл е?
- Какъв файл? Ей я на рафта, третата отляво.
- Пфу! Та тя е на хартия!
- И какво от това? На твоята възраст четох от нея.
- На твоята възраст, значи. Че тук няма търсене! Как да си намеря нужните ми цитати, а? И аудио-съпровод няма. Нито анимирани картинки. Тъп текст, не може даже шрифта му да смениш. Луд ли си? На училище ще ме скъсат от подигравки. Чети си я ти!
- Добре де, ето ти я тук на DVD. Преди петнайсетина години го купих…
- Какво?! DVD?! И с какво ще я разчета тая антика, според теб? Че тя е за музея на технологиите. Още малко и на перфолента ще ми го предложиш тоя Вазов!
- Като си толкова умен, защо не потърсиш в мрежата и не си я смъкнеш безплатно?
- Да смъкна безплатно книга?!
- Естествено. На Вазов авторските права са изтекли отдавна. Все ще да се търкаля някъде.
- Тате, абе ти…? Като ти си бил малък, в началото на века, може и да е можело да смъкнеш всичко безплатно. Не си ли чул, че вече от пет години авторските права върху книгите са продадени за вечни времена на Американската асоциация на книгоиздателите? Или искаш и мен да напъхат в затвора доживотно като ония от сектата за свобода на информацията?
- Че Вазов е българин! Какво общо имат тук американските издатели?
- На кой му пука? Ти случайно да не си антиглобалист, а?
- А, не, не, разбира се!… Виж, сине, грехота е почти сто долара да дадем за някакъв файл. Защо не помолиш някой съученик да ти го даде, да го прочетеш? Все някой ще го има. После пък ти ще му дадеш някой твой.
- Да, бе! И като ми дадат техния Вазов, къде ще го чета?
- Как къде? Те тяхното си копие у тях си, ти тук, на компютъра…
- Абе ти си съвсем изостанал. Книга може да се чете само на този компютър, от който е купена. Пък и поляризацията ще е различна… Накратко, тате, давай парите. Ще си купя нормална книга.
- Добре де, ето ти еднократна парола за теглене на 99 долара от сметката ни. По наше време това бяха бая пари…
- Платих я. Thanks.
- Дай и аз да я видя тая книга… Какви са тия картинки? В оригинала нещо май ги нямаше.
- Реклами, как какви. Без тях книжката струва 699 долара.
Екранът пъстрееше от мигащи обяви: “Дърводелски услуги – Марко и син”. “Истинските юнаци ползват нашите хранителни добавки!”. “Рекламна служба `Метоха` – моментална известност навсякъде!”. “Кредити изгодно, ниски лихви”. “RADA-LESSONS – всичко, на което може да ви научи разкрепостена млада учителка!”…
- А текста защо го няма? Трябва да се изчака да изчезнат рекламите ли?
- Ти от Луната ли си паднал? Има да си чааааакаш… Текстът трябва да се чете през поляризационни очила. Без тях се виждат само рекламите.
- Това пък от кой зор?!
- Как от кой? За да не може книгата да се чете незаконно, естествено. Купил съм си аз примерно книгата, платил съм си, а пък някой стои зад мен и я чете над рамото ми, без да си плаща – как я виждаш тая…
- Пълни глупости. Ако и аз си сложа очила?
- Голям смешник си. Текстът се вижда само през моите очила. Твоите ще имат друг код на поляризацията.
- Добре де, дай ми твоите, да я видя тая книга…
- Как ще я видиш? Нали очилата няма да ти разпознаят ретината. Ще видиш само съобщение, че си сложил чужди очила… Тате, стига си ми пречил с твоите глупости! Трябва бързо да чета, докато не е изтекъл лицензът на книгата. Иначе, ако не искам да се самоунищожи, трябва да доплащам за свръхвреме. Не ми пречи, чета…
… След 2 часа:
- Уфф. Привърших я най-сетне.
- Какво? За два часа си изчел “Под игото”?
- Естествено. И за един щях да го прочета, ако не бяха рекламните паузи.
- Тая не я вярвам. Я ми кажи, кой е Заманов?
- Кой?!
- Яснооо. Кой е тогава Боримечката?… Кириак Стефчов?… Чорбаджи Марко поне?!…
- Откъде да знам бе, тате! Четох Home Edition. Там е само това, дето Огнянов и Рада се харесаха, и после башибозуците ги убиха. За останалото трябва да се купува Professional, или може би даже Enterprise Edition. Всичките ни пари няма да стигнат…
- Уфф… Ум не ми побира накъде е тръгнал тоя свят!
- Тръгнал ли?! Стигнал е вече! Тръгнал е бил по твое време, тогава е можело да го спрете …

Събудете се това ни чака!
 
Разрушеният от комуниститe прeз 1946г. паметник на великия български революционер - Тодор Александров.

369706976_325267073177310_5740819676785082856_n.jpg


Разрушеният от комунистите, оригинален "Паметник на незнайния войн". Материалите от него са ползвани за мавзолея на Г.Димитров. Възстановен е но не в оригиналния му вид през 81г.

369539894_324803363223681_8983515249673626554_n.jpg


Мемориалът на Първи пехотен софийски и Шести пехотен търновски полк от Първа пехотна софийска дивизия - Желязната дивизия. Изписани имената на над 3000 загинали, разрушен от БКП.

Memorial_of_the_First_Sofia_Division_General_view.jpg
 
За първия съм съгласен - грешка на Жорето, като цяло политиката към Макето в първите години след ВСВ2 е била тотална простотия - призната в последствие и от Тошето.

Другите два са разрушени от лекарството на сър Чърчи - витамин Бомб.

Общо взето и трите паметника нямаше да ги има, ако Великите западни сили не ги беше страх от Русия, който страх не даде шанс на Санстефанска България.
 
Другите два са разрушени от лекарството на сър Чърчи - витамин Бомб.
Много си против внушенията и наливането с фуния, а самият ти правиш същото. Паметниците са повредени след бомбандировките, единия е окончателно разрушен и материала е използван за мавзолея, другия е разрушен през 79г. и на негово място се е появило това нещо:

1420460841.jpg
 
Много си против внушенията и наливането с фуния, а самият ти правиш същото. Паметниците са повредени след бомбандировките, единия е окончателно разрушен и материала е използван за мавзолея, другия е разрушен през 79г. и на негово място се е появило това нещо:

1420460841.jpg
Ми модерно изкуство. Кристо опаковаше сгради и всички се наскираха от кеф. Бил направил понтон - велик. Настана от празни варели измислена от египтяните преди 5000години - гении…
 
Ми модерно изкуство. Кристо опаковаше сгради и всички се наскираха от кеф. Бил направил понтон - велик. Настана от празни варели измислена от египтяните преди 5000години - гении…
Ами това е същата тъпотия... обичаш да не казваш нищо.
 
Ами това е същата тъпотия... обичаш да не казваш нищо.
Казвам, че щом една тъпотия е изкуство и друга може да бъде. Това, че не го разбираме е друга тема.
 
Последно редактирано:
Много си против внушенията и наливането с фуния, а самият ти правиш същото. Паметниците са повредени след бомбандировките, единия е окончателно разрушен и материала е използван за мавзолея, другия е разрушен през 79г. и на негово място се е появило това нещо:

1420460841.jpg

Ми да го беше написал така, а не да ни внушаваш фантазиите си как комунягите разрушили паметниците едва ли не да ползват матряла. И после бъркащия Янитата да лее акъл на тема паметници.
 
Ми да го беше написал така, а не да ни внушаваш фантазиите си как комунягите разрушили паметниците едва ли не да ползват матряла.
Ами те са ги доразрушили, единия точно за да ползват матряла, а на мястото на другия са вдигнали "нещото". Факта, че не са възстановили два такива паметника е показателен що за матрял са били комунягите.

Иначе ти директно направи внушението "разрушени от Чърчил", сякаш комунагите нямат нищо общо.
 
Ами те са ги доразрушили, единия точно за да ползват матряла, а на мястото на другия са вдигнали "нещото". Факта, че не са възстановили два такива паметника е показателен що за матрял са били комунягите.

Иначе ти директно направи внушението "разрушени от Чърчил", сякаш комунагите нямат нищо общо.
Ами преди това не са искали явно. После така и така са били потрошени…
 
Ами преди това не са искали явно. После така и така са били потрошени…
Стигаме нови висини, преди това не са били на власт. Значи ако утре пострада Шипка при някоя бомбандировка, правилното е да я бутнем и да вдигнем мавозлей на бай Тошо? Или да доразрушим паметник на над 3к загинали и да вдигнем неква бутафория...
 
Ами те са ги доразрушили, единия точно за да ползват матряла, а на мястото на другия са вдигнали "нещото". Факта, че не са възстановили два такива паметника е показателен що за матрял са били комунягите.

Иначе ти директно направи внушението "разрушени от Чърчил", сякаш комунагите нямат нищо общо.

Не е внушение, а факт.

Нещо за да се доразруши не е ли било вече разрушено? Логика - 0, фантазия - 100

До каква степен са били разрушени от доктор Чърчил не ми е известно, предполагам и на теб.


Що не написа:
Паметници, които комунистите не възстановиха след като бяха разрушени от бомбаридовките над София.
 
Не е внушение, а факт.

Нещо за да се доразруши не е ли било вече разрушено? Логика - 0, фантазия - 100

До каква степен са били разрушени от доктор Чърчил не ми е известно, предполагам и на теб.


Що не написа:
Паметници, които комунистите не възстановиха след като бяха разрушени от бомбаридовките над София.
Венера Милоска разрушена ли е или е повредена/полуразрушена, ноо прости ора, да земат да я запазят?! Били са повредени, а не разрушени. Само една от трите стени е била изцяло разрушена, другите са имали леки поражения, а лъва е изцяло запазен. Плочите от тези две стени още се пазят в Националния военноисторически музей, просто им е пречил и са решили да го премахнат изцяло.

Лъва от паметника на незнайния войн също е запазен, там явно им е харесал шведският полиран гранит с едър кристал и са решили да го земат за мумията. Да доразрушиш паметник на незнайния войн и със същия матрял да вдигнеш мавзолей на някъв безбожник е дори по-голямо унижение от това просто да го разрушиш.
 
Венера Милоска разрушена ли е или е повредена/полуразрушена, ноо прости ора, да земат да я запазят?!
Хахахха натам ли разпъваме локума? Ми не реставрирали са я, а на деня на влюбените гърците ходят до Милос да я почитат и поднасят цветя.

Всеобятен е твоя уондървърлд. Дийй шарен еднорозе.
 
Хахахха натам ли разпъваме локума?
Това ли видя от целия пост, лукума го разтягаш ти аз давам примери за запазване на монумент, коги има желане, коги нема се доразрушава и след години идва лукумджията и вика "бомбите ги разрушиха нацяло и за тва".
 
Това ли видя от целия пост, лукума го разтягаш ти аз давам примери за запазване на монумент, коги има желане, коги нема се доразрушава и след години идва лукумджията и вика "бомбите ги разрушиха нацяло и за тва".

Е лъва и стените не са ли запазени? Ако бяха умишлено разрушени, както ни втълпавяш сфантазията си, що им е да ги пазят? И тва ли е пример за запазване на монумент? Продаден за некви пари на франсетата и хакнат в музея да му се радват дебилите?

Други примери имаш ли?
 

Горе