Украйна - Русия какво ви е мнението

Интересно на фона на истерията около 3ти и масовите призиви да не се празнува все повече хора отиват днес на Шипка. Браво.
 
Да кажеш, че градския в БГ е развит градския транспорт, значи не се е качвал в такъв...
При дъжд няма рейс (и таксита не дигат защото тогава режат с голямата тесла), последните курсове (и предпоследните) не ги спазват. Който ти казва, че има гпс и не знам си какво явно не знае, че шофьора казва "развалих се"и се прибира в гаража последните курсове (и никой не може да му каже копче).

В БГ без кола си умрял (без значение каква е дори лада да е )..

Е аз и много хора не сме умрели, когато не сме имали кола, а преди години беше в много по-лошо състояние. Явно не си бил в държави, където наистина няма.

Автомобилът е лукс и пак да кажа, че при 800лв. заплата нямаш място да караш кола.
 
Е аз и много хора не сме умрели, когато не сме имали кола, а преди години беше в много по-лошо състояние. Явно не си бил в държави, където наистина няма.

Автомобилът е лукс и пак да кажа, че при 800лв. заплата нямаш място да караш кола.
Съгласен съм, че с 800 лв. не можеш да караш и поддържаш кола (както трябва да бъде поддържана), но пак ти казвам, че без нормален транспорт всеки ще купува барака за 400-500лв. да може да пазарува и да се предвижда.

Проблема в БГ е хора с по 5 коли (имам такива съседи в Пловдив) и от тях се ползва 1-2 максимум. Другите седят и събират прах (но заема парко места). Трябв да се направи до 2 коли на семейство И след това за 3-4-5-6 данъка по х100...
 
Я да питам нашите мастити анализтори нещо:

Защо Европа заявила, че е изключила Русия от банковата система за разплащане SWIFT тайничко не е изключила от SWIFT разплащанията за газ и петрол?

Защо демократите ни дето драскат по паметници не са превзели още нефтената база на Лукойл в Росенец, не са затворили рафинерията на Лукойл в Бургас и не са окопирали и затворили АЕЦ "Козлодиу"?

За един приятел питам?
 
Съгласен съм, че с 800 лв. не можеш да караш и поддържаш кола (както трябва да бъде поддържана), но пак ти казвам, че без нормален транспорт всеки ще купува барака за 400-500лв. да може да пазарува и да се предвижда.

Проблема в БГ е хора с по 5 коли (имам такива съседи в Пловдив) и от тях се ползва 1-2 максимум. Другите седят и събират прах (но заема парко места). Трябв да се направи до 2 коли на семейство И след това за 3-4-5-6 данъка по х100...
Това може да се ограничи със закони като тук. Няма застраховка - конфискация на колата, нямаш пътна такса - конфискация на колата, алкохол или дрога - конфискация на колата. За 2 месеца ще се опразни автопарка в БГ. Въпроса е, че държавата няма ресурса да обработи и прибере толкова автомобили.
 
Лукс ли е автомобилът, питат разни словоблудци? Не, в България той е от първа необходимост, въпреки че се явява едно солидно перо в оскъдния бюджет на обикновените хора.

Пример: Племенницата ми е студент, който ходи на стаж на 20км разстояние и присъства на онлайн лекции в същия ден.

Влакове по линия София-Своге-селата се движат основно сутрин и вечер. Без кола детето не може да отиде на стаж и да се прибере навреме вкъщи за лекциите. Понеже не работи все още, всички гледаме да помагаме с парички за гориво.

Това е само един пример, а такива има много.

Ако гледаш ситуацията единствено от своята гледна точка, няма да получиш реална представа за нея.
 
Съгласен съм, че с 800 лв. не можеш да караш и поддържаш кола (както трябва да бъде поддържана), но пак ти казвам, че без нормален транспорт всеки ще купува барака за 400-500лв. да може да пазарува и да се предвижда.

Не знам. Според мен много хора са разглезени и просто искат да се оплакват от нещо и най-вече липсата им на елементарна финансова култура.

В София, Бургас, Пловдив, Варна и Монтана никога не съм имал проблем да пазарувам и да се придвижвам. Подозирам, че и по много други места е така. Междуградските също са си ок. А в по-малките градове разстоянията са такива, че просто не ти трябва кола.

В София пък 2 години съм ходил на работа с велосипед. 12км в едната посока от Плиска до Ломско шосе. Хем без пари, хем здравословно. Ако си млад нямаш никаква причина да мрънкаш за кола.

Едит: Също вместо кочина за 1,000лв. днес можеш и с ел. велосипед да се движиш ако толкова те мързи.

В днешно време имаш и доставка до дома както правят Ебаг. Ние почти не пазаруваме от магазини вече. Поне в София де.

Проблема в БГ е хора с по 5 коли (имам такива съседи в Пловдив) и от тях се ползва 1-2 максимум. Другите седят и събират прах (но заема парко места). Трябв да се направи до 2 коли на семейство И след това за 3-4-5-6 данъка по х100...

Тези изобщо не ги броя, защото са изцяло друг вид идиоти :D
 
Последно редактирано:
"Радвам се, че е придвижено успешно и че повече няма да изпитвам срам и неудобство от политиките, които провежда този кабинет.

Това, на което станах свидетел през предходните няколко месеца, затвърди убеждението ми, че сме завладяна държава, унижавана от свои и чужди, експлоатирана за реализиране на лични цели и амбиции.

 
В Англия съм повече от съгласен, че нямаш нужда от кола.
Да бе, излез от Лондон да видиш не ти ли трябва. Автобусите са на през половин час -45 мин. и струват по £2.50- £3.50 билетчето.
 
Аз лично не разбирам, не харесвам, че сме във война, не ме кефи, че в 21ви век толкова лесно един си почва да настъпва...
Война... толкова сме във война, колкото имаше и Коронавирус. Същата бутафория. Да, може да има някакви военни действия там, но се оказва, че и преди няколко години е имало такива там, даже може би по-брутални, за които обикновените тиквеници по света дори не сме разбрали, или сме забравили, защото какво ни интересуват някакви си руско-украински конфликти.

Само преди няколко месеца имаше конфликт и в Израел, бомбандираха се яко и имаше жертви, даже за няколко дена медиите пак бяха поизоставили Ковида. Някой да е говорил за 3-та световна? Да се е организирал западния свят да санкционира наред? Мина и замина.

Както преди от обикновения грип сътвориха цяла несъществуваща пандемия, така и сега от отдавна съществуващ конфликт в региона се опитват да сътворят глобални катаклизми. За разлика от преди обаче, сега е очевидно, защото за две години им опознхме похватите.
 
@dertre между другото как е рублата? Още не са отворили MOEX, а вчера обявиха, че Русия ще бъде премахната от всички индекси на FTSE Russel :)

Имам една интересна теория. Запада ще продаде всичко що е руско. Русия ще изкупи собствените си капитали и дялове за жълти стотинки и ще добие по-голям контрол над тях, поне аз бих направил така. Ако икономиката им оцелее си е бонус :D
 
Да бе, излез от Лондон да видиш не ти ли трябва. Автобусите са на през половин час -45 мин. и струват по £2.50- £3.50 билетчето.
На село ти трябва ДА. Бил съм в няколко по малки града (Bath, Reading, Hemel и други които в момента са ми изскочили от главата). И да е през 2 часа имаш приложение което може да ти направи маршрут и всичко и да пристигнеш навреме (като излезнеш от вас и не се налага да чакаш повече от 5 минути).
Citymapper.
 
Запада ще продаде всичко що е руско. Русия ще изкупи собствените си капитали и дялове за жълти стотинки и ще добие по-голям контрол над тях, поне аз бих направил така
Това е една от конспираторските теории :) Къде северозападаш в България. Да не се окаже, че сме били комшии :) Роден съм във Враца аз.
 
@dertre между другото как е рублата? Още не са отворили MOEX, а вчера обявиха, че Русия ще бъде премахната от всички индекси на FTSE Russel :)

Имам една интересна теория. Запада ще продаде всичко що е руско. Русия ще изкупи собствените си капитали и дялове за жълти стотинки и ще добие по-голям контрол над тях, поне аз бих направил така. Ако икономиката им оцелее си е бонус :D
Вчера получих предупреждение от Revolut (да съм продал без такси без загуби не знам си какво) само да продам рублите (ей сега ще го намеря и прикача). 1900£ са някъде в момента.
 
На село ти трябва ДА. Бил съм в няколко по малки града (Bath, Reading, Hemel и други които в момента са ми изскочили от главата). И да е през 2 часа имаш приложение което може да ти направи маршрут и всичко и да пристигнеш навреме (като излезнеш от вас и не се налага да чакаш повече от 5 минути).
Citymapper.
Да в малките градове и села трябва, аз пътувам на 12 мили в едната посока за да ходя на работа.В Лондон не, излиза по-скъпо дори от метрото там.
 
В София пък 2 години съм ходил на работа с велосипед. 12км в едната посока от Плиска до Ломско шосе. Хем без пари, хем здравословно. Ако си млад нямаш никаква причина да мрънкаш за кола.

Едит: Също вместо кочина за 1,000лв. днес можеш и с ел. велосипед да се движиш ако толкова те мързи.
Абсолютно! Аз по-рядко излизам, но съм пре-доволен от моя ел. велосипед. Лято, зима, дъжд, сняг, ден, нощ - карал съм го при всякакви условия. Този начин на придвижване е мнооого по-добър, отколкото някой разглезен от таратайката си софиянец може да си представи. Обикновените велосипеди обаче са значително по-натоварващи, особено за новобранец.
 
Пример: Племенницата ми е студент, който ходи на стаж на 20км разстояние и присъства на онлайн лекции в същия ден.

Влакове по линия София-Своге-селата се движат основно сутрин и вечер. Без кола детето не може да отиде на стаж и да се прибере навреме вкъщи за лекциите. Понеже не работи все още, всички гледаме да помагаме с парички за гориво.
Като не сте й намерили мъж, тъй ше шетате около нея.

Какво чакате още? Като завърши вече ше е късно.

 
За колата vs колелото и тако и вако.
Миналата година поради ремонт на колата, реших да ходя на работа с колело. Разказа ми се играта, тъй като на отиване има наклон.. ама не в моя полза. 13 км в посока: Отиване 1 час, връщане 25 минути.
Със сигурност е приятно в даден момент, но имаме проблем с условията за велосипедисти (за София говоря).
И като вали, вее и е студено... ами да си призная благодарен съм, че мога да си седна в колата, да си пусна музика и да си се возя.
И да - колата изисква пари.

Метрото е много добро, стига да можеш да го ползваш. :)
 
Аз не разбирам, колко трябва да си спрял за да мислиш, че правителството е виновно за високите цени. Какъв лицемер трябва да си, да се радваш на Путин и на войната, а после да мрънкаш за цените на горивото, сякаш някой друг е виновен. Ако си истински комсомолец ще си плащаш по +3лв. за гориво и няма да мрънкаш.
 

Горе