Честит ни Шенген

Що за извратено мислене фа гледаш в паничката на другия, гледай си оркландия и не си трови живота с прогнилия запад.
Ей на мен ми е през оная работа за оркландия
 
Още 950 българи усетиха прогреса на държавата:

Затваря японският завод за кабели в Мездра с 950 служители
Кво да се прави, отворени пазари:

Причината за тези действия е преместването на производството в заводите на "Сумитомо Борднетце" в Молдова и Румъния. "Решението за преместване на производството се дължи на конкуренцията в индустрията за кабелни комплекти. Високите производствени разходи в България, особено нарастващите разходи за труд, се отразиха негативно на способността на компанията да възлага нови проекти за серийно производство на кабелни комплекти към българските си локации", пишат от компанията.
Само ми е чудно как точно тук работната ръка генерира повече разходи от в Румъния, където минималната заплата е по-висока. :)
Ако ще правиш оптимизация на разходите за труд - Индия, Китай, може би и Турция са твоите места, но пък не са в ЕС и там друго ще им дойде като голям разход, което няма да го оправдае това изместване.

Нека и нещо по-оптимистично:


Скапаната политическа обстановка и главните герои в нея са основната причина да не идват инвеститори и световния бизнес да не поглежда насам.
 
Не, заради Шенген и ЕС е... 🤣
Едва ли е щото сме съюзници на Русия. Нещата в България се сговняват основно заради ЕС не го ли виждаш е твой проблем. После като смените песента да няма: Ама аз бях под прикритие 😉
 
Кво да се прави, отворени пазари:


Само ми е чудно как точно тук работната ръка генерира повече разходи от в Румъния, където минималната заплата е по-висока. :)
Ако ще правиш оптимизация на разходите за труд - Индия, Китай, може би и Турция са твоите места, но пък не са в ЕС и там друго ще им дойде като голям разход, което няма да го оправдае това изместване.

Нека и нещо по-оптимистично:


Скапаната политическа обстановка и главните герои в нея са основната причина да не идват инвеститори и световния бизнес да не поглежда насам.
Скапаната политическа ситуация не се случва от само себе си. Или щото Боки и Шиши така им е кеф.
 
Абе круме, нали твоите съветски братя съботират и свалят правителства. Нещо май не ги подкрепяш ми се вижда
 
съботират и свалят правителства
Ко речи че ги правят в събота?

BTW няма ли да идва скорото? :D

1691572676507-png.30104
 
Неприятности в рая 😂😂😂😂😂

“Европейският комисар по въпросите на вътрешния пазар Тиери Бретон напусна неочаквано Европейската комисия (EK), заявявайки, че е бил низвергнат от председателката Урсула фон дер Лайен в разгара на преговорите за състава на новия екип на ЕК, предаде АФП.”
 
мащабен план за икономии, чиято цел е стабилизиране на основния бранд на автомобилната група Volkswagen.
Volkswagen е на живото поддържащи системи в момента. Качество на новите автомобили под всякаква критика поради икономии. Сега след приключилото споразумение с ford започна да излизат техните съвместни автомобили и джипове които ще са на цената на volkswagen но произведени от ford. Volkswagen няма да бъде никога това което беше до момента.
 
За това ще се съглася. Може ли един скапан пасат да ти е 80К и нищо особено. Да не говорим, че Туарега е над 200К, баси и премиум джипа. :) В същото време китайците разцепват. Seres 5 например или Xpeng. Малко изостават, да не говорим, че правят коли, които вече не са много конкурентни. ;) КИА и дори Дачия познаха доста да загребват от техните клиенти. :)
 
Още европейска демокрация....не можело Македония да бъде оставена извън ес без значение какво иска. Дори се изтърваха в сутрешния блок, че и на нас не бил даден избор...

И после някой тук врещи за окупация през 1944-та 🤣 🤣 🤣 🤣
 
Какво общо едното с другото. И ако ще правиш връзка, малко след окупацията дойде тази нова държава. Няма как да пуснат макетата в ЕС, защото не сме само ние, а и гърците.

Сценарият е писан в Кремъл: за да подчини Тито, Сталин е искал да му подари Пиринския край. А марионетното правителство на Георги Димитров е било готово да му я даде и така да извърши едно национално предателство. През есента на 1944 г. българите в Пиринския край и Вардарска Македония са подложени на нечувани репресии и гонения. Целта: да бъдат приобщени към признатата от Москва „македонска нация“.

Точно онази плява руска с подкрепата на един родоотстъпник - Георги Димитров. Следващият път айде пак малко по-подготвен и честно казано коментарите ти много губят тежест, в която и да е тема, сипваща на ЕС, Европа и Запада, в който явно добре си живуркаш. :)
 
Какво общо едното с другото. И ако ще правиш връзка, малко след окупацията дойде тази нова държава. Няма как да пуснат макетата в ЕС, защото не сме само ние, а и гърците.



Точно онази плява руска с подкрепата на един родоотстъпник - Георги Димитров. Следващият път айде пак малко по-подготвен и честно казано коментарите ти много губят тежест, в която и да е тема, сипваща на ЕС, Европа и Запада, в който явно добре си живуркаш. :)
Както обикновено не вдяваш. Директно по национална телевзия казват:

- Не трябва да се дава избор на държава иска или не иска да бъде в ЕС трябва да бъде и точка. Както се случи при нас. - край на цитата.

Това не включва ли 1 милион аларми в главата ти?
 
Явно си от овцете "щом го казаха по телевизията е истина".
Казаха ти го и в друга тема няма да го повтарям ти си знаеш,че си ниска топка. Проблема е, че изобщо могатъ да си позволят да кажат такова нещо в национална медия. Показателно за положението ни на роби...
 

Горе