10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Хехе ти ме уби викаш няма успее да ни докара там където вашите ни закараха 97, още дълго време,

Ти каза че нямало как да се печели вънка и харче тук, има и то доста работи ама с 10к няма как да станат. Явно не си ходил скоро на вън да знаеш къв е стандрта на живот в др. страни и да видиш къде е евтино и къде скъпо, при 5рно по висок стандрат в УК спрямо БГ не знам.... А и чичко Бойко, на дали е виновен че и на запад няма се реалзираш на него стандарт. То е доказано че 95% от новосъздадените фирмите фалират до 10 години, независими от политиката на държавата, така че и в УСА да идеш може да не се реализира, може тука се реалзираш, всеки му различно.

Не знам защо само черно виждаш на всичко тук, и още си останал а не си заминал. Гледай по положително, знаеш ли може се подбри реалността около теб Манта.

Последно по-темата 10к бих ги вкрал в добро диверсифицирано портофилио с фин. активи. Айде приятна ви вечер ;)
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

така че ако ви се седи тук наблягайте на онлайн бизнес с чуждестранна насоченост

аз това имах предвид. Не съм казвал да се ходи на пред назад а точно обратното. Седиш си тук (или къдео искаш) и бачкам там (където искаш). Възползваш е от разлика в стандартите благодарение на нета.

а след това ще сме на ниво 97

врачка ли си, гадател ли си, политик ли си, консилтатнт ли или спец по икономика, или не те знам какво... ама я кажи след като знаеш къде ще сме с герб, я кажи къде ще сме без тях? (аз съм аполитичен)
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Явно ти си много добре запознат със стандарта в УК и ще се радвам да ми обясниш кое е точно 5 пъти по скъпо
Също така предполагам ще кажеш колко струва да се открие фирма там и колко са минималните задължителни осигурителни вноски, също така предполагам ще ни обясниш там дали е необходимо да купуваш касов апарат с ФП и как там фирмите си правят отчетите и колко им струва счетоводството на година.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Айде почна пак - със счеотовдстово и осигуровките, ей голям проблем, айде спциално за теб да ти направят закон ти няма плащаш нищо или ти направим един фонд да съберем пари и те пратим при джентълмените да се твориш :) Само ти казвам за издържка на 8 служителя в ИТ фирма с основна дейност архитектурана визуалиазация на година бюджета само да ударят брейк ивъна е 450к паунда същата фирма в БГ средния бюджет е 20к лева. Само те светна там ти няма издържиш и ще си мечташ за касовия апарат - всеки софтуер до най-малоумната програма трябва ти е лиценциран и то ако бачкаш с няколко компота и за тях ти трябва лиценз има спциални пакети с лицензи така че..... А данъците по късно ще стигна, там плащаш братче не както ти искаш да минеш метър с лошия чичко гугъл и адсена, и не виждаш смисъл защо да плащаш щото БГ проекта не може да генерира достъчно приходи да си покриеш услугите и си на + е нали си бизинесмен измисли алатернатива. С други думи, там е легално всичко и наистина ще мечташ за условията в БГ. А и не напоследно място като бачкахме ние взимахме по 20 лв на час а в Ук от 40-60 паунда на час и ти гарантирам производителността ни бе еднаква :) в момента във варна има супер добри студия дето нямат ни лицензи ни чудесии дават едни пари на някой някъде си и ок и взимат м/у 15-20 лв за нашия пазар при аутсорисинг взимат повече и хия не им е проблем.... Знам че това пак няма го приемеш ама сега идват фактите небой се, ще разбереш кой крив кой прави

С тези касови апарати ти единсвения аргумент и вечна болка и омраза към правителството. Дано да знаеш английски че не ми се превежда всичко

26к паунда средна работна заплата http://en.wikipedia.org/wiki/Income_in_the_United_Kingdom
20% ти вземат бруто от нея щото имаш толеранс още до 40% http://www.adviceguide.org.uk/index...income_tax:_taxable_bands_and_rates_2011/2012
ДДС за разлика от тук при тях е 17 до 20%
малко повече инфо http://www.workgateways.com/working-cost-of-living.html
Цени на някой продукти http://www.woodlands-junior.kent.sch.uk/customs/questions/cost.html

И сега най-важното 13.4к паунда са нужни за нормални условия в ук гардиан http://www.guardian.co.uk/uk/2008/jul/02/welfare

Така според нашето НСИ на човек му трябва около 500 лв на месец за нормален живот или 6к лв на година, сега при калкулация на 13.4к паунда по 2.3 за лв. вариащ се полувачва малко повече на 30к делено на 6к и стандарта им е 5 пъти по висок

Ако нешо не си доволен нека ти дам инфо от евро стат за минимални заплати

130 евро е в БГ а в Ук над 1к

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/Minimum_wage_statistics

А аз давам 50 кинта за счетовдни услуги сега ме мързи гледам как е УК(можеш и сам да видиш, малко инициативност няма да ти се отрази зле), виждаш касовия апарт ти е най-малкия проблем ако си там :D е за теб е най-големия, смешен довод ама ти е довод, трябва питам познатите ми в УК по-какъв начин ги конотролират ала екивалент на бъдещия закон за касовите апарати дето още не се знае дали ще се приеме.

Така че следщия път като говориш, те съветвам мнението ти да лежи на обосновни факти, а не на емоция.
Това че си от губещият отбор и за всеки неупех виниш не този който трябва а сами себе си, няма ти е от полза, виж къде са ти грешките и ги проемни. Доказан е модела за успех от вътре на вън, не както ти мислиш от вън на вътре като махнем ГЕРБ и ти че станеш милярдер :D, видяхме твойте любимци 60 години как от вънка на вътре ни оправяха така яко, че сме на такова диредже дето само някой различно мислещ, който прилага рестрктивни модели, може и да направи. По добре ужасяваш край, от колкото ужас без край или ти не си на това мнение?!


@N1ck Мантата е просто от 20 години в бизнеа, все искам да разбера в кой ..... но явно има кристналната топка .... хаха айде стига съм ви занасял, от тези 20 години в бизнеса явно е натрупал перфектния аналитичен алгоритъм на субективъзма да предсказва бъдещи действия, знаеш ли може и да познае.

 
Последно редактирано:
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Ама много сте ми смешни като почнете да се оплаквате от условията за бизнес в България, гадното правителство, цените и т.н. На крива ракета космоса й пречи! На който му е толкова гадно тук, има летища, гари, автогари, да хваща каквото си иска превозно средство и да заминава.

Стига мрънкане, хленчене и оплакване! С работа, постоянство и акъл всеки може да успее и това важи както за България, така и за чужбина. Никого не сме вързали тук с белезници. Само се замислете Пенчо Семов дали е мрънкал как всичко и всички му пречат?
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Блеки за пореден път те хващам че си тинейджърче дето е чело ама залудо спрях да чета поста ти в момента в който стигнах до ДДС 17%
От всичко останало до там единственото което си написал е че там взимат повече пари но не видях да си написал кое е по скъпо
Също така наблягаш на това че там не могат да се правят магарии от което си вадя извода че явно за това на теб ти харесва в БГ бизнес обстановката
Ако фирмата в която работиш сте на Гербаджиска хранилка просто си трай и си лапкай докато можеш но недей да убеждаваш останалите в небивалици
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Много избяга темата настрани :).

toretic, не е лошо да се пробваш в УК. Виж как е, дали ще ти ситгат парите, дали ще се впишеш в обстановката. Ако някой ми беше дал подобна възможност преди години (преди семейство, дете и прочее) хич нямаше да му мисля. Идеята, че дори да не успееш там, можеш винаги да се върнеш тук при семейство и приятели. А, ти имаш невероятния шанс да идеш и да не започнеш с чистене на кенефи.

А, 10-те бона ги полвай като капитал за установяване там и запази едни резервни пали за билет обратно.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Слушай момче...
Правилно те посъветваха от първите редове!
БИЙЙ СИ КАМШИКА НА НЯКЪДЕ! НЕ СЕ МЪЧИ ТУК БИЗНЕС ДА ПРАВИШ!
каквото и да постигнеш колкото и да успееш винаги ще си наполовина в лайната.
какво разбираш под успех? Къде ще живееш като преуспееш? Сред каква сган ще обикаляш?

Ако на мен ми предложат да се върна 15 години назад и да замина за чужбина веднага бих го направил...
Честно казано бих го направил и сега това което ме спира е че няма да изтърпя да работя със шеф.

И да имаш успешен бизнес / 5 цифрена сума месечно/ и джиБ да караш... и хапартаменти и вили да имаш.
Пак нищо не се променя, пак си заобиколен от... българи...

И да не стават пак споровете че то всяка година има такъв спор... ще се въздържа от голямо писане, обаче и по рано съм казвал!
и 5 000 СА ДОСТАСТЪЧНИ ЗА СТАРТ НА УСПЕШЕН БИЗНЕС!
А 10 000 СА СИ СУПЕР СУМА!!!
САМО ХЪС ДА ИМАШ ЖЕЛАНИЕ И ОПТИМИЗЪМ!!!

хвърли ме ей сега гол на пътя с 10 000 лева.
Ще ми стигнат да се облека наглася и да започна бизнес
който за година да ги удвои поне два пъти и да имам 50 000

СЛЕД ГОДИНИ ЩЕ ВИ Е ЯД ЧЕ СТЕ ЗАПОЧНАЛИ БИЗНЕС И СТЕ ПУСНАЛИ КОРЕНИ ТУК!
По-добре гастер байтер в чужбина, отколкото местен жител в българия.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

И чичко ви Мантам пак приложи неговия конструктивен начин за изход, наблягайки на неговата елитарност :D :D :D :D :D

Винаги си ми харесвал когато някой ти напише конструктивно нещо и се аргументира, млъкваш и редовния лаф тийнеджър, про герб и т.н. :D

Това е просто като срещнеш някой с доводи и мнение по върпоса, и ти даваш на първо сигнално - пълно отрицание и ниглежиране на отговра един вид аз съм елитранрия и контролирам положение, ей колко хубаво, налЕ?

Едно си баба знае, едно си баба бае.

1-во Научи се да четеш Манта, кво ти пишат че ставаш смешен.
2-ро ако беше преминал надолу от поста в който ти отговарям всички, и не бе се спирал на това с ДДС-то, което е факт щеше не знам кво не ти харесва, да разбереш кое колко е скъпо два линка съм ти дал - ама викаш да не се излагаш пред хората и така с лека ръка минваш. А аз ти болднах и увеличих "5 пъти", белкем всеки полуидиот му се спре погледата там и да разбере че се намира във важен параграф.
3-то за магариите, много тъпо се опитваш да смениш фокуса - ти си наблягал за магариите и винаги си ги приветсвал - Създаде тема, защо не трябва се плаща ддс-то от адсенса и т.н глупости че сегашните ще ни закопат, ама и един аргумент не си дал, освен любимите ти касови апарати, явно са ти спрели дажбите като са се сменили, не знам
4-то През оно ми е дали са ГЕРБ или БСП, моите дейностти са свързани на запад и ми е в пъти по важно да знам в момента в УСА демократи или републиканци и ФЕД кой стимул, ще приложи, да знам че политическите опоненти на Гордън Браун му свъртяха този номер с тези грабежи, мародерства и т.н преди 2 седмици, ама да не те занимвам повече че ти имаш по важни въпроси, поради що и как ГЕРБ ще ни закопа, а не мислиш поради що и как ще ни помогне и какъв е моя принос.

А за реалността в БГ то си има редица макроикономически бъдещи и изоставаща показатели, ако беше внимавал повече в това което твърдиш че си учил, белкем би разбрал
Ей ти един бъдещ показател, от твойте среди, в който твърдиш че си и искам ми обясниш след като прочетеш и вникнеш какво е това да кажеш и те ли всички са гадни ГЕРБ-еристи на хранилката http://www.investor.bg/news/article/122183/332.html


Така че ставаш адски смешен, ако ти мязам на тиийн ти ми мязаш на изтрещяла дядка, дето чака такъв студ да дойде утре, че всичко ще изпука, а утре се пада средата на юлските горещници. Може и да си прав, ама тайминга нещо не ти е точен, може да е тази другата или след 10 години да дойде тази зима, ама никога няма да дойде в лятото.

Отговорими на този въпрос, защо тука няма бизнес няма нищо няма живот и ти си тука и не си заминал. Дай ти съберем едни пари белкем заминеш някъде. Като ти крива ракета, къде си тръгнал да покоряваш нови светове. А нали се биеш в гърдите че си бизнесмен, къде ти е предприемчаския дух или викаш като нямаш никакви изисквания, норми и т.н. когато и лапето може тогава си бизнесме :D, смешен ставаш недей

Стига с този негативизъм пак ти казвам, давай го по позитивно може и да прокопсаш в новите реалностти в които живеем, а те са БСП–то няма се върне дълго на власт така че действай приложи ТЕОРИТЯТА НА ХЕГЕЛ - ПРОБЛЕМ, РЕАКЦИЯ, РЕШЕНИЕ проблема ти е ясно дефиниран неприязън към сегашните и че са виновни за всико в твоя живот и най-вече в делови план, решението е промяната която трябва настъпи нали си предприемач покажи си предприемаческия дух, тръгнеш ли по този път имаш и реакцията. Мога ти препоръчм няколко мениджмънт книги писани от най-големите в занаята, който от фалит са връщали компанията, може се инсипираш за нещо.

Отговори и към колегата N1ck нали претендираш за толерантност.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Че е така спор няма. И аз съм бучал 200 пъти. Обаче тука има един манечък фактор и още няколко не толкова манечки :)
Главно: ШУБЕТО Е ГОЛЕМ СТРАХ :D
От маненките пък главният е - МАМИИИИИИ ахахаха.

За мен лично ако човек е амбизиозен и иниациативен и няма "тежести" тука, е абсолютно самоубийство да кисне тук в тиняка....
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Поредна темата за това къде да си вложа стотинките, защо не обедините всички подобни в една да видите какъв тюрлю гювеч с простотии ще стане

Явно вече нищо ново няма дори и във форума на предприемчивите, така че е време за рестарт на система.... дано да е по скоро

Да края на 2012 не инвестирайте дългосрочно в нищо, изчакайте да измрат получовеците и ботовете живеещи по инерция за да видим колко хора ще останем и какви нужди ще имаме

.....ако искате да станете милионери до довечера заповядайте
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Това което лично на мен ми пречи най-много във България е, че няма закони. Не може мургавите събратя да продават цигари без бандерол, с 30-40 % надценка, без документи, без осигуровки,данъци и др, да не плащат вода и ток, да вземат помощи и тн. А аз да ги продавам с 4.5 % отстъпка, като си плащам данъци,счетоводство и всичко др. Освен това техните са а 1 лв по евтини. Ако се прилагат законите България, ще е едно много добро място за бизнес даже с касови апарати, вързани към НАП.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Ебахти и Гербаджиските ботове като навити с пружина са, Хитлер юнген може да им завидят - Блеки колко хора трябва да ти го кажат за да разбереш
- В БГ вече не става нищо ако не си монополист или на партийна хранилка
- В БГ дори и успешен бизнес да правиш, не става за живеене
- В БГ когато правиш успешен бизнес си трън в очите на околните
- В БГ напоследък само на Гърците им е гот да бачкат, защото там бизнес обстановката е два пъти по зле от при нас но ще ги настигнем
- По едно време си помислих че разбра какво ти говорих за Касовите Апарати но явно само си кимал с глава умно - така и не разбра защо не е редно да се въвеждат явно защото си голЕм бизнесмен и си над тези неща щом плащате 50лв за счетоводител си представям какъв мега бизнес правите

Нещата по надолу ще ги напиша за останалите, който иска да ме допълни
Нещата за които на първо четене се сещам да са по скъпи в УК (Лондон)
- Наем на жилище - минимум 2 по скъпо от София
- Горивото - с около 50ст на литър

Нещата които са по евтини
- Храната, перилни препарати, дрехи, телефони, телевизори и тн.
- Цените на колите
- Цените на мобилните услуги
- Откриването на Фирма
- Поддържането на фирма
- Минимални осигуровки

В общи линии всичко за което се сетя е по евтино там да не говорим колко по лесно става - Към това прибави че само в Лондон има повече хора от колкото в БГ и голямата си част са платежоспособни и направи сметка колко е по голям потенциала на пазара там.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Добре Манта имаш + от мен, само кажи как да ти го дам, че никога не съм давал репички :D

Това което ти давам + е най-накрая обосновката, браво още веднъж.

Сега по същество
- Това за монопола и партията факт безпорен, нахранилката ли си така си е - работата е там че монополизъма идва от миналите, кой сложи 100% монопол над енергийността над БГ?!
- Защо не става се живее, заради маговците и цялата мизерия, ти да мислиш че в Лондон е цвята и рози, всичко е супер само в даунтайна и там където ги пускат туристите.
- Трън в очите, на кой очи щото и тук и там ще си, тези бедните и слабите алчните копелнца дето все другите им виновни, за тяхното не реализиране?!
- Гърчулята, и сега са по зле виж им CDS колко базис точки е за ДЦК–то и виж колко е при нас, но хеле не го признаваш това ще ти кажа да факт си е ще им падне яко стандрта и на тях
- За касовите апарити ти не вдяваш що те базикам, съгласен съм с теб че това не е мярка за стимулиране на бизнеса и че малките ще се натоварят с още едни такси, кво да ги правиш още не е влязал в сила, дано си променят мнението, дал съм другде обсоснвката си за реалната и фиктивната безработица и това как ще се отрази. А това за това колко плащам, първо като си в консултанските услиги не ти трябва касов апарат и второ услугите не се евтини и затова няма много работа, и затова счетовдителката не бачка много, трябва ли ти обявнам ил изагряваш?

Сега колко е горивата си прав разликата е 50-60 стинки вариат от валутния курс
Относно жилището е в голяма грешка си, писах ти да четеш явно пак не си видял та ще ти копна

Flat-Share Rental per monthOne Bedroom Flat Rental per monthEast London£290 - £390 (single), £430 - £600 (double)East London£650 - £750West London£280 - £430 (single), £459 - £690 (double)West London£700 - £800South London£280 - £500 (single), £350 - £650 (double)South London£600 - £700North London£300 -£400 (single), £430 - £550 (double)North London£650 - £750 линк

Ако си сам пич най-евтино ти илиза в Южен Лондоно
600 паунда по 2.3 или 1380 та в София същия еквивалент макисмум 350 лв сам си прави сметка, колко е си женен с деца и т.н

- само 50 паунда на седмица са за храна, още 30-40 за препарти дрехи сметки за телефони и стават едни къмто 80 паунда на седмица по 4 320 паунда на месец в БГ сам си знаеш
- Колите факт
- мобилните услуги и те факт макар че един добър пакет с неогрничен нет колко к минути и др екстри е от 30-50 паунда
- Фирма ами то и тук не е толкова скъпо се отрикрее писах по горе 500 кинта на адвкат + капитала
- Подржка на фирма зависи в кой сектор си
- Минимални осигурвки ами те са според колко взимаш и съм ти писал колко са

- За лесното е факт, За потенциала на пазара съм съгласен и платежоспобността ето тук можеш да видиш

Кво има да ми кажеш Манта, като на това дередже не ни е докарал само 1 човек, ако мислиш че той ще ни реши, проблемите моментално ще гласувам за този който мислиш - работа е там че тези който ти ще предложиш ни докарахо до тук, това ти не можеш проумееш ама както и да е.

Така че правилото бачкай навън, харчи тук още е в сила, това исках ти кажа ;)

Някой да каже, наистина как се дават репички, че днес Мантата е много деен :p
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

След такива постове понякога си помисля че и за тебе има надежда обаче след това много бързо наваксваш :)
Не разбрах само защо реши че за квартирите съм в грешка след като съм написал минимум 2 пъти - което не изключва и три пъти всичко е въпрос на договорка и късмет понякога да попаднеш на правилното място и да не си притиснат и да имаш време да си обикаляш.
А това че там наемите са скъпи не е случайно и е още едно доказателство че там е по добре - и за да може да го схванеш ще ти дам близък до теб пример - Наемите в Добрич за тристаен в центъра са около 300-400лв във Варна са пак там някъде но в евро. Предполагам не си забелязал варненци да напъват да ходят в Добрич да живеят.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Да прав си съжалявам, в бързината изтървах една думичка "минимум":)
Да така си е че е скъпо пак съм съгласен с теб. Но това което ти каза е че тук е е много скъпо, и че тука правилото бачкай на вън харчи тук недейства е видимо действа и там си е доста по висок стандрта, всеки който е живал повече от 1 година там би ти го потвърдил.
Това че е по-добре факт си е, ама трябва се види и др. страна на моментата как се постига. А знаеш като се разполага с голям доход, накрая какво се вдига и не случайно там си е доста по-скъпо, а и не на последно място и техния стандрт е яко завишен, от яките кредити дето взимат, и как редовни остават десетки семейства на улицата, ама това е друг въпрос.

Добре, хайде щом видиш има надежда за мен я кажи какво да правя да се спася и за кого да гласувам сега на изборите, ама искам да е новия месия, да гарантираш за него :p

П.С. Да ти кажа за тристаен във варна широкия цънтър мислих да даваме под наем ама какво ти кажа макс. 500 лв верно че не е ново строителство и трябва се реиновира, ама в момента е супер слабо търсенеото, на такива големи апартаменти и цента им е ниска, отделно няма закони които са в услуга на наемодателите.
 
Последно редактирано:
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

На изборите е все едно за кой ще гласуваш - Месия няма да дойде, но мога да ти кажа какво ще се случи - В София ще победи ГЕРБ независимо кой ще издигнат - Президент ще стане Кунева независимо дали ГЕРБ ще издигнат кандидат. По между другото ГЕРБ вероятно няма да издигнат кандидат за президент ако не са сигурни че могат да си подсигурят гласовете на БГ турците и ако с тези гласове спечелят, вероятно ще им се иска после въобще да не са печелили.
Във Варна ще спечели ГЕРБ там разчитат на твоята силна подкрепа :)
В общи лини ГЕРБ ще се опитат да неглижират Президентските избори и да обявят че важните са Местните избори - идеята е както обяви ЦЦ да спечелят 16 областни града (за да продължат да разправят че имат подкрепата на над половината от гражданите) Много е вероятно и да го постигнат като се има в предвид кандидатите им за Варна и Сливен - предполагам схващаш какво имам в предвид
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Брей браво
И аз мисля подобно, за ГЕРБ и идеята им за президенстките избори. А за Варна Кирил Йорданов пак ще спечели за 4-ти път. Бъркаш 1 нещо ТИМ, а ТИМ нарежда за Варна, да не споменвамва за Страната, че някой може ида не му хареса. Кой ще е, а като цяло бизнеса щом има полза от този кмет значи това ще е.

Справка като Черния мангал Костов, разпордаде Бг набезценица и прокраде път да ни го сложат на св. черноморие и да свалят знаеш коя групировка, така и стана и Варна щеше да фалира. Красивото в случая бе Царя, дойде дъртия си прибере гори и замъка и остави Варна на сометек, и моментално бизнеса се съживи и всичко скочи, от тогава е един и същи кмет. Парите следват мениджмънта, и всички мерклии трудно ще се впишат при една сработена система. А иначе си прав за нещата, но не каза каква е алтернативата, кой е за теб най-добрия вариант, при равни други условия
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Блеки няма алтернатива и скоро няма да има точно това дъвкахме в темата до тук, най добрият изход от ситуацията в БГ е Аерогара София
Верваш ли ми че до преди няколко години аз бях един от най големите фенове на това да се прави бизнес в БГ и карах всичките си познати да се върнат и да правят бизнес тук. Щом вече аз съм стигнал до този извод че тук риба няма сметай колко са се влошили нещата тук - толкова песимистичен не съм бил и 97-ма тогава се залъгвахме че като влезем при белите държави и ние ще станеме по светло зелени ама сега вече тук няма какво да чакаш да се случи та да си мислиш че нещо ще се оправи.
Последните няколко години ме е задържало това което каза Амун - семейството сега вече даже това ми е по силният мотив - не искам децата ми растат тук.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Крив ви е Бойко, ама ако се върне СереГей тогава ще видите!
 

Горе