133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Не знам, не мисля че 20 000 избити без съд и присъда, от съветските подлоги от БКП са болни фантазии.
Ти изобщо четеш ли целите постове? Само питам, да знам да ги пиша по кратки.
Темата е за съветската окупация и парите, които държавата е платила за нея, а не за Народния съд, баби, дядовци и т.н.

Плюс това, алтернативите са били болшевизация, т.е. не е имало алтернативи.
Малко странни изглеждат опитите за спасяване от болшевизация чрез обявяване на война на Великобритания и САЩ няколко години преди да свърши войната. Наистина е примамливо да си продадеш душата, за да си разшириш територията, но накрая сме се оказали сред най-големите губещи. Идеята ми е, че в тази тема има опит да се прокара тезата, че руснаците ни мразят и са използвали случая да ни ограбят, а всъщност заслугата за станалото до голяма степен си е само наша. Включително и за Народния съд.

Несериозно е понятия като русофили и русофоби да се използват в наши дни като актуални политически термини. На мен лично не ми дреме за Русия. Никога не съм бил там и нямам нищо общо с тая държава. Не виждам причина обаче да ги мразя, защото са се възползвали от правата си на победители във Втората световна война. И пак повтарям, че напускането ни на съюза с Германия няколко дни преди да дойде Червената армия не означава почти нищо във външнополитически план. С този ход само сме се спасили от по-мащабни военни действия на наша територия, които да донесат много жертви и щети за много повече от 133 милиарда, или колкото там са ни взели руснаците.

Истината е, че чрез съюза с Хитлер сме си продали душата на дявола. Вярно, че е оказан натиск да се включим на страната на Италия, Германия и Япония, но и ние не сме се дърпали много. Алчността е надделяла и сега си носим последствията от грешките. Разбира се, че сме заслужавали напълно обещаните територии, те са си наши, но очакванията ни с оглед на обстановката са били крайно нереалистични.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

@Тест, показваш познания по темата, но забравяш каква е съдбата на една Югославия и вермахта - да те питам какво ще правиш през 41 година?

Какъв е бил избора:

1. Обявяваш война и за няколко дни си прегазен и си дал десетки хиляди жертви + над 50к гарантирани БГ евреи в концлагерите ...
2. Подписваш съюз с Германия и осъществяваш националният идеал за териториалната цялостност на БГ (Македония и всички части спрямо Санстефанският Договор + връщането на Добруджа) - без да дадеш нито една жертва на вермахта? А през 30-те отношенията между Германия и БГ с много добри особено в търговски план!
3. Не съществува друг алтернатива! Провежда се блитцкриг на изток - Сталин избил половината си главнокомандващи, на запад Франция вече е паднала - а към теб идва Луфтафе и танковете - какво правиш?!

И да сме били съюзници с Германците - го късаме съюза и натирваме германските части обратно в швабландия, неутралитет заемаме и хоп идват "спасителите" :D И ни разказват играта както само те си знаят ....
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Темата е за съветската окупация и парите, които държавата е платила за нея, а не за Народния съд, баби, дядовци и т.н.

Същите тия, които са организирали Народния съд, убийствата и лагерите, са позволили и са съдействали за разграбването. Даже са заделили и за себе си от него.

Тая работа с разграбването, без съдействие отвътре не става.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Абсолютно погрешен анализ.

Малко странни изглеждат опитите за спасяване от болшевизация чрез обявяване на война на Великобритания и САЩ няколко години преди да свърши войната.
Англо-американски бомбандировки има и без да сме им обявили война, т.е. те са били вече във война с нас.

Истината е, че чрез съюза с Хитлер сме си продали душата на дявола. Вярно, че е оказан натиск да се включим на страната на Италия, Германия и Япония, но и ние не сме се дърпали много. Алчността е надделяла и сега си носим последствията от грешките. Разбира се, че сме заслужавали напълно обещаните територии, те са си наши, но очакванията ни с оглед на обстановката са били крайно нереалистични.
Ще обясниш ли защо смяташ, че с този съюз сме си "продали душата на дявола"? Какво е трябвало да направим според теб, да се самопредадем на червената армия и да се преисъединим към СССР още в началото? Нека да вметна, че Германия тогава е сърцето на Европа, най-високо развитата и най-социално уредената държава в Европа. Най-голямата военна машина в света и нашият стар боен другар от ПСВ. Дори и всичката кал, която победителите хвърлят по нея да е истина, тогава тези неща не са се били случили. За каква алчност говориш? Германците възстановяват историческата правда, която е създадена нарочно след ПСВ с поредицата "мирни" договори и която е откъснала етнически малцинства от националните им държави. Нима наричаш нещото, за което са умрели десетки и стотици хиляди през войните за национално обединение - "продажба на душата на дявола"?
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Били сме на страната на Хитлер. Ти какво очакваш да направят руснаците със съюзника на най-големия си враг?


Бе Италия също е била съюзник на Хитлер - ама американците и англичаните не ги ебават така, както нас ни го туриха руснаците.

Сега може да видиш къде е Италия и къде сме ние.


За Япония няма да пиша, че ще ме обвините там за бомбите. :lol: :lol: :lol:
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Сега като ти го мушкат американците по-добре ли ти влиза бе бойковистко лайно? Тва сте тука тримца платени гробарчета у форума дето нямате акъл дори колкото плевнята и бойко събрани на куп.
П.С. Или и ти ще създаваш военен конфликт на България с Русия, вие сте ненормални тиквеници, ходете да се прегледате, че направо ми писна да ви чета мненията, и ми е много интересно от как се махна репутацията в секция политика що никой не ви я дига. Калъфи и платени драскичи сте за мен нищо друго!!!
Бе Италия също е била съюзник на Хитлер - ама американците и англичаните не ги ебават така, както нас ни го туриха руснаците.

Сега може да видиш къде е Италия и къде сме ние.


За Япония няма да пиша, че ще ме обвините там за бомбите. :lol: :lol: :lol:
 
От: От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

@mathematician
Италия и Япония губят от западните съюзници, а ние от СССР. Как изобщо можеш да правиш такова сравнение?! Ако не бяхме се продали на Хитлер вероятно щяхме да преживеем няколко години германска окупация, но после щяхме да се възстановим и сега щяхме да сме по-добре и от Гърция. Освен това нямаше да излезем като губещи от войната и да попаднем под влиянието на комунистите, а заедно с Гърция щяхме да сме сравнително независими. Георги Димитров и Тодор Живков щяха да си останат в горите, докато не огладнеят и не решат да забравят, че са комунисти.

Нима наричаш нещото, за което са умрели десетки и стотици хиляди през войните за национално обединение - "продажба на душата на дявола"?

Не, никога не съм казвал такова нещо. Съюзът с Хитлер обаче е продажба на душата на дявол. Най-голямата глупост извършена от България през ХХ век.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Айде да ти видим логиката. Югославия се противопоставя на германците, взета е на екс, а после след войната се установява комунистически тоталитарен режим. Нещо не се връзва теорията ти. Ако бяхме се противопоставили на германците, щяхме да сме двойно преебани ;)

@mathematician
Италия и Япония губят от западните съюзници, а ние от СССР.
Абе, ние не губим от никакъв СССР, защото никога не сме обявявали война на СССР. СССР ни окупира.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Айде да ти видим логиката. Югославия се противопоставя на германците, взета е на екс, а после след войната се установява комунистически тоталитарен режим. Нещо не се връзва теорията ти. Ако бяхме се противопоставили на германците, щяхме да сме двойно преебани ;)


Абе, ние не губим от никакъв СССР, защото никога не сме обявявали война на СССР. СССР ни окупира.


Не само Югославия - цяла Източна Европа - Полша, Чехия, Румъния, половината Германия.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Абе, ние не губим от никакъв СССР, защото никога не сме обявявали война на СССР. СССР ни окупира.
Официалното обявяване на война е акт, който има нулево значение. Не виждам защо изтъкваш нещо, което няма никакво значение. Японците също не обявяват война на САЩ преди да атакуват Пърл Харбър. Във войната значение има само грубата сила. Който я има прави каквото си иска. Никой не го задължава да обявява война.

Какво е щяло да стане, ако не бяхме се продали на Хитлер вече никой не може да каже, но според мен каквото и да беше станало, нямаше как да е по-зле.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Не само Югославия - цяла Източна Европа - Полша, Чехия, Румъния, половината Германия.
Тъй, тъй. Друг чудесен пример е Полша. И между другото, хубаво е да се знае какво са смятали комунистите за съюза с Германия.

640x480_1362764092.png
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Какво е щяло да стане, ако не бяхме се продали на Хитлер вече никой не може да каже, но според мен каквото и да беше станало, нямаше как да е по-зле.
Абе, какво продаване на Хитлер? Какво значат думите ти, конкретизирай. Как по-точно виждаш, че сме се продали на Хитлер? Пишеш някакви клиширани фразни без смисъл.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

@Тест, по-добре седни и се образовай по темата, защото пишеш най-малкото странни глупости не знам кой ти ги е казвал. Реда е толкова запознат, че най-добре да ти даде инфо - защото имаш сериозни дупки ...
 
Последно редактирано:
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

@Тест, по-добре седни и се образовай по темата, защото пишеш най-малкото странни глупости не знам кои ти ги е казал. Реда е толкова запознат, че най-добре да ти даде инфо - защото имаш сериозни дупки ...
Тук изобщо не става въпрос за това кой колко е запознат, а как се тълкуват събитията. Като стана дума за глупости, виж се ти какво си написал. Две изречения, в които нищо не казваш.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Тук изобщо не става въпрос за това кой колко е запознат, а как се тълкуват събитията. Като стана дума за глупости, виж се ти какво си написал. Две изречения, в които нищо не казваш.

Казвам ти, че пишеш откровени глупости щото се опитваш да тълкуваш, при положение че няма какво да се тълкува а всичко е чисто и ясно и просто като видиш историята - дори големият ти аргумент, минаваме срещу германците и после няма комунизъм се развенчава от всички източни държави. Седни и чети какво съм писал по-горе и мисли логично какво решение е трябвало да се вземе:
да те питам какво ще правиш през 41 година?

Какъв е бил избора:

1. Обявяваш война и за няколко дни си прегазен и си дал десетки хиляди жертви + над 50к гарантирани БГ евреи в концлагерите ...
2. Подписваш съюз с Германия и осъществяваш националният идеал за териториалната цялостност на БГ (Македония и всички части спрямо Санстефанският Договор + връщането на Добруджа) - без да дадеш нито една жертва на вермахта? А през 30-те отношенията между Германия и БГ с много добри особено в търговски план!
3. Не съществува друг алтернатива! Провежда се блитцкриг на изток - Сталин избил половината си главнокомандващи, на запад Франция вече е паднала - а към теб идва Луфтафе и танковете - какво правиш?!
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Това, което пишеш са си твои тълкувания, а не исторически факти. Какво е щяло да стане няма как да знаем. Това че предположенията ти се различават от моите не значи, че това, което казваме глупост. Наклон на оная работа никой не може да ми дава. Имам си собствено мнение. Това не значи, че не чета и мненията на другите, ама хайде по-полека с квалификациите.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Какво е щяло да стане няма как да знаем.
Известно ли ти е какво писмо праща Хитлер на Богдан Филов, когато България се отказва от Германия?

" До господа регентите на Царство България : Княз Кирил, професор Богдан Филов, генерал-лейтенант Никола Михов, аз също съжалявам за това съдбоносно и трагично развитие на събитията. Изводите са, че то беше възможно, защото нито в Румъния, нито в България, нямаше онова фанатично рискуване, каквото бе налице в Германия . И затова отсега нататък мерките, които ще се вземат от Германия, ще бъдат съобразени с военните нужди . Мерките, които е готово да предприеме сегашното българско правителство, ще предадат страната на болшевизма и тя ще бъде тласната в пропастта. Националната интелигенция, като бъдеще на вашия народ, ще бъде изтребена така, както в другите страни и царското семейство няма да бъде спасено , а унищожено. Досега в такива времена народите са се спасявали не чрез пораженство , а само чрез проявен героизъм . Германия ще продължи при всички обстоятелства борбата си към победа . "
Подписал : Адолф Хитлер

Това от дневника на Филов, интересна книжка издадена още преди 89-та година.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Това, което пишеш са си твои тълкувания, а не исторически факти. Какво е щяло да стане няма как да знаем. Това че предположенията ти се различават от моите не значи, че това, което казваме глупост. Наклон на оная работа никой не може да ми дава. Имам си собствено мнение. Това не значи, че не чета и мненията на другите, ама хайде по-полека с квалификациите.

Виждаш ли изобщо какво е поствал Ред - това са фактите! А избора е били или смърт или обединение на БГ! Това са фактите, както сме избрали избора на обединението - това си е пак факт! Виж какво поства Реда, няма никво тълкуване или продаване душата на дявола както ти си мислиш. А и това, което си мислиш от собственото ти мнение при прочит на историята, отново е срещу тезата ти, но както и да е! Няма никви квалификации просто ти казвам виж пак какви са били историческите факти и преди да градиш теза ги провери, нищо повече!
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Винаги съм си мислел че по евтино ще е било да водим война срещу Съветския съюз през 1944г , след като ни обявяват война и влизат на наша територия .

Дядо ми е убит веднага след събитията тогава от комунистите, а имуществото му е разграбено .
 

Горе