133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Били сме на страната на Хитлер. Ти какво очакваш да направят руснаците със съюзника на най-големия си враг?
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Били сме на страната на Хитлер. Ти какво очакваш да направят руснаците със съюзника на най-големия си враг?

Да не издевателства може би! Пряко нивки жертви не са дали, а репарации отвъд Парижкият договор - да не говорим за военната етика и отношенията поробител поробен! Като, четем в другите странни под СССР реперации нещата са били няколко идеи по приемливи.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Били сме на страната на Хитлер. Ти какво очакваш да направят руснаците със съюзника на най-големия си враг?
Първо, това не са руснаци. СССР е федеративна свръхдържава, която се ръководи от неруснаци, предимно евреи, Ленин е такъв, Сталин е грузинец. Червената армия не е съставена от руснаци, а от всякаква гмеш от ссср-ските републики. Второ, били сме на тази страна, която ни е дала това, което е било наше по право и е изпълнила националния ни идеал. Трето, ние НИКОГА не сме обявявали война на СССР и сме запазили дипломатически отношения с тях.

0112.jpg

София Двореца, Н.В.Цар Борис III се ръкува с военния аташе и резидент към посолството на СССР полковник Иван Дергачев, до него е помощник-военния аташе майор Леонид Середа, Богоявленски парад 1940 или 1941 г.

Съвет - преди да пишеш по тая тема, образовай се малко.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Ред - братле силно мнение! Това и писах по рано, но кой да чете! Тест има склонността да пише на теми, в който има малко понятие ....

Тест, сега гледай да не се разсърдиш като ощипана г-ца, че Ред ти говори се образоваш!
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Твърдите, че не сме били съюзник на Хитлер и Германия или че Германия не е била враг на Русия през Втората световна война?! Айде глупостите някъде другаде и пред някой друг...
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Значи, ние ще си акаме в гащите ще се омазваме, па после няма да си плащаме за тоалетната хартия.
Я ми кажи какво толкова хубаво видя от съюза ни с хамерика, дето всичко което го имаше изчезна, или пак ще ми казваш ама то това е за добро. Само, че аз не го виждам това добро, няма работа, няма пари, няма деца. Циганите станаха повече от българите, а на всичко отгоре обираме всякакви наказания и бежанци и какво ли още не.
Това ли е хубавото на запада? Щото аз друго не съм видял, а сме и много по интелигентни и много по-по-по във всичко от тях.
Хайде разясни ми, щото много обичате да плюете, ама с някви платени драскачи все се обосновавате, а реалната истина много малко хора са я видели, пък те си мълчат.
Да не издевателства може би! Пряко нивки жертви не са дали, а репарации отвъд Парижкият договор - да не говорим за военната етика и отношенията поробител поробен! Като, четем в другите странни под СССР реперации нещата са били няколко идеи по приемливи.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Твърдите, че не сме били съюзник на Хитлер и Германия или че Германия не е била враг на Русия през Втората световна война?! Айде глупостите някъде другаде и пред някой друг...
България не е обявила война на СССР, да ти го напиша още един път. Усещаш ли се, че оправдаваш военна агресия срещу собствения си народ? Сигурно и бомбандировките над София смяташ за справедливи, а? :oops:
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Значи, ние ще си акаме в гащите ще се омазваме, па после няма да си плащаме за тоалетната хартия.
Я ми кажи какво толкова хубаво видя от съюза ни с хамерика, дето всичко което го имаше изчезна, или пак ще ми казваш ама то това е за добро. Само, че аз не го виждам това добро, няма работа, няма пари, няма деца. Циганите станаха повече от българите, а на всичко отгоре обираме всякакви наказания и бежанци и какво ли още не.
Това ли е хубавото на запада? Щото аз друго не съм видял, а сме и много по интелигентни и много по-по-по във всичко от тях.
Хайде разясни ми, щото много обичате да плюете, ама с някви платени драскачи все се обосновавате, а реалната истина много малко хора са я видели, пък те си мълчат.
Нито едното, нито другото. Това, че Запада е зле в много отношения, не значи че СССР е бил добре. ЕС е наследникът на СССР в много отношения.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Аз кога и къде съм писал, че сме обявили война на СССР или че бомбардировките срещу София са били справедливи?
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Аз кога и къде съм писал, че сме обявили война на СССР или че бомбардировките срещу София са били справедливи?
Твърдиш, че агресията на СССР срещу нашата държава е оправдана, щото сме били съюзник на не знам си кой. Напротив, когато СССР нахлува, ние не сме съюзник на германците.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Твърдите, че не сме били съюзник на Хитлер и Германия или че Германия не е била враг на Русия през Втората световна война?! Айде глупостите някъде другаде и пред някой друг...

Тест, ако не си се образовал по темата и тук ще се наложи - я кажи на коя Дата БГ обявява война на СССР? Абе човече как оправдаваш издевателствата над твоите деди направо не знам? Чети история и виж другите странни под СССР ботуш какво е било от репарации и грабежи виж едно ГДР как е било там .... И не забравяй не сме избивали стотици хиляди, че да издевателства така над нас!
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

@redrum
Твърдения не излагам. Само исторически факти. Неутралитет обявяваме на 26 август, когато изходът на войната вече е ясен, а на 8 септември в България влиза Червената армия. Какво сочи логиката, че СССР ни окупира, защото ни мразят без причина, или защото сме били съюзник на Германия? Това не го казвам като оправдаване на нечия агресия, а за да обясня причините и следствията.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Test, имаш ли представа дали СССР не е правил други опити за преврат и болшевизация на България и Европа? Мислиш ли, че съюзът с някой са провокирали следните исторически събития:

- Септемрврийското въстание. Интересен факт е, че Васил Коларов и Гошо Тарабата бягат като шунди преоблечени в женски дрехи и оставят братята като пушечно месо.

- Взривяването на църквата св. Неделя

Айде, по-нататък няма да пиша. Тия събития са 20 години преди войната, какво ги е провокирало и от кой са спонсорирани?
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Значи, ние ще си акаме в гащите ще се омазваме, па после няма да си плащаме за тоалетната хартия.
Я ми кажи какво толкова хубаво видя от съюза ни с хамерика, дето всичко което го имаше изчезна, или пак ще ми казваш ама то това е за добро. Само, че аз не го виждам това добро, няма работа, няма пари, няма деца. Циганите станаха повече от българите, а на всичко отгоре обираме всякакви наказания и бежанци и какво ли още не.
Това ли е хубавото на запада? Щото аз друго не съм видял, а сме и много по интелигентни и много по-по-по във всичко от тях.
Хайде разясни ми, щото много обичате да плюете, ама с някви платени драскачи все се обосновавате, а реалната истина много малко хора са я видели, пък те си мълчат.

Уни ти в защита на русофилският си идеал ме вкара в трета глуха - тема е какво са правили вашите любимци на твоите деди!

А иначе за съюзи ми говориш БГ по царско време след съюзническата, балкансите и 1-вата световна след националните катастрофи за много кратко време в рамките на няколко десетилетия прави икономически бум и възход, който не е виждам за периода си за тези ширини!
БГ е била капиталистическа, с много по свободна икономика от днешната с много изразени сектори, който са се развивали и всичко това е водело до изключителен подем и ръст на благосъстоянието - търгували сме както с изток, така и със запад и САЩ - ако искаш мисли си, че сме били в съюза на не болшевиките! И всичко е било добре за нас! Защо са ни изтръгнали нашият си път и насилствено са ни иззели всичко и избили цвета на нацията, а? Как ти се струва за няколко десетилетия млада държава, бореща се за обединението си с идеали и полагаща основните на модерни икономически и институционални основи, та за толкова кратко време такъв резултат - можеш ли да наложиш какво би се случило, ако нямаше комунизъм тук и не бяха избити толкова можещи хора и толкова капитал?!?
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Ми не знам, ако на Тест дядо му е бил от тия по кинопрегледите - дето се ръкуват с другаря Тодор Живков, може и така да си мисли.
Докато моя дядо е бил в пандиза де...

Виж че чете и цитира, каквото му изнася на тезата.

Извършването на Деветосептемврийския преврат е последвано от вълна на насилие, извършвано главно от комунистически групи срещу политически или лични противници. Тези масови беззакония продължават няколко месеца и са постепенно поставени под контрол от властите със създаването на т.нар. Народен съд в края на годината. Според различни оценки броят на убитите през този период е между 20 000 и 40 000 души.

Осъдените на смърт от т. нар. „Народен съд” са 2 730 души — министри, депутати, журналисти, банкери, кметове, свещеници, земевладелци, учители.

Май и на Нюрнберския процес няма толкова осъдени на смърт а?
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Test, имаш ли представа дали СССР не е правил други опити за преврат и болшевизация на България и Европа? Мислиш ли, че съюзът с някой са провокирали следните исторически събития:

- Септемрврийското въстание. Интересен факт е, че Васил Коларов и Гошо Тарабата бягат като шунди преоблечени в женски дрехи и оставят братята като пушечно месо.

- Взривяването на църквата св. Неделя

Айде, по-нататък няма да пиша. Тия събития са 20 години преди войната, какво ги е провокирало и от кой са спонсорирани?
Съгласен съм, но това не променя събитията от края на войната. Няма значение дали ни харесва или не, но сме били на губещата страна. Били заедно с Хитлер и фашистите докато не е станало пределно ясно, че Германия вече губи и няма връщане назад. Заради този глупав съюз страдаме и до днес.

@rombeca Явно имаш някакъв проблем с фактите, тъй като се опитваш да ги обориш с измислици и лични нападки за дядовци и др. подобни. Слабата страна в един спор се познава, когато започне с лични нападки, базирани на болни фантазии.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Съгласен съм, но това не променя събитията от края на войната. Няма значение дали ни харесва или не, но сме били на губещата страна. Били заедно с Хитлер и фашистите докато не е станало пределно ясно, че Германия вече губи и няма връщане назад. Заради този глупав съюз страдаме и до днес.
Когато СССР ни окупира, не сме с Германците. Не сме на губещата страна, а дори сме ги изселили от България. Дипломатически променяме позицията си. И съюзът не е глупав, защото е изпълнил националният идеал, за който са умирали поколения българи и то без една пушка да гръмне (образно казано). Плюс това, алтернативите са били болшевизация, т.е. не е имало алтернативи. Казвам болшевизацията не е алтернатива, защото хората тогава са знаели какво ще стане, ако дойдат на власт болшевики. Виждали са и са преживели опит за болшевишки преврат и гражданска война от продажниците.

Нищо не оправдава военната агресия на СССР и поставянето на марионетно правителство, което е избило десетки хиляди българи. Толкоз по темата.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

@rombeca Явно имаш някакъв проблем с фактите, тъй като се опитваш да ги обориш с измислици и лични нападки за дядовци и др. подобни. Слабата страна в един спор се познава, когато започне с лични нападки, базирани на болни фантазии.

Не знам, не мисля че 20 000 избити без съд и присъда, от съветските подлоги от БКП са болни фантазии.
Ти изобщо четеш ли целите постове? Само питам, да знам да ги пиша по кратки.
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Аз съм съгласен с пуснатите материали. Разграбването е било тотално.
Комунягите са избили предишната власт и повечето по-интелигентни.

Аз се дразня на друго. Целта на публикуването на такива материали е да се втълпи на хората че имад само 2 избора БСП или ГЕРБ / Т.е пак да изберат комунисти/
Мисля че авторите трябва да наблягат на това колко голям комунист е Боко и никой да не гласува за него, както и за БСП. И двата избора са губещи!
 
От: 133 млрд. лв. е струвала съветската окупация на България

Чрез пощата си получих следното писмо за това кой ни управля
ва:


1.Бойко Борисов - комунист, син на полковник от МВР.
2.Цветан Цветанов -син на шофьора и най-доверено лице на началника на ДС Григор Шопов.
3.Цецка Цачева - партиен секретар на Окръжния народен съвет в Плевен.
4.Николай Младенов - син на служител на ДС от високо засекретено ниво.
5.Сергей Игнатов - син на секретар на ОК на БКП Видин по идеологическите въпроси.
6.Росен Плевнелиев - платен първи секретар на общински комитет на ДКМС.
7.Симеон Дянков - стипендиант на фондация Людмила... още Живкова.
8.Нона Караджова - дъщера на завеждащ отдел в ЦК на БКП.
9.Лиляна Павлова - внучка на заместник завеждащ отдел в ЦК на БКП,
10.Вежди Рашидов - удостоен лично от Илия Павлов със званието Главен Мултак на РБ,
11.Ивайло Московски - първа щатна работа в Мултигруп.
12.Веднага след президентските избори Бойко Борисов побърза да назначи за заместник кмет на София по финансите сина на генерал от ДС Николай Барбалов, а за нов правосъден министър Диана Ковачева дъщеря на завеждащ отдел в ЦК на БКП. А като капак на всичко същата госпожа Диана Ковачева е съпруга на настоящ лидер от БСП...
Та дотук за антикомунистическата реторика на слабоумника!
Т. Т.

Проверих, въпреки, че много добре зная това. Вярно е!
В същото време Пуйко Борисович Чапаев продължава да дудне като Мирча Кришан, че краставицата съдържа 98% вода. Твърди, че е десен и се бори с ченгетата и комунистите.
По места често е по-зле и от София.
Затова се обръщам към моите читатели да ми изпращат имена на хората, които управляват по места и са свързани с партийните комитети и ДС, криминалната милиция и "тежки" бизнесмени.
Нека се опитаме всички да направимедин списък на управленците ни, за да можем да вникнем в българската "политическа" класа и да разберат всички, че демокрация не може да се гради от тоталитаристи и техните издънки.
Предварително ви благодаря.
Босия
http://bosia.blog.bg/politika/2012/04/11/koi-ni-upravliava.938284
 

Горе