Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

От: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Не дължиш, обаче по-горе писаха, че трябва да се регистрираш (по чл.97а) и да плащаш ДДС когато имаш доходи, които не са от трудов договор.

В този случай просто ще направя нов акаунт с име на роднина в друга държава (както казах по-горе и проблема е решен).
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Да споделя и моят опит :) .
Адреса ми на регистрация е в Испания.
От около една година плащанията ми са в евро и по същите причини
отидох в данъчната служба да попитам за ДДС.Една служителка ме попита за моето NIE (подобно на ЕГН) разрови се в компа и ми каза,
че ДДС се плаща от Гугъл аз не дължа ДДС.
А регистриран ли си по ДДС като физ.лице ?
Мен лично тези 20% не ме вълнуват толкова/ ще ги преглътна/, колкото рег.като физ. лице по ДДС.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

А според това
"Google не изисква предоставяне на данъчна информация за този профил в AdSense. Издателите в AdSense носят отговорност за спазване на местните данъчни закони съгласно изискванията на службите по местоживеене на отделните издатели."

откъде данъчните ще знаят кой съм и що съм

Няма ли да е по лесно закирането на профила. И пускането на нов в долари
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Е** му май**** само в България ли трябва да си вишист по право и счетоводство за да пуснеш 5 линка реклама в някой сайт, от който да спечелиш големите пари от 50 лева на месец! То няма такава бумащина 3 тома документи да попълниш за глупости. Хората в Англия кола продават с един лист подписан между продавач и купувач :evil:
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

А според това
откъде данъчните ще знаят кой съм и що съм

Това е малко несериозно. Те не са чак толкова кухи. Но можеш да видиш какви са наказанията като те хванат. Например тук:

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=29439
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Плащанията в Европа винаги са идвали от Ирландския клон на Гугъл!
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Плащанията в Европа винаги са идвали от Ирландския клон на Гугъл!
Не, досега винаги от САЩ съм получавал през WU.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Не става ли данъчните да се облажат на края на годината, като обявяваш, а до тогава да си прибираш паричките. ;)
Май не става:)
При фирмите по ДДС отчетността е всеки месец.
Как е при физ.лица рег.по ДДС нямам представа, все още...
Не искам и да имам8)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Това само за Adsense ли е? Тея дето ползват AdWords засяга ли нещо?

Малко смех: "Български блогър при данъчна проверка": :lol:



 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Според мен първо трябва да се уточни дали трябва да се регистрираме по ДДС или не.Коментарите във форумите не са много категорични, мненията са различни и ми се струва, че и счетоводителите боб хвърлят в момента.
 
Re: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

В краина сметка ще изгонят и остналите към по топлите страни от ЕС а там не е много по скъпо отколкот в бг

Да споделя и моят опит :) .
Адреса ми на регистрация е в Испания.
От около една година плащанията ми са в евро и по същите причини
отидох в данъчната служба да попитам за ДДС.Една служителка ме попита за моето NIE (подобно на ЕГН) разрови се в компа и ми каза,
че ДДС се плаща от Гугъл аз не дължа ДДС.

А аз писах, че живея в Испания и не съм длъжен по тукашното
законодателство да подавам декларация за доходи под 24000 евро на година.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Нещо интересно да добавя, понеже съм клиент и на AdWords - наистина там плащанията са през Гугъл Ирландия, и има изискване сам да си начисляваш ДДС-то. Т.е. не би трябвало да го начисляват на другата страна - получателя. В момента очевидно аз съм в нарушение, защото никакво ДДС не съм си самоначислявал, а и за похарченото за реклама ще дължа няколко стотин лева ДДС, та едва ли някой ще ме търси. Но очевидно няма да ни дръннат с ДДС-то. Но може формално да сме длъжни да се регистрираме, което значи още бюрокрация всеки месец, а отделно и като си регнат по ДДС всеки месец ти следят доходите, и няма спасение от плоския данък и осигуровките. А те са общо 37% от дохода...
 
 
Последно редактирано:
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

няма спасение от плоския данък и осигуровките. А те са общо 37% от дохода...

Този процент зависи от размера на дохода. При по-големи доходи данъчната тежест е по-малка заради лимита от 2000 лева за осигурителния доход.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Този процент зависи от размера на дохода. При по-големи доходи данъчната тежест е по-малка заради лимита от 2000 лева за осигурителния доход.

Мисля че си в голяма грешка. От доста време е в сила плосък данък, което означава еднакъв % данък независимо от приходите. Необлагаемият минимум също от доста време е отпаднал.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Данъчната тежест включва както плоския данък, така и осигуровките и другите данъци (ДДС, данък смет, данък сгради и т.н.).

С този калкулатор може да добиеш представа за част от данъчната тежест (осигуровките и "плосък данък").

Например за 1000 лв приходи (за месец) данъчната тежест е 208.90 лв. (21%).

Ако приходите са 1 000 000 лв (за месец) данъчната тежест е 100,217.80 лв (малко над 10%).

Очевидно при по-големи приходи данъчната тежест е по-малка. Това е заради лимита от 2000 лева на осигурителния доход (осигуровките се плащат все едно приходът е 2000 лв, ако приходът е повече от 2000 лв).

Осигуровките официално не ги водят данъци, но де факто са данъци, защото са задължителни и се плащат на държавата.
 

Горе