bid2win

spirosi

Active Member
Здравейте, имам едно питане към вас какво мислите за сайта www.bid2win.bg
Някои има ли опит с тях и какво му е мнението. И каквото сметнете за интересно отностно него също кажете.
 
От: bid2win

Измама. Има такива сайтове на килограм. На всичките, скрипт си самобидва и печелиш трицифрения в гащите на всеки мъж. Има файда да се бид-ва за нещо мноого малко, защото там обикновенно скрипта е спрян, за да има "печеливши".
 
От: bid2win

Здравейте,
чувстваме се задължени да отговорим на Вашите мнения, тъй като сайта смени своя собственик и концепцията си за игра в него и ние - новият му екип се постарахме много за постигането на това, което е днес.
Сайта се завърна в онлайн пространството преди седмица. Аукциона не е измама и всички, които наддават в него са реални играчи. Психиката на всеки човек като първоначална реакция и съмнение, но Ви молим да наблюдавате аукционите и да следите дейността ни. Само така ще се убедите, че играта е честна и всичко зависи от динамиката на участниците в търговете.
Промените в новата версия на сайта са много, но основните са няколко. На първо място той вече функционира малко по-различно като залага на идеята „Спечели или купи“. Благодарение на нея всички участници в аукциона участват без никакви рискове за вложенията им. Ако не спечелят даден аукцион за продукт, а вече са вложили пари за наддаване, които не искат да загубят, те ще могат да го закупят на добра за нашия пазар цена. Това става в рамките на 2 часа след края на търга, като употребените за наддаване пари (бидове) ще бъдат използвани за отстъпка от пазарната цена.

И все пак в интерес на всеки купувач, който иска да се снабди с нов таблет, смартфон, лаптоп, телевизор и др., е първо да пробва късмета си спечели избрания продукт. Така има реалния шанс да го вземе на изненадващо ниска цена. Ако не успее ще има възможност да го купи на пазарна цена.
 
Следях 1 търг ония ден, и даже щях да пиша на администраторите на сайта, но ме домързя, и сега се радвам че имат регистрация във форума :) Тъй : Когато бидваш долу има 2 полета с информация: "Платени бидове" (Използвани до момента платени бидове в този аукцион.) и "Безплатни бидове" (Използвани до момента безплатни бидове в този аукцион.). Когато аз наддавах с безплатните си бидове в секцията "безплатни бидове" се дигаше числото, но когато другите "потребители" бидваха, бидовете не се променяха по никакъв начин. Това е първата причина поради която мисля, че собствениците на сайта лъжат.
Другото което е, ако си направиш една супер проста сметка, разбираш че просто е неизгодно да имаш такъв сайт. Трябва да имаш супер много потребители, и всичките да пращат смс-и за да си на някаква печалба. Като гледам фейсбука им, като гледам алексата, разбирам че те нямат супер много потребители, и ако раздават наистина тези награди ще са на голяма загуба. Те само днеска раздават Samsung I9300 Galaxy S III 16GB , Acer Aspire TimelineX 13,3" , Call of Duty-Modern Warfare3 , Lenovo Thinkpad Edge E330 13.3" , Apple iPhone 4S 16GB . Това са 5000лв + , а не вярвам да имат толкова пари от смс-и.
 
От: bid2win

Направете някъде в сайта да се вижда колко потребителя има онлайн и да могат да се изпращат лични съобщения между потребителите.
 
От: Re: bid2win

Здравейте,
започваме да отговаряме на всеки Ваш зададен въпрос поотделно:
- когато вие сте в аукцион и наддавате в тази таблица се отчитат само Вашите изразходени бидове - платени и/или безплатни. В нея се оформя за всеки потребител и т.нар. "Вашата КУПИ СЕГА цена", на която обяснихме по-горе всеки потребител след свършване на търга може да закупи продукта. Т.е. тя е развна на пазарната цена на продукта минус стойността в лева на изхарчените от Вас платени бидове в аукциона. Ето защо Вие не виждате изхарчените бидове от останалите участници.
- както във всеки друг бизнес и тук всяка фирма с прохождането си влага средства, които знае, че не са възвръщаеми в близък период, но очаква да станат в бъдещето. Това се нарича инвестиция.
- парите от смс-си не влизат по нашата сметка. Вие обаче не сте прочели правила и условия, както и секция FAQ, като за доказателство използвам цитат (тъй като тук сайта не ми разреши да изпратя линк) от сайта ни, секция FAQ/ Как мога да си купя наддавания (бидове)? Какъв начин на плащане е най-подходящ?
"Начините за закупуването на наддавания (бидове) са: Credit Cards, Debit Cards, EPay, Easy Pay, SMS, PayPal (Money Bookers - скоро). Също така вече има начин за получаване на безплатни бидове. Съветваме Ви да не използвате SMS освен, ако нямате друг избор, тъй като с SMS ще платите почти два пъти по-скъпо. Цената се определя като сума от цената на bid2win и цената на услугата от Вашия мобилен оператор."

Ще се радваме, като разгледате нашият отговор отново да ни пишете тук, за да разберем дали сме успели да отговорим задоволително на вашите въпроси.
 
От: bid2win

Здравейте,
това което предлагате да се вижда броя на потребители и чат помежду им е против интересите на играчите, основно поради две причини:
- ако виждате броя, то в аукциони с голям брой активни потребители няма да искате да се включите и всеки ще дебне момент, в който има най-малка конкуренция - т.е. разваля се конкурентната среда;
- ако има чат помежду Ви пак конкуренцията ще е нелоялна, тъй като в чата ще могат приятели да се наговарят кой да спечели и кога другите да отстъпят от търга.
Ние черпим идеи и наблюдаваме практики от други подобни сайтове в Света, където също тези неща, които искате ги няма. Това са нашите гледни точки разбира се, но ще се радваме и вие да коментирате и споделите Вашите.
Поздрави,
Екипът на bid2win.bg
 
От: bid2win

Здравейте,
това което предлагате да се вижда броя на потребители и чат помежду им е против интересите на играчите, основно поради две причини:
- ако виждате броя, то в аукциони с голям брой активни потребители няма да искате да се включите и всеки ще дебне момент, в който има най-малка конкуренция - т.е. разваля се конкурентната среда;
- ако има чат помежду Ви пак конкуренцията ще е нелоялна, тъй като в чата ще могат приятели да се наговарят кой да спечели и кога другите да отстъпят от търга.
Ние черпим идеи и наблюдаваме практики от други подобни сайтове в Света, където също тези неща, които искате ги няма. Това са нашите гледни точки разбира се, но ще се радваме и вие да коментирате и споделите Вашите.
Поздрави,
Екипът на bid2win.bg
Ами измислете някакъв начин за да се докаже че потребителите са реални, а не автоматични бидвания от системата, защото това е главно проблема в тези сайтове.

Поздрави
 
От: bid2win

"Кликнете тук за да потвърдите е-мейл адреса си и да получите 5 бида безплатно! "

Мен пък това нещо не ми работи :)
 
От: bid2win

Здравейте,
ние не можем да задължим никой да ни изпраща снимки, но определено ги молим да го направят, когато им се обаждаме за уточнение доставката на продуктите и всички само обещават. Още по-трудно някой ще се съгласи да публикуваме негови снимки след злобните коментари, които се изписаха във Facebook под снимките на участника спечелил няколко търга. За съжеление нито желанието на печелившите да дадат свои снимки, нито това, какво хората пишат можем ние да контролираме. Но всичко това е причината и да нямаме повече снимки.

Поздрави,
Екипът на bid2win.bg
 
Не знам как давате наградите(ако въобще ги давате), и не знам дали въобще има такова нещо, но като пратиш нещо не ти ли дават бележка(като бележките при банковите транзакции) ? Ако ти дават, сканирай бележките, и така ще докажеш че наистина не лъжете :)

Но пак казвам, 99,99% съм сигурен че няма как да пръскате по хиляди левове на ден за награди, при положение че няма почти никакъв шанс да си ги избиете тези пари :)
 
Re: От: bid2win

Щом дават бележка, нямаш проблем да ги снимаш, и да ми докажеш че греша :) А на тези бележки пише ли какво се праща ? Тъй като знам, че преди да пратиш нещо разпитват какво пращаш.
 
От: bid2win

Здравейте,
изпращаме всички продукти по куриер, но ако ги сканираме на тях се пишат всички лични данни на потребителя, който е спечелил - Име и Фамилия, телефон за връзка и адрес за получаване. Именно за това не можем да направим и това, макар за нас да е много удобно и лесно, защото така ще защитим името си. По закон обаче нямаме право да разпространяваме личните данни на потребителите си и предполагаме, че всички вие знаете това.
Ще се радваме на други Ваши предложения как да Ви докажем, че сме истински и нещата се случват. Ние постоянно работим по системата ни с цел да удовлетворим потребителските очаквания. Винаги сме отворени за предложения и дискусии.
Поздрави,
Екипът на bid2win.bg
 
От: bid2win

Здравейте,
изпращаме всички продукти по куриер, но ако ги сканираме на тях се пишат всички лични данни на потребителя, който е спечелил - Име и Фамилия, телефон за връзка и адрес за получаване. Именно за това не можем да направим и това, макар за нас да е много удобно и лесно, защото така ще защитим името си. По закон обаче нямаме право да разпространяваме личните данни на потребителите си и предполагаме, че всички вие знаете това.
Ще се радваме на други Ваши предложения как да Ви докажем, че сме истински и нещата се случват. Ние постоянно работим по системата ни с цел да удовлетворим потребителските очаквания. Винаги сме отворени за предложения и дискусии.
Поздрави,
Екипът на bid2win.bg

Като ги сканирате, не е толкова трудно дори с един Paint, да закриете името на получателя на пратката...
 
От: bid2win

Друго предложение... една заверка на общите правила пред нотариус, една проверка на скрипта от вещи лица и при наличие на измама... подвеждане под отговорност...
 
От: bid2win

Здравейте,
изпращаме всички продукти по куриер, но ако ги сканираме на тях се пишат всички лични данни на потребителя, който е спечелил - Име и Фамилия, телефон за връзка и адрес за получаване. Именно за това не можем да направим и това, макар за нас да е много удобно и лесно, защото така ще защитим името си. По закон обаче нямаме право да разпространяваме личните данни на потребителите си и предполагаме, че всички вие знаете това.
Ще се радваме на други Ваши предложения как да Ви докажем, че сме истински и нещата се случват. Ние постоянно работим по системата ни с цел да удовлетворим потребителските очаквания. Винаги сме отворени за предложения и дискусии.
Поздрави,
Екипът на bid2win.bg

Вие обаче яко на луди се правите. Не можете ли да затриете имена,телефони и т.н с пейнт както каза rradev ?
 
От: bid2win

Друго предложение... една заверка на общите правила пред нотариус, една проверка на скрипта от вещи лица и при наличие на измама... подвеждане под отговорност...

може да бъде проверен скрипта и след това отново качен друг...и това не става :mrgreen:

Вие обаче яко на луди се правите. Не можете ли да затриете имена,телефони и т.н с пейнт както каза rradev ?

да затрият всичко, а?
ми то тогава аз мога да ти направя 100 такива бележки..
особено лесно е ако текста за промяна е на бял фон
 

Горе