Bitcoin / Биткойн

Buttcoin 2008 - 7 transactions per second
Buttcoin 2022 - 7 transactions per second
Visa - 5,000 transactions per second

dd2214a922d88ec5b44e2d8656e1476b.png


ВаЛуТа на БъдЕщЕтО, само 1 милион пъти по-неефективна от най-доброто вмомента. Чакайте си mass adoption-а, който никога няма да дойде, защото само идиот би търгувал с биткойни, единствената причина да имаш бъткойн, е да чакаш да го продадеш на някой идиот след време на по-голяма цена. Всичко друго, но не и валута. Инжинери и учени работят с години за да оптимизират някой процес с 1-2 процента, а бъткойнърите ти представят нещо 1 милион пъти по-неефективно и неработещо, като валута на бъдещето. Fuck off


Относно транзакциите => https://www.predpriemach.com/threads/bitcoin-Биткойн.23303/page-275#post-1009814

А за другия напън - има ли табличка, колко ток харчат всички банкомати по светО? А да не говорим за това, колко пари се харчат за ток в офисите на всяка една от банките, както и изобщо всички нужди на служителите, като най-основните такива, като например предвижването до работа с кола.

Айде една малка сметка. Според гугъл:
Currently, there are approximately 470,135 ATMs in the U.S.
The system also requires air conditioning, as it consists of a processor and operating system that consume a lot of energy. Generally, a conventional ATM requires around 2,500 watts of power per day (that is, about 700 watts for the ATM and another 1,800 watts for the air conditioners).

470 135 x 1500 вата са 1 175 337 500 вата енергия, която се потреблява САМО от банкоматите в Америка. Та, какво викаш? :D Толкова енергия за толкова банкомати, които сигурно се ползват само в 0.01% от uptime-а им. o_O Смисъл, банкоматът работи и харчи ток, охлажда/затопля се и чака баба Гицка да дойде, за да я обслужи, през останалото време ХАРЧИ ТОК, докато седи и чака? Ма що така?

А за останалите, които понякога се затрудняват да разкрият в зародиш такива пръдни, то тук е златната мина: https://medium.com/@jbourneBTC/debunking-all-the-bitcoin-misinformation-one-by-one-54aaa2a20c4 :D
 
Последно редактирано:
Относно транзакциите => https://www.predpriemach.com/threads/bitcoin-Биткойн.23303/page-275#post-1009814

А за другия напън - има ли табличка, колко ток харчат всички банкомати по светО? А да не говорим за това, колко пари се харчат за ток в офисите на всяка една от банките, както и изобщо всички нужди на служителите, като най-основните такива, като например предвижването до работа с кола.

Айде една малка сметка. Според гугъл:



470 135 x 1500 вата са 1 175 337 500 вата енергия, която се потреблява САМО от банкоматите в Америка. Та, какво викаш? :D Толкова енергия за толкова банкомати, които сигурно се ползват само в 0.01% от uptime-а им. o_O Смисъл, банкоматът работи и харчи ток, охлажда/затопля се и чака баба Гицка да дойде, за да я обслужи, през останалото време ХАРЧИ ТОК, докато седи и чака? Ма що така?

А за останалите, които понякога се затрудняват да разкрият в зародиш такива пръдни, то тук е златната мина: https://medium.com/@jbourneBTC/debunking-all-the-bitcoin-misinformation-one-by-one-54aaa2a20c4 :D

Изпревари ме :D

Темата е подобна на тази за GMO или антиваксърите.

Все пак и аз ще пусна една интересна статия: https://www.nasdaq.com/articles/research:-bitcoin-consumes-less-than-half-the-energy-of-the-banking-or-gold-industries Не че имам нещо против medium.com

Bitcoin consumes 113.89 terawatt hours (TWh) per year, while the banking industry consumes 263.72 TWh per year

Eто и линк към проучването: https://docsend.com/view/adwmdeeyfvqwecj2
 
Пич, тая енергия е на базата на колко клиенти, които ползват банкомати. Отдавна хората разбраха, че бъткойна не може да върши никаква работа, камо ли ще измести каквото и да било. Кой залъгвате, че ще измествате, решавате проблеми, които никой не иска, камо ли да ползва. Така де, решавате един проблем, и създавате още 1000.

Консумирал по-малко енергия. Тук говорим за ЕФЕКТИВНОСТ. повторете я бавно тая дума - буква по буква. Една транзакция на бъткойна е един милион пъти по-неефективна от решението, което глобалния свят ползва. А сега си представете, че банкоматите са в блокчейн и към бъткойн, ама всички по света. Горим, връщате ни 100 години назад.

EriVQioXUAAtLNc.jpg




Гледайте да си решавате вашите проблеми, сочите с пръст банките, златото, другите индустрии - те колко хиляди пъти се ползват, за разлика от бъткойна? Нямам думи, мислете малко.

DT3frfcUQAArM0I.png



Ей го бъдещето. Нормална база данни срещу блокчейн идиотщина. Уж ИТ хора, я кажете колко ЕФЕКТИВНО според вас е, за да мога да покажа на потребител парите, да трябва да обиколя всички ноудове и тогава да мога да визуализирам парите, с които разполага някой? Кой подяволите ще ползва такава система, ако говорим от технологична гледна точка
 
И трябва да знаете как работи PROOF OF SHIT ( work ) , че НЕ МОЖЕ ДА СКАЛИРА - факт. Затуй подлъгват балъците с LN, който ползва всичко друго, ама не и blockchain. И много добре знаете какви са таксите, и какви бяха когато беше бума на бъткойна, и се пробваха да го интегрират като платежно средство:
9a98d9917dc5c8cc01892cd382977e5c.png

Оттогава почнаха да обясняват, че било дигитално злато, не за друго, защото видяха, че не става чеп за зеле като платежно средство за масови потребители, или корпорации и b2c. И как се сравнявате с банкоматите /банките - никой не иска да ползва биткойн за каквото и да било, само да го държи. Ми то ако живеем в такава система, никой няма да инвестира бе, ще си умираме гладни и славни, и ще си снимаме магическите числа в wallet-ите.
Затова 70-те години всички страни разкараха златния стандард, заради дефлационния принцип, който има, и не само, но една валута трябва да бъде инфлационна, а не обратното, за да има въртене на пари, а блокчейна хем казва обратното - HODL forever, хем и таксите са огромни, и най-лошото - скалират заедно с ползването.



Ей ви едно техническо видео, барем разберете нещо откъм техническата част.
 
Последно редактирано:
Изпревари ме :D

Темата е подобна на тази за GMO или антиваксърите.

Все пак и аз ще пусна една интересна статия: https://www.nasdaq.com/articles/research:-bitcoin-consumes-less-than-half-the-energy-of-the-banking-or-gold-industries Не че имам нещо против medium.com



Eто и линк към проучването: https://docsend.com/view/adwmdeeyfvqwecj2
Опорките на ремайнда бяха вървежни доста преди да претърпи метаморфоза и от крипто проекти да мине в сектата на озлобените нокойнъри. :D Та, нормално нещата да идват със забавяне, било то и 4-5г. o_O

И да не е офтопик:
081847_2021122516442482.png
 
@ReminD Щом не виждаш какъв реален проблем решава, недей да вкарваш нищо или го шорти. Само да ти споделя, че да играеш срещу най - добрия актив за последните 10г е доста рисковано. Не ми се спори, аз за себе си съм си взел решението!

Пожелавам на всички успешна нова 2022г !!!
Бъдете Здрави :love:
 
Ами, честно казано, не го казвам с ирония. мисля, че ги е продал на печалба и с кеф си е изхарчил парите.
Нищо не съм продавал, не знам как бътерите си мислите, че всеки, който опознае за какво иде реч, е загубил пари и намразил таз велика валута на бъдещето, защото не му били издържали нервите. Ако ти покажа wallets с 2300$ при вкарани 700-900$, ще ти промени ли мнението, съмнявам се. Честно казано, не ми пука, не влизам нито в бинанс, нито се логвам в metamask, даже съм го махнал като ext.
Няма какво да влизам в спорове, с хора религиозно обвързани с тая простотия. Ще станете милиардери да знаете, молете се само всяка сутрин, Мъск да туитва за бъткойна и да влизат нови маймуни на схемата, че да може цената да се държи. Ще си продължа да се забавлявам с комедията на бътерите в темата, ама да влизам в дискусии, то се вижда, че хал хабер нито един си няма от технологичната част, пиша 20 реда, отговаря ми се с 1ред, или както бътерите винаги правят ,почват с "whataboutism" и да сменят субджекта, щото няма какво да кажат.



Една комедия, пусната от някой олигофрен
 
Няма какво да влизам в спорове, с хора религиозно обвързани с тая простотия. Ще станете милиардери да знаете, молете се само всяка сутрин, Мъск да туитва за бъткойна и да влизат нови маймуни на схемата, че да може цената да се държи.
Истината ще ги заболи, и не само биткойна е на същата понци схема :)
 
Най-добре представящият се ассет :hankey: - е да бе пич, лалетата също са били най-добрия ассет за инвестиране, както и плюшените мечета, или някоя понзи схема, ако си бил от първите ( схемата на бърни мадоф - от холивуд звезди са казвали, че си идиот, ако не си вкарваш парите при него - 15 години му бачка схемата ,като плаща на стари инвеститори, с пари на нови).

Понеже ви знам схемите, някой ще ме куотне и ще почне да плямпа за златото. Ама златото има реална стойност. Ако притежавам злато, мога да направя много неща с него, дори и да има спекулация в цената. Мога да го претопя и да го ползвам за бижута, също така е добър проводник, и се ползва в електроника / медицина / радио технологии и т.н.. Същото е ако имам Къща или имот - мога да ги отдам под наем, мога да я разруша, да вдигна офиси, да я ремонтирам, пък мога и да живея там, ако има колапс. Ама с биткойна, когато падне, такива спекулативни 'асети', виж само манията за лалетата, и манията по плюшените мечета, какво се случва с тях сега.:hankey:

Схема на Понци е термин, който днес се използва за обозначаване на всяка незаконна финансова операция, която обещава високи печалби на потенциални инвеститори. Печалбите не идват от законни инвестиции, а се изплащат на старите инвеститори от парите, които идват от новите инвеститори. Името Понци идва от Чарлз Понци, американец от италиански произход, който през 20-те години на 20 век създава незаконен бизнес модел, посредством който краде милиони от своите инвеститори.[1]
Мъск като туитне за някой шиткойн или за бткойн, как се вдига цената според вас? Продукта биткойн ли прави профита, или новите пари, които влизат от балъците? Трудно се осмисля, но ако разберете това, и почнете да четете извън /r/cryptocurrency, ако имате малко акъл ще разберете за какво иде реч. На мен не ми пука, колкото пари съм вкарал, прежалил съм ги вмомента, в който съм ги вкарал, пък и пари си имам общо взето, развивам си мои неща, не се надявам криптото да ми оправи живота, или както бъткойнърите и другите от редит казват : "КРИПТОТО МИ Е ПОСЛЕДНИЯТ ШАНС В ЖИВОТА" , и искат да станат милионери/ милиардери без да правят нищо ( обичат го тоя израз - да не правиш нищо).

Да ви напомня това на нещо? Само се запитайте откъде идват парите на бъткойна. Дали от продукт, като услуга, или от consumers, или от новите балъци, които влизат и вкарват пари. Знам, че не можете да го понесете и ще почнете с whataboutism - за банките, за боинг, за вселената, и как ще биткойна ще променя света. Не си правете труда.

И не го сравнявайте с нормалната борса - първо тя е регулирана, и няма 'ассети' като ShibaInuDogeMuskCoinShitSafeMoonMars Coin, и там профита, идва от CONSUMERS/ CUSTOMERS, тоест компанията взема парите, инвестира ги в нови услуги или продукти, а профита ви идва от consumers/ customers на въпросната компания, затова борсата е positive sum game, а при криптото благодарение на копачите и proof of shit, имаме negative sum game. Като купиш днес 100 койна , и след 300 дни ги продадеш на печалба, печалбата ти не идва от компания, идва от някой нов човек, който е вкарал парите си. Това се осмисля трудно, иска четене и доста голяма променя в мисленето, след brainwash-a, който крипто комюнититата правят, че парите идват от нищото, и всеки може да стане милионер/милиардер, като не прави нищо.

Мъск прави глупости, ама ако слушаше бъткойнърите сега, трябваше нищо да не прави - нито тесла, нито проучвания, нито spaceX - нищо. Само трябваше да купи бъткойн 2008 и щеше да е много богат. Да ама в тоя живот да стоиш и да не правиш нищо, на много хора не и харесва а и не е продуктивно.
 
Последно редактирано:
Най-добре представящият се ассет :hankey: - е да бе пич, лалетата също са били най-добрия ассет за инвестиране, както и плюшените мечета, или някоя понзи схема, ако си бил от първите ( схемата на бърни мадоф - от холивуд звезди са казвали, че си идиот, ако не си вкарваш парите при него - 15 години му бачка схемата ,като плаща на стари инвеститори, с пари на нови).

Понеже ви знам схемите, някой ще ме куотне и ще почне да плямпа за златото. Ама златото има реална стойност. Ако притежавам злато, мога да направя много неща с него, дори и да има спекулация в цената. Мога да го претопя и да го ползвам за бижута, също така е добър проводник, и се ползва в електроника / медицина / радио технологии и т.н.. Същото е ако имам Къща или имот - мога да ги отдам под наем, мога да я разруша, да вдигна офиси, да я ремонтирам, пък мога и да живея там, ако има колапс. Ама с биткойна, когато падне, такива спекулативни 'асети', виж само манията за лалетата, и манията по плюшените мечета, какво се случва с тях сега.:hankey:


Мъск като туитне за някой шиткойн или за бткойн, как се вдига цената според вас? Продукта биткойн ли прави профита, или новите пари, които влизат от балъците? Трудно се осмисля, но ако разберете това, и почнете да четете извън /r/cryptocurrency, ако имате малко акъл ще разберете за какво иде реч.

Да ви напомня това на нещо? Само се запитайте откъде идват парите на бъткойна. Дали от продукт, като услуга, или от consumers, или от новите балъци, които влизат и вкарват пари. Знам, че не можете да го понесете и ще почнете с whataboutism - за банките, за боинг, за вселената, и как ще биткойна ще променя света. Не си правете труда.

И не го сравнявайте с нормалната борса - първо тя е регулирана, и няма 'ассети' като ShibaInuDogeMuskCoinShitSafeMoonMars Coin, и там профита, идва от CONSUMERS/ CUSTOMERS, тоест компанията взема парите, инвестира ги в нови услуги или продукти, а профита ви идва от consumers/ customers на въпросната компания, затова борсата е positive sum game, а при криптото благодарение на копачите и proof of shit, имаме negative sum game.



good-one-clap.gif
 
Толкова писане, толкова енергия...
Ще ти ти споделя нещо.. пък за етикета ти вече ми го сложи.
----
Създаваш Инвестиционно портфолио
Бизнес/и , Благородни Метали / Недвижими Имоти / Земеделска Земя / Крипто / Движими активи / Пари в КЕШ в различни Валути / Акции и други...
Процента на активите се променя...
В по - спекулативните активи като Крипто се инвестират ПАРИ които може и да загубиш изцяло !

Това го пиша за всички ! Правете си инвестиционно портфолио и никога не влизайте ALL IN на един Актив!
Разбира се, когато нямаш голям бюджет.. примерно 10,000лв - ще пропуснеш Недвижимите Имоти или друг по - скъп Актив..

Лично допълнение: Не съм на 20г и имам вече някакъв практичен и реален опит! Този опит ми показва, че в по - голямата си част съм допускал грешки да продавам активи от изброените по - горе!
 
Толкова писане, толкова енергия...
Ще ти ти споделя нещо.. пък за етикета ти вече ми го сложи.
----
Създаваш Инвестиционно портфолио
Бизнес/и , Благородни Метали / Недвижими Имоти / Земеделска Земя / Крипто / Движими активи / Пари в КЕШ в различни Валути / Акции и други...
Процента на активите се променя...
В по - спекулативните активи като Крипто се инвестират ПАРИ които може и да загубиш изцяло !

Това го пиша за всички ! Правете си инвестиционно портфолио и никога не влизайте ALL IN на един Актив!
Разбира се, когато нямаш голям бюджет.. примерно 10,000лв - ще пропуснеш Недвижимите Имоти или друг по - скъп Актив..

Лично допълнение: Не съм на 20г и имам вече някакъв практичен и реален опит! Този опит ми показва, че в по - голямата си част съм допускал грешки да продавам активи от изброените по - горе!

Нали си наясно, че има много варианти? Не е задължително да инвестираш в нещо, което не разбираш само за едната диверсификация.

Главното е да се чувстваш комфортно и да знаеш какво правиш. Виж Бъфет - той не инвестира в tech stocks, защото не ги разбира. Не знае как да ги оцени. А в момента най-големите печалби са там. Гледай интервютата с него.

Може да си all in в equity markets (стоковия пазар) и въпреки това да си диверсифициран. Т.е. портфолиото ще включва най-различни сектори, компании, държави, дори крипто. Има даже ETF-и за недвижими имоти.

Има публични компании занимаващи се с крипто. А от скоро и ETF. Не е нужно ти да се занимаваш с видео карти, биткойни, етериуми, ключове, офлайн портфейли и какво ли още не.

Едит за да не отговарям на @ReminD в отделен пост: по същата причина не инвестира в крипто и не го харесва.
 
Последно редактирано:
Благодаря за допълнението.
Макар и да звучи нескромно знам, че има много варианти.

Поздрав за всички:
 

Горе