Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin

Някой може ли да ми прати в Окпей долари, а аз да му пратя в пейпал?

Става въпрос за около 170$ ?
 
От: Bitcoin

Баси умрялата работа. :( Не можах да взема свястно количество биткойни щото има некви смешни ограничения и на всичкото отгоре цял ден чекам да ги прехвърлят към борсата за да взема LTC. Видиш ли можело да отнеме и 48h - уж онлайн правим работите, те явно пеша ги носят.

Направо се изнервих! :)

К'во мислите за онези неймкойни(NMC) ли какви бяха? И те растат, аз и такива щях да взема ама няма как да стане с тез ограничения и темпове на прехвърляне. :(
 
От: Bitcoin

Аха да. И аз поръчах от там веднъж. Чаках между 40-48 часа. И като ги питах защо толкова много те ми писаха:

Hello,

The delay & check is there to combat fraud. Obviously, disclosing the rules which payments are selected for a manual review would be counter-productive. However, rest assured that we are not interested in more manual work than necessary. More than 90% of the bitcoin withdrawals are automatic.

Greetings,

VirWoX Support

Може да пробваш да им пишеш да ги помолиш по бързо да ти я приключат.
 
От: Bitcoin

Аха да. И аз поръчах от там веднъж. Чаках между 40-48 часа. И като ги питах защо толкова много те ми писаха:

Hello,

The delay & check is there to combat fraud. Obviously, disclosing the rules which payments are selected for a manual review would be counter-productive. However, rest assured that we are not interested in more manual work than necessary. More than 90% of the bitcoin withdrawals are automatic.

Greetings,

VirWoX Support

Може да пробваш да им пишеш да ги помолиш по бързо да ти я приключат.

Малко ще ги почакам още и може и да им пиша въпреки, че ще ме баламосат нещо. По принцип няма да станат тези VirWox да се лигавим с по $100. Убиха ми мерака. :)
 
От: От: Bitcoin

К'во мислите за онези неймкойни(NMC) ли какви бяха? И те растат, аз и такива щях да взема ама няма как да стане с тез ограничения и темпове на прехвърляне.

Според мен се насочи към litecoin
Лайткойна е братчено на биткойна и се очаква голям ръст - китайците купуват не си играят

както по горе колегата ги изброй има страшно много дигитални валути,

също така лайткоина скоро беше добавен в начините на получаване и изпращане на пари в www.okpay.com

Очаква се скоро да се въведе и в други големи онлай разплащателни сметки и тогава още повече хора ще почнат да го използват и купуват - т.е цената да скочи
 
От: От: Bitcoin

Малко ще ги почакам още и може и да им пиша въпреки, че ще ме баламосат нещо. По принцип няма да станат тези VirWox да се лигавим с по $100. Убиха ми мерака. :)

ако искаш да сатне бързо може да ползваш услугите на брокер от българия взимат различен %, виж тук http://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=15&t=329
 
От: Bitcoin

Друга голяма борса където може да се плаща с PP, да са им по-големи лимитите и да не се чака по 1 седмица има ли? :)
 
От: Bitcoin

Няма какво да чакаш цените се качват --- ха ха ха Bitcoin достигна днес отново High: 1000 USD

Всеки сам взима решение за покупка!
 
От: От: Bitcoin

Друга голяма борса където може да се плаща с PP, да са им по-големи лимитите и да не се чака по 1 седмица има ли? :)

Няма такова животно поради факта че транзакциите чрез ПейПал са ривърсибъл, а чрез Биткойн са необратими и при диспути се получава мазало. Затова всички избягват такива транзакции. Вирвокс са изключение и виждаш сам какви рестрикции са сложили.
 
От: Bitcoin

За Litecoin има особени мнения:

Arguments for Litecoin are fraudulent
The cryptowar begins and why you should pay attention

А тези, които наскоро продадоха сега се скъсват от яд, че не са държали.

Цената през последните два дни:

ltc-2days.png

attachment.php


През последните 2 седмици:

ltc-2weeks.png

attachment.php


Икономистите в цял свят следят с интерес не само Биткойн, но и алтернативните криптовалути (към момента наброяват десетки видове). Тяхното съществуване допълнително усложнява играта (вж. цитираните по-горе статии).
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin

happyslacker - прочетох статиите в интерес на истината всеки говори това което желае да се случи на пазара

а пазара е такъв че никои не знае какво ще се случи, само може да ес предполага

между другото сега е добър момент за навлизане
- Bitcoin - 940 USD
- Litecoin - 37 USD
 
От: Bitcoin

Наистина нищо не се знае. За сега всичко изглежда добре. В бъдеще може да се появят някой проблеми.
Изчех доста неща за Биткойн, включително как работи цялата система с блокчейна и виждам един основен проблем, който ми е интересен. След определен период от време незнам точно колко, трудността ще нарастне толкова много че голяма част от миниорите които са в момента, ще са принудени да спрат да добиват, защото ще бъдат изместени от големи компании с такива подбни зали: Bitcoin+mining+operation+tops+world%u0025E2%u002580%u002599s+fastest+supercomputers+-+ASIC+Blade.jpg и след време приметно ако Интел, АМД, АйБиЕМ, вземе да инвестира да копае примерно, и достигне 51% от капацитета на мрежата то те ще добият пълен контрол над Биткойн, в смисъл че ще могат да променят правилата и ако по това време Биткойн вече е навсякъде ще имаме Световна валута под контрола на една корпорация която съответно е под контрола на някой си. И от децентрализирана може да стане доста контролирана.
Не знам може да не съм разбрал точно, но това ми хрумна.
В краткосрочен план сякаш няма пречки за още стабилен растеж.
 
От: Bitcoin

да ще става все по трудно да се копае и да се изкарват Bitcoini затова още от сега хората се насочват към Litecoin, защото се копоят с доста по слаби машини - много хора го правят от вкъщи
 
От: Bitcoin

Трудно ще бъде само една компания да завземе мрежата. В света големите компании не са само една. Има и много хора, които биха могли да копаят с малки машини, като броя ще компенсира малката изчислителна мощност на отделната машина. Картел между големи компании няма да се случи, защото не е логично - не е в интерес на компаниите, които са инвестирали много в машини. да се "застрелят в крака" като застрашат мрежата. Те нямат изгода от това мрежата да бъде застрашена, защото дейността им е печеливша и тази печалба ще изчезне ако има опасност за мрежата. Затова в момента миньорските организации (mining pools) доброволно си ограничават размера - защото никой от членовете им няма изгода от застрашаването на мрежата.
 
От: Bitcoin

http://www.heavy.com/tech/2013/11/btc-e-bitcoin-cheaper-lower-price-less-cost/

For all these reasons, I recommend BTC-E as a way to have a good time with a few Bitcoins and not much else. The exchange is based in "an unknown city in Bulgaria," so basically, at any moment, they could run off with everyone's Bitcoin which has happened before. Yes, that is a distinct possibility, so have fun and be careful out there.

Хмммм. Това да не се окажаят някакви наши измамници :)
 
От: Bitcoin

http://www.heavy.com/tech/2013/11/btc-e-bitcoin-cheaper-lower-price-less-cost/



Хмммм. Това да не се окажаят някакви наши измамници :)

Изглежда че са Руснаци, но зае ли човек.. Със всичките Български гении някъде там е трудно да се каже.. :) И на мен ми са съмнителни защото няма ясна компания която седи зад сайта. Затова не държа там в наличност почти нищо.
 

Горе