Brexit?

Ще гласива ли Великобритания за напускане на ЕС?

  • ДА

    Votes: 4 28.6%
  • НЕ

    Votes: 10 71.4%

  • Общо гласове
    14
  • Poll closed .
От: Brexit?

Найджъл Фараж подаде оставка като лидер на Партията на независимосттаhttp://www.economy.bg/world/view/24252/Najdzhyl-Farazh-podade-ostavka-kato-lider-na-Partiyata-na-nezavisimostta

„Моята цел в политиката беше да извадя Великобритания от ЕС. Чувствам, че съм дал най-доброто от себе си, че не е възможно да постигна повече от това, което получихме на този референдум. Така че смятам за правилно да се оттегля сега като лидер на Партията на независимостта”, подчерта Фараж.

Страхотен политик. Да извадиш страната си от ЕС и после да да кажеш на избирателите си "гледайте си работата".

Що ли ми се струва, че някой от вън е планирал брексита и е платил всичко това да се случи, а сега е преценил, че е време отново да е в сянка.
 
От: От: Brexit?

Що ли ми се струва, че някой от вън е планирал брексита и е платил всичко това да се случи, а сега е преценил, че е време отново да е в сянка.
Щото в главата ти не се гонят пеперудки и можеш да мислиш, за това. Ама то дефакто още нищо не се е случило :)
 
От: От: Brexit?

Найджъл Фараж подаде оставка като лидер на Партията на независимосттаhttp://www.economy.bg/world/view/24252/Najdzhyl-Farazh-podade-ostavka-kato-lider-na-Partiyata-na-nezavisimostta



Страхотен политик. Да извадиш страната си от ЕС и после да да кажеш на избирателите си "гледайте си работата".

Що ли ми се струва, че някой от вън е планирал брексита и е платил всичко това да се случи, а сега е преценил, че е време отново да е в сянка.

... вие тези англичани много кухи ги изкарахте. Някой отвън им нарежда, друг си прави милионите на техен гръб, а милите англичани са специално избраните с кастинг "актьори", които дори не усещат конците, на които са закачени ... отделно мармот пуши пура и цъка бридж някъде там в графството си.
 
От: От: Brexit?

... вие тези англичани много кухи ги изкарахте. Някой отвън им нарежда, друг си прави милионите на техен гръб, а милите англичани са специално избраните с кастинг "актьори", които дори не усещат конците, на които са закачени ... отделно мармот пуши пура и цъка бридж някъде там в графството си.
С кое не си съгласна?

- че са глупави
- че акулите използват всякакви кризи, които клатят пазарите, за да направят пари
- че всичко е планирано
 
От: От: Brexit?

С кое не си съгласна?

- че са глупави
- че акулите използват всякакви кризи, които клатят пазарите, за да направят пари
- че всичко е планирано

вниманието ти към скромната ми особа е наистина трогателно

Защо да са глупави?

"Акулите" едва ли са опрели точно до тази "криза" (каквото и да значи това към конкретния момент, освен ако не е разпадането на ЕС (?) или ...) и е по-добре така да си правят кинтите, отколкото като има войни, просперира търговията с оръжие и наркотици, а накрая все от някъде трябва да има нещо, с което да "разцъкват".

Да приключим с клишето ... колко да е планирано? И какво от това?
Общо взето май с нищо не съм съгласна от изброеното.
Предпоставяш, че англичаните са глупави, ерго акулите блябля, от което пък няма как всичко да не е планирано. Що? Е как?! Щото англичаните са глупави. Нещо неясно?
 
От: Brexit?

Глупави са, защото оставиха държавата си да заприлича на кенеф. Глупави са, защото основния поток от имигранти идва от бившите им колонии и няма да спре дори, ако излязат от ЕС. Ние не сме по-умни.

С второто - значи си съгласна, че някой е направил пари от цялата работа. И че може да е купил политици, които да създадат ситуацията, за да направи пари?

Нищо от това, просто го отбелязваме.
 
От: Brexit?

Глупави са, защото оставиха държавата си да заприлича на кенеф. Глупави са, защото основния поток от имигранти идва от бившите им колонии и няма да спре дори, ако излязат от ЕС. Ние не сме по-умни.

С второто - значи си съгласна, че някой е направил пари от цялата работа. И че може да е купил политици, които да създадат ситуацията, за да направи пари?

Нищо от това, просто го отбелязваме.

... дори и не помислям да сравнявам "нас" с англичаните. Но не разбирам, кое от това, че имат колонии и прииждащи имигранти ги прави глупави, или пък че са (ще) излезли от ЕС?
Защо е нужно въобще да се съобразяват с държави, от които реално нямат никаква полза? Дори да е "работната ръка", ограничаването на достъпа да влиза куцо и сакато ги прави в пъти по-далновидни от всеки техен партньор, с който да се съобразяват.
Съгласна съм в частта, че правенето на пари е следствието, а не причината. Което отново не обяснява или доказва, че всичко е една голяма конспирация и заговор срещу ... Русия ...
Ти самият, доколкото видях в предните ти коментари би се съгласил, ако "нашият" вот означаваше нещо, да излезем и да не сме обвързани в такъв съюз. Ето защо като го направим и си доволен ще докажем именно, че хич не сме глупави, а ни дреме за нашите си интереси.
И аз отговарям само на отбелязването :|
 
От: От: Brexit?

... дори и не помислям да сравнявам "нас" с англичаните. Но не разбирам, кое от това, че имат колонии и прииждащи имигранти ги прави глупави, или пък че са (ще) излезли от ЕС?
Защо е нужно въобще да се съобразяват с държави, от които реално нямат никаква полза?

Cassi, нито колониите, нито прииждащите имигранти ги правят глупави. Глупави ги прави това, че се връзват на някакви ексклузивни мото-та, лишени от всякакъв смисъл и логика.
Дори ти написа празното мот- о "Да се съобразяват с държави, от които реално нямат никаква полза". Не съм сигурен, дали го написа по посока на ЕС, или по посока на бившите колонии, но все таз - мотото е, че ЕС им пречи, защото трябва да се съобразяват с него.
Чула ли си 3-4-5 (че и повече?) смислени аргументи - кое ПО–ТОЧНО е това лошо нещо, наложено от Брюксел, от което инглизите страдат?
Защото аз съм и пред и след референдума им съм си говоре с англичани - и честно казано чух една-единствена европейска регулация, с която не бяха напълно съгласни. Друго нищо не успяха да изброят.

Та, интересно, кое точно в брюкселските регулации пречи на инглишманската икономика?
 
От: От: Brexit?

Cassi, нито колониите, нито прииждащите имигранти ги правят глупави. Глупави ги прави това, че се връзват на някакви ексклузивни мото-та, лишени от всякакъв смисъл и логика.
Дори ти написа празното мот- о "Да се съобразяват с държави, от които реално нямат никаква полза". Не съм сигурен, дали го написа по посока на ЕС, или по посока на бившите колонии, но все таз - мотото е, че ЕС им пречи, защото трябва да се съобразяват с него.
Чула ли си 3-4-5 (че и повече?) смислени аргументи - кое ПО–ТОЧНО е това лошо нещо, наложено от Брюксел, от което инглизите страдат?
Защото аз съм и пред и след референдума им съм си говоре с англичани - и честно казано чух една-единствена европейска регулация, с която не бяха напълно съгласни. Друго нищо не успяха да изброят.

Та, интересно, кое точно в брюкселските регулации пречи на инглишманската икономика?

Уважаеми ЕдинственОтмъстителЮ, не си прочел внимателно мнението ми ... или не си го разбрал. Ако е второто, пояснявам. Съобразяването с другите членки означава нещо различно от "регулации" или някакъв вид условия, които са длъжни да изпълняват англичаните и съответно са ощетени от това. Съобразяване означава, когато не ме кефи да давам заем на гърците, отделен от данъците на същите глупави англичани, аз да не им дам, без да ми дреме от протестите им или това че ще ми спре вноса на маслини и узо. А като съм в някакъв съюз, ясно че няма как да са поравно и меда и жилото за всички, но все пак не може само жило ...
Относно подозрението на всички и едва ли не надменното съобразяване, как са били изманипулирани, аз не мисля че биха се оставили за тях самите без достатъчно печалба или сринат импакт :wink:
 
Оставете го brexit-ът, това вече е старо. Дайте да гласуваме за texit (Texas Exit). Ще се случи ли? Кога?
 
От: Re: Brexit?

Оставете го brexit-ът, това вече е старо. Дайте да гласуваме за texit (Texas Exit). Ще се случи ли? Кога?

Изключително различни неща са. Това в Тексас е много сериозно и заслужава тема.
 
От: От: Brexit?

Защо е нужно въобще да се съобразяват с държави, от които реално нямат никаква полза?
От кои държави смяташ, че нямат полза? Специално от България, Полша и Румъния имат огромна финансова полза, тъй като евтината работна ръка прави британската икономика по-конкурентноспособна. Същото важи и за пришълците от бившите им колонии. Без тези хора англичаните ще са значително по-бедни, а ако към това добавим и липса на безпрепятствен достъп до пазара в ЕС ще стигнат направо до просешка тояга. Проблемът е, че ги дразнят тълпите по улиците, които плещят на родните си езици. Обаче това е цената на богатството.
 
От: От: Brexit?

От кои държави смяташ, че нямат полза? Специално от България, Полша и Румъния имат огромна финансова полза, тъй като евтината работна ръка прави британската икономика по-конкурентноспособна. Същото важи и за пришълците от бившите им колонии. Без тези хора англичаните ще са значително по-бедни, а ако към това добавим и липса на безпрепятствен достъп до пазара в ЕС ще стигнат направо до просешка тояга. Проблемът е, че ги дразнят тълпите по улиците, които плещят на родните си езици. Обаче това е цената на богатството.

Разбира се, че от бедните държави, които никога не биха могли да върнат всичко дадено назаем от съюза. Тази работна ръка като излязат от ЕС нали не мислиш, че ще се изпари джъст лайк дис? Както допреди влизането някой им е работел и им е правил икономиката така ще е пак, само че филтърът ще е по-сериозен и за наистина такива, които здраво бачкат, ама и да научат езика им. Въобще не мисля, че ще загубят нещо от оттеглянето си. Да някои икономически и търговски взаимоотношения вече няма да са същите, но има толкова други държави по света и то такива, с които в пъти повече си заслужава да си икономически обвързан.
Проблемът е да не се усетят и други от наливащите, че хубаво да останат и да си останем само с работната ръка, ама нямаща къде да работи, щото просто няма да я пускат, там където на нея й се иска.
 
От: Brexit?

Точно за това говорех - никакви конкретни аргументи, гръмогласни реплики от сорта на "бретония дава", друг ѝ налага на бертония и подобни.
Странно - някак се изпуска, че бретонците дават най-малко на глава в бюджета на съюза?
Някак се изпуска, че бретонците печелят най-много от тоя донякъде-измислен съюз. Лондон е центъра. Там е кешавицата, там са и банките, засега.
Бретония приемала условия от брюксел - ама то бретония е една от членките с най-много представители в брюксел, даже и секси Фараж е брюкселска зелка. Даже като напусна политиката в бретония - остана в политиакта в брюксел.

Не знам защо им се връзвате на тея плоски пропагандни твърдения. Все едно да обясняваме как след сравнение между СОФИЯ и ВИДИН - ВИДИН е облагодетелствания град, понеже видиш ли ти - там има турбо-яко безработица и помощи за безработни, за роми, за пенсионери (във Видин пак е гъч с пенсионери, повече отколкото в София на работеща глава). Та все едно да седнем и да раздуваме, как видиш ли ти тея ФОНДОВЕ (безработица, социални и подобни) са доказателство за това - колко Видин е облагодетелстван, за сметка на София, която да я ужалиш жива..нищо, че там се концентрира всичко.

Облагодетелствана от ЕС, за сметка на всички други държави - може да кажем само за Белгия, понеже кинтата, големите заплати, големите институции се концентрират там...
Гърция грам не виждам да е облагодетелствана...
 
От: Brexit?

Ами аз не ги разбирам така нещата. Обяснявам, че според мен, ако условията й на сътрудничество с останалите страни от съюза я удовлетворяха, нямаше да има референдум, съответно да се види, че няма желаещи да остават в този съюз. Очевидно на тези, които са гласували за излизането не им дреме много, дали са глупави и какво мислят разочарованите българи.

Не ти разбрах сравнението с Видин ... а опитах. Давай с реалните имена, и какво искаш да ми кажеш? че сравненията понякога са "неблагодарен инструмент" да подпомогнеш тезата си.

Но ... като гледам си икономистче, което много си пада по животът на кредит, а всъщност това е най-бруталното заробване. Ще излезе, че англичаните даже ни правят услуга накрая с излизането си, защото според теб нищо не дават, много получават, но пък имат влияние и власт в управлението на съюза. Даже се вълнувам, колко ли по-интересно ще стане като излязат :twisted:
 
От: Brexit?

Само някой, който го кара на популизъм, не може да разбера защо са глупави. Само част от причините, ако не искат да имат протекционализъм стил 16-7 век и тотално изолиране на търговските отношения ще трябва да приемат абсолютно всички европейски директиви и стандарти( а точно това те не искаха) - ще трябва да приведат стоките и услугите си спрямо стандартите ЕС, дъвката бежанци ще трябва да я глътнат, защото ще трябва приемат директивите за бежанците и като цяло преминаването на хора, стоки и капитали ... В добавка ще трябва да платят много по-голяма вноска за тази си привилегия.

А иначе защо са глупави просто защото избират и се водят по акъла на мишки - Борето Джонсън, Гараж и ко. избягаха като мишки, след като ги потопиха, Камерън си би дузпата, а иначе щеше да е до край - като цяло да не можеш да помислиш какви двулични хора си избрал и да довериш изборът си на тяхното виждане и в добавка като делигираш мисловна дейност на някой друг, и аргументацията ти идва от опони пропагандни цели ... то е пълна атестация за липса на независимо мислене ...

Мога да продължа, но няма смисъл - забавното е, че кампанията за оставането и тя тотално се осра, не можаха да оборят и най-малоумният аргумент, който имаха излизащите ... червеният автобус.
 

Горе