Brexit?

Ще гласива ли Великобритания за напускане на ЕС?

  • ДА

    Votes: 4 28.6%
  • НЕ

    Votes: 10 71.4%

  • Общо гласове
    14
  • Poll closed .
От: Brexit?

Точно това е проблема - условията на сътрудничество няма как да се решат с референдум, понеже референдума е за масите, а масите си нямат идея от това - дали са благоприятни или неблагоприятни. Това дори професионалистите не могат да кажат със сигурност. Може бретоните да са по-добре така, вън от ЕС.

Моята теза е, че просто излизането е поради грешните причини - евтина пропаганда и смешни+заблуждаващи+грешни твърдения.
Брюксел им пречи - могат ли да изредят как по-точно брюксел им пречи? Не. Нищо конкретно
350 милиона давали към ЕС на седмица. ОК. А знаят ли масите, гласували на референдума, че част от тея пари влизат в УК под фондове, част от тея пари са за заплати на бретони в ЕС парламента (Фаражката и той взема, всеки месец), знаят ли че бретония допринася НАЙ-малко на глава в бюджета на ЕС? (чехите примерно дават почти два-пъти повече на глава в ЕС бюджета). Колко от бретоните гласували знаят всичките части на уравнението, и колко си представят едни камиони натоварени с по 350 милиона излизащи от УК на седмица?

Все тая, същото е като да оставиш гласуване за важен за България въпрос на народа. Гласът на Каси(опея) имащ същата сила, като гласът на Каска (необразована гражданка, на 23-години с 6 деца) и да очакваш - че ще постигнеш смислен и добре-преценен резултат.
Ако говорим - това е гласът на народа - ми то и ние си даваме народния глас на 4-години и резултатите не са завидни..

А сравнението с Видин-София е като ЕС бейл-аутва Гърция. ЕС дава пари на Гърция, за да може Гърция да си върне заемите към ЕЦБ и ИМФ, където в ЕЦБ - инглизите имат почти 14%, а в монтерния фонд - 5% участие. Демек тея пари от английските данъкоплатци към Гърция са за да може Гърция да си върне заемите към едни институции, където банката на англия е акционер - демек давам ти едни пари, за да ми ги върнеш на мен и накрая да тръбя - Аз тази Касиопея такива пари съм и дал, мани мани, от моя личен джоб (и да изпусна да спомена, че тея пари ти ги давам, за да ми ги върнеш след 10 секунди, дефакто нищо не си получила от мен, освен една разписка +100€ -100€, накрая си на същото дередже).

А Англичаните правят услуга на немците, това е видно от германската реакция - "Много тъжно, че УК ни напуска, кофти ама кфо да се прави". Защото немцуте усещат, че ситито може да стане франкфурт сити.
 
От: Brexit?

Продължавам да не разбирам Защо са глупави? Аз казвам и пиша абсолютно същите неща като вас. Но за мен те са доказателство, че Не са глупави, а за вас обратното. Не искат и не са съгласни с условията в ЕС и си излизат. Кое ги прави "глупави"? Това, че не са съгласни или това, че си излизат, защото не са съгласни? Това реално е свобода или независимост, а не обратното. Значи излиза, че според вас те са глупави, защото искат да са независими. Може и така да е, но аз не мисля, че това е достатъчно основание за глуповатост. За воденето по акъла на мишки ще се направя, че не го виждам, щото алтернативата и по чий акъл да се водят също е невидима... По този на бабиерата Меркел?
 
От: Brexit?

Продължавам да не разбирам Защо са глупави? Аз казвам и пиша абсолютно същите неща като вас. Но за мен те са доказателство, че Не са глупави, а за вас обратното. Не искат и не са съгласни с условията в ЕС и си излизат. Кое ги прави "глупави"? Това, че не са съгласни или това, че си излизат, защото не са съгласни? Това реално е свобода или независимост, а не обратното. Значи излиза, че според вас те са глупави, защото искат да са независими. Може и така да е, но аз не мисля, че това е достатъчно основание за глуповатост. За воденето по акъла на мишки ще се направя, че не го виждам, щото алтернативата и по чий акъл да се водят също е невидима... По този на бабиерата Меркел?

Явно не виждаш какво пишем - нека да си независим, нека си горд (то стана като гърците и тяхното ОХИ), но каква е тази независимост и гордост, като ще плащаш много повече и отново ще се съгласиш с всички изисквания на ЕС ... къде ти е гордостта и независимостта?
Само ми е чудно нещо за Желязната Лейди да знаеш? На фона на нея, всички герой около брекзита са като придворни мишки.
Иначе лека по-лека почнаха проявленията на неглупавият им вот ... http://www.investor.bg/po-sveta/453...amrazeni-v-britanski-fondove-za-imoti-220457/ Започва срив на имотите им.
 
От: Brexit?

Глупави са, понеже гласуват за нещо което не разбират, мотивирани от непълни и сензационно поднесени им аргументи. Плюс големи и празни думи - независимост - каква независимост, след като в момента се съобразяват с шотландци, ирландци и т.н. В 2016-та думата независимост е много пресилена и със неопределен смисъл. Най-простото нещо е, че Европа е енергиино-зависима от външни доставки, примерно.
В тоя ред на мисли - какъвто и да беше резултата - те са глупави, понеже допитване до масите относно необхватно сложни въпроси е глупост, по дефолт.
 
От: Brexit?

Продължавам да не разбирам Защо са глупави?
Основните аргументи в кампанията на поддръжниците за излизане от ЕС бяха чисти лъжи, както вече стана въпрос многократно. Лъжи, които много лесно бяха оборени и въпреки това повечето от хората са гласували "ЗА". Това определено не е много умно. Всъщност тези избори разделиха населението на глупави и умни. Социологическите проучвания го показват. Същото е положението в САЩ, където Тръмп го поддържа най-глупавата част от населението. Такава поляризация на глупави и умни избиратели се забелязва вече и в други държави, което е тревожно, защото глупаците винаги са мнозинство и когато получат власт светът не го чака нищо хубаво.
 
От: Brexit?

Значи излиза, че според вас те са глупави, защото искат да са независими.

Глупаво е да си мислиш, че си независим в съвременния Свят. Съвременните икономики са толкова силно навързани като спагети (или свински черва). Така че може да бъдеш независим само ако си като Северна Корея или ако си идеш на село, спреш си ТВ, Интернет, тока и ядеш само каквото си произведеш на двора.

Видя се колко време издържаха икономическите търкания между Турция и Русия - едните искат туристи и да си изнасят земеделските стоки там, другите искат да строят реактори и потоци в Турция.

Т.е. практика те ще бъдат зависими на едно 70-80% но ще си мислят, че са независими.
 
От: Brexit?

dsg9aCo.gif
 
От: Brexit?

Глупаво е да си мислиш, че си независим в съвременния Свят. Съвременните икономики са толкова силно навързани като спагети (или свински черва). Така че може да бъдеш независим само ако си като Северна Корея или ако си идеш на село, спреш си ТВ, Интернет, тока и ядеш само каквото си произведеш на двора.

Видя се колко време издържаха икономическите търкания между Турция и Русия - едните искат туристи и да си изнасят земеделските стоки там, другите искат да строят реактори и потоци в Турция.

Т.е. практика те ще бъдат зависими на едно 70-80% но ще си мислят, че са независими.

Да разбирам, че според вас, понеже в чист вид "независимосттта" е имагинерно понятие в едни сам по себе си взаимнозависим свят, то всеки, който не участва в някакъв съвет, общност или въобще не е в определени близка икономическа обвързаност с поне още три минимум държави, не може да оцелее самостоятелно, и е глупаво да се "изхлузва" или разграничава от цялото по принцип . Хъм. В известна степен не съм сигурна, при един референдум с подобна "тема" за гласуване, каква част от гласуващите са максимално компетентни, за да могат да преценят обективно, кое би било по-добре за държавата-нацията. При все това този вот лично на мен ми показа, не глупостта, а ... самочувствието на тези хора, че могат да се оправят и без останалите в Европа. Като пиша "без" не означава безапелационно "отрязване" и затваряне в някаква капсула, а "без да се съобразяват". Това е относителната и здравословна независимост, а не идеалната, за която вие ми обяснявате. Пък нека са си глупави, ама пък няма да е нужно да са отговорни и зависими от състоянието на останалите.
 
От: Brexit?

Да разбирам, че според вас, понеже в чист вид "независимосттта" е имагинерно понятие в едни сам по себе си взаимнозависим свят, то всеки, който не участва в някакъв съвет, общност или въобще не е в определени близка икономическа обвързаност с поне още три минимум държави, не може да оцелее самостоятелно, и е глупаво да се "изхлузва" или разграничава от цялото по принцип . Хъм. В известна степен не съм сигурна, при един референдум с подобна "тема" за гласуване, каква част от гласуващите са максимално компетентни, за да могат да преценят обективно, кое би било по-добре за държавата-нацията. При все това този вот лично на мен ми показа, не глупостта, а ... самочувствието на тези хора, че могат да се оправят и без останалите в Европа. Като пиша "без" не означава безапелационно "отрязване" и затваряне в някаква капсула, а "без да се съобразяват". Това е относителната и здравословна независимост, а не идеалната, за която вие ми обяснявате. Пък нека са си глупави, ама пък няма да е нужно да са отговорни и зависими от състоянието на останалите.

Показва, че са прости и расистки икебани, да си кажем кфот е - такова.
Дали може - щом Сърбия може - значи и УК може. Дали е правилно - не се знае.
Какво им бяха аргументите за изхода - расизъм, расизъм и лъжи за имагинарни цифри.
Въре или вън - те са зависими от състоянието на останалите. Както ние зависим от Турция, като 3-ти най-голям търговски партньор, нищо че те не са в ЕС, ЕЕА, ЕО и подобни.
А те бретоните - отговорност за другите никога не са носели. Или ще говорим за случката в Гърция - където бретоните даваха заеми на гърците през ЕЦБ и IMF и после дадоха пари на гърците - за да може да си им върнат заемите, поради алчни банкери?
 
От: Brexit?

От всичко, което си написал личи, че имаш нещо против UK- ейците, но не и да са глупави по начина по който аз разбирам глупостта като определение.
Ако прочетеш по-внимателно какво съм написала и го разбереш, няма да има нужда да циклим за тази зависимост и не-зависимост. И на децата е ясно вече как всички сме обвързани по косвен начин. Но когато си в някакъв съюз или общност има различни и по-ограничаващи условия. Трябва да се съобразяваш с повече неща, в доста случаи тези "неща" не са ок за твоята държава конкретно, или казано по-ясно, не с в твой Интерес. Когато нямаш интерес, ако искаш го разбирай и "полза", защо си длъжен да оставаш в подобна общност? Дълг? Дума? Чест? Ми не. Няма причина, и напускаш. Пък расизъм, пък горките гърци, пък алчни банкери... айде моля ти се.
 
От: Brexit?

Какво ли мога да имам против тях? Аз написах - изхода си е тяхно решение, но аргументите за изхода определят дали е взето от глупост или от рационални разсъждения.
В този смешен референдум - аргументите са два.
1– Измислени цифри, който УК дава към ЕС. Този аргумент няма какво да го коментира, понеже цифрите са измислени и говорят само за една страна от уравнението - който се е върза на това, за мен не е завидно умен.
2– Кесенофобия и расизъм. Дори този смятам, че беше по-определящия за тези 52%, дето не искат ЕС.
За тези 52%, колежке ти си една проста мърша. Не ме разбирай погрешно - аз също съм мърша, и другите от форума. За тези 52% ксенофоби и расисти - самия факт, че си българка/българин - те праща в категорията на мършата, втора ръка хора, измет. Тези 52% не им пука дали си образован, заможен, или социален паразит - за тях е важното, че ти си българка/ин и това е достатъчно, за да те категоризират като вредител/сган/паплач - vermin* (както се обръщат към поляците в момента, след брекзита имаше доста статии по въпроса).
Ако ти защитаваш тези 52% и оправдаваш решението им - аз не мога. За мен тези 52% са ограничени, необразовани ксенофоби, който очевадно са мнозинство на острова - в тоя ред на мисли - за мен - глупави.
Честно казано - дреме ми на крайслера за решението им, аз лично само позитиви мога да взема от това. Но уважавам себе си и подобните си достатъчно, за да си изразя отвращението към мнозинството утайки на острова.

Горе-долу това е всичко. Решението на 52% е продиктувано от ксенофобия и омраза към теб, мен и подобните ни + заблуждаващи и непълни цифрички. Ама все тая, кфот-такова.
 
От: Brexit?

Е честно ли? Доживях предприемач да споделя възгледите на Ричард Улф, който е отявлен марксист.
С интерес гледам лекциите му, за мое собствено инфо. Освен това Маркс не е червен изверг, каквито хващат лостовете на управление на държавата през соца.
 
От: Brexit?


По сбъркано нещо скоро не бях виждал от професор.
Къде го видя този свободен капитализъм, че и го вини на всичкото отгоре за проблемите, след като такова нещо не съществува от момента в който паричната маса е под тотален монопол на държавата.
Само не разбрах, къде е този капитализъм и кое е капитализмът в това, да се спасява каквото и да е, а най забавното е този и понятие си няма от история на икономиката - точно 2008 кризата е следствие на ЦБ-та и непозвоялването на пазара си върши работата след дот.ком бъста.
Иначе увлекателно говори би било станало от него страшен популист, а като му гледам левите идеи направо и ще му вържат не малък процент
 
От: Brexit?

По сбъркано нещо скоро не бях виждал от професор.
Къде го видя този свободен капитализъм, че и го вини на всичкото отгоре за проблемите, след като такова нещо не съществува от момента в който паричната маса е под тотален монопол на държавата.
...
Не си гледал внимателно. В отделна лекция критикува спасяването на банките с пари от хазната. Отделно дето печатат.
Тоя ме грабна, сега гледам точно лекциите му за марксизма, за обща култура.
Фен е на кейнсианството, тука ти си икономистът, ти ще кажеш дали съм прав.
 

Горе