Count.bg - безплатен брояч на посещенията

Възможно най-скоро ще бъде отворен защото новите промени ще отменят нуждата от нулиране на всеки 34 дни.
Също така ако има приходи от абонаментите ще ми дадат възможност за допълнително развитие на Count.bg.
Защо не направиш някакво плъгинче да показва посетителите в реално време в сайтовете. Както беше hitstats примерно. Така хем малко безплатна реклама ще си направиш, после може да монетизираш :)
 
Защо не направиш някакво плъгинче да показва посетителите в реално време в сайтовете. Както беше hitstats примерно. Така хем малко безплатна реклама ще си направиш, после може да монетизираш :)

Мислил съм го, но така всеки сайт който добави кода ще създава беклинк към count.bg което може за някои потребители да не е ок.

Пример count.bg:

Пример tyxo.bg:
 
Здравейте отново,
С радост искам да споделя че вече собствеността на Count.bg е прехвърлена на @alexinfoag

Платформата от днес нататък ще се развива в правилната посока защото @alexinfoag има изключително голям опит на Българския пазар и смятам че промяната на собствеността ще донесе само позитиви.
 
Здравейте и от мен, Count.bg е много хубав проект и ще се постарая да си остане такъв. Има си много предимства и е страхотна алтернатива/допълнение на Аналитикс.

Това, което планирам, е да се опитам да го запазя безплатен. Поне на този етап няма да променям това. След време, ако преценя, че разходите ми идват в повече и не се покриват, може да помисля за някаква малка такса само за сайтовете с големи посещения. Но наистина ще се постарая да не се стига до там.

Ако някой иска да пита нещо за проекта, може да ми пише. С много от хората тук се познаваме, за другите съм на линия на alex (at) uchi (dot) bg.

Поздрави
Александър
 
Слагай такса на сайтовете с много посещения въобще не го мисли.
Явно щом имат трафик ще имат и средства да си платят за услугата.
 
Аз използвам Piwik от години и вече наследника му Matomo - https://matomo.org/ open source.
Има ли хора преминали от Matomo на count.bg ? Може да споделят опит.
 
Аз използвам Piwik от години и вече наследника му Matomo - https://matomo.org/ open source.
Има ли хора преминали от Matomo на count.bg ? Може да споделят опит.
Доста хора преминаха от Matomo и Google Analytics към Count.bg заради това че се работи лесно с него и реално не са нужни ресурси както Matomo защото той е доста лаком особено ако става дума за сайт със сериозни посещения.
 
Защо не направиш някакво плъгинче да показва посетителите в реално време в сайтовете. Както беше hitstats примерно. Така хем малко безплатна реклама ще си направиш, после може да монетизираш :)
Като пусне монетизацията отиде му и труда :D ю

Слагай такса на сайтовете с много посещения въобще не го мисли.
Явно щом имат трафик ще имат и средства да си платят за услугата.
На теб трябва да сложат такса за мненията :D (нищо лично) :D

Доста хора преминаха от Matomo и Google Analytics към Count.bg заради това че се работи лесно с него и реално не са нужни ресурси както Matomo защото той е доста лаком особено ако става дума за сайт със сериозни посещения.
На мен лично само за лично ползване не ми е гълтал сериозен ресурс, но пък не ме и грабна кой знае колко, че да го ползвам и минах пак на Гоооооогле-то :D Сега ще видя и count.bg как се държи и каква информация дава, ако е по - добър от гугула, ясно е кое ще махна, ако ли не е по - добър дори от Матомо........ ще следя развитието на проекта защото е интересно все пак дали ще се появи читав Аналитик.

1721704504289.png
Не е никак зле..... за разлика от Гугъл който все още не показва посещения за днес.... :D
1721706052355.png
А това е нещо което не мога да намеря в Гугълския аналитик, а в Count.bg се показва веднага! Евала за което, това си е нещо доста полезно, че най - накрая да видя кой от къде идва баси :D
 
Последно редактирано:
Дадох му шанс :) пуснах го заедно с матомо и са започнали от 0.
Няма да останеш разочарован!! Силно вярвам в това.

Не е никак зле..... за разлика от Гугъл който все още не показва посещения за днес.... :D

А това е нещо което не мога да намеря в Гугълския аналитик, а в Count.bg се показва веднага! Евала за което, това си е нещо доста полезно, че най - накрая да видя кой от къде идва баси :D
Изчакай 1, 2 месеца и сам ще се убедиш че получаваш инфо което не те натоварва и ти дава реална представа какво се случва в сайта ти.

Докато в Google Analytics & Matomo имаш 1001 менюта което е адски тормозещо особено когато става дума за 10+ сайта.
 
Докато в Google Analytics & Matomo имаш 1001 менюта което е адски тормозещо особено когато става дума за 10+ сайта.
Така си е! За момента съм доволен, ще видим по нататък. Мисля да оставя линкче към Count.bg някъде в форума ми, и банерче евентуално ако собственика няма против 😇
 
Последно редактирано:
1721879205648.png
В сайдбара отдолу на всяка страница от форума, без адблок се вижда(както и форума :D ). Между другото ако може да има джаджи които чрез код да могат да се поставят на сайтовете/форумите би било хубаво ☺️ Смело напред 😇
 
Виж файлът 33277
В сайдбара отдолу на всяка страница от форума, без адблок се вижда(както и форума :D ). Между другото ако може да има джаджи които чрез код да могат да се поставят на сайтовете/форумите би било хубаво ☺️ Смело напред 😇
Жив и здрав <3
Искрено благодаря за приноса към Count.bg 🇧🇬
 
Моето лично мнение за Count.bg след повече от две седмици работа с него можете да видите ТУК. Успех на Count.bg и смело напред. 😇
 
Пробвах, ама не става :(
"Знам, че обичаш на хляба мекото!" ми излиза 😂
МХм....... АдБлок-а........... 😂 😂 😂
 
Забрани JS за сайта.
Аххххх, че гъдинки бре...... :D :D :D Нищо де, благодаря за информацията :D И му обясни защо го редиректва към твоя коментар за изключване на JS :D :D :D
1722396320507.png
И те така те :D Между другото наистина едно голямо благодарско от мен за този съвет който даде, така автоматично ще се отсеят всички безполезни за форума потребители, което мен лично адски много ме устройва..... :D
 
Последно редактирано:
Много грешна стратегия, реагираш като дете.
Ако оставим настрана колко е качествено съдържанието и дали въобще си струва който и да е да си спре адблокера.
Утре ако сложиш директна реклама която адблокера не я засича ти си на минус.
 
Много грешна стратегия, реагираш като дете.
Ако оставим настрана колко е качествено съдържанието и дали въобще си струва който и да е да си спре адблокера.
Утре ако сложиш директна реклама която адблокера не я засича ти си на минус.
Нека си се отсяват пък това дали съм или не съм на минус и дали съдържанието е качествено да го оставим настрана, защото така или иначе форума е все още нов, няма достатъчно съдържание(качествено или не). Другото което е, на който му е важно не само адблока маха, ми и антивируса, аз съм си живия пример за това :D Така, че нека съм дете което си иска дохода от реклами все пак :D A и кой плаща за реклама в България? Като гледам колко е трагично положението на клик или импресия в Адсенс, колко реклами има тук дори(повечето на собствени проекти), то някак си се обезмисля дори този разговор.... :D Има го и другия момент, уважението към труда на автора/собственика на даден уебсайт или форум. За всеки български сайт аз не ползвам адблок, а да изключвам чак JS за някой сайт изобщо не ми е минавало през ума. Ама нали дете да съм :D Както казах, Знам, че повечето българи обичат на хляба мекото, ама......... :cool:
 

Горе