Exact match-a умрЕ

Я да ви попитам нещо, че ми предстои да закупя количество домейни за различни проекти. Според вас буквадомейн.тлд, може ли да се счете като EMD? Имам предвид неща от сорта на vdograma.com, plaminat.com и т.н.

Още нищо не може да се каже, защото чета за бая сайтове, които не са ЕМД, но ядоха куреца.
 
Още нищо не може да се каже, защото чета за бая сайтове, които не са ЕМД, но ядоха куреца.

То и аз това правя. Гледам на много места има оплаквания от хора са ауторити домейни с по 500-600 статии и не EMD, а кейфрейз-дума.тлд, които също са го отнесли. Нещата станаха ебати мармалада!
 
От: Exact match-a умрЕ

Ще е ясно на 100% ако самият тестваш и после споделиш. Но аз лично мисля, че е все същият ... може би ако сложиш и буква накрая :) Ама тогава защо ли би гонил изобщо думата.
Хех, заради тая глупост, сега хората ще регват ултра глупости, само заради пустата му оптимизация, играеща по хорото на експериментатори. Па ходи обяснявай после на някой що сайта ти е qmebeliq - ще го излъжа например, че е "яяяя мебели яяя", ама как да му обясня, че piknq е пикник :D
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз нищо няма да махам продавам и т.н За сега само 1 е паднал, който пък се върна след пингвина, дето уж трябваше да падне, гугъл просто без коментар какво правят. Точно този смятах даже да го подарявам, ама след пингвина се върна, тука лятото изкара над 100 евро и сега пак забегна :D След следващата простотия може да се върне, кой знае.
 
От: Re: Exact match-a умрЕ

То и аз това правя. Гледам на много места има оплаквания от хора са ауторити домейни с по 500-600 статии и не EMD, а кейфрейз-дума.тлд, които също са го отнесли. Нещата станаха ебати мармалада!

Аз пък ако ти кажа, че моя дето го качи на черешата грам нема основната дума в домейна съвсем се смармаладява положението. :)
 
Re: От: Re: Exact match-a умрЕ

Аз пък ако ти кажа, че моя дето го качи на черешата грам нема основната дума в домейна съвсем се смармаладява положението. :)

Екстра :) Значи kahbyq2v.com е повече от перфектен домейн за сайт за филми :D
 
От: Exact match-a умрЕ

Имам един екзактматч дето не е мръднал ама към всяка статия има поне 5-6 линка със заглавието на статията в социални сайтове, блог платформи и подобни. Според мен просто трябва да сме хитри и да линкваме статиите а не основния домейн толкова много, а дали е екзакт матч или не няма значение...просто се поставете на мястото на потребителя като линквате, а не мислете за SEO. За края на бизнеса човек - оркестър отдавна говоря. Сега ако искаш нещо свястно 2-5 проекта и толкоз за да може на седмица поне по 1-2 статии качествени да им слагаш.

Иначе ето темата която бях отворил в другия форум преди повече от година и половина:
http://searchengines.bg/showthread.php?t=12235&highlight=
 
Последно редактирано:
От: Exact match-a умрЕ

Както написаха в webmasterworld гугъл май не се смятат вече за търсачка, а за pay per click лапачка :)

I also checked on Google.com and did a search for "search engine". It seems Google doesn't see itself as a search engine any more. Searching for "pay per click advertising" does bring up Google.

I think I'm starting to understand this update now ;)
 
От: Exact match-a умрЕ

Както написаха в webmasterworld гугъл май не се смятат вече за търсачка, а за pay per click лапачка :)

Ние го говорим това от преди доста месеци, те ако сега го разбират(не го чета него форум) значи сме открили топлата вода преди тях. :D

ПП: Този път дето са го хванали ако продължават да вървят по него няма да ги изведе на хубаво място. За да се клика по рекламите им набутват в индекса някакви безполезни сайтове и стават все по безполезна търсачка. От известно време ми се случва като търся нещо зор да го намирам.
 
От: От: Exact match-a умрЕ

Може да не им пука. Един човек може да изхарчи само еди-колко-си пари през живота си. Яхта, самолет, 5 вили, 10 коли, космически кораб. Може целта им е да изцедят каквото могат за година, две, да станат хипер богати и да не ги интересува бъдещето на нета или гугъл. Даже може да си основат нов интернет, знам ли... :)...да не е www ami ggg.site.ggg :)
 
От: Exact match-a умрЕ

Мат е взел членство в Гроб и за това става така. :(
 
От: Exact match-a умрЕ

Имам EMD и е в топ 4 в USA ! Написали са ви - Ниско качествени - сами знаете какво означава това - няма вики линкове на килограм, няма спин статии, няма тхин контент, няма бухане на социалки. Това умрЕ, а не EMD-тата.
Сайта е с 20 статии, всичко уникално и наистина качествено. Връзки към сайта няма много и ако има са само от други качествени сайтове, без сайтуайд, форумни подписи и тн.
Конкуренцията не е силна, но не е и слаба - средно ниво - над мен са два огромни портала по темата и Пинтерест, просто защото топика е свързан с много изображения.

Друг сайт с абсолютно същото име, на същата тема, беше ударен от Пингвина през Април, все още не може да се покаже в топ 250 по основната си ключова дума. Бях използвал бластове и всички други некачествени тактики и резултата беше налице. От тогава се опитвам да го измъкна, но хоум пейджа не се появява. Старите скапани линкове не мога да махна и само добавям нови и силни - поне някои вътрешни страници се заковаха в топ 3 , което показва, че ако не бях бързал да наклепам с лайна, сега щеше да избива рибата по основната дума, ама нейсе.


P.S. Сега вярвам вече в думите - " Кратък път към успеха няма !" :)
 
От: Exact match-a умрЕ

Идеята на пичовете от BHW на мен ми допадна много.Да се обединят всички webmaster-и е със софтуер аз автоматични кликове по рекламата на google да се направи едно мазало по техните реклами като знак на протест.
Според мен това би имало поне някакъв ефект или поне би накарало онези задници да видят че не сме съгласни техните простотии.
:)
 
От: Exact match-a умрЕ

Е, очаквах да се случи, ама не толкова скоро - http://searchengineland.com/low-quality-exact-match-domains-are-googles-next-target-134889

20 от 20 микро нишови заминаха извън топ 100...


Аз тъкмо щях да ти пиша за съвет относно сайт които прави за мене преди време щото изчезна в небитието когато прочетох статията която си постнал.
от около 4-5 дни вече от 2-3 място в google по няколко думи сайта ми го няма даже топ 200 :(
Някой да има идея как може да се поправи тази прищявка на google да прави каквото си иска ?
 
От: Exact match-a умрЕ

- Изглежда че нещата които правят им носят все повече и повече .... докато не започнат да се сриват ще си правят каквото си искат
Google изпревари Microsoft по пазарна капитализация
Гигантът в търсенето се оценява на 249,5 млрд. долара, Microsoft – на 248 млрд., а лидерът Apple - на 630 млрд. - investor. bg/novini/261/a/google-izprevari-microsoft-po-pazarna-kapitalizaciia-,140860/
 
От: От: Exact match-a умрЕ

Имам EMD и е в топ 4 в USA ! Написали са ви - Ниско качествени - сами знаете какво означава това - няма вики линкове на килограм, няма спин статии, няма тхин контент, няма бухане на социалки. Това умрЕ, а не EMD-тата.
Сайта е с 20 статии, всичко уникално и наистина качествено. Връзки към сайта няма много и ако има са само от други качествени сайтове, без сайтуайд, форумни подписи и тн.
Конкуренцията не е силна, но не е и слаба - средно ниво - над мен са два огромни портала по темата и Пинтерест, просто защото топика е свързан с много изображения.

Друг сайт с абсолютно същото име, на същата тема, беше ударен от Пингвина през Април, все още не може да се покаже в топ 250 по основната си ключова дума. Бях използвал бластове и всички други некачествени тактики и резултата беше налице. От тогава се опитвам да го измъкна, но хоум пейджа не се появява. Старите скапани линкове не мога да махна и само добавям нови и силни - поне някои вътрешни страници се заковаха в топ 3 , което показва, че ако не бях бързал да наклепам с лайна, сега щеше да избива рибата по основната дума, ама нейсе.


P.S. Сега вярвам вече в думите - " Кратък път към успеха няма !" :)

Много е добре, ако наистина е така. Проблемът е, че има много сайтове като твоят, които също са отишли в кюпа.
 
От: Exact match-a умрЕ

И в предното ми мнение го написах и Ивок го потвърди - Проблема е в нискокачествените сайтове а не в Екзакта
 
От: Exact match-a умрЕ

Бе не баш .. освен това има и друго и както писах още в началото - линковете към сайта и PR-а си имат значение.
Тия дет останаха не се различават с нищо от моя, който го отнесе (за други отнесени не съм гледал) - единствено имат висок PR.
 
От: Exact match-a умрЕ

Възрастта на домейните също, при мене новия го отнесе, тея по над година-две нема дертове, а са си с по 2 статии от както са създадени :D
 

Горе