Exact match-a умрЕ

От: Exact match-a умрЕ

Ето ви съвсем подробно инфо, за да може да правите изводи:

Споменатият от мен EMD е на няколко месеца. PR2, PA36, MR 5+, MT5+, DA25, DR3+, DT3+, LCBlocks - 13.
Потъналия от пингвина PR2, PA49,MR5+,MT5+,DA39,DR3+,DT3+, LCBlocks - 517

Това означава, че възрастта няма значение, важно е материалите вътре да са качествени, уникални и релевантни. Връзките дори и малко да са качествени и ако не съвсем натурални, то не бързо натрупани. Може да проверите с Мажестик СЕО беклинкс, за да проверите дали няма пикове.

@tuger - то никога няма гаранция, че който и да е сайт няма да замине, поради някаква причина, но ще трябва да заложим на сигурни бели неща.
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

Ето ви съвсем подробно инфо, за да може да правите изводи:

Споменатият от мен EMD е на няколко месеца. PR2, PA36, MR 5+, MT5+, DA25, DR3+, DT3+, LCBlocks - 13.
Потъналия от пингвина PR2, PA49,MR5+,MT5+,DA39,DR3+,DT3+, LCBlocks - 517

Това означава, че възрастта няма значение, важно е материалите вътре да са качествени, уникални и релевантни. Връзките дори и малко да са качествени и ако не съвсем натурални, то не бързо натрупани. Може да проверите с Мажестик СЕО беклинкс, за да проверите дали няма пикове.

@tuger - то никога няма гаранция, че който и да е сайт няма да замине, поради някаква причина, но ще трябва да заложим на сигурни бели неща.

Не си прав.
 
От: Exact match-a умрЕ

@tuger - то никога няма гаранция, че който и да е сайт няма да замине, поради някаква причина, но ще трябва да заложим на сигурни бели неща.

Сигурни неща няма, за жалост ...
 
От: Exact match-a умрЕ

Мързи ме да превеждам, но определено хвърля малко светлина по въпроса...

efmhd4.jpg


➲ The age of your exact match domain does seem to play a part and anything under 1 years old will most likely have received a drop during this recent update

➲ If your EMD is targeting keywords with fairly low search volume you may be OK, those with higher search volume appear to be further impacted (although at a very high 50k+ searches a month I am not sure)

➲ Google seems to be counteracting the negative value of EMD’s with the sites true content value. My Medical Niche website has the best content (text, video and images), the most valuable links and the highest MR and MT but has dropped 143 positions.

Повече на: Google EMD (Weather) Update
 
От: Re: От: Exact match-a умрЕ

Не си прав.

За кое не съм прав? За възрастта ли? Да, тя има винаги значение, но в случая, ако сайта ти е качествен, не търси причина във възрастта - има куп други неща, за които трябва да се притесняваш.

@tuger - що да няма, просто всичко става много по-бавно. Е, ако се храня от сайтовете със сигурност въобще няма да се занимавам, ако ще чакам 1-2-3 години, за да постигна нещо сериозно, но за хоби става :)
 
Re: От: Re: От: Exact match-a умрЕ

За кое не съм прав? За възрастта ли? Да, тя има винаги значение, но в случая, ако сайта ти е качествен, не търси причина във възрастта - има куп други неща, за които трябва да се притесняваш.

@tuger - що да няма, просто всичко става много по-бавно. Е, ако се храня от сайтовете със сигурност въобще няма да се занимавам, ако ще чакам 1-2-3 години, за да постигна нещо сериозно, но за хоби става :)

За възрастта - изгърмя сайт на 1 година.

За качеството - при всички перфектно от към линк билдинг и кънтент.
 
От: Exact match-a умрЕ

За съжаление не можем да хванем как точно ни шие алгоритъма. В силно конкурентна ниша ли беше? Но ако проблема е само възрастта, нищо не ти пречи да продължаваш да го развиваш и тя възрастта си се трупа. :)
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

За съжаление не можем да хванем как точно ни шие алгоритъма. В силно конкурентна ниша ли беше? Но ако проблема е само възрастта, нищо не ти пречи да продължаваш да го развиваш и тя възрастта си се трупа. :)

Те много заминаха. От слаби до трудни ниши. Все перфектни. Имаше само 1-2 черни овци, което ме навежда на мисълта, че може да е хванал всичко наред от хостинга.
 
От: Re: От: Exact match-a умрЕ

Няма да се шашкате, след още един два ъпдейта всичко ще си дойде на мястото:


Иначе по темата, някакви идеи от тук на сетне как да се действа, щото мене силно ме съмнява проблема да е само в домейна.
Някой има ли наблюдения дали се засягат и субдомейни, примерно keyword1.нищообщосEMD.com съответно и вътрешни страници нищообщосЕМД.com/keyword1-keyword2.
И имали смисъл да се пускат микронишови сайтове вече с 5-10 статии ?
 
От: От: Re: От: Exact match-a умрЕ

Няма да се шашкате, след още един два ъпдейта всичко ще си дойде на мястото:

А те тука ме застреля с пушката. :D
 
От: Exact match-a умрЕ

Сори, че ви се меся в дискусията, ама имам един въпрос относно exact match

Да кажем, че искам да се класирам за "Имоти брокери" с нов домейн - imoti-brokers.com лош избор ли е?
 
От: Exact match-a умрЕ

Нали четеш темата, до оня ден беше екстра, сега е под въпрос, дори по-скоро е лош избор.
@Fozzy - казваш перфектни, но това означава да не си пуснал нито един автоматизиран или полуавтоматизиран събмит, така ли е?
За сайта за който аз говоря - нямам никакъв такъв събмит, дори в директории. Само ръчно набирани линкове, гест постове, артикъл директории и общо взето трудно достъпни места. По броя на Ц клас мрежите си личи, че почти няма линкбилдинг - силно присъствие обаче в ФБ, Гугъл+, Стъмбъл, Пинтерест и тн, и тн.
 
От: Exact match-a умрЕ

Ясно че вече трябва да се залага на бранд.
 
От: Exact match-a умрЕ

Бранд, де - но бранда може да ти е whitewindows, тоест всяка дума или словосъчетание може да стане бранд, стига правилно да го налагаш и популяризираш.
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

Нали четеш темата, до оня ден беше екстра, сега е под въпрос, дори по-скоро е лош избор.
@Fozzy - казваш перфектни, но това означава да не си пуснал нито един автоматизиран или полуавтоматизиран събмит, така ли е?
За сайта за който аз говоря - нямам никакъв такъв събмит, дори в директории. Само ръчно набирани линкове, гест постове, артикъл директории и общо взето трудно достъпни места. По броя на Ц клас мрежите си личи, че почти няма линкбилдинг - силно присъствие обаче в ФБ, Гугъл+, Стъмбъл, Пинтерест и тн, и тн.

Казвам, че мешанията е пълна:

1. Има такива със спам;
2. Има такива с хубав, но автоматизиран линк билдинг;
3. Има такива с перфектен линк билдинг, на които всеки ден в продължение на месеци ръчно съм добавял всякакви пингвин френдли линкове.

Което ме довежда до мисълта, че са хванали целият ми хостинг и са отрязали всички само заради 1-2.

Вече няколко клиенти с МНС ми се похвалиха, че Гуглето ги е подминал.
 
От: Re: От: Exact match-a умрЕ

Вече няколко клиенти с МНС ми се похвалиха, че Гуглето ги е подминал.

2 порязани и 2 живи! Т'ва като хубаво или като лошо да го броя?
 
От: Re: От: Exact match-a умрЕ

Казвам, че мешанията е пълна:

1. Има такива със спам;
2. Има такива с хубав, но автоматизиран линк билдинг;
3. Има такива с перфектен линк билдинг, на които всеки ден в продължение на месеци ръчно съм добавял всякакви пингвин френдли линкове.

Което ме довежда до мисълта, че са хванали целият ми хостинг и са отрязали всички само заради 1-2.

Вече няколко клиенти с МНС ми се похвалиха, че Гуглето ги е подминал.


Има нещо такова, защото на мен пингвина ми резна три сайта наведнъж, като общото между тях беше само хостнга, WMT и аналитикса. На единия експериментирах и имаше много линкове с един анкър, а по другите не беше спамено никога. Заминаха и трите. От гогле се кълнът, че WMT и аналитикса не участват в такива схеми, значи остана хостинга. Ама на да ли:)

Минали през БГ това животно в крайна сметка?
 
От: Exact match-a умрЕ

Е то ако е на база хостинга нали се сещате, че 70% - 80% от сайтовете на споделен хостинг трябва да са отпаднали, понеже почти на всеки има спам сайт.
 
От: Exact match-a умрЕ

Е то ако е на база хостинга нали се сещате, че 70% - 80% от сайтовете на споделен хостинг трябва да са отпаднали, понеже почти на всеки има спам сайт.

Да кажем че е един от факторите, който обръща каруцата, но не основния.
 
От: Exact match-a умрЕ

Не, това не може да е така, хора - вече става много голяма конспирацията. Няма логика да резнат съседни сайтове от моето IP, та те са съвсем различни и като ниши, съдържание и тн. По-бих се навил, че следят аналитикса, адсенса и GWT, въпреки че го отхвърлят като обвинение.

@Poltargaista - дай тогава инфо vs. vs. , поне ти трябва да знаеш какво е общото и какво е различното между тези 4ри.
 

Горе