OpenCart или Woocommerce?

От: OpenCart или Woocommerce?

Точно това ме притеснява в двете системи, за които за жалост има направен този модул с дизайна на продуктите:

1. Едната въобще не е за магазини, пробита е от всякъде, има я навсякъде, всеки може да я хакне ако не си ъпдейтнал. Трябва да му се инсталират разширения, което води до допълнителни ядове, накрая тема и накрая модула... ехеее...
2. Другата е едно по-красиво продължение на зенкарта - дизайна е от преди 5 години, функционалности няма, всичко е платено (поне е евтино, не като при магентото). Кривата за учене е "права" поне, защото съм навътре с престата и зенкарта и няма да имам проблеми да търся кое къде е.

Най-ми харесва за момента престата, но за съжаление няма този (или който и да е свестен) модул за дизайн на продукти от клиента.
 
Re: От: OpenCart или Woocommerce?

1. Едната въобще не е за магазини, пробита е от всякъде, има я навсякъде, всеки може да я хакне ако не си ъпдейтнал. Трябва да му се инсталират разширения, което води до допълнителни ядове, накрая тема и накрая модула... ехеее...
:lol: й
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Аз до сега не съм чувал за хакнат Опънкарт или преста. Но съм чувал за хакнати уърдпреси доста... ;) Поправи ме, ако мнението ми е грешно! :p
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: OpenCart или Woocommerce?

Уважавам личното ти мнение и знам че за себе си си прав.
Аз лично с удоволствие бих ти помогнал ако имаш нужда ти или твоята приятелка.
Безплатно !!!


CTAH, моя проблем с OpenCart и по принцип всички CMS-и е, че просто не ми се занимава с тях. За моя си сайт всичко правя на ниско ниво с PHP, JS и въобще там каквото ми трябва, и ако реша да се занимая с който и да е CMS, то ми трябва само време и желание за да направя каквото искам. Но обикновено ми липсва желание и затова се виждам малко в ролята на обикновения юзър, който предпочита неща да станат наготово без да навлиза в дълбините на системата. От един CMS очаквам най-малкото да може да се ъпдейтне сам, както го правят всички операционни системи, браузъри, приложения за телефони, Wordpress и предполагам повечето нормални CMS-и.

Препоръчах OpenCart най-вече защото на доста места е най-препоръчваната система. А и доста преди това го бях инсталирал на една друга жена... може би е било през 2012 когато още е била нова и интересна система. Тогава OpenCart поне на външен вид изглеждаше най-модерно, отличаваше се. Ама от къде да предполагам, че години по-късно ще открия че тая система всъщност е боза. Според мен въобще не е нова системата и са имали предостатъчно време да вградят vQmod и да направят ъпгрейдването както трябва. Поне това.

Сега аз не знам каква друга система да препоръчвам. Само знам, че OpenCart мен лично ме разочарова, но е много вероятно и другите магазини да имат такива проблеми. Няма как да кажа "OpenCart е по-лош от всяка друга система". Мога да кажа, че за мен е боклук, но ако тръгна да се занимавам с друга система току виж установя, че OpenCart е цвете в сравнение.

Препоръката ми към хората е когато избират CMS система, да обърнат все пак внимание и на възможностите й за ъпгрейд. Да инсталират предпоследна версия и да я докарат до последната, може би. Да инсталират стара версия на плъгин и да го докарат до последна версия. Това най-малкото показва дали системата е написана грижовно и качествено.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Сам достигна до това което щях да ти предложа...
Влез в кодеканьона
Избери си една готова система за, писана за целта и най-близко отговаряща на това което търсиш , плати си я кирилизирай и действай.
Чиста работа


Точно това ме притеснява в двете системи, за които за жалост има направен този модул с дизайна на продуктите:

1. Едната въобще не е за магазини, пробита е от всякъде, има я навсякъде, всеки може да я хакне ако не си ъпдейтнал. Трябва да му се инсталират разширения, което води до допълнителни ядове, накрая тема и накрая модула... ехеее...
2. Другата е едно по-красиво продължение на зенкарта - дизайна е от преди 5 години, функционалности няма, всичко е платено (поне е евтино, не като при магентото). Кривата за учене е "права" поне, защото съм навътре с престата и зенкарта и няма да имам проблеми да търся кое къде е.

Най-ми харесва за момента престата, но за съжаление няма този (или който и да е свестен) модул за дизайн на продукти от клиента.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Опенкарт е добро за базов източноевропейско-азиатски магазин - нещо дето ще го сетнеш веднъж и няма да го бараш в близките 5 години. Без амбиции да добавяш функционалности, да подобряваш експириънса на юзърите и т.н.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Не може да правиш такива генерални заключения.
Опенкарт си има всичко, е хайде почти всичко.
Наистина има доста модули за подобряване на потребителското преживяване /самия аз съм инициирал написването на няколко/

А и не мисля че има нормален човек дето ще иска да създаде нещо без амбиция да го развива и подобрява....

Разбира се всеки човек си е различен , едни го могат, други се научават, някой лесно се обезсърчават и отказват.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Може би ако искаш красив сайт с възможност за магазин на малко продукти и по малко възможности WP
Ако искаш система която е проектирана за магазин която държи на голямо натоварване и да е сравнително евтина OC
Ако искаш магазин за голямо натоварване и която е по добра за от OC и за много пари Magento
Избирай
Не случайно ти дадох линковете на двата магазина с OC и тема Журнал. (може да си избереш друга тема която ти харесва)
И двата са с добър дизайн а вторият имаше 15-20 хиляди продукта.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

slavib е много прав.
Колеги разглеждайте CMS като инструмент, за всяка работа си трябва различен инструмент.
Например чук, има чук за трошене на камъни има и джамджйско чукче...
Или нож , за хляб, за месо , за плодове за сирене, за филетиране на риба ....

Избираме най-доброто което ще ни свърши работа спрямо нуждите ни, кое за което е предназначено
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Забравих да кажа най-важното - за OC има кой да питаш за без пари или за малко пари :)
 
Re: От: OpenCart или Woocommerce?

Wordpress не става за онлайн магазин.

Аа, що бе, става. Но за сериозни ecommerce проекти, не бих се навил да градя на тази платформа. Бих скочил на нещо като Magento. :) Но Opencart е идеална платформа за набиращи скорост магазини, да не кажа, че може да стъпи на големите, ако се знае как да се нагласи и настрои. ;) Доста магазини съм правил на нея и за момента не се е дънила никъде. А говорим за продукти от над 5К. Естествено, добре се гледа какво може да се оптимизира. Вече, ако си толкова голям и ще държиш голям асортимент и имаш финансовата възможност да си позволиш някаква разработка на Magento, това е начина. Но не казвам, че не може да се постигне и това с Opencart. :)
 
От: OpenCart или Woocommerce?

slavib е много прав.
Колеги разглеждайте CMS като инструмент, за всяка работа си трябва различен инструмент.
Например чук, има чук за трошене на камъни има и джамджйско чукче...
Или нож , за хляб, за месо , за плодове за сирене, за филетиране на риба ....

Избираме най-доброто което ще ни свърши работа спрямо нуждите ни, кое за което е предназначено

От всичко написано това е най точното... Въпрос на гледна точка.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Re: От: OpenCart или Woocommerce?

Аа, що бе, става. Но за сериозни ecommerce проекти, не бих се навил да градя на тази платформа....

Това имах предвид. За единични продукти става, търпи се, но не и да правиш сериозен магазин със стотици, хиляди продукти за продаване. Защото и това чудо видях наскоро.
 
Re: От: Re: От: OpenCart или Woocommerce?

Това имах предвид. За единични продукти става, търпи се, но не и да правиш сериозен магазин със стотици, хиляди продукти за продаване. Защото и това чудо видях наскоро.
Да, ее, както казаха по-горе, според това каква работа ще върши система се подбира подходяща. Аз не бих се навил да сложа над 5к продукта в WP, не че не е лоша системата, голям фен съм и, но все пак има и по-добри решения за момента. Може би някой ден и WP ще се внедри в тях, но като цяло, не смиля, че още е дошло времето да се правят тежки ecommerce сайтове с нея. ;)
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Сайта ще е с максимум 50 продукта, които ще се къстъмизират от клиента, не е проблема бройката на продуктите и големината на базата, имаме и бърз хост (вие знаете при кой ;) ).

За момента се спирам на Опънкарт...., пък дано го пооправят малко.

Между другото, ако някой е виждал модул за преста за къстъмизиране на продукти от клиента, който да хваща окото и наистина да работи да свирка. Това ще ми е най-доброто решение. За съжаление, аз не намирам нищо свестно, което да струва и 20 долата, а те им искат по 200 и нагоре...
 
Що бе, тук WP е идеален за 50 продукта. ;)

Ако ще има толкова малко, то тогава ще има нужда обновяване на съдържанието си и то няма да стане с адването на нови продукти, демек ще използва блог секцията за това. И тук WP става подходящ за това. виждал съм блог енстеншъните и внедрените блогове на Opencart и не съм впечатлен. Но както се каза зависи какви са целите и визията и след това се избира решение за система.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Оправих го не съм го копирал правилно линка
 

Горе