Seo без пукната стотинка

От много време нямат никакво отношение към класирането на сайта . важни са описанията и тайтълите
Добре описаните продукти могат да хванат завиден трафик от опашати ключови думи
А както знаете те правят най добра конверсия

Описанието на прукта е много подценяван и трудоемък процес, тотално подценяван от собствениците на онлайн магазини. Заедно с бранда и качествените снимки .

Та затова и пазара е превзет от румънски прекупвачи
 
Последно редактирано:
А тези тайтъли - защото аз имам Сео 1,2 и 3 тайтъл - да ги пиша еднакви или сяко да е различно. Имам предвид за конкретният продукт да е с три еднакви или с три различни. Благодаря отново.
 
Тайтъла е само един на една страница. Имаш някакъв неправилен превод на админа на сайта ти
Отвори сайта в подписа ми, там има писано по въпроса
 
По принцип работата върви на там, че търсачките все повече ще се превръщат в рекламни площадки, докато един ден забравят че са търсачки. Интернета до няколко годи според мен ще се изроди и ще се превърне в нещо много отвратително. А компютрите ще започнат да се превръщат на телевизори с мишки)))
 
Абсолютно е възможно, не само без стотинка но и без грам безплатна реклама от типа на пускане на линкове по социални мрежи и подобни.
Само, че в такъв случай трябва да си правиш всичко сам.

Мога да те уверя, а и може би някой ще се възползва от думите ми, макар че съм грийнхорн в онлайн бизнеса.

Дори да използваш готови статии е достатъчно да разместваш подредбата на думите и изреченията за те счете гугъл за "уникален".
Друг още по, лесен вариант, ако става въпрос за БГ сайт и ако поназнайваш английски просто си привеждаш английски статии.

Съвсем миниатюрно е, но в сайт който реално беше онлайн по малко от месец, и информацията вътре не беше повече от 20-на статии имах над 5000 посещения, 2к от които уникални.
 
Според мен става, доста време, докато се уча и чета правих всичко сам и без да давам стотинка на други. В един момент, когато има резултат, когато има достатъчно възвръщаемост, реших да инвестирам в труда на други, според преценката от риска от резултатите и цената на труда, както и времето, което ще спестя, използвайки го това време в нещо друго, или следване на резултати от неща, които по-скоро да вярвам на себе си, отколкото да се сърдя на онзи отсреща някой ден. За 2 дни наскоро вдигнах сайт, който само след седмица се класира на първи позиции по основни зададени ключови думи и фрази, без това да ми го плаща никой, защото хората даже не знаеха какво е SEO, не искаха и да знаят, а с минимален бюджет да има нещо насреща. Направих им основно off и базово onpage, защото все пак са ми познати, може да се похвалят на някой друг и така. Но това, което се искаше, даже и с реални резултати се прави, стига човек да има опита, ресурса зад гърба си и просто време, време да го направи. Ако не свързва времето с пари, ако вместо да си пусне да гледа филм за 2 часа и реши, че този филм днес ще го пропусне и ще действа, ще го направи. Аз си признавам не съм гледал не знам от колко време филм, цял филм от над 1 час време, дори не знам кои са актуалните заглавия, не ме и интересува. Просто съм си преценил, че това време ще го използвам за нещо друго. А не, че едно време не гледах много филми.. Даже не знам за какво си купих преди 5 години 3D телевизор - точно толкова на брой (5) филма съм гледал досега..
 
Без средста не става...каквото и да правите.

Грешно мнение, разбира се, че става. :)
 
Но обръча все повече се стеснява... И ако си нов сега, много ще е трудно.

Не бих се съгласил, каквото е било и преди, същото е и сега. И преди съм казвал - прости хора в оптимизацията не виреят, те нямат място, ако се опитат да се наместят - системата ще ги изхвърли. Само грамотния човек може да оптимизира, да се занимава със SEO.
 
Не бих се съгласил, каквото е било и преди, същото е и сега. И преди съм казвал - прости хора в оптимизацията не виреят, те нямат място, ако се опитат да се наместят - системата ще ги изхвърли. Само грамотния човек може да оптимизира, да се занимава със SEO.
Това е така, но ти би ли ми обяснил по-точно как се класираш по ключова дума като SEO в световен мащаб без пари? Възможно ли е според теб без нито един линк, тъй като дори да е от твой сайт пак е разход. Напълно съм съгласен, че за лесните ключови думи с малко конкуренция е безсмислено да даваш пари за линкове и каквото и да било, но не можеш да ме убедиш за останалите...ако ставаше "без пукната стотинка", никой нямаше да дава пари.
 
Това е така, но ти би ли ми обяснил по-точно как се класираш по ключова дума като SEO в световен мащаб без пари? Възможно ли е според теб без нито един линк, тъй като дори да е от твой сайт пак е разход. Напълно съм съгласен, че за лесните ключови думи с малко конкуренция е безсмислено да даваш пари за линкове и каквото и да било, но не можеш да ме убедиш за останалите...ако ставаше "без пукната стотинка", никой нямаше да дава пари.

Не съм искал да се класирам за SEO било то за българския или чуждестранния пазар - не съм го направил. И не това ми е целта, смятам, че да се класираш по търсене на "SEO" е проява на ЕГО, да има с какво да се похвалиш. Има други, далеч по-добри начини за работа. Няма "лесни и трудни" ключови думи, има правилна и грешна работа, при грешната работа и милиони да дадеш - нищо няма да постигнеш.
 
"лесни" - слаба конкуренция
"трудни" - много маймуни на клона, всички наливат пари и са готови на всичко да те изместят, от това зависи бизнеса им

Това се опитвах да кажа - това, че за твоите нужди няма смисъл да се дава пари за SEO и нямаш никакви разходи, съвсем не означава, че за нечия друга маркетингова стратегия същият подход ще е успешен. ;)
 
"трудни" - много маймуни на клона, всички наливат пари и са готови на всичко да те изместят, от това зависи бизнеса им

Ако ще правиш това, което и "маймуните" правят - винаги ще те е страх. Направи нещо друго, нещо, от което самите "маймуни" да ги е страх, и пътят ти ще е свободен, а нишата ти ще се окаже от "трудна" на "лесна". ;)
 
Когато някой без пари размъти водите на тези, които плащат почва шоуто. Почват да му правят различни номера, черното сео е само един от начините. Поне в България има СЕО картел, това са хора с връзки в търсачките, уйкипедия и бившия Dmoz каталог и т.н. Та дори и да постигнеш нещо ще е кратковременно. Ако нещата работеха без пари никой не би купил линк. Наивно е да се говори за безплатно СЕО особено за конкурентните ниши.
 
Безплатно, и то пак не съвсем, става само при микро нишови сайтове и подобни с web 2.0, GSA и малко социални сигнали...другото е наистина наивно.
Има ниши, които имат търсения на фрази от 3 думи в мащабен мащаб, повече отколкото една аналогична на български, а разликата в RPM е 10 пъти разлика. Пак ще повторя, че може да се прави СЕО без пукната стотинка, но изисква лично време, опит в различни сфери и креативност. Всичко се прави от хора, на които им се плаща отделно, може и от един всезнаещ човек, които има нужния опит и време да го осъществява ритмично, умерено и т.н. съобразявайки се с повече актуални настроения на търсещите машини.
 

Горе