Stripe в България

Да, нужно е. Аз минах лесно. Дори сега съм в някакви преговори, че имам специфични питания. :)
Има много специфика при регистрацията и работа със Страйп. Като например дори да си верифициран , но продаваш рискови стоки на високи цени ( над 500 $ ) може да ти откажат обслужване . Като начално ти пускат акаунта и може да работиш , но на 30-тата транзакция решават дали ще продължат да работят с теб. Изключително добре съм запознат с всички подводни камъни на Страйп , но засега е най небюрократичната система която може да съществува.
 
Още ги разучавам аз. Изглежда от един профил можеш да приемаш плащания от различни бизнеси и услуги, като оправляваш различни алаунти от един профил, правилно ли ги разбирам ?
 
Има много специфика при регистрацията и работа със Страйп. Като например дори да си верифициран , но продаваш рискови стоки на високи цени ( над 500 $ ) може да ти откажат обслужване . Като начално ти пускат акаунта и може да работиш , но на 30-тата транзакция решават дали ще продължат да работят с теб. Изключително добре съм запознат с всички подводни камъни на Страйп , но засега е най небюрократичната система която може да съществува.
Да, ще е добре, ако споделиш. Дори имахме една тема, в която ги обсъждахме отново. Доволен съм от съпорта им, както и имам наблюдения, че в сравнение с този Paysera си е повече от супер.

Тук, в тази част:


Ще споделя и аз. @Vbb , ако може да споделиш, знам че си навътре. Дори и лично, ще е супер. ;)
 
  • Like
Реакции: Vbb
Още ги разучавам аз. Изглежда от един профил можеш да приемаш плащания от различни бизнеси и услуги, като оправляваш различни алаунти от един профил, правилно ли ги разбирам ?
то не е само това, има хиляди опции като например да прехвърляш от акаунт в акаунт в страйп средства. Като вътрешнобанкова система е. @Blinky по късно ще се включа да споделя каквото знам по темата.
 
то не е само това, има хиляди опции като например да прехвърляш от акаунт в акаунт в страйп средства. Като вътрешнобанкова система е. @Blinky по късно ще се включа да споделя каквото знам по темата.
Супер. Ако не е проблем да питам и нещо на лично, ако си запознат. ;) После ще го споделя. :)
 
  • Like
Реакции: Vbb
Имам следния проблем: при създаване на акаунт в Stripe прилагам актуално състояние от търговския регистър за proof of registration. Stripe обаче не приема този документ. Някой има ли обяснение защо и какво друго бих могъл да използвам? Във формата на Stripe една от опциите е именно извадка от търговския регистър. Въпреки това ми връщат съобщение, че документът не е достатъчен и трябва да изпратя друг.

Доволен съм от съпорта им, както и имам наблюдения, че в сравнение с този Paysera си е повече от супер.

Как се свърза със съпорта? Аз откривам само документация, която не ми помага.
 
Виж друг документ, като например банково извлечение, с подпис от банков служител - не че е proof of registration, но все пак, като допълнителен документ. Ако е възможно на английски. Ако имате учредителен акт, пак с печат и подписи. И ако отново е възможно да е на английски. Реално търговския регистър би трябвало да е ОК, но има и момент, в който биха искали да бъде подписан. Може би и с ел. подпис. Направете всичко нужно да изглежда легитимен, точно това търсят. Ако някой е минал наскоро през процеса, нека пише.
 
Имам следния проблем: при създаване на акаунт в Stripe прилагам актуално състояние от търговския регистър за proof of registration. Stripe обаче не приема този документ. Някой има ли обяснение защо и какво друго бих могъл да използвам? Във формата на Stripe една от опциите е именно извадка от търговския регистър. Въпреки това ми връщат съобщение, че документът не е достатъчен и трябва да изпратя друг.



Как се свърза със съпорта? Аз откривам само документация, която не ми помага.

в дясната колонка най-долу имаш контакт 24/7 със съпорта и ти излиза чат.
 

в дясната колонка най-долу имаш контакт 24/7 със съпорта и ти излиза чат.
Май бързо реагират. Доста отзиви чувам, че са им помогнали бързо. Нищо общо с такива като PayPal и GooglePay, или от по-големите.
 

Горе