Twitter vs. Facebook

Кой сайт е по-добър за медиен канал?

  • Facebook

    Votes: 143 79.9%
  • Twitter

    Votes: 36 20.1%

  • Общо гласове
    179
От: Twitter vs. Facebook

Пробвахме споделянията, че Twitter докарва трафик за EN сайтове при огромно количество follow-ъри. Така е, докато Facebook за EN сайт не, докато за български уеб сайтове в точно обратното.

Иначе гласувах за Facebook, тъй като предоставя повече възможности за развитие на ORM.
 
От: Twitter vs. Facebook

На сайт с българско съдържание Facebook ми докарва повече трафик от Twitter. На сайт на английски е обратното...
 
От: Twitter vs. Facebook

ПС: Интересно ми е след колко време и българските потребители във Facebook ще се изморят да кликат на линковете, които им се изпращат, както е в САЩ в момента...
 
От: Twitter vs. Facebook

Най-добре да се ползват И ДВЕТЕ. Follow us on twitter и Follow us on facebook, според предпочитанията на потребителите.
 
От: Twitter vs. Facebook

фейсбук 1,5 милиона потребители в бг, туитър - 500 туита общо, от тях не знам колко са популярни... общо взето несравними са двата сайта според мен
 
От: Twitter vs. Facebook

И аз съм на мнението на Unwise. С глупави сайтове не се занимавам и съм по-скоро изключение от "всеки има Фейсбук". Нещо ексихибиционизма и стадния повик не ме кефят :)
Хубав ден на всички! Пишете готини неща в сайтовете си и потребителите сами ще ви намерят :)
 
От: Twitter vs. Facebook

Фейсбук ми докарва добър трафик
От Туит-а не съм много очарован:(
 
От: Twitter vs. Facebook

Ползвам facebook и съм доста доволен от него,a twitter не ми харесва.
 
От: Twitter vs. Facebook

Пробвахме споделянията, че Twitter докарва трафик за EN сайтове при огромно количество follow-ъри. Така е, докато Facebook за EN сайт не, докато за български уеб сайтове в точно обратното.

Подобни наблюдения.
 
От: Twitter vs. Facebook

Според мен, на фейсбук не трябва да гледаме просто като социална мрежа. Той е цяла 'социална империя' и доста неща промени в интернет постранството. До колкото знам ФБ разпространи 'харесванията', маркирането на хора на снимките, създаването на фен-страници и т.н. в рамките на само 1 сайт. Средностатистическият българин иска да качва снимки, да маркира хората на тези снимки, нон-стоп да цъка 'харесва ми', да коментира нещата на другите и т.н. - т.е. да се изрази на 100% и да има 'онлайн копие на себе си', което отговаря приблизително 1:1 към реалната личност. И за това ще гласувам за ФБ, макар и туитър има плюсове, но на БГ пазара птичето нищо не може да направи с/у книгата.
 
Последно редактирано:

Горе