Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Уни, ако се напънеш или търисш помощ от към идеии в пъти по 160 ще има. А иначе щом всичко е под масата и такива са условията смятам ти е ясно, че няма какво да се вини собствника на будката. Ти си за бой в случаят, по горе писахме какво е да се прави, да не сме наясно със ситуацията, но това не е никво решение и мисля че адресираш виновницте на грешното място. Няма влизам в политически линии, но си има и защо да са 160 лв......
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Бай Дан не е необходимо ГРОБ да са на власт след тяхното управление още 10 години няма да се оправи тая държава - Фирмата за която говорих в предният си пост закри повечето си обекти точно по време на вашето управление което ако беше толкова успешно мутрафона нямаше да си уволни финансовият министър и да падне от власт изгонен с камъни нещо дето не се беше случвало то Виденовата зима.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Аз знам, че в провинцията е брутално, но 160 лв за 8-часов работен ден... Нямам думи. И това без осигуровки и прочие. Тия погазват всякакви норми и закони.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Колеги,нормите и законите не се спазват двустранно.А въпросната "нова фирма" за вестници сигурно е Lafka.А колкото до mantawoman - хубаво,че са Герб,за да можеш да си оправдаваш несгодите с тях,сигурно и оная работа като не ти става,пак Бойко ти е виновен,хаха.Червени мушнороци :)
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Бай Дан не е необходимо ГРОБ да са на власт след тяхното управление още 10 години няма да се оправи тая държава - Фирмата за която говорих в предният си пост закри повечето си обекти точно по време на вашето управление което ако беше толкова успешно мутрафона нямаше да си уволни финансовият министър и да падне от власт изгонен с камъни нещо дето не се беше случвало то Виденовата зима.
Трябваше да допълниш и , че беше изгонен с камъни от българския народ, нали така ;) Ама що ли след 2 месеца на изборите, пак най-много от този народ гласува за герб и то след недоказаната ви все още притча за бюлетините? И не беше изгонен, а сам си отиде достойно, пък ако ще и ход да е било! С камъни и тояги ще бъдат изгонени сегашните ;) Всички червени боклуци сте еднакви - крадете от държавата, лъжете държавата като работите без договор и без да си плащате данъците, ама като ви ужилят, ревете яко :DНО потрайте, ще дойдат и мнооого по-лоши времена за вас ....
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Тия същите дето защитаваш със зъби и нокти плащат на майка ти 160лв на месец.
Егати иронията
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Уни, ти доколкото знам си майстор в сайтовете? защо не печелиш достатъчно пари от това?
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Аз се чудя, как тази фирма си прави работния график и заплатите
То е ясно, че щом се дават 160 лв за заплата, работниците няма да са на пълен работен ден
Но, ако мине една провирка от инспекцията по труда, как ще ги прикрият тези работи
 
От: От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Аз се чудя, как тази фирма си прави работния график и заплатите
То е ясно, че щом се дават 160 лв за заплата, работниците няма да са на пълен работен ден
Но, ако мине една провирка от инспекцията по труда, как ще ги прикрият тези работи

На никой не му пука от проверки. Плащат си, имат връзки, оправят се. Това им е най-малкия проблем. В случая собствениците не са виновни - гледат да печелят повече и да плащат по-малко. Щом като им се позволява, защо да не го правят. Виновна е държавата, защото не следи нищо и си затваря очите.
 
От: От: От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

На никой не му пука от проверки. Плащат си, имат връзки, оправят се. Това им е най-малкия проблем. В случая собствениците не са виновни - гледат да печелят повече и да плащат по-малко. Щом като им се позволява, защо да не го правят. Виновна е държавата, защото не следи нищо и си затваря очите.

Явно има разлика м/у фирмите
Чудя се що тази корабостроителна фирма от Бургас нищо не е платила и никой не може да я фане,
пък мене миналата година ме спукаха от проверки от агенцията по труда
Аз съм с двайсетина щата и не съм уволнявал никой, пък те не знам колко хора оставиха на улицата
и нищо не излиза наяве
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Реално, ако това от което се изисква да правиш е оценено на 200 лв, толкова ще ти платят( тук говорим чисто, без утежнващите данъци за двете страни). Да продаваш вестници в случаят, няма да има същите умения като да пишеш кодове по 10к реда на месец и респективно заплащането е различно. Ако трябва гониш МРЗ и си чист, то ти никога няма наемеш човек - държавата просто ти забранява да вземеш този човек на работа, и за нея е по-добре да му дава социални помощи - винаги ме е кефила логиката на държавата :)
 
Последно редактирано:
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Реално, ако това от което се изисква да правиш е оценено на 200 лв, толкова ще ти платят( тук говорим чисто, без утежнващите данъци за двете страни). Да продаваш вестници в случаят, няма да има същите умения като да пишеш кодове по 10к реда на месец и респективно заплащането е различно. Ако трябва гониш МРЗ и си чист, то ти никога няма наемеш човек - държавата просто ти забранява да вземеш този човек на работа, и за нея е по-добре да му дава социални помощи - винаги ме е кефила логиката на държавата :)

Аха, ама и ти изкара една логика, шахматист да си блъска главата:lol:
Ти за минимална работна заплата чувАл ли си?

Кой да прави контрол, ако не държавата,
или си некъв анархист:shock:
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Чак майстор не съм братле, преди печелих много добре, но изядох сопата, а сайтове тук вече почти не се поръчват, или по-скоро повечето хора само питат и после нищо. Просто сме малък град и няма кой-знае колко фирми и желаещи за сайтове. Миналата година от 14 заявки уж за изработка на сайтове само 3 реално поръчаха.

Пък лошото е, че с гошко въобще не се разбираме добре напоследък.

Уни, ти доколкото знам си майстор в сайтовете? защо не печелиш достатъчно пари от това?
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Те хората не случайно готват бойкот срещу "ЛаФка" на другаря Пеевски :) може да звучи грубо, ама хората така стават милионери - с незаконни дейности и мижави заплати. Пак добре, че е взела пари...
 
От: От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Аха, ама и ти изкара една логика, шахматист да си блъска главата:lol:
Ти за минимална работна заплата чувАл ли си?

Кой да прави контрол, ако не държавата,
или си некъв анархист:shock:
Начинаещ шахматист от 1-ви клас ще го разбере, но ти уви...

Какво пак не разбра? Не разбираш ли, че МРЗ реално води до повече безработица и маргинализация? Ти като собственик, който търси човек за неква ниско квалифицирана работа, реално си му оценил труда 200 лв(толкова ще струва и продукта му) и горе долу толкова конкуренцията дава за нискоквалификацията. Сега като вкараш МРЗ на 320 лв, ти като собственик ще си на загуба от труда на този човек именно заради институциализирането на МРЗ - и просто няма го наемеш или с др думи още един безработен. За държавата просто иска да не работиш, и да си на социални(около 100 кинти придобивки) - по популистко е :) ние се грижим за Вас или това е нашият нац. интерес и такива националисти като теб кълват.
По добре ли е да работиш или не в този случай? Сега вдяваш ли този контрол на държавата къв шит е, по-добре без МРЗ?
 
Последно редактирано:
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Ако някой случайно не е разбрал какъв е ефекта от минималната работна заплата - да чете тук.

Ако законите за минимално заплащане се спазваха строго, безработните щяха да бъдат много повече.

Например ако разходите на търговеца на вестници са 200 лв месечно (160 лв за труд и 40 лв други разходи), а приходите му са 250 лв месечно - печалбата му е 50 лв месечно. Ако трябва да прилага законите за минимална работна заплата, търговецът просто ще откаже да прави бизнес - работникът, който продава вестниците ще остане без работа, собственикът ще тегли една майна на държавата и нейното невежо население и ще отиде да мие чинии в чужбина.

Ако беше толкова лесно да се "създават работни места" аз щях да съм отворил верига будки за вестници и да давам по 1000 лева заплата на продавачите (вместо да кредитирам банките за едноцифрен процент лихва). Проблемът е, че доходите от подобна дейност не позволяват да се правят големи разходи за труд. Ако разходите за труд се повишат ще е по-изгодно този бизнес да се прекрати вместо да се работи на загуба.

Който смята, че има възможност да се дават по-големи заплати на продавачите на вестници - нека да започне такъв бизнес.
 
Последно редактирано:
От: От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Ако някой случайно не е разбрал какъв е ефекта от минималната работна заплата - да чете тук.

Ако законите за минимално заплащане се спазваха строго, безработните щяха да бъдат много повече.

Например ако разходите на търговеца на вестници са 200 лв месечно (160 лв за труд и 40 лв други разходи), а приходите му са 250 лв месечно - печалбата му е 50 лв месечно. Ако трябва да прилага законите за минимална работна заплата, търговецът просто ще откаже да прави бизнес - работникът, който продава вестниците ще остане без работа, собственикът ще тегли една майна на държавата и нейното невежо население и ще отиде да мие чинии в чужбина.

Ако беше толкова лесно да се "създават работни места" аз щях да съм отворил верига будки за вестници и да давам по 1000 лева заплата на продавачите (вместо да кредитирам банките за едноцифрен процент лихва). Проблемът е, че доходите от подобна дейност не позволяват да се правят големи разходи за труд. Ако разходите за труд се повишат ще е по-изгодно този бизнес да се прекрати вместо да се работи на загуба.

Който смята, че има възможност да се дават по-големи заплати на продавачите на вестници - нека да започне такъв бизнес.
Това са пълни глупости!По твоята логика,или по-скоро липсата на такава,един бизнес,който печели 50лв. месечно трябва да се поддържа с години и то за сметка на работника?Законите са,за да се спазват,щом в законът пише,че ако някой ти работи 8ч.,трябва да му плащаш най-малко ххх лв.,значи е така,на никой не му пука за това,че бизнесът ти не върви.Ако всички разсъждаваха по този начин,сигурно средната заплата в България щеше да е 10лв.,няма как да се оправи тази държава и няма как да ни оправи някой,тъй като просто ние самите не го искаме.Всички искаме да си живеем в беззаконие,да мрънкаме само когато ние сме засегнати и това е.Затова и БСП събира толкова гласове години наред,той българинът без далаверка не може да живее.Плюете тук,че някой плаща 160лв. заплата(аз също съм ПРОТИВ),само че пускате теми от типа на "Плащам трафик,1000 души - 2 лв.","Търся човек да ми поддържа страниците,плащам 15лв./седмица"и като пиша,че това не е типично плащане за хора,които се наричат предприемачи съм много лош,но когато опре до вас,по друг начин гледате? :) Странна работа...
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Блеки тази теория дето я развиваш съм я слушал и от Владо Каролев - Звучи много приятно но реално не е точно така защото :

Минималната Работна Заплата е пречистващата сила за която ти толкова често си говорил - Ако един собственик не може да плаща поне МРЗ то по добре да не мъчи бизнеса да фалира и да си търси друго поприще където ще е по ефективен. А неговото място бързо ще бъде заето пазарът не търпи вакум за дълго време.

ако има две будки и работа само за едната - при минимална работна заплата единият ще фалира и поне другият ще остане да работи а продавачката ще взима 320лв - пазарна икономика - Когато обаче няма минимална работна заплата и двамата собственици на будките ще намалят заплатите и две жени ще мръзнат на студа за по 160лв докато шефовете им си мерят патките.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Не е ли по-добре работещите да избират - дали да бъдат безработни или да им бъде плащана мизерна заплата?

Никой не кара работниците да работят насила. Не е редно и да им бъде забранявано да работят (например като се принуждават работодателите да уволнят работниците, които не могат да спечелят повече от една минимална работна заплата + данъците + осигуровките + разходите на фирмата свързани с бюрокрацията и счетоводството + другите разходи на фирмата + достатъчно печалба за собственика).

Идеята да се редуцира количеството на работещите чрез налагане на минимална работна заплата е интересна. Обаче тези, които са останали без работа сигурно си мислят едни интересни неща свързани с майката и други роднини на предлагащите подобни идеи.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Хепи бъди сигурен че хората които не могат да работят заради прага на работната заплата са по малко от хората които биха получавали по ниска работна заплата ако нямаше праг.

На друго място е зарито кучето - Не е проблем минималната заплата а всички останали тежести свързани с функционирането на бизнеса
 

Горе