Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Уни, за твое успокоение ще кажа, че моята майка работи за 110 лв., но не ходи на работа защото е принудена, а от инат. От три години се карам с нея и я убеждавам, да се спре, но тя не иска да стои вкъщи. Свикнала е с колектива и ми казва, че ходела там за развлечение. Пенсията и е малка, но аз помагам много, взела съм всичките сметки, оставила съм и пари и т.н, но не ще и не ще да си седне на д-то. Иначе я водят на трудов договор, нещо почасово сигурно, защото тая заплата въобще не ми се вързва по никакъв начин с минималната, но както и да е, примирила съм се с това и съм я оставила да прави каквото иска, особено сега, когато загубихме баща ми преди седмица. Ние сме на 35 километра от Първомай и положението е точно същото - братовчедка ми е магистър счетоводство и контрол, обаче година и половина е безработна и живее от пенсиите на нейните родители, на 54 години е и никой не я иска, като и видят егн-то и край. Не се самообвинявай, нямаш вина за това. Батовчедка ми отиде да работи в един склад, наистина с осигурен транспорт и всичко, заплата около 1000 лв и издържа точно два дни, защото ставаше сутрин в 5 и се прибираше вечер в 22 ч.
 
От: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Моите съболезнования, за баща ти, аз моя го загубих преди 5 години.

И се радвам, че има колеги в форума които са на близо още по километрите си направих преценка къде си. :)

Уни, за твое успокоение ще кажа, че моята майка работи за 110 лв., но не ходи на работа защото е принудена, а от инат. От три години се карам с нея и я убеждавам, да се спре, но тя не иска да стои вкъщи. Свикнала е с колектива и ми казва, че ходела там за развлечение. Пенсията и е малка, но аз помагам много, взела съм всичките сметки, оставила съм и пари и т.н, но не ще и не ще да си седне на д-то. Иначе я водят на трудов договор, нещо почасово сигурно, защото тая заплата въобще не ми се вързва по никакъв начин с минималната, но както и да е, примирила съм се с това и съм я оставила да прави каквото иска, особено сега, когато загубихме баща ми преди седмица. Ние сме на 35 километра от Първомай и положението е точно същото - братовчедка ми е магистър счетоводство и контрол, обаче година и половина е безработна и живее от пенсиите на нейните родители, на 54 години е и никой не я иска, като и видят егн-то и край. Не се самообвинявай, нямаш вина за това. Батовчедка ми отиде да работи в един склад, наистина с осигурен транспорт и всичко, заплата около 1000 лв и издържа точно два дни, защото ставаше сутрин в 5 и се прибираше вечер в 22 ч.
 
От: Re: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Бате, то толкова боклуци минаха и ще минават, че ще се учудя ако въобще някое предприятие успее да остане на повърхността. Ти за НЕК ми говориш. :)

Повече данъци в тази държава плаща данъкоплатеца, а не ги взима държавата. Може да бъдеш сигурен в това, или поне това гледам като общ пример. Някой ще ти вдигне данъка и ще те накара да плащаш пари, които нямаш. И българина ще се остави....май не живеем в една и съща държава с теб. :)

Тези имат шанс да ни издърпат ама нямат топки, като гледам последно време и най-важното е - не искат. Явно им е по-лесно на тези и на следващите ние да живеем така. Факт е, че нищо няма да им стане, ако успеем. Виж какво е в парламента. Ужас....седят и делят нещо, което даже не знам какво е. Това не са управляващи, а истински боклуци. Имаш ли неразбирателство в екипа, нищо не работи и това ще излезе като ретроспекция май месец. Защото изборите са за евродепутати, но равносметката ще е дали народа иска тези и има ли им доверие. За това ще ги изгонят май месец. Нормална държава не оперира с войни в парламента и по медиите. Нищо, ще си изграят цирка, пък ще си починат пак.

Бате ти ако вегитираш, да нищо няма платиш като данък, но всичко друго без значение работиш или не пак ще плащаш - стига да потребяваш.

По дефиниция държавата може да сътвори чудеса, но уви така е създадена че стимулите са точно в обратна посока. И ББ може да нарави нещо, но уви. Като се замисля, само по Костово време е правено доста, е и НДСВ имаш доста приемственост.

А иначе, те вече над 7 месеца протести и си работя. Работи се по схемата неглижираме проблема, не го отразяваме - целим го битовизираме и че едва ли не всичко е ок.

Те се пукат от неразбирателство но какво от това? Кукловодите са наясно с всичко там няма рацепление. А ти кажа след евроизборите не знам какво ще се промени и как ще му иска сметка. Номера би минал ако комунета бъдат смазани и да им се иска нелгитимност, друго не го виждам.

Но честно ти кажа не си ми ясен и ти виждаш батаците и виждаш какво става - говорихме против ББ че бизнеса му е много тежко и съкратява( това и до кризата се дължеше), но пък сегашните с административни решения/закони/рестриткции водят политика към фалити и още по-голяма безработица. И ти още им се радваш и викаш не е зле?! Аз не вдявам, какви са ти индикаторите за това.

Само бих вметнал над 500 милки са е увеличила работна заплата на цялата админстрация за 1 година - това какво ти говори????

П.С. Абе като говорим за бизнес, трябва те питам теб и куул на ЛС да даде съвет за маркетинг кампанията на мой нов продукт :)
 
Re: От: Re: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Бате ти ако вегитираш, да нищо няма платиш като данък, но всичко друго без значение работиш или не пак ще плащаш - стига да потребяваш.

Вегитирането е нещо нормално за тук. Все пак имаш спестявания, роднини. Щом държавата не е заинтересован да ти даде възможност да изкараш нормални пари, не е длъжна и да те цоца дебело. ;)

Ще се радваме да помогнем на теб и бизнеса ти. ;) Пиши ни. :)
 
От: Re: От: Re: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Вегитирането е нещо нормално за тук. Все пак имаш спестявания, роднини. Щом държавата не е заинтересован да ти даде възможност да изкараш нормални пари, не е длъжна и да те цоца дебело. ;)

Ще се радваме да помогнем на теб и бизнеса ти. ;) Пиши ни. :)

Явно не разбра, върху потреблението ми бе мисълта :)

Структурата на бюджета е:

Осигуровки + Дод - 28% от приходите на държавата

Корп. данък - 5,2%

ДДС е само скормните 25,8%

Акцизии - 14,1%

Има още 11,3% неданъчни приходи.

Така, че като цяло новите дългове ще се връшат по линия ДДС и Акции + местните такси. Иди си строй къща и ще разбереш какво ти говоря :)

С две думи по пътя по който са тръгнали - купуване на гласове и политичска сигурност чрез социални популистически мерки. Финансирайки тези мерки с нови дългове и липса на реформи + задълбочаваща се адмистративна/бюрократична тежест нещата ще отиват на зле. А ако вкарам в уравнението, че ни чака втора вълна на кризата, която ще е толкова мощна, че това което видяхме 2008 ще ни се стори като лек бриз, тогава не искам да давам прогнози какво ще стане в БГ.

Дори и да изключа последното - ударното взимане на нови дългове е пагубно защото заемаме ресурс от бъдещето.

Ок мерси, ще ви пиша тия дни, че имам още да доизкристализирам маркетинга.
 
От: Re: Бълхария: 4 седмици на студа за 160 лева!!!!

Еми не е добре, но поне не ме ебават, както беше. :) То пък къде е. Не е като печеля големи обществени поръчки или да се изливат по рекламодателя всеки месец, но какво да се прави....мислят се начини, възможности. Какво да ти кажа.

Няма как да става по-лошо, защото след май месец може и да си ходят, ако не вземат да направят нещо смислено. За сега само се трупат негативи. Но не ми говорете, че е по-зле от преди, защото в това трудно ще бъда обеден. ;)


Май месец няма да си ходят. И нищо смислено няма да направят до тогава.

Най-вероятно ще си изкарат мандата и нищо смислено няма да направят през целия си мандат. Дано поне не направят големи поразии.


Управляващите приказват някакви приказки за Евроизборите - ама да не мислиш, че ще ги изпълнят. Ще се отметнат както винаги.

Разправяха "Ако имаме повече от половината места, значи хората ни гласуват доверие". Сега обаче взе да се среща "Ако имаме повече места от ГЕРБ ((БСП + ДПС повече от ГЕРБ), значи хората ни гласуват доверие". Само дето забравят да споменат, че и сега имат повече места от ГЕРБ (БСП + ДПС) :lol: :lol:

Така че въпросните им приказки по темата са пълна мъгла както всичко останало.


Ако случайно вземат, че загубят катастрофално на Евроизборите - ще кажат, че оставката е бягане от отговорност, че Евроизборите не отразяват реалния вот за парламент и пр. :lol: :lol:


Могат да подадат оставка евентуално, ако евентуално Станишев замине в Брюксел догодина октомври месец или тука положението почне да се сгомнясва много - примерно няма кой да покрива дефицитите и ще трябва да искаме пари от МВФ или пък загубите на НЕК вземат че станат огромни и НЕК няма как да връща заемите и вземе че фалира и стане пълно мазало в сектора.
 
Здравейте,

Колеги, срамно или не положението никак не ми е розово последните години.
Майната им на тези проблеми, но това вече си е подигравка с хората.
Майка ми, се хвана на работа преди време да работи на вестникарска бутка, нямам си на идея колко са били до момента, но жената сега след смяна на фирмите ми сервира това:

160 лева, за 4 седмици сутрин от 6 до два на обед.......

Знам някои ще кажат, че аз съм виновен, но и при мен положението не е розово (иначе да виновен съм защото не мога да я предпазя от това)....

Но има и друг казус, може ли фирмите да се гаврят така с хората?

Може ли 6 дни в седмицата да им слугуваш и накрая да се подиграват с теб с 160 лева за 4 седмици?

Къде живеем, и какво се случва. Жалко е, че не мога да помогна на майка си в момента, и ме е срам от това, но това си е жива подигравка.....

Надявам се да ме разберете колеги.

Напълно те разбирам на 100%, повярвай ми. Наистина не е трагично, но е да се вбесиш! В Германия работят на 5-часов работен ден, от време на време на 6-часов — за 3-4K на месец след таксите, от това което знам. В Испания и Гърция си спят по цял следобед и излизат вечерта да гуляят, да си правят бакшишите пък останалите търгаши и бизнеси. Ние тук сме най-големите балъци, така излиза! Вземат ни за абсолютни въшкари. Европейците после реват "що сме имали толко' корупция и толко' дупки по пътищата", обаче те вместо да финансират бежанците и вълната от африкански заселници, където между другото ВОЙНА НЯМА ... в Африка война няма, от което и следва да изходим, че това не са бежанци — ами окупатори; можеха да помогнат с инвестиции на нас, заводи, фирми тук да отварят, и да предлагат нормално възнаграждение.

Това е и причината да не работя с българи. Работя за себе си, и контактувам само с чужденци. Ако сами не променим нещо и не бойкотираме тези толумби, нищо няма да се промени! Нищо!

Не съм съгласен да работя за 800-1000 лв. на месец, защото мога да се хвана на бас с всеки, че базовите нужди на всеки един българин да оцелява САМ, възлизат на около 750-800 лв. Ако имате семейство да храните и жена, много повече!

Ако 800-1000 лв. ви се струват много и ме наречете "разглезен нагляр", значи вие сте също част от проблема и имате сериозно повредена и утъпкана ценностна система. Вие сте част от робството и надали някога ще се избавите. А в това число и потъват хора като мен, налага се да излизаме в чужбина, или да не работим на българския пазар.
 

Горе