Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
За мен просто наистина е починал от Ковид
"Просто" е единствената точна дума в това изречение. Човекът е умрял от мърлявщината на здравната ни система, в която на хората се гледа като поток от пари, които ще напълнят гушите на меркантилните убийци в бели престилки.

А на бас, че по времето на свинския грип същият човек щеше да бъде лекуван адекватно, тоест, според индивидуалните му нужди и състояние.
 
Нищо не ми се налага. За щастие все още не живеем в идиокрация - форма на управление, където идиотите са на власт. Това на което ти, @старичaнти и компания погрешно му викате демокрация и си мечтаете за него. Разликата между глупака и идиота е, че на първия като му обясни нещо някой по-умен разбира, докато идиотите сте с твърда и погрешна позиция, опитвате да налагате доказано погрешните си заключения без значение от лавината факти, сочещи красноречиво, че не сте прави. За вас няма никакво значение какви са статистиките, какви научни открития има и какви са фактите.

Погледни назад в темата колко малоумни са ви "доказателствата". Линкове към сайтове тип НЕновините и пикселизирани видеа от фейса с неграмотен превод...
Отново никаква конкретика, с изключение на персоналните "ласкателства" по мой адрес.

Пич, при цялата цензура, която върлува в момента, фактът, че все пак намираме някакви материали е равносилен на чудо. Лошото качество и лошият превод на видеата по никакъв начин не дискредитира лекарите, участващи в тях. Що не се намериха фаучи-та да опровергаят наблюденията на немските лекари? Да ги обвинят във фейкване на научните данни?

Подчертавам, че това са немски лекари, а по отношение на науката и медицината Германия не е Нагорни Карабах.
 
Ами лично според мен той е бил с Ковид още в началото нищо, че теста му е бил отрицателен.
После го приемат и той си е бил зле наистина. Влошавал се е наистина. Не са лъгали лекарите. Дали щеше да отселее, ако не са му давали определени лекарства или не са му слагали въздух никой не знае. Първото, което е не знаем нито с какво е лекуван, нито на какъв въздух е бил ICU или вентилатор, нито колко усилени са били. Но на вентилатор никой не отселява. На вентилатор се слагат много тежките случаи, които не могат да дишат сами. Дали умират от вентилатора или умират, защото наистина случая е тежък пак няма как да знае никой. Трябва да има 10 човека за вентилатор и 5 да оставят без и 5 на и да видят кои ще оцелеят и то пак е много индивидуално.
Факт е че обаче на вентилатор слагат много тежките случаи. Дали ако го оставят без вентилатор ще оцелее ?

Ще извиняваш, че така ще прескоча личното ти мнение, ама нали затуй са Шуар-чековете, то нали от две години те са в основата на положението, как така изведнъж стават нищо..
И как почваш да следваш протокол за нещо, като чека казва нищо?

И въпроса тука не е с какво е лекуван, а защо не е лекуван.

Дори да е бил с ковид, пак в историята липсва, кога точно се появява той.

Влошено състояние, няма-ковид, не е лекуван ................................................. лекуван, починал, има ковид.

Тая среда ме се губи.
 
Някъде бях чел, че на втората седмица започва цитокиновата буря, защото тогава се образуват антителата. Те наистина тогава почват да се образуват, но какво общо има антителата с цитокиновата буря не знам.
Така да е, въпросът е дали тази цитокинова буря трябва да се лекува с вентилатор.

Не ги разбирам много тия цитокини, но между другото стара статия от времето на свинския грип:
При младите и при хората във възрастта до 40 години се наблюдава т. нар. цитокинова буря или свръхреакция на имунната система, посочи акад. Гълъбов.
Май не е нищо специфично за короната. Но поставянето на вентилатор ми се вижда като доста специфично за короната.

Нищо не ми се налага.
Не, ти сам си го налагаш. Ти идваш тук и казваш "Вие сте тъпи, не разбирате графиките, само аз ги разбирам". Поканих те да обясниш как ги разбираш - отказваш. Сещай се какво означава това, сам си се подкопаваш. Хвърляш някакви мнения сякаш разбираш за какво говориш, но не можеш грам да ги защитиш. Просто за пореден път показваш пред всички огромния си комплекс си за малоценност, и нищо повече.

А трябваше когато даваш заявка че разбираш от нещо, да си способен да го обясниш. Уж имаш лавина от факти, а и дума не можеш да обелиш. Дори няма значение дали си прав или не, важното е отстояваш собствените си твърдения... или поне да опиташ. Когато не можеш да го направиш, просто не давай заявка че разбираш от нещо от което хал хабер си нямаш. Защото това сега е втория път когато се хващам без гащи и съм те набелязал - от теб зависи дали ще има трети, четвърти и т.н.
 
Вероятно има много други случаи като този с фолк певеца. Просто не са обявени по медиите и социалните мрежи. Ще има още повече и занапред, тъй като здравната система е претоварена. Лекарите са все същия брой какъвто е бил и преди, а има едни допълнителни 5к+ пациенти в болниците, от които над 400 в интензивни отделения. Вече тежки случаи, не само с ковид, но и с други болести, които обичайно биха ги приели в болница и биха получили внимание, ги оставят вкъщи, защото няма къде да ги сложат, а и да им дадат легла трудно ще се намери лекар, който да обърне внимание. Това също го обсъждахме подробно назад в темата. Тази зима гледайте вие и близките ви да не се разболявате от нищо, което изисква болнично лечение.
 
@Test и @tedkata_m оаквате диалога. Тезата Ви ще е по-добре ако не я защитавате с подобни нискокачествени постове. Евентуално потърсете някой, който има повечко интелектуален багаж от вашите обощения и генерализации.
@AseasRoa "статията за св. грип" затлъстяването и при ковидо е много лошо, личното ми мнение е че тази група хора би било добре да е със специален статут при лечение.
 
Вече тежки случаи, не само с ковид, но и с други болести, които обичайно биха ги приели в болница и биха получили внимание, ги оставят вкъщи, защото няма къде да ги сложат, а и да им дадат легла трудно ще се намери лекар, който да обърне внимание.
А тези дето пушат пият и други все приятни неща не натоварват ли системата? Аз предлагам всички пушещи, пиещи, неваксинирани, правещи рисков секс и др. на площада за разстрел. Няма да ни натоварват системата за здраве я!
 
А трябваше когато даваш заявка че разбираш от нещо, да си способен да го обясниш.
По-назад в темата съм писал подробно, относно подобни статистики, че трябва да се вземат предвид множество фактори като колко е населението на сравняваните държави, колко са ваксинирани, по кое време е започнала вълната и мн. други, за да има шанс горе-долу да се сравнят нещата. Явно съм си загубил времето и няма да го правя отново. Пляснал някой две картинки в темата, питаш го какво си мисли, че значат, той мълчи като г*з и после аз трябва да губя два часа да разтълкувам подробно информацията, която е пуснал, така ли?

А тези дето пушат пият и други все приятни неща не натоварват ли системата? Аз предлагам всички пушещи, пиещи, неваксинирани, правещи рисков секс и др. на площада за разстрел. Няма да ни натоварват системата за здраве я!
В САЩ е горе-долу така. Не ги разстрелват, но здравната им застраховка е в пъти по-висока заради рисковия начин на живот, ако изобщо намерят някой да се съгласи да ги застрахова.
 
По-назад в темата съм писал подробно, относно подобни статистики, че трябва да се вземат предвид множество фактори като колко е населението на сравняваните държави, колко са ваксинирани, по кое време е започнала вълната и мн. други, за да има шанс горе-долу да се сравнят нещата.
Бъгария 7 милиона. Израел 9 милиона. Времето е е абцисата и е съпоставимо. Други въпроси защо съм избрал Израел?

Редакция: Не отчитам факта, че в Израел има повече брадати мъже!
 
Така да е, въпросът е дали тази цитокинова буря трябва да се лекува с вентилатор.

Не ги разбирам много тия цитокини, но между другото стара статия от времето на свинския грип:

Май не е нищо специфично за короната. Но поставянето на вентилатор ми се вижда като доста специфично за короната.


Не, ти сам си го налагаш. Ти идваш тук и казваш "Вие сте тъпи, не разбирате графиките, само аз ги разбирам". Поканих те да обясниш как ги разбираш - отказваш. Сещай се какво означава това, сам си се подкопаваш. Хвърляш някакви мнения сякаш разбираш за какво говориш, но не можеш грам да ги защитиш. Просто за пореден път показваш пред всички огромния си комплекс си за малоценност, и нищо повече.

А трябваше когато даваш заявка че разбираш от нещо, да си способен да го обясниш. Уж имаш лавина от факти, а и дума не можеш да обелиш. Дори няма значение дали си прав или не, важното е отстояваш собствените си твърдения... или поне да опиташ. Когато не можеш да го направиш, просто не давай заявка че разбираш от нещо от което хал хабер си нямаш. Защото това сега е втория път когато се хващам без гащи и съм те набелязал - от теб зависи дали ще има трети, четвърти и т.н.
Ето и моите разсъждения като човек без медицинско образование !
Както и си пратил момчето от свински грип не са го интубирали, но е починало пак от свински грип.
Проблема е там, че предизвика ли се толкова силна цитокинова бура дали свински, пилешки или какъвто и да е грип риска от смърт се увеличава с минимум с 50% някъде го бяха казали, но за мен е повече от 50%
Целта е да не се стига до цитокинова буря, но както виждаме при Ковид е много по-често срещано отколкото при всеки друг грип или вирус (с изключения като испанския). Тук може да имаме и както пратих от текста освен нормалната цитокинова бура и това увреждане, което протича като васкулит и уврежда съдовете. Тоест не стига, че имаме много голям риск от цитокинова буря, а и васкулитни прояви и те двете протичат в едно. Просто Ковид е ужас. Това не мога да го отрека. Просто при някой хора се получава това нещо, а при други не и каква е причината никой не знае. Един много добър имунолог в България като се консултирах с него той ми препоръча да се ваксинирам и няма да забравя какво ми каза - "иначе играеш на руска ролетка". Защото не знаеш как ще протече при теб и пак повтарям няма значение дали си на 20-25-40-60, пушиш, пиеш, спортист и т.н.
При испанския грип също са боледували предмно млади войници и са умирали, а не както при сезонните грипове да умират възрастните, а младите не. Тук при Ковид лошото е, че при младите има цитокинова буря, но при възрастните имат вече проблеми със сърдечно съдовата система, а както казахме протича и като васкулит т.е засяга съдовете.
 
В САЩ е горе-долу така. Не ги разстрелват, но здравната им застраховка е в пъти по-висока заради рисковия начин на живот, ако изобщо намерят някой да се съгласи да ги застрахова.
Съжалявам, ние живеем в страна с пропорционална здравна система. Мен абсолютно не ме интересува каква е в САЩ.
 
Вероятно има много други случаи като този с фолк певеца. Просто не са обявени по медиите и социалните мрежи. Ще има още повече и занапред, тъй като здравната система е претоварена. Лекарите са все същия брой какъвто е бил и преди, а има едни допълнителни 5к+ пациенти в болниците, от които над 400 в интензивни отделения. Вече тежки случаи, не само с ковид, но и с други болести, които обичайно биха ги приели в болница и биха получили внимание, ги оставят вкъщи, защото няма къде да ги сложат, а и да им дадат легла трудно ще се намери лекар, който да обърне внимание. Това също го обсъждахме подробно назад в темата. Тази зима гледайте вие и близките ви да не се разболявате от нищо, което изисква болнично лечение.
Март месец бяха разкрили 50к легла за активно лечение спецлаино за ковид. Иначе казано в момента са заети 10%
Съвсем друг остава въпроса, колко от тия лежат с ковид или от ковид.
Иначе си прав, тежко болни без ковид, че ги оставят да си идат... соре ама такава е пътеката. Клиничната де.
 
Тук един индиец е направил опит да обясни скока в Израел:
И тук има допълнителна информация, където са взети предвид допълнителни фактори:
Това не обяснява пропорционалната смъртност при 20% и при 80% ваксинация. Пропорцията е същата. Иначе удобно са виновни неваксинираните, които са малцинство!
 
Смъртността не е сходна. С просто око като се сравнят двете графики смъртността в Израел изглежда няколко пъти по-ниска от тази в България. Като се добави тази графика от единия линк по-горе, нещата изглеждат горе-долу логични.
1ZfnM00.png
 
По-назад в темата съм писал подробно, относно подобни статистики, че трябва да се вземат предвид множество фактори като колко е населението на сравняваните държави, колко са ваксинирани, по кое време е започнала вълната и мн. други, за да има шанс горе-долу да се сравнят нещата. Явно съм си загубил времето и няма да го правя отново. Пляснал някой две картинки в темата, питаш го какво си мисли, че значат, той мълчи като г*з и после аз трябва да губя два часа да разтълкувам подробно информацията, която е пуснал, така ли?
Двете графики си приличат по относителни размери. И на двете места имаш ясно изразени три вълни, като най-важната разбира се е третата. За кеф можеш да си мериш колко точно по-голяма или малка е една вълна от друга, но като цяло двете картинки изглеждат сякаш принадлежат на две държави, които следват много сходен курс. Само че ти е ясно, че относно ваксите въобще не следваме сходен курс и заради това очакванията са тази трета гърбица в графиката на Израел въобще да я няма или да е забележима само с лупа. Но не само е забележима, а прилича на третата вълна на друга държава с малко вакснати.

Сега ти можеш да кажеш, че нашата трета вълна е поне 2 пъти по-голяма заради онези excess deaths. Но тогава трябва да увеличим и предишните си вълни 2 пъти, защото и при тях има пак 2 пъти повече excess deaths, и пак графиките ще станат съпоставими.
 
Аз също се чудя за няколко неща
1. Защо графиките и вълните са еднакви предположение, че ние не сме ваксинирани, а те са ?
2. Защо дори и когато нямаше ваксини държави с население колкото нашето или по-голямо имат по-малка смъртност ?
Израел като нямаше ваксини най-много смъртни случаи на ден са имали около 70-80. Норвегия дори без ваксините най-много смъртни случаи на ден имаше - 3.
Докато при Италия като нямаше ваксини имаше по 700 смъртни случая на ден ?
Равни условия - нямаше ваксини, а такава разлика
 
Да ама червената графика не може да расте :) .Това че някой висш държавен орган (член) е решил, че тези с 2 дози са неваксинирани и тази графика изведнъж е пораснала не ми дава простия отговор какво ме предпазва иглата.
 
Двете графики си приличат по относителни размери. И на двете места имаш ясно изразени три вълни, като най-важната разбира се е третата. За кеф можеш да си мериш колко точно по-голяма или малка е една вълна от друга, но като цяло двете картинки изглеждат сякаш принадлежат на две държави, които следват много сходен курс. Само че ти е ясно, че относно ваксите въобще не следваме сходен курс и заради това очакванията са тази трета гърбица в графиката на Израел въобще да я няма или да е забележима само с лупа. Но не само е забележима, а прилича на третата вълна на друга държава с малко вакснати.
Е стига деее :) развали ми забуления с тайни пост.
 
Аз също се чудя за няколко неща
1. Защо графиките и вълните са еднакви предположение, че ние не сме ваксинирани, а те са ?
2. Защо дори и когато нямаше ваксини държави с население колкото нашето или по-голямо имат по-малка смъртност ?
Израел като нямаше ваксини най-много смъртни случаи на ден са имали около 70-80. Норвегия дори без ваксините най-много смъртни случаи на ден имаше - 3.
Докато при Италия като нямаше ваксини имаше по 700 смъртни случая на ден ?
Равни условия - нямаше ваксини, а такава разлика
Различни здравни системи. Различни хора с различни организми. За японците ли беше отровен нашия аналгин?
 

Горе