Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Не знам какво чакат още, да действат. Очевидно сме в гражданска война срещу държавата. Държавата има полицията на нейна страна, чрез глоби и заплахи се опитва да спечели и максимален брой хора и бизнеси. Но споко, глобите няма да са ефективни, задаващата се хиперинфлация ще ги изяде и тях за закуска :D
Когато диктатурата стане закон, революцията е задължение!
 
Малко статистика на седмична база, с която искам да сравним Великобритания и България по отношение на смъртността на милион население и новозаразените, пак на милион.

Първо за смъртните случаи на един милион души:
XHYGWCA.jpg

cIe46Zg.jpg

България е на второ място, а Великобритания 49-то.

Сега класация на новозаразените на един милион души:
gLMh8Uj.jpg

Великобритания е на 14-то място, а България е на 17-то.

Извод: Ваксините запазват живота на хората и са единственото средство, което помага за момента, освен локдауните

Източник:
 
Малко статистика на седмична база, с която искам да сравним Великобритания и България по отношение на смъртността на милион население и новозаразените, пак на милион.

Първо за смъртните случаи на един милион души:
XHYGWCA.jpg

cIe46Zg.jpg

България е на второ място, а Великобритания 49-то.

Сега класация на новозаразените на един милион души:
gLMh8Uj.jpg

Великобритания е на 14-то място, а България е на 17-то.

Извод: Ваксините запазват живота на хората и са единственото средство, което помага за момента, освен локдауните

Източник:
Аз никога не съм спорил за това. Да предполагам, че помагат. Но ако аз искам да умра от ковид, защо правителството иска да умра от изолация вкъщи?

ПП помагат да се чете (наднормено тегло, заболявания, възрастни хора) :)
 
Но ако аз искам да умра от ковид, защо правителството иска да умра от изолация вкъщи?
Защото от ковид ще умираш 2-3 седмици в интензивното отделение на някоя болница и във всеки един момент ще има около 1000 други като тебе, а общо толкова са ни интензивните легла в цялата държава. За хората, които са болни от други неща и имат нужда от интензивно лечение няма да има свободна животоподдържаща техника, както и квалифициран персонал, който да ги лекува. Няма да има и място за по-леките случаи болни от други болести, защото и в обикновените отделения е пълно с болни, които имат усложнения във връзка с коронавируса.
 
Днес м-у другото пускам на баджанака фашистките мерки и го питам за мнение. Има се за мислещ трезво. Знаете ли опорката дето ми вкарва. "Болниците са препълнени от такива като тебе." Та моя въпрос е колко трее си тъп и некомпетентен за да използваш 100% от капацитета на болниците за ковидо?
Да при епидемия е напълно възможно да свършат леглата, ама това не значи приемайте ковид щото е рентабилно и обвинявайте антиваксърските гниди за високата смъртност.
Другото, как пък решиха да се заяждат с децата. Щели да ги ваксинират!!! Луди ли сте? Децата дори не разбират че родителите им са болни от ковид! Светъл пример брат ми. Това във връзка с ваксинираните деца няма да им бъркаме по отверстията 2 пъти седмично!
 
Защото от ковид ще умираш 2-3 седмици в интензивното отделение на някоя болница и във всеки един момент ще има около 1000 други като тебе, а общо толкова са ни интензивните легла в цялата държава. За хората, които са болни от други неща и имат нужда от интензивно лечение няма да има свободна животоподдържаща техника, както и квалифициран персонал, който да ги лекува. Няма да има и място за по-леките случаи болни от други болести, защото и в обикновените отделения е пълно с болни, които имат усложнения във връзка с коронавируса.
Същата опорка :) дето съм описал. Пълен смях е. След като "ковид невакснатите" пречат на системата, защо позволявате те да заемат 100% от системата? Мисля, че е пределно ясно на всеки, какво му се предлага с ваксината и какво може да последва ако не се бодне!
Здраво опипват обществото за "граница на търпимост" мой прител използва това и ми хареса.
 
Свършват леглата защото линейките карат хора, които до няколко часа ще умрат, ако не бъдат приети и вързани веднага към животоподдържаща техника. Парите не са фактор.
 
Някой от разбиращите антиваксъри може да се включи и даде съвет например на този човек. Понеже, ако беше ваксиниран нямаше да се стигне до там, но...
Нали не е добре да се ваксинират хората и ще ги чипират сега дайте съвет на човека
 
Мен ме изумява фактът, че фокусът пада изцяло върху тежко болните, а в същото време десетки хиляди се "лекуват" у дома, без никакви по-сериозни симптоми от загуба на обоняние. Процентът на леко боледуващите надвишава в пъти този на хората в интензивните, но ние говорим за този вид грип сякаш е чумата на века.

И понеже целта е да се набутат ваксините там, където трябва да се набутат, напълно се игнорира броят на имунизираните по естествен път - чрез преболедуване. Всички, които боледуваха миналата година по това време вече са без сертификат и са задължени да се ваксинират БЕЗ РЕАЛНО ДА ИМАТ НУЖДА! Имам познати, работещи в институции, които са изнудвани - подложени са на издевателства. Хората са под ужасен стрес, а той докарва много по-тежки болести от ковид. Гладът, на който обричат хората, нежелаещи да бъдат опитни мишки, е по-тежко заболяване от ковид.
 
Някой от разбиращите антиваксъри може да се включи и даде съвет например на този човек. Понеже, ако беше ваксиниран нямаше да се стигне до там, но...
Нали не е добре да се ваксинират хората и ще ги чипират сега дайте съвет на човека
Заминавай да се ваксинираш и тогава използвай нарицателни като "антиваксъри", че ще те запсувам най-накрая на именния ти ден. Марш веднага до най-близкия пункт!!!
 
Стига с тия ФБ линкове бе - иска да се логна за да видя квото и да било, пък не мога...

Нема ли копипейст за вас?
 
Аз не мога да ви разбера вече. След като днес и Радев беше в Пирогов и каза, че нещата са сериозни и зависят от нас, хората. Какво толкова се колебаете, бе, хора??? От какво НАИСТИНА ви е страх? Или просто правите напук на другите??? Да покажете колко сте велики и знаещи?
Това не е просто вирус, а е нещо доста гадно. И ако вие го изкарате без последствия, някой до вас няма да е така. Помислете!!!
 
Тединце, те лошите ченгета ни задължават, а ти доброто искаш е така с молба за здрав разум да заголим рамо.
 
Аз не мога да ви разбера вече. След като днес и Радев беше в Пирогов и каза, че нещата са сериозни и зависят от нас, хората. Какво толкова се колебаете, бе, хора??? От какво НАИСТИНА ви е страх? Или просто правите напук на другите??? Да покажете колко сте велики и знаещи?
Това не е просто вирус, а е нещо доста гадно. И ако вие го изкарате без последствия, някой до вас няма да е така. Помислете!!!
Обръщай се директно към Митко7.
Ние останалите сме кауза пердута. :)
 
Аз съм втория писал в темата.
 

Горе