Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Това е особено вярно за младите хора. И когато се говори за такива неща, задължително трябва да се вземе предвид и възрастта.

Има го следния проблем при короната - всеобщото впечатление е, че короната е еднакво опасна за всеки. Независимо колко се повтаря, че възрастните хора страдат много повече, към днешна дата насаденото впечатление е друго. Младите и особено пък децата са незасегнати. Което означава, че въобще не трябва да я мислят короната, еле па да мислят за "ваксини".

Когато човек с изключително малка (да не кажа нулева) вероятност да пострада от някакъв си вирОс бъде инжектиран с нещо съмнително, тогава този човек вече има по-голяма вероятност да пострада от това нещо, отколкото от вирОса. И най-странното е, че точно такива суеци са сред най-убедените защитници на магическите субстанции.

Либетарианеца се появи. Нахлузваш ли шапката от фолио като излизаш?
 
Ама не казваш нищо за наколенките в реквизита? Или обичаш да те болят коленцата, докато гледаш с обожание строгия, но справедлив господар?
Ей, не съдя никого за извратените му начини да си доставя удоволствие, стига да не ме задължава да се присъединявам към странните му хобита. :)

Черпя те с малко отговори на дебилни въпроси от страна на вакси-зомби-мазохисти. Понеже си мой човек. ;)

"Петров 321-старт" може също да ги прочете, за да се опита (поне да опита) да разбере гледната ни точка.

Защото не знаеш какво испускаш. ;)

Това видео ще си го пусна, когато мозъка ми спре да мисли трезво и реша, да се изолирам и тъмни помисли. Нещо преди да висна на душа с въже в единия край. За другите, приятно четене. Само като прочетох, че небоцнатите са уж трезво мислещите и всичко друго бледнее. Поредният глупак шернал нещо. Какво точно трябва да ме спечатли от това? Къде ги намирате тия тиняци бе?
 
Сега мярнах една от последните опорки - ето какво е поднесено наготово на простолюдието:

Out of nearly 29,000 Texans who have died from COVID-related illnesses since mid-January, only 8% of them were fully vaccinated against the virus, according to a report detailing the Texas Department of State Health Services’ findings.

Има ли нужда да коментирам и да обяснявам (освен оцветеното)? :D
 
Либетарианеца се появи. Нахлузваш ли шапката от фолио като излизаш?
Да, там си е ... майката при него. Оставил съм го да го чета, защото е най-крайния, който съм чел в мрежата, като изключим някакви тотално ритнати в главата и тестисите. Нарочно не ми е в игнор листа, защото не спира да лее глупости, и не ме притеснява, че ги вярва, притеснявам се, че и другите му ходят по акъла.
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
И от германците по-тъпи говеда нема:

1. Умрели старци в дом, всичките ваксинирани... Германецо: "Няколко човека от персонала са виновни, щото не били ваксинирани!"
2. Научна статия "Изглежда няма файда от ваксините"... Германецо: "Не е толкоз просто колкото изглежда!"


Какво да очакваш от нация, която се опита да затрие 2/3 от света само защото такива бяха нарежданията на началството..
 
Ти си ебати тъпото и арогантно парче. То всички вакси зомбита сте си заврели главите в дирниците, ама ти направо си си достигнал хранопровода. Закопаваш се ти с тъпите си рецитации на пропагандни клишета и отказа да се информираш поне бегло. Предпочитам да не комуникирам с теб, щото нито имам време, нито желание да ти чета небивалиците.

Жив и здрав бъди. Или пък не - давам ти свободен избор сам да си решиш. ;)
Добре, че сте вие, борещите се за правда и защита на правата. Маце, по соца такива като вас щяха да ви мятат от пандела в пандела, ама нали сме демокрация, та да даде свобода на лудите да вилнеят, на една крачка от анархията. Всички антиваксари сте едни и същи глупци - дебелоглави, инатливи и много вярващи в извънземните. А да, и егоисти, това е отличителната черта и първа предпоставка да станеш такъв фанатик. Хем се бори за свободата, хем иска всички да сме ОК и правда, а не би рискувал нищо. Това се нарича лицемерие и позьорство. За това думите на такива хора не тежат. Разбираш ли? И хиляди линкове и маймуни с някакви мнения да ми пуснеш, проблема идва много по-дълбоко, зае*и ги ваксините, утре ще трябва да направиш друго за другите и пак ще е същото. ;) Може да се обзаложа на това. За това за разлика от игла-феновете, анти-тата са мишки в своята всъщност.
 
Ако сравните в Worldometer държавите с най-много умрели от ковид на милион население, сме най-горе барабар с Перу и Чехия. Айде заеби Перу ше кажете там са индиенци, ама Чехия е с 60% вакснати и е със съизмерима бройка сгънали от Ковид като нас...

... Дори ако допуснем че там здравеопазването ена доста по-високо ниво от нашето + не се лъже толкова в смъртните актове.

Некой да обясни че на мене не ми достига интелект изглежда.
 
Последно редактирано:
А да, и егоисти, това е отличителната черта и първа предпоставка
Хо-хо-хо, ти миличък, колко хора зарази днес, след като не ти се правят никакви тестове. Нали се разбрахме, включително вашите "учени" го признаха - ваксинираните продължават да бъдат разпространители на вируса. Затова не ми говори за егоизъм. Ти си се вакснал, за да си спасиш гъза, а не от алтруизъм.

Е, мен не ме е страх от грип - карам го всяка зима с пневмония, така че няма да се бода. Който се чувства застрашен, да се пази както може.

"Отговорността по спасение на давещите се е дело на самите давещи се" - Илф и Петроф :)
 
:)Ъ, тоа па, за кво пиша аз?? Те и твойте са дълги, ама си ги пишеш, нали? Ай стой си неосведомен бе.. Нарцисче!:):)
Ай говори си с извънземното с антенката на глАвата и тоа Златния сигански зъб, дето пише "иСпускаш" и "спечатли", докато не спира да мисли треСФо:):)
Между другото твоите постове сега ме убеждават, че трябва да пиша по-сбито. Аз пиша с идеята да си кажа мисълта, па да си я защитя, па да дам некой пример... и то се проточва, проточва. После са чудя що ни мъ разбират :hankey: 2 реда са малко, ама 20 са пък много. Явно е като във фитнеса, идеалната бройка повторения е между 6 и 12.
 
Между другото твоите постове сега ме убеждават, че трябва да пиша по-сбито. Аз пиша с идеята да си кажа мисълта, па да си я защитя, па да дам некой пример... и то се проточва, проточва. После са чудя що ни мъ разбират :hankey: 2 реда са малко, ама 20 са пък много. Явно е като във фитнеса, идеалната бройка повторения е между 6 и 12.

Над 4 реда и вече you're pushing it.
Дизайн/UX теория.

И аз понякогаш се увличам и обикновено трия преди публикуване и оставям за следващ пост щото знам че тъй само вредя на основната теза, изложена в първите 2 реда.
 
Ако сравните в Worldometer държавите с най-много умрели от ковид на милион население, сме най-горе барабар с Перу и Чехия. Айде заеби Перу ше кажете там са индиенци, ама Чехия е с 60% вакснати и е със съизмерима бройка сгънали от Ковид като нас...

... Дори ако допуснем че там здравеопазването ена доста по-високо ниво от нашето + не се лъже толкова в смъртните актове.

Некой да обясни че на мене не ми достига интелект изглежда.
Ей тука съм писал защо случаите на Перу са толкова много. Постват всичките си excess deaths като корона. Но на практика ние не сме по-различни от Перу, защото ако и ние поствахме всичките умрели случаи (виж графиката от НСИ), щяхме да имаме също толкова смърти за 1 милион.
 
И аз понякогаш се увличам и обикновено трия преди публикуване и оставям за следващ пост щото знам че тъй само вредя на основната теза, изложена в първите 2 реда.
Аз пък за да не ме обвинят за спамер или за да не се разпиляват нещата съм гледал даже да комбинирам повечко неща в 1 пост. Ако не друго, поне ще се изучим за журналисти тука.
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Аз пък за да не ме обвинят за спамер или за да не се разпиляват нещата съм гледал даже да комбинирам повечко неща в 1 пост. Ако не друго, поне ще се изучим за журналисти тука.
Не че дългите писания са изначално неефективни - няма такова нещо, просто във форум се бориш за вниманието на читателя заедно с още емнайсе творящи на същата страница.

Затова и гледам да третирам платформата по-скоро като Туитър.
 
Айде ся, покрай мойте чаршафи цяла нова тема за правилно писане ви се отвори. Пак намазахте. :)
Сега пак и възражения ако почнат, работата ще иде на бутон "Докладвай":)
Ти остави чаршафите че са големи, ми понякога като се опитвам да ги прочета не ги разбирам целите :) Други пък ги разбирам целите. Твоите постове наистина са шизофренични, като писани от двама различни човека. Някои ги пише Етер, другите Ум. Ако бях конспиратор, щях да предположа, че такава ти е била целта още като си се регистрирал :)

PS: Абе тая дума "конспиратор" не трябва ли да означава този, който създава конспирацията?
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Ми ти си си, ей на - психиатрите от Грьонинген са те описали:
Аз като фен на предавания за разследване на самолетни катастрофи, други видове инциденти, серийни убийци и единични такива, си се мисля просто за разследващ :)

Ето и какво е да си анти-ваксър:
Преброих го, че мигна само 3 пъти за повече от минута откак се ококори :oops:
 
Либетарианеца се появи. Нахлузваш ли шапката от фолио като излизаш?
В защита на либертарианството ще кажа, че за да се поддържат радикални антиковид тези не е достатъчно човек да има либертариански уклон. Повечето либертарианци задават уместни въпроси по отношение на пандемията, но далеч не са толкова крайни. Тук освен анти-естаблишмънт вижданията на индивида има и някаква доза конспиративност. Минаваме от либертарианството в дълбокия консерватизъм. Между другото конспиративността сама по себе си не е нещо лошо, защото понякога е полезен интелектуален инструмент, но и крие сериозни опасности за тези, които я използват прекалено често или прекалено абстрактно.

И преди съм казвал, че това не е медицинска или научна тема с реални аргументи, а политическа. Очевидна е идеологическата принадлежност на почти всички, разпространяващи крайна антиковид реторика в темата. Съответно тези хора да бъдат убедени в противоположна теза би означавало в известна степен да се откажат от идеологията си, което е изключително трудно, особено в интернет форум. Искаше ми се да има повече умереност, диалогичност и непредубеденост в темата, но вместо това се налива от пусто в празно.

За протокола не съм впечатлен и от някои от проваксърите в темата, но те са малко и нарядко, така че не мога да кажа много за тях.
 

Горе