Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Ти сам се появи с претенцията да сме по-умерени, а не можеш да дадеш дефиниция какво означава това. Случайно се сетих за ситуацията когато малко ме напъва, очаквам да се случи, сядам на порцелановия кон и... нищо не излиза :hankey:
Не видях някой да ме е питал какво съм имал предвид под "по-умерени", че да дам дефиниция. Но щом сега питаш - означава да се положи усилие да не се пуска невярна информация или фриволни тълкувания в темата. Знам, че когато дадена информация подкрепя тезата ни, малко или много сме по-склонни да я споделим без да погледнем особено критично на нея, но има страшно много дезинформация в интернет по отношение на ковид - къде от незнание, къде преднамерено, и затова е добре човек да поддържа елементарна информационна хигиена. Някои от споделените неща са интересни и има полза да се дискутират, но цитирането на парцали като thebulgariantimes.com примерно много снижава нивото на дискусията. Безкритичното споделяне на безумни конспирации - също.

Друг аспект на умереността е осъзнатостта, че темата е многопластова и мултидисциплинарна и е много възможно да грешим. Тази осъзнатост води със себе си смиреност, вместо някак типичните за темата самоувереност и агресивно налагане на собственото мнение, понякога дори с вулгарен език.
 
Не видях някой да ме е питал какво съм имал предвид под "по-умерени", че да дам дефиниция. Но щом сега питаш - означава да се положи усилие да не се пуска невярна информация или фриволни тълкувания в темата. Знам, че когато дадена информация подкрепя тезата ни, малко или много сме по-склонни да я споделим без да погледнем особено критично на нея, но има страшно много дезинформация в интернет по отношение на ковид - къде от незнание, къде преднамерено, и затова е добре човек да поддържа елементарна информационна хигиена. Някои от споделените неща са интересни и има полза да се дискутират, но цитирането на парцали като thebulgariantimes.com примерно много снижава нивото на дискусията. Безкритичното споделяне на безумни конспирации - също.

Друг аспект на умереността е осъзнатостта, че темата е многопластова и мултидисциплинарна и е много възможно да грешим. Тази осъзнатост води със себе си смиреност, вместо някак типичните за темата самоувереност и агресивно налагане на собственото мнение, понякога дори с вулгарен език.
Аз това обяснявам на тези глави. Ама няма да стане. Аз загубих надежда за тях. :)
 
Накратко за антиваксърската глупост
Тези са идиотни, сър. :)
 
Сериозно ли ми пускаш това, един час след като обясних за милионен път, че сме ЗА ваксините, създадени съобразно установените клинични норми??

И как очакваш да те приемаме сериозно?

А на мъжа си искал ли си му кръвен тест преди да си гленете? Нещо много ми идвате научни и страхливи. Обхясни се още в началото коя ваксина е векрорна, кое какво е, писа се. Европа е дала разрешението си за ползване, съобразено с СЗО и още куп други лаборатории и организации. Но на вас ви трябват елемента и дали е с еднаква валенстност с този от другата страна на равеството във формулата. :)

Виж, ще ти го кажа максимално мило и ясно, за да го разбереш, дори и ти. Това, което се случва в другите държави, като Япония например, стане ли световен пример, че така ще влезем в нормален начин на живот (разбирай както преди), масово ще се наложи навсякъде. Ще направят черен живота на тези, които не искат да се ваксинират. С две думи ще ги принудят. И ето ти цялата картинка. А ти си чети глупостите за 5G, анти-васк протести и какво ли още не. Рисувам ти го от сега, за да не се изненадаш после. ;)
 
Интересно.
Дай да я видим тази статистика :)

Преди емнаесе страници.
Митко7 я беше постнал, аз разчепках.
 
Плюс това ковид е тема, по която не съм толкова разпален, че да отделям много време да пиша в интернет. Чета, информирам се и имам мнение като всички останали, но не изпитвам горящо желание да се изказвам по теми, от които реално погледнато не разбирам нищо. Имало е неща, за които съм се оказвал в грешка по отношение на ковид и не само, така че нямам това его сега да започна да се правя на експерт в интернет.
означава да се положи усилие да не се пуска невярна информация или фриволни тълкувания в темата
Я се осъзнай. Първо сам признаваш, че не си особено вещ в темата, а после твърдиш, че някой тук бил пускал дезинформация. Как точно преценяваш кое е дезинформация, когато не разбираш материята?

Някои от споделените неща са интересни и има полза да се дискутират, но цитирането на парцали като thebulgariantimes.com примерно много снижава нивото на дискусията. Безкритичното споделяне на безумни конспирации - също.
От къде се пръкнахте толкова много противници на дребните медии? Вие хора разбирате ли, че сте като едни папагали, които дословно и редовно повтарят 1:1 медийната пропаганда към дадения момент. Каквото е на мода да се говори по медиите, това се редите тук да рецитирате. Супер досадно е. Ти може да очакваш умереност, аз пък очаквам повече оригиналност.

Безкритичното споделяне на безумни конспирации - също.
Направо си просиш да се държа с теб като абсолютен трол и да се фокусирам върху единични думи. Хайде сега да ми дефинираш що е то конспирация, да ми обясниш защо Ковид НЕ е конспирация, и да обясниш защо казваш конспирации в множествено число, т.е. кои са другите конспирации, които сме споделяли тук (и защо НЕ са такива)? И този път да няма "Трябва да откажа да отговоря, поради съображения".
 
Какво значи разрешават използването на Ивермектин ?
Има ли японски протокол за прилагане на Ивермектин и какъв е той национален или само в определени болници ли го използват ?
Аз лично не намирам такова нещо да се лекуват там с Ивермектин, а това че някой си в интернет там казал така няма да го коментирам, защото според някой хора в България се лекува с Ивермектин, което не е така. Има няколко болници и няколко лекаря, които го изпозлват, както и някой лични лекари го изписват без да са сигурни


Във видеото е обяснено всичко, вкл. и тия "фактчекове".
Пусни си субтитрите.
 
Я се осъзнай.

Блазе ти за търпението и методичността.
Аз нямам време на етериума писанията да чета, камо ли на разни ваксинирани излиянията.
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Я се осъзнай. Първо сам признаваш, че не си особено вещ в темата, а после твърдиш, че някой тук бил пускал дезинформация. Как точно преценяваш кое е дезинформация, когато не разбираш материята?


От къде се пръкнахте толкова много противници на дребните медии? Вие хора разбирате ли, че сте като едни папагали, които дословно и редовно повтарят 1:1 медийната пропаганда към дадения момент. Каквото е на мода да се говори по медиите, това се редите тук да рецитирате. Супер досадно е. Ти може да очакваш умереност, аз пък очаквам повече оригиналност.


Направо си просиш да се държа с теб като абсолютен трол и да се фокусирам върху единични думи. Хайде сега да ми дефинираш що е то конспирация, да ми обясниш защо Ковид НЕ е конспирация, и да обясниш защо казваш конспирации в множествено число, т.е. кои са другите конспирации, които сме споделяли тук (и защо НЕ са такива)? И този път да няма "Трябва да откажа да отговоря, поради съображения".
Имам отговори за въпросите ти, но не мисля пак да се подхлъзна да пиша. Не виждам особен смисъл.

Блазе ти за търпението и методичността.
Аз нямам време на етериума писанията да чета, камо ли на разни ваксинирани излиянията.
Не съм ваксиниран, нито препоръчвам ваксинация за нерискови групи. Благодаря ти за страхотния пример за идеологически предубеждения. Точно това визирах.
 
Кога ще загубиш и желание да удостояваш темата с нелепото си присъствието, това се чудя.:)
Защо, много реално ли ти идва това, което написах? Антиваксърчетата, излизайте на протест, не пишете тук, губите време. :)
 
Не съм ваксиниран, нито препоръчвам ваксинация за нерискови групи. Благодаря ти за страхотния пример за идеологически предубеждения. Точно това визирах.

Да не ми намекваш че ще ми е интересно да чета какво си писал из темата?
 
Защо, много реално ли ти идва това, което написах? Антиваксърчетата, излизайте на протест, не пишете тук, губите време. :)

С/у какво да протестирам?
Никой не ми е нарушавал микробиологичния комфорт :)

Вие там молекулярно обезчестените може да си спретнете един.
 
Да не ми намекваш че ще ми е интересно да чета какво си писал из темата?
От твоята камбанария - едва ли. А и за ваксиниране и като цяло ковид целенасочено не съм говорил. Само леко тийзнах в последния си пост, колкото да покажа, че бинарното мислене понякога е неадекватно. Знам, че тази дума ти навява други мисли, обаче в случая нямам предвид онези небинарни неща. :)
 
От твоята камбанария - едва ли. А и за ваксиниране и като цяло ковид целенасочено не съм говорил. Само леко тийзнах в последния си пост, колкото да покажа, че бинарното мислене понякога е неадекватно. Знам, че тази дума ти навява други мисли, обаче в случая нямам предвид онези небинарни неща. :)

Камбанарията я ползвам само за мятане на гранатки за collateral damage щото ме мързи да тролвам всеки поотделно.
Уцелих, както е видно :)

Никой не коментира медицинска информация - едни се борят за свобода, трети рецитират масмедиите, други псуват илюминатите или ги избива на еротична поезия.

Само Митко7 се напъва, ама му е много далечна сферата.

ТЛДР: Ще си лягам.
 

Горе