Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Кой каквото си мисли, аз имах предвид барманка. :)

Още една отличителна ваша черта - да гадаете и да си развивате теории. Нещо, което някой нормален няма да направи, гарантирам ти.

И така...

Работя онлайн, както почти всички участници в темата. Нормално е, като съм на компютъра по цял ден, в паузите да прескачам до форума, за да видя какво ново - точно както всички вас. За разлика от вас, аз не се интересувам какво работите, само защото мненията ви не ми харесват. Уверявам те, че си изпълнявам стриктно текущите задачи. Те са ми приоритет.
 
С/у какво да протестирам?
Никой не ми е нарушавал микробиологичния комфорт :)

Вие там молекулярно обезчестените може да си спретнете един.
Спокойно, ще има за какво да протестираш. След като започнат работодателите да ви пускат неплатен. ;) Оп, чакай, това вече се случва. :)

Ние няма какво да спретваме. И кой каза, че съм от тях. Казвам, че ваксината е личен избор, и по никакъв начин не е това, с което дадена група от хора спекулират. Съжалявам, но логиката, която се поддъжра е странна и нелогична, напрактика излиза, че Европа ще се прости с едно 60-70% от населението си след няколко години, ако се осланяме на тази тероия, което си е труд, няколко водородни бомби и ще си решат проблема от раз. :) Защо им е този труд да налагат ваксини и мъчат хората?
 
Последно редактирано:
E той ти намекна, че ЕС не са като във форума вирусолози и доктори, опират се на мнения на лаборатории / изследвания / мнения на експерти. Още ми е странно, че нищите ваксините.
Да, намеквам, че ЕС са с малко повече капацитет от тукашните драскачи. @ReminD , това е типично за бълканските субекти - всичко се поставя под въпрос, винаги имат мнение и повече разбират от другите. За това сме и последни във всички класации и статистики. Защото много сме умни. :)
Тезата е - Всички умни лапат пишки, следователно, за да съм умен трябва да лапам пишки. Лапнал съм пишка, значи съм умен, съответно, тези които не лапат пишки са глупави. Прозореца на Овертон в действие, не е нещо ново....
Това е хубаво сравнение, но може да се отнесе и за двете страни, ако не се лъжа.
 
Това е хубаво сравнение, но може да се отнесе и за двете страни, ако не се лъжа.

Именно, нали това е смисъла, всяка теза може в даден момент да изглежда правилна. Без значение колко абсурдна е изглеждала в началото. Ако проследиш хронологично как се развиха кови-мантрите от началото до сега, ще видиш, че ни работят точно по този модел.
 
С/у какво да протестирам?
Никой не ми е нарушавал микробиологичния комфорт :)
Ето ти нещо, което си е за протест:

 
Именно, нали това е смисъла, всяка теза може в даден момент да изглежда правилна. Без значение колко абсурдна е изглеждала в началото. Ако проследиш хронологично как се развиха кови-мантрите от началото до сега, ще видиш, че ни работят точно по този модел.
Бате, ще се изненадаш, но точно този модел те засяга в много други по-важни аспекта на живота ти, към които никой не е вдигнал глава - никога. Това в момента е нещото, което печели внимание, заради мащабното му влияние върху всичко в ежедневието ни.

Ако си мислите, че само тук ви работят, много сте се объркали. Това е просто поредното нещо. Създаващите се правила в много от случаите са взети на база уж благодействието на населението, но на практика водят до други резултати.
 
  • Like
Реакции: OSH
Работя онлайн, както почти всички участници в темата. Нормално е, като съм на компютъра по цял ден, в паузите да прескачам до форума, за да видя какво ново - точно както всички вас. За разлика от вас, аз не се интересувам какво работите, само защото мненията ви не ми харесват. Уверявам те, че си изпълнявам стриктно текущите задачи. Те са ми приоритет.

Аз като ти казвах да се местиш в ОнлиФанс, че там нема нужда да си постоянно онлайн - ти "не, в Чатърбейт ми е добре!"
 
Ето ти нещо, което си е за протест:

Съвсем скоро си зададах този въпрос. Какво ще стане ако ми изискат сертификат за да работя програмист дистанционно. Ами ще им помахам с преобладаващ среден пръст и ще стана фермер. Така, че и да ни обяснявате колко сме глупави, ние сме тези които мислим, да по-лесно е да ни пуснат отгоре ама има хора и хора. Едните са свикнали да им се нарежда, преглътнали са го един вид.
 
Съвсем скоро си зададах този въпрос. Какво ще стане ако ми изискат сертификат за да работя програмист дистанционно. Ами ще им помахам с преобладаващ среден пръст и ще стана фермер. Така, че и да ни обяснявате колко сме глупави, ние сме тези които мислим, да по-лесно е да ни пуснат отгоре ама има хора и хора. Едните са свикнали да им се нарежда, преглътнали са го един вид.
Никой не е казвал, че сте глупави. Глупостта е там, където даден човек обяснява с някакви си негови теории на другите защо седи небоцнат и какви мотиви и прочие има за това. Това е глупавото - всичко друго е право на избор. Искаш да ходиш на дискотека, право на избор е, искаш да минеш от другата страна на дъгата - право на избор. Въпросът е да не дойде един цветен пеперутчо, който ми обяснява колко е яко да е игленик, и как в знак на този си избор всяка година ще има парат да пърха с другите себеподобни. И най-вече да ми заобяснява защо аз правя грешка, че все още съм с моя си избор. Разбираш ли на мен къде са ми вътрешните терзания и притеснения.

Стани какъвото искаш. Има места навсякъде за всеки. Както писах, това го налагат, не ми се иска и на мен да е така, но ще стане масова практика. В твоя случай, не мисля, че ще имаш проблеми, ако си дистанционно, тях никой не ги брои. Говорим за работни места, на които това не може да се случи - когато се иска физическо присъствие.
 
Аз като ти казвах да се местиш в ОнлиФанс, че там нема нужда да си постоянно онлайн - ти "не, в Чатърбейт ми е добре!"
Да, нова услуга и категория - с маска на лицето и само по нея ще говори мръсно за ваксините. За всеки анти ще е супер фетиш това. :)
 
Стани какъвото искаш. Има места навсякъде за всеки. Както писах, това го налагат, не ми се иска и на мен да е така, но ще стане масова практика. В твоя случай, не мисля, че ще имаш проблеми, ако си дистанционно, тях никой не ги брои. Говорим за работни места, на които това не може да се случи - когато се иска физическо присъствие.
Да, ще стане масова практика, почти сигурно е това. Дистанционно или не всичко се брои, идеята е дали работодателя ще загуби нещо, ако работниците не са боднати. В момента си мият ръцете с физическо присъствие. Скоро тия новите нали ще правят арена-армеец концлагер (дано има ви-фи и контакти).
 
Да, ще стане масова практика, почти сигурно е това. Дистанционно или не всичко се брои, идеята е дали работодателя ще загуби нещо, ако работниците не са боднати. В момента си мият ръцете с физическо присъствие. Скоро тия новите нали ще правят арена-армеец концлагер (дано има ви-фи и контакти).
Няма значение какво ще загуби бизнеса, защото реално ако държат на теб няма да те махнат, защото носиш бизнес. Достатъчно е да се знае, че може да е причина да се отърват от някои, за които им е все тази и ще го направят без никаква полза за работника, като бизнеса ще получи пълното одобрение от държавата за това си решение. И от там нататък може да продължи гаврата с изключване на опцията за трудова борса, а като решиш да си търсиш шанса да те измести някой с ваксина се увеличава. За това писах, че ще го направят ад, ако стане масова практика. Защото ще намерят и начин, не много съобразен с правата на хората, но за жалост нищо няма да може да се направи.
 
Урсула е поела задъжения към Пфайзер и е връчила норматив за изпълнение (бройка боднати) на всички кънтрита.

Демек ше измислят причина.
 
Всеки е заменим. Тук мисля, че играят други правила. Няма да имаш шанс за поръчка Х ако не изпълниш условието. Което е доста долно, но го приемам като сценарий. Виж обаче в дългосрочен план ще се появят хора, които просто ще отказват да плащат данъци, защото няма да получват нищо за парите си. Доста интересно бъдеще се заформя по мое мнение и ще видим докъде ще стигне. Нещата в момента вървят доста бързо и може да сме очевидци.
 
Всеки е заменим. Тук мисля, че играят други правила. Няма да имаш шанс за поръчка Х ако не изпълниш условието. Което е доста долно, но го приемам като сценарий. Виж обаче в дългосрочен план ще се появят хора, които просто ще отказват да плащат данъци, защото няма да получват нищо за парите си. Доста интересно бъдеще се заформя по мое мнение и ще видим докъде ще стигне. Нещата в момента вървят доста бързо и може да сме очевидци.

The rise and fall of antivaxers? :hankey:
 
@hristonev , и да не мислиш, че някои вече са минали в сивия сектор. Много ясно, че хората веднъж сблъскали се държавата да им дава нещо, са останали разочаровани и са взели мерки отностно данъците си. Там вече се играе тази игра, може да си сигурен. ;)

Знаеш ли кое странното. Не знам от кое поколение си и дали хванали малко от Токовото време. Но по негово време не е имало такъв велик мисловен процес като сега. Решава се, прави се. Всичко против - търпи яко негативи, ако искаш живееш така, ако искаш живееш добре, зависи колко бунтар се чувстваш вътрешно. Седиш цял живот аутсайдер и си втора ръка човек. И това при положение, че не си набрал точки за някоя пандела, където със сигурност не е така меко като в сегашните.

Факт е, че изборът е хубаво нещо, дава възможност, дава свобода. Лошото е, че именно с това също може да се злоупотреби. И седиш и се чудиш като дойдат такива ситуации кое ще работи по-добре тук. Пример е Япония, там е постоянен ред, десциплина, водещ до прогрес и съответно добро развитие. Какво повече да напиша? А ние като отвързани след комунизма. Супер на никъде сме. :)
 
Антиваксърите да кажат, има ли някоя страна, която е казала, че няма да ваксинира, и не е нужно? Дайте да видим какъв пример ще е, сигурен съм, че ще е някоя цивилизована страна, с просперираща икономика и образование.
 
Всеки е заменим. Тук мисля, че играят други правила. Няма да имаш шанс за поръчка Х ако не изпълниш условието. Което е доста долно, но го приемам като сценарий. Виж обаче в дългосрочен план ще се появят хора, които просто ще отказват да плащат данъци, защото няма да получват нищо за парите си. Доста интересно бъдеще се заформя по мое мнение и ще видим докъде ще стигне. Нещата в момента вървят доста бързо и може да сме очевидци.

Че то хора, които не плащат данъци винаги има. Ама пък колко ще се загуби ако антиваксърите се разбунтуват? Повечето са с професия фейсбуук знахари, не е като да допринасят с висока добавена стойност на труда.

И колко години трябва да минат, за да се ваксинират и те, напомнят ми на Карен - в главата им всеки им е задължен да и се обясни с най-малките детайли, нищо че не отбират от материята грам, и накрая ще кажат, че не 'вярват', cuz reasons.
 
@$INeed$ бил съм една година пионерче. Помня, как баща ми продаваше фъстъци за някой долар. После с тия доларес видео шарп и касетки карате озвучени от оня с равния глас. Та не мисля, че ми харесва това време. Японците няма как да ги даваш като пример. Общото м-у нас е хомо сапиенс. Това изчерпва приликите.
 
Казвам, че ваксината е личен избор
Не помня да си го казвал до сега но да приемем е така. Но според другите няма личен избор а неваксинираните са заплаха за обществото :D
 

Горе