Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Щото фармацевтичната индустрия има нужда точно от това - всички да бъдем здрави и да няма сезонни грипове. ;)
Аз като гледам няма нужда не само от сезонни грипове, ами и от каквито и да било вирОси въобще. Вместо това започва да крещи по всички медии, че всички ша Омрем от невиждана болест, чрез серия от рестрикции принуждава хората да си инжектират някакви напълно безполезни субстанции, и през цялото време използва силно изкривени стъкмистики в своя защита.
 
Вчера са го приели който е само с две дози (1 при еденичната) ще загуби сертификати си след 9 месеца (270 дни) след последната доза




Today, the Commission adopted rules relating to the EU Digital COVID Certificate, establishing a binding acceptance period of 9 months (precisely 270 days) of vaccination certificates for the purposes of intra-EU travel. A clear and uniform acceptance period for vaccination certificates will guarantee that travel measures continue to be coordinated, as called for by the European Council following its latest meeting of 16 December 2021. The new rules will ensure restrictions are based on the best available scientific evidence as well as objective criteria. Continued coordination is essential for the functioning of the Single Market and it will provide clarity for EU citizens in the exercise of their right to free movement.


 
Последно редактирано:
Вчера са го приели който е само с две дози (1 при еденичната) ще загуби сертификати си след 9 месеца (270 дни) след последната доза







Ти като ваксиниран, склонен ли си да си слагаш нова доза на всеки 6 - 9 месеца?

А за ваксинирането на деца какво мислиш? Би ли ваксинирал децата си?
 
Ти като ваксиниран, склонен ли си да си слагаш нова доза на всеки 6 - 9 месеца?

А за ваксинирането на деца какво мислиш? Би ли ваксинирал децата си?

Аз не бих си сложил никаква mRNK ваксина (личен избор) а няма бустър с векторна + не мисля че имам нужда като ваксиниран и впоследствие преболедувал, ваксината беше да не е напълно нов за имунната ми система вируса от там нататък си я подсилвам както си предценявам + излагане на малки дози ковид :) Возих се на градски транспорт за първи път от 6-7 години :)

Смятам да си ползвам невалидния сертфикат там където не го проверяват qr кода a само го показваш екрана на смартфона ми е 4 инча и нищо не се чете :) И да се боря активно за отпадането му...

Не мисля че ползите при децата надхвълят риска от ваксината
 
там където не го проверяват qr кода
На места (магазини), където искаха сертификат вече почнаха да се правят на улави. Преди това магазина беше празен - само продавачките. Вече е вход свободен и е фраш. Тъпо е, при цялата криза, да си гониш предколедно клиентите.

И никой не иска да се чувства като нарушител, но с дебилните мерки ни принуждават. Аз утре мисля да сефтосам сертификата на сестра ми, ако ми поискат. :)
 
На места (магазини), където искаха сертификат вече почнаха да се правят на улави. Преди това магазина беше празен - само продавачките. Вече е вход свободен и е фраш. Тъпо е, при цялата криза, да си гониш предколедно клиентите.

И никой не иска да се чувства като нарушител, но с дебилните мерки ни принуждават. Аз утре мисля да сефтосам сертификата на сестра ми, ако ми поискат. :)
И в заведенията е така. Наскоро събрах няколко души, на никой не искаха, повечето бяха със зелен сертификат. Честно казано, малко пресилено ми идва, това, че има ограничения. И мои познати твърдят, че единствено преди месец само са им искали, в мола, в технополис, в баухаус, а в заведенията, в които са ходили никой. А на въпросните места само да показвали или телефона си, или някакъв хвърчащ лист, без никой да си направи труда да се зачита даже. Малко е бутафорно според мен, но може би и проверяващите са на мнение, че е пълна тъпотия това. :) Никой няма и да ти се зачете в него, само го размахай леко, колкото да се види QR кода и че има някакво име и си ти. :)
 
И в заведенията е така. Наскоро събрах няколко души, на никой не искаха, повечето бяха със зелен сертификат. Честно казано, малко пресилено ми идва, това, че има ограничения. И мои познати твърдят, че единствено преди месец само са им искали, в мола, в технополис, в баухаус, а в заведенията, в които са ходили никой. А на въпросните места само да показвали или телефона си, или някакъв хвърчащ лист, без никой да си направи труда да се зачита даже. Малко е бутафорно според мен, но може би и проверяващите са на мнение, че е пълна тъпотия това. :) Никой няма и да ти се зачете в него, само го размахай леко, колкото да се види QR кода и че има някакво име и си ти. :)
Това ще минава докато сертификатът не започне да важи само за ваксинирани и да се сканира директно чипа.

Тогава ще настане бум в търсенето на шано чипове, както е при операционните системи. :)
 
Аз утре мисля да сефтосам сертификата на сестра ми, ако ми поискат. :)

Е снимки немат ли тея сертификати... не си приличате чак толкоз.
 
Е снимки немат ли тея сертификати... не си приличате чак толкоз.
И аз мисля, че не си приличаме, но постоянно ни бъркат. Трагедията на еднояйчните близнаци. ;)
 
Тоя е доста луд хахаха :D :D :D Според мен просто използва ситуацията (нали е опозиция), за да привлече повече избиратели. В това няма нищо лошо като цяло, въпросът е да се свърши малко работа, тоест да отпадне тая чикия а.к.а зеления сертификат
Идеята е да се убедят едни хора, които хал хабер си нямат от наука, че са ученоподобни (аналогично на богоподобни), и с това ново самочувствие да повтарят мантрите от телевизора. Самите те не си задават въпроси, но ако се случи някой да им зададе такъв, отговарят с някоя мантра или определения като "конспиратор" и "антиваксър". Добре че ги ъпгрейднаха с фЪкт-чек сайтове, за да могат при нужда да ни отговарят направо с линкове към предварително написани отговори. Но дори това изисква усилия, затова в повечето случаи отговарят просто с мантра, "конспиратор" или "антиваксър".
От началото и аз бях за ваксините като цяло, както може да се види от темата. Само, че нещата почнаха много да миришат или на мен така ми се струва. Лично аз не познавам човек с някакви последствия от ваксината (поне към момента). Има и нещо друго, което хората не дискутират а трябва да се дискутира. Какво е мнението на обществото и на медиците за РНК ваксините, като Модерна или Файзер? Според мен не е никак ок да се репрограмира ДНК-то на много хора едновременно.

Преди 7-8 години една българка участва в анализиране на РНК ваксина срещу рак мисля, че беше (жената е професор в щатите). Ваксината е успешна до някъде, но тази ваксина никога няма да види бял свят поради простата причина, че последствията от такова нещо може да са катастрофални. Нека сега да помислим защо някакви си хора на които грам не им пука за мен или за теб, те карат да се ваксинираш и навсякъде се пропагандира това. Нека някой който защитава тази контректо тази ваксина да се изкаже. Защо навсякъде се пропагандира за нещо, което е супер очевидно че не е точо така. В по-развитите страни се вакснаха супер много хора и какво?- нов лок даун. Това сега сериозно ли е ххахаха
 

Можеше доста по-добре да се аргументира Костадин, ако само четеше тукашната "антиваксърска" тема... Бол матриал наготово - само копваш и им четеш на ония кратуни къде са насядали с телефончитата.
 
Кирчо хубавеца се правеше на неразбрал и разправяше, че щял да търси диалог с хората дето не са съгласни с мерките и експерименталните течности. Няма какво да търси, направо да слуша какво казва Костадин. По дифолт не съм фен на никой политик, но в случая трябва да призная, че за пръв път съм толкова съгласен с реч на политик.

Можеше доста по-добре да се аргументира Костадин, ако само четеше тукашната "антиваксърска" тема... Бол матриал наготово - само копваш и им четеш на ония кратуни къде са насядали с телефончитата.
Надценяваш ги. Две години аргументацията е навсякъде около тях, но не искат да си вдигнат главите и да я погледнат.

1640197382301.png
 
От началото и аз бях за ваксините като цяло, както може да се види от темата.
Да, и ми беше странно да видя човек с такъв аватар и никнейм да се застъпва за тези неща. Крипто хората са на първо място любители на свободата и също така чаткат технологиите, нАуката, финансите и въобще гледат по-глобално. Но ето че си се замислил малко и си видял през заблудата. Поздравления :)
 
Файзер. Близо 40 дни треска без температура, гърло, кашлица, неразположен беше ми мн зле
А като се замислиш, може би щеше да си изкараш вируса по-леко.

Бъди здрав.

Аз лично си чакам омикроня за стаден имунитет, че се кара леко. :)
 
най-вероятно в следващите 10г. всякакви вируси ще изчезнат, не само коронавирусите.
Въз основа на фактите от книгата, която чета, а тя в 1000 страници, няма шанс брато :)

image;s=585x461
 

Горе