Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Това е ъпдейтвано няколко пъти през деня, затова пише "обзор" в заглавието. Сигурно оставят часа на последния ъпдейт, но аз като взех линка имаше и други новини публикувани след него, тъй че няма как да е публикувано една минута преди да го пусна тук.
Що му се обясняваш въобще...виж го, че вече се чуди как да дразни.
 
Абе некак го приживявам, че не усещам как си трее мръвката.. некак шано минава и пластмасовия домат, който уж беше един теков убав, розов, голем и неравноделен, ракийката има вкус на разгазиран етър със спирт, бе преживявам го, АМА аз да не си усещам грам цигарката..е те това вече не мога да преживея аахахах
Само не знам тия мърлячи що лъжат за тая делта, че била 99.5% от заразените. Нямам почти никаква температура, нещо субферилно, макс 37.1 я хванах. Уеко неприятно, че ме болят мускулите, ама не по зле от мускулна треска да кажем. Общо взето цялото тяло гори (нищо че няма темп) и едни шибани боцкания навсякъде, ама те си ги знаем от всеки грип. И най-тъпото, един такъв шибан вкус в устата неопределен, гаден, некво кисело, горчиво стипцаво.. бе не е оферта. Ама цигарката си е чист планински въздух :mad:

Майната му. Обаче до кат се ровех за пълно съвпоадение на симптоми, попаднах на много странно мение на едно супер смотано място. Някаф твърдо убеждава, че корона си е умишлено пусната за съкратяване на дъртофилите и хроничните обреченици. Ама не била много тествана в истинска среда и давала бъгове и морела и други хорица (не в списъка) от там идвали и "щамовете", които не били никви щамове, а доработки за по-точно действие. И най-странното, че начина на заразяване изобщо не бил фактора човек-човек, а директно си го пускали по въздушно-капков път :) Не знам кво що, ама по тоя повод видех стата на делта и МЮмюн и там действитрелно се наблюдава значително подобрение в точността - над 95% са дъртофили, преди това имаше бая откоси по млади и неочакващи такава атака, то и няма логика нали, да покосяващ млад консуматор в прогрес, който тепърва ще носи кинти.. :D
 
Това е ъпдейтвано няколко пъти през деня, затова пише "обзор" в заглавието. Сигурно оставят часа на последния ъпдейт, но аз като взех линка имаше и други новини публикувани след него, тъй че няма как да е публикувано една минута преди да го пусна тук.
Тия на баба си ги разправяй :D
Няма толко тъп весник зорлем да слага по-късна дата че да излиза най-долу в Гугълските резултати.

Ама тва изобщо не ми е главния нишан.
Кат та титуловах "фактчекър" знаех че съм близо, ама не очаквах да съм ЧАК ТОЛКОЗ БЛИЗО :eek:
 
Абе некак го приживявам, че не усещам как си трее мръвката.. некак шано минава и пластмасовия домат, който уж беше един теков убав, розов, голем и неравноделен, ракийката има вкус на разгазиран етър със спирт, бе преживявам го, АМА аз да не си усещам грам цигарката..е те това вече не мога да преживея аахахах
Само не знам тия мърлячи що лъжат за тая делта, че била 99.5% от заразените. Нямам почти никаква температура, нещо субферилно, макс 37.1 я хванах. Уеко неприятно, че ме болят мускулите, ама не по зле от мускулна треска да кажем. Общо взето цялото тяло гори (нищо че няма темп) и едни шибани боцкания навсякъде, ама те си ги знаем от всеки грип. И най-тъпото, един такъв шибан вкус в устата неопределен, гаден, некво кисело, горчиво стипцаво.. бе не е оферта. Ама цигарката си е чист планински въздух :mad:

Майната му. Обаче до кат се ровех за пълно съвпоадение на симптоми, попаднах на много странно мение на едно супер смотано място. Някаф твърдо убеждава, че корона си е умишлено пусната за съкратяване на дъртофилите и хроничните обреченици. Ама не била много тествана в истинска среда и давала бъгове и морела и други хорица (не в списъка) от там идвали и "щамовете", които не били никви щамове, а доработки за по-точно действие. И най-странното, че начина на заразяване изобщо не бил фактора човек-човек, а директно си го пускали по въздушно-капков път :) Не знам кво що, ама по тоя повод видех стата на делта и МЮмюн и там действитрелно се наблюдава значително подобрение в точността - над 95% са дъртофили, преди това имаше бая откоси по млади и неочакващи такава атака, то и няма логика нали, да покосяващ млад консуматор в прогрес, който тепърва ще носи кинти.. :D
Има малко противоречие обаче. Сега новите щамове засягат повече млади и деца и бебета вече, а при предните не беше така. Нещата вървят в обратна посока да страдат и младите, а не както казваш старите да умират повече. Докато при първите щамове си беше точно старите страдат, а младите не. По-точно нещата са старите страдат - трябва да се ваксинират, нов щам вече и младите страдат - трябва да се ваксинират , нов щам вече и деца .. и така докато не се ваксинират всички. Когато станат повече от 60-70% световен мащам ще има малцинство и дискриминация. Другия парадокс е, че ще стане така че заради вакс вируса мутира и става по-агресивен - това не е проблем за ваксинираните, защото те напредват с дозите 3-та 4-та, но неваксинираните със всеки нов по-агресивен щам ще го карат по-тежко. Ваксинираните обаче ще страдат от ваксините. Това беше мнението на един лекар още преди да открият втори щам. Така че явно е знаел какво говори. Ако е така каквото и да избереш ... Беше казал че ще се наложи неваксинираните да се пазят от ваксинираните. Другото е ако вземем двама млади на една и съща възраст, здравословно състояние, хранене, режим и др единия умира от ковид за 10 дни, другия го кара с 37.3 и леки болки. Как ? Защо ? никой не знае. Ще се разбере след години или пък може би никога
 
Последно редактирано:
Кат та титуловах "фактчекър" знаех че съм близо, ама не очаквах да съм ЧАК ТОЛКОЗ БЛИЗО :eek:
JsNhL5N.gif

Ти и целият мозъчен тръст, който сте се събрали тук да разследвате световната конспирация, как е атакувано световното население с "вредните" ваксини, вече направихте толкова много сензационни "открития" в темата, че това нищо не е на техния фон.
 
Другото е ако вземем двама млади на една и съща възраст, здравословно състояние, хранене, режим и др единия умира от ковид за 10 дни, другия го кара с 37.3 и леки болки. Как ? Защо ? никой не знае. Ще се разбере след години или пък може би никога
Ами това е най-естественото нещо на света, всъщност. Не знам защо си толкова изненадан. Причината е индивидуалните черти и състояние на всеки организъм. Реакцията към даден дразнител, бил той вирус или ваксина, е винаги различна, и не само при всеки отделен човек, но и при всеки отделен човек към всеки отделен момент.

Елементарен пример с Моа: По препоръка на лекуващия ме пулмолог всяка пролет и есен трябва да провеждам курс имунотерапия с бронховаксом. Пролетта направих курса (30 дни плътно) - никакъв проблем. Започнах есенния и 2 седмици в хода на курса се появиха проблеми. Обриви по тялото, възпаление на очите, лек задух... Спрях го.

Та, мисълта ми е, че към всяка медицинска манипулация трябва да се подхожда много внимателно, вземайки предвид моментното общо състояние на всеки индивид. А какво прави в момента новата нАука?? Тъпче хората с експериментални медикаменти по паркове и градинки, в абсолютно противоречие с добрите клинични практики. И аз трябва да вярвам на това текезесарско поведение от страна на медицинската гилдия??? Не, мерси! Искам си старата, истинската наука, която следваше първото и основно правило "Първо не вреди!!!".

@madgooglebot, ковидяса ли, бре сине майчин? Дръж се! Без теб светът ще е по-сив и скучен.
п.с. Съчувствам за цигарките. Това ми е било най-гадния момент при всеки грип. Невъзможността да се насладиш на любимия си порок. ;)
 
Ти и целият мозъчен тръст, който сте се събрали тук да разследвате световната конспирация, как е атакувано световното население с "вредните" ваксини, вече направихте толкова много сензационни "открития" в темата, че това нищо не е на техния фон.
Да бе виж че и аз имам данни за фактчекър, нищо че не ме влече особено.

Ама кажи сега - тия пръдливи :hankey: изданийца не са ли ти малко под нивото??
Чак и като лична кауза си ги прегърнал :D
 
ковидяса ли, бре сине майчин? Дръж се! Без теб светът ще е по-сив и скучен.
п.с. Съчувствам за цигарките. Това ми е било най-гадния момент при всеки грип. Невъзможността да се насладиш на любимия си порок. ;)

Не съм 100% сигурен, но не виждам какво друго да е :) то нали вече няма други вируси и грипове, камо ли разни банални инфекции, всичко е ковид вече - гарантирано ахахаха
Иначе е ок, мога да го сравня като 5% от свинския и макс 35% от грип. Трети ден, сега само ме болят краката, главата ме боли, свива ме единя бъбрек :D и куцото бучане в ушите. Новото е вкуса в устата (но вече е подобрен) както и нещо дращещо вътре постоянно. Леко безсилие и отпадналост. Бе смятам утре, макс - другиден да съм на пангара :D
Но пък добрата новина е, че всъщност си почивам ахахах даже някоя друга статийка пиша, което не се е случвало от бая години ;)

А за оня с предположенията. Не съм убеден, че стата е верен. Според мен новите "щамове" са по-точни. И всъщност не е вярно, че те основно заразяват. Просто така ги устройва, общо взето пишат глупости на килограм и целта е по скоро да настъпи още по-голяма обърквация. За мен лично, умиргат дъртофили. По-млади умиргат от други фактори, не основна причина - корона.
Тоя също разпрааше, че ваксите също са планирани, защото са знаели в няква степен, че ще има бъгове. В тоя смисъл - всеки да си преценява за себе си. За мен, ваксите са за слабите хора, аз не се чувствам такъв. Освен това, щом самия вирус, добре разработен, е дал бъгове, сметайте ваксините колко са читави - пуснати също така без особено детайлни тестове.

Бе майната му. Никога не съм казвал "ваксинирай се" "не се ваксинирай", не и директно, изказвам моите съждения по случая, всеки си има тиква на раменете, а някои цела любеница :)
 
Бе майната му. Никога не съм казвал "ваксинирай се" "не се ваксинирай", не и директно, изказвам моите съждения по случая, всеки си има тиква на раменете, а някои цела любеница
Това е и моето мнение. Също да допълня, че наши и чужди политици се опитват да създават напрежение и два лагера тъмно и светло зелени (както беше вица). Избора обаче никога не е бил в ръцете на политиците, всеки сам разсъждава дали да мрази различния избор. Мен лично политическите интриги покрай тази пандемия ме вкараха в лагера "няма да се ваксинирам". Иначе не съм антиваксър по природа.
 
Иначе не съм антиваксър по природа.
Никой от нежелащите да се ваксинират срещу ковид НЕ Е! Това е просто мантрата на сляпо следващите "директивата". Другата е "страх ви е от една малка игличка" - И това не е, ама ходи им обяснявай къде е проблемът...

Според мен мотото на ваксърите е "като сме мишки, нека поне сме опитни мишки".
 
Не съм 100% сигурен
Иди поне се тествай, та да надуеш малко бройката, че не им излизат числата и взеха да вкарват в системата отрицателните тестове. Справка: partytime. :)
 
Трети ден, сега само ме болят краката, главата ме боли, свива ме единя бъбрек :D и куцото бучане в ушите. Новото е вкуса в устата (но вече е подобрен) както и нещо дращещо вътре постоянно. Леко безсилие и отпадналост.
Щом нямаш температура 38.5 две седмици наред и можеш да дишаш, си от леките случаи.

Иначе малко статистика ( не от НОЩ, а от случайниците на Радев):
 
Направ
Не съм 100% сигурен, но не виждам какво друго да е :) то нали вече няма други вируси и грипове, камо ли разни банални инфекции, всичко е ковид вече - гарантирано ахахаха
Иначе е ок, мога да го сравня като 5% от свинския и макс 35% от грип. Трети ден, сега само ме болят краката, главата ме боли, свива ме единя бъбрек :D и куцото бучане в ушите. Новото е вкуса в устата (но вече е подобрен) както и нещо дращещо вътре постоянно. Леко безсилие и отпадналост. Бе смятам утре, макс - другиден да съм на пангара :D
Но пък добрата новина е, че всъщност си почивам ахахах даже някоя друга статийка пиша, което не се е случвало от бая години ;)

А за оня с предположенията. Не съм убеден, че стата е верен. Според мен новите "щамове" са по-точни. И всъщност не е вярно, че те основно заразяват. Просто така ги устройва, общо взето пишат глупости на килограм и целта е по скоро да настъпи още по-голяма обърквация. За мен лично, умиргат дъртофили. По-млади умиргат от други фактори, не основна причина - корона.
Тоя също разпрааше, че ваксите също са планирани, защото са знаели в няква степен, че ще има бъгове. В тоя смисъл - всеки да си преценява за себе си. За мен, ваксите са за слабите хора, аз не се чувствам такъв. Освен това, щом самия вирус, добре разработен, е дал бъгове, сметайте ваксините колко са читави - пуснати също така без особено детайлни тестове.

Бе майната му. Никога не съм казвал "ваксинирай се" "не се ваксинирай", не и директно, изказвам моите съждения по случая, всеки си има тиква на раменете, а някои цела любеница :)
направи един антигенен поне, за да знаеш дали е било ковид. Щото имах познати абе аз карах ковид то нищо не е и като ги питам прави ли тест - еми не. Единия го прекара преди 20 дена беше 7 дни с 39-40 температура. Така че не бъди като тях. Или направи тест или не казвай, че е ковид. И има други грипове дето се са ковид в момента
 
Дреме ми на гъзо, нищо няма да тестван, там и пари искат, обаркали са човеко ахаха

ОБАЧЕ, скийте ко стаа сега :oops::oops::oops:
Аз ли съм тъп или ние сме прости?!! :)
Имаме 0.67% починали от ковид, ДОКАЗАНО със завършен ваксинационен цикъл..
Общо имаме 20К починали от ковид за цялото население..7млн и кусур...
:oops::oops::oops:
Вие как сте със сметките, щото аз не бех особено добър в училище :)
 
Днес поредния куриоз с маски. Връщам се аз от морето, автобуса си товари хората от курортите. Повечето си пътуваме без маска, тук-там се вижда някой хипохондрик. Но на Бургас една маскирана овца, иначе младичка такава, докат брои колко са пътниците нарежда на всички да си слагат маски. И стига до мен разбира се, ама аз съм "ми нямам аз такова нещо". Тя стои некво заплашително и чака да си надяна парцал. Един човек даже ми подава една... аз имах де, надянах парцала за да се махне тая овца, и после кой ще предположи дали сме се движили всички маскирани шест часа? Нищо подобно, веднага и другите като мен ги махат. Въпросът е за кво е тоя цирк, една овца да върви да строява хората, кат неква недоклатена начална учителка? След което разбира се отново всеки си прави квото си е правил, и най-вече нормалните хора.

Между другото имам идея. Който го е страх от вирОса - да носи 2 маски - една по принцип, и една заради немаскираните, които няма да бъдат задължавани по никакъв начин да носят тия парцали. Логиката е, че между устите (и носовете) на двама човека нормално има две маски. Просто преместваме едната от устата на единия към устата на другия и готово. Двойна бариера срещу вирОса за всеки хипохондрик, а и няма да се плаши от немаскираните.
 
Дреме ми на гъзо, нищо няма да тестван, там и пари искат,
Ако отидеш в специализиран център с оплаквания/симптоми, няма да плащаш нищо. Аз пролетта платих само с неприятното усещане от докосването на очния нерв с клечка през носа. :)

Тествай се. Ако излезеш положителен ще докажеш на тукашните хипохондрици, че дори дъртите не са толкова застрашени. :p
 
А, и докато следим вакснатите колко мрат от ковидо, що не ги следим дали не мрат и ей така от нищото (с други думи от ваксата)? Май са опитват да убеждават хората, които НЕ ги е страх от ковидо, че ваксите са достатъчно ефективни да ги защитят от ковидо, от който обаче НЕ ги е страх. Не че нещо, но нема смисъл. Хубаво да знаем каква част от вакснатите са умрели от вирОса, но мен ме интересува и каква част от тях са умрели изненадващо.

Тествай се. Ако излезеш положителен ще докажеш на тукашните хипохондрици, че дори дъртите не са толкова застрашени. :p
И да забогати с една капка повече производителите на тия щуротии. Бих казах, че не си заслужава.
 
да убеждават хората, които НЕ ги е страх от ковидо, че ваксите са достатъчно ефективни да ги защитят от ковидо,
Даже и Урсула фон дер Лайнен днес ни се помоли да се вакснем, заради себе си и заради обществото. Тотално се отказАх.
 
Ако отидеш в специализиран център с оплаквания/симптоми, няма да плащаш нищо. Аз пролетта платих само с неприятното усещане от докосването на очния нерв с клечка през носа. :)

Тествай се. Ако излезеш положителен ще докажеш на тукашните хипохондрици, че дори дъртите не са толкова застрашени. :p

Да бе, а до като отида наеш колко нерви ше изхаба, а там гаранция ще вдигна некой скандал :D Па и знам ли, уж тестче-местче.., па взели ми вкарали некво жевотно - зъл шпионин ахахаха
Ич не искам да убеждавам който и да е, да се оправат :) За сега ми е добре - болят ме мускулите, лепне ми кожата, очите яко ме болят (ма то мое и от цветовете на форума да е..) уеко съм зашаматен (ма то пак мое да е от глупостите у форума..) - идилия :D Ше видим след 2-4 дена, че некви го дават тогава било кулминацията, щото имало кашимерийски набег на бързо-множащи се изчадия към дробовете.. Сми до тогава не ги усещаш. Само че тия лумпени не знаят там на каква катранена гня ще се натъркат и най-вероятно ще дадът фира в бързината :)
Ама ако дое некоя кака знойна да ми земе кУрона тест у дома, ще се прежалим.. и без тва никоя не ще да дойде и вече се чудим за една с хайдушко провикване, въпреки че можело да ми падне имунитета и за сега се въздържам :D:D:D
 

Горе