Глобул олигуфрени

2fast4you

Well-Known Member
Здравейте,
преди няколко месеца използвах карта за разговори на глобул.
Плащах си редовно сметките но реших да се преместя на друга компания.
Не си платих последната сметка която не беше голяма и ми замразиха картата за да не вървят месечните такси.
Ходих в глобул казаха че няма проблем ако не ги платя. Сумата е била малка и няма никой да ме закача.
Е щом няма проблем за какво да плащам си викам..
ТА днес получих писмо от СГ ГРУП с предмет на дейност цедиране и събиране на задължения.
Пише че ще бъда принуден да покрия задълженията си плюс лихвите до 7 дневен срок.

От глобул ми казаха преди време че няма да има проблеми а сега има проблем?
Утре ще ходя да се разправям за пореден път с тези олигуфрени и да си платя.
Аман от некадърници.

Вие имали ли сте подобни случаи? Как сте процедирали? Тези СГ ГРУП легална мафия ли са?
 
От: Глобул олигуфрени

След като сумата не е голяма и представлява твое задължение, защо не си я платил?
 
От: Глобул олигуфрени

Не се занимавай с Глобул. В писмото има написан телефон, обади се без нерви на СГ Груп, те ще ти обяснят подробно каква е ситуацията, няма да те изядат. Ако решиш да не плащаш, търси си адвокат, докато е време. :)
 
От: Глобул олигуфрени

На мен ми предлагаха работата в СГ Груп. Скоро ще погнат целия ми роден град да си плащат задълженията. Как тея малоумници,ще ти кажат,че няма да имаш ядове - и ти им вярваш :cry:
 
От: Глобул олигуфрени

Такова нещо, като "Замръзяване" няма в мобилната услуга. Ако има действащ срочен договор не може да бъде спряна картата по желание на клиента за 3,4,5,6 месеца и т.н
Това е възможно, когато договора за мобилни услуги е изтекъл или безсрочен и клиента подава молба, да бъде спряна картата двудстранно за период от време. Най-много е 6 месеца!
В случая си се объркал ти и си фантазираш недействителни неща. Глобул не са длъжни да се грижат за твоя договор от твоя страна и да ти казват, че трябва да го прочетеш. Имаш действащ договор, който трябва да се спазва.

Допускам, че ти е изтекъл договора и си подал молба за временно спиране и не си платил фактурата, до момента в който е работила услугата.
Или си отишъл в магазин на Глобул и си казал "Замразете ми картата" и си си тръгнал без да напишеш молба.
Или си подал молба за временно спиране, която не е пидвижена.
Но съм сигурен, че не си си заплатил последните задължения до датата до която е работила услугата.
Крайно време е когато става въпрос за нетърговски услуги, да спрете да посещавате търговци. Всеки има различен интерес.
Има кол център- обаждате се и обеснявате какво искате. От там правите, каквото са ви упътили. Бай ти Петко по прякор Сърната в магазина на Глобул не го интересува хич за твоя договор и т.н
 
От: Глобул олигуфрени

След като сумата не е голяма и представлява твое задължение, защо не си я платил?

Прекалено се доверих на момчетата които работят в глобул. Все пак това ми е първият случай да имам проблем с мобилен оператор.
Ще отида до глобул и ще платя каквито задължения имам но ми е чудно тези служители защо толкова време ми обясняваха и убеждаваха че няма да има проблем ако не платя.
Може би глобул гледат да лапнат от лихви като държат клиента дезинформиран? Знам ли..
 
От: Глобул олигуфрени

Утре ще ходя да се разправям за пореден път с тези олигуфрени и да си платя.

Явно ГЛОБУЛ са продали дълга ти на бирниците и трябва да го платиш на СГ ГРУП. Ако платиш на ГЛОБУЛ все едно нищо не си направил и ще продължат да те тормозят.
 
От: Глобул олигуфрени

Сети се сам защо и какво означава продавач-консултант да спира услуга, за която после регионалният им ще му начука канчето!
Работата им е да продават, не да спират. И се доипитвай повече до специалист-обслужване на клиенти, а не до продавачи в магазини. На който и да е оператор.
 
От: Глобул олигуфрени

Не мога да повярвам ,че някой от Глобул ще ти каже "Не плащай , сумата не е голяма" Нормално е да ти продадът задължението и сега СГ Груп ще си го търсят от теб. На мен Мтел ми бяха продали задължение от 10 лв.
 
От: Глобул олигуфрени

Значи да се обадя на СГ ГРУП тогава. Благодаря за изяснението не знаех.
 
От: Глобул олигуфрени

Интересно ползвал си нещо, за което не искаш да платиш:)
и твърдиш, че глобул са олигофрени
 
От: Глобул олигуфрени

След като служители на глобул ми казаха че няма проблем, защо да платя?
По принцип не се доверявам на никой но странно защо пък точно на тези се вързах...
 
От: Глобул олигуфрени

плащай на мутрите колко трябва и гледай да си нямаш работа за в бъдеще с тях...хората са вдигнали ръце от тях - нета е пълен с оплквания.

и тия закона не ги лови :cry: :cry: :cry:

Даже едно момче на 15 год са били заплашвали..."че ще го пратят при баща му" - починал и дължи 15 лв.
 
От: Глобул олигуфрени

Една от причините да не съм фен на глобул и виваком, е че използват само франчайзинг, а пък там доста често са некадърни:)

Просто си плати и не се занимавай повече:)
 
От: Глобул олигуфрени

тцтц ужас.. честно казано аз за първи път чувам за тези от като прочетох в писмото та ми стана странно как така ще ме принудят да направя нещо и то законно :mad:
Това е демокрация и демократична държава колеги!

Да ще си платя.. просто споделям тъй като за първи път ми се случва подобно нещо.
 
От: Глобул олигуфрени

Напълно нормално е когато на върха на държавата стоят мутри, на по-долните нива редът да е същия. Съгласен съм, че задълженията трябва да се плащат, но когато това се постига с рекетьорски и незаконни похвати се губи смисълът от цялата работа.

Те хората са го казали:
bombing_for_peace.jpg
 
От: Глобул олигуфрени

Нали знаеш, че "всички устни договорки" не важат :twisted:
Просто не слушайте какво ви говорят
 
От: Глобул олигуфрени

не плащай!
Мой познат има около 400 лв от 2006 година и си свирка ша ми пръднат на хуя
само балаците плащат!
 
От: Глобул олигуфрени

не плащай!
Мой познат има около 400 лв от 2006 година и си свирка ша ми пръднат на хуя
само балаците плащат!

Това може да го каже само един олигофрен и отново доказва, че мястото ти не е във форум за предприемачи.
 

Горе