Запад или Руска мизерия?

Какво искате за децата си? Руска мизерия, алкохлизъм и наркомания или западняшки просперитет?


  • Общо гласове
    14
  • This poll will close: .
Статус
Not open for further replies.
Руското определено не е най-добро. Проблемът е, че в момента Западът върви натам, където е била и Русия до 1989/1991 г.
Мисля че съвсем не сте прав. Равнините на мисълта са съвсем различни. Определено има "мислители" които се стремят да го представят така. Имало е и по време на ВСВ, напромер. Дори тогава обаче Европа продължава да е сред най-богатите части на света. Няма как Западът да върви към описаното от Вас състояние, което трябва да Ви радва. Ако сте забелязали, когато Западът е в някаква криза, то азиатците (вкл. и Русия) направо задължително си умират от глад. В момента Русия се движи по плоскостта която съсипа СССР, което не е учудващо предвид всеизвестния факт, че управляващите олигарси там са същите или наследници на бившите партийци и КГБ мозъци.

П.С. Много алкохолици си умряха в очакване на крахът на запада...
 
Обидите лично към опонента са едно, но включването на родителите в спора е нещо съвсем различно. Щом си тръгнал с рогата напред, ще получаваш крошета и шутове, но забележи, че никой не пада чак толкова ниско, че да нарича баща ти пияница, без да го познава лично. Даже и да е такъв, аз поне не смятам, че ти си виновен.
Предпоставките за алкохолизъм по принцип се унаследяват. Тръгнат ли обиди, правила няма. Може ако иска да се оплаче че "не се обиждаме както иска той". Когато се захващаш с простотии, не очаквай милост. За това и никога не се захващам пръв.

П.С. Там да не е вторя ти профил, че толкова се трогна?
 
Последно редактирано:
Там да не е вторя ти продфил, че толкова се трогна?

Много си проницателен, няма тайни за теб, само да уточня, че biaaro е третият ми профил. ;)
Трогнах се, защото е много ниска топка. Не на всеки родителите му са живи, а да оскверняваш честта им, особено заради някакъв зверски тъп спор е дебилшина, на която само хора като теб са способни.
 
Мисля че съвсем не сте прав. Равнините на мисълта са съвсем различни. Определено има "мислители" които се стремят да го представят така. Имало е и по време на ВСВ, напромер. Дори тогава обаче Европа продължава да е сред най-богатите части на света. Няма как Западът да върви към описаното от Вас състояние, което трябва да Ви радва. Ако сте забелязали, когато Западът е в някаква криза, то азиатците (вкл. и Русия) направо задължително си умират от глад. В момента Русия се движи по плоскостта която съсипа СССР, което не е учудващо предвид всеизвестния факт, че управляващите олигарси там са същите или наследници на бившите партийци и КГБ мозъци.

П.С. Много алкохолици си умряха в очакване на крахът на запада...
Пратете детето си да учи в американски университет. После пак ще си говорим, когато се върне и ви каже, че сте мръсен мизогинист, експлоататор, класов враг и патриархален деспот. Аз не чакам Западът да пропадне. Аз го виждам. Както го виждат и всички други, които се интересуват от това, което става в З.Европа и С.Америка, и не са социалисти/либерали/прогресивни.

Ние не чакаме Западът да върви натам, а вече го виждаме. Или е лъжа, че западните медии, университети и Холивуд се контролират изцяло от социалисти, комунисти и либерали? Лъжа ли е, че по всяка линия цензурата става все по-голяма? Лъжа ли е, че за да си прокарват идеите за равенство, да задоволяват малцинствата или "опресираните групи", нарушават правото на частна собственост, налагат по-големи данъци и тнт? За какво богатство говорим, когато сигурно всеки четвърти, който излезе от американските висши училища СМЯТА, ЧЕ МАО ДЗЕДУН Е ГЕРОЙ И НЕ Е НАПРАВИЛ НИЩО ЛОШО? Или, че повечето западни младежи от моето поколение са безработни некадърници, които са завършили специалности тип "African studies'' и "Gender studies'', а на всичкото отгоре имат и по 50-100-200 к кредити да плащат. Западът днес няма нищо общо с този от 1950, 1930 или 1900. За Бога, той няма нищо общо и с този от времето на Рейгън и Тачър. Днешният Запад е Западът на Троцки, Бухарин, Мао, Че Гевара и разни плутократи и финансови спекуланти, които финансират лявата чума, чиито имена няма да назовавам, че вече ще е много тривиално... Съотношението между десни и комунисти в западните университети е 12 към 1 в полза на червените и либералите. И това не е мит, а факт признат дори и от истаблишмънта. И докато в западното общество се води борба за най-елементарни неща като свободата на словото, демографията се променя брутално. Западът няма деца, а само милиони декласирани маргинали и хрантутници от Третия свят, които не само, че не искат да се интегрират (то по принцип е невъзможно, освен ако не се асимилират насилствено), но и искат да унищожат всичко ок. себе си.

http://www.defenddemocracy.press/45...-30-of-young-french-have-voted-for-melanchon/ - 45 % от младите американци искат социализъм, а 21 % КОМУНИЗЪМ. Та смея да не се съглася с Вас, че всичко е цветя и рози на Запад.

Наративът за някаква нова студена война между Запада (който фактически вече не съществува) и Русия (която е регионална сила, но в никакъв случай суперсила, която може да се меси по цял свят), е просто отвличане на вниманието от истинските проблеми, като например потъпкването на свободата на словото, подмяната на капитализма със социализъм, демографската подмяна на белия европеец с онези специалните от Африка и Близкия изток и хиляди др.

За САЩ има надежда, но за З.Европа и Канада никаква, ама грам. Както е казал един от любимите ми икономисти и философи, който обичам да цитирам често :D :D: D :
hoppefYfBhbZ6n3e3UgSZy1M71513782064.jpg

hoppefYfBhbZ6n3e3UgSZy1M71513782064_thumb.jpg
 
В Айви-лигата вече наистина е според вица, че там "руски професори преподават на китайски студенти".

А "едноетажната Америка", на която много от централно и източноевропейците едно време (през 70-те) се възхищаваха (свободата на предприемачеството, американската мечта, onemanshow), се превърна в цензура срещу трагедията на днешния Ръждив пояс - униженият среден бял американец, затънал в дългове, безработица или ниско заплащане, трагично осигуряване, което го задължава да не се разболява, липса на идеали и сума ти расови, гендерни и какви ли не допълнителни измислени проблеми, които му тежат като воденичен камък. И цялата тази мизерия - в държава, която печата основната световна валута и която продължава да изпреварва Русия и Германия по приток на образовани имигранти.

То затова Тръмп спечели изборите - даде надежда на средната американска класа (колкото е останала все още) и на този лют американски работник, който някога бе превърнал Детройт в световна автомобилна столица. Но не я оправда (поне засега). И няма да му позволят да я оправдае най-вече местните му феодали, а влакът отдавна вече не е "последен вагон", а насрещно движеща се светлина в тунела, наречена "копринени пътища".

А рухналата покрай партийните велможи през 90-те години Русия вече почна да произвежда мобилни АЕЦ (върху камиони). Не е толкова технологично колкото айфон според тукашните спецове, но колкото-толкова.
 
Последно редактирано:
Много си проницателен, няма тайни за теб, само да уточня, че biaaro е третият ми профил. ;)
Трогнах се, защото е много ниска топка. Не на всеки родителите му са живи, а да оскверняваш честта им, особено заради някакъв зверски тъп спор е дебилшина, на която само хора като теб са способни.
Истината често бучи в очите. Квалификациите ти за спора може да са верни :) Все пак ти си единия от инициаторите му, аз просто пуснах тема. Самиоят факт, че толкова много се палиш на тема "еуска мизерия" и инаващ на лични нападки е показателен за твоето състояние. Явно за трудно схащащите, като теб, трябва да се повторя с уточнения, но ще направя тази жертва :) След като си рещил да за почваш спор с обиди, понасяш си щетите. Явната цел е била да бъда уязвен по всякакъв начин. Е, не очаквай никакво милост тогава. :) Явно си мислиш, че може да управляваш потока от отговори на обидите си... хахаха
 
Пратете детето си да учи в американски университет. После пак ще си говорим, когато се върне и ви каже, че сте мръсен мизогинист, експлоататор, класов враг и патриархален деспот. Аз не чакам Западът да пропадне. Аз го виждам. Както го виждат и всички други, които се интересуват от това, което става в З.Европа и С.Америка, и не са социалисти/либерали/прогресивни.
Това което виждате сега е нещо което го е имало винаги. Демокрацията го предполага и дори изисква. За това там всеки честно работещ е добре. Лозунгите може да съвпадат, както и думичката "демокрация", която комунистите са ползвали, но приликата е до там (ГДР не е ФРГ но е била доста по Ф от другата :) Подхващате тема, по която не сте чели достатъчно. Прочете малко от Солженицин, като начало.

П.С. Не твърдя че всички им е цветя и рози. Със сигурност обаче няма такива проценти, за каквито говорите :) Във всички случаи западът винаги е бил в пъти по добре от Русия и явно така ще си е за в бъдеще. Все пак там постоянно се събира най-добрия ген на света.
 
А "едноетажната Америка", на която много от централно и източноевропейците едно време (през 70-те) се възхищаваха (свободата на предприемачеството, американската мечта, onemanshow), се превърна в цензура срещу трагедията на днешния Ръждив пояс - униженият среден бял американец, затънал в дългове, безработица или ниско заплащане, трагично осигуряване, което го задължава да не се разболява, липса на идеали и сума ти расови, гендерни и какви ли не допълнителни измислени проблеми, които му тежат като воденичен камък. И цялата тази мизерия - в държава, която печата основната световна валута.
И за това всеки руски олигарх праща децата си там :) ХАХАХАХА Празните приказки не променят истината, приятелю. :) Какваа ли е руската мизерия, щом самите руснаци бягат в САЩ ? :)
Иначе ядрените ректори с такува размери са измислени доста отдавна, не от руснаците. Предвид постоянните им ядрени и други фалове, не бих искал мтакова нещо в града в който живеят децата ми...
 
Последно редактирано:
Би било добре да можеше да оценяваш нивото си на некомпетентност, девойче, преди да се меткаш на амбразурата с голи гърди.

Образовай се, учи, преглеждай статистика. Примерно, данни на Световната банка, ООН, Юнеско, ЦРУ.

След това заповядай.
 
Би било добре да можеше да оценяваш нивото си на некомпетентност, девойче, преди да се меткаш на амбразурата с голи гърди.

Образовай се, учи, преглеждай статистика. Примерно, данни на Световната банка, ООН, Юнеско, ЦРУ.

След това заповядай.
Скъпа моя, може би злоупотребата с лосиони за вана, да ти е внушила че си права... Други се изпотровиха така, не го забравяй :)
 
Истината често бучи в очите.

Не е възможно да водиш смислен диалог с човек с такъв речник, затова волю-неволю се налага да му кажеш, че е дебил. Колко човека ти казахме, че си дебил, девойче?
 
Не е възможно да водиш смислен диалог с човек с такъв речник, затова волю-неволю се налага да му кажеш, че е дебил. Колко човека ти казахме, че си дебил, девойче?
По принцип русофилите обичате да използвате думички от диагнозата си :) И сега внимателно прочети следното, защото това си беше капан точно за дебили :) "Истината бучи в очите" е руска поговорка. :) ХАХАХАХАХАХА Каза ми я един мой добър приятел, руснак. Същият живее в България и няма да се върне доброволно в Русия. Било се е в Чечения :)
 
""Истината бучи в очите" е руска поговорка"

Предполагам, че на Грозданка са й бучали ушите, когато (и ако) е чула тази глупост.
 
Не знам от какво са ти бучали, но не и от познанията по български.

Що се отнася до поговорките, то има популярна сред много народи "истината боде очите". Да не би тя да е пробучала през ушните миди?
 
Не знам от какво са ти бучали, но не и от познанията по български.

Що се отнася до поговорките, то има популярна сред много народи "истината боде очите". Да не би тя да е пробучала през ушните миди?
Няма проблеми да оспориш твърденията на другия руснак хахахах... Човека я припозна като руска, точно във вида в който съм ти я написал. ХАХАХАХА Много стара, русофилистичеакая, идиотска техмика е да се хващаш за грешки :) Прилага се наравно с опититеза квалификации и обиди. Към нея пристъпва всеки русофилистик, който няма никакви разумни доводи. :) Честито! Явно не ми бучи нищо :) Наздраве! хахахахаха
 
  • Like
Реакции: Sky
Кво наздраве ма, Грозданке? Ти да не си некой потаен руски алкохолик?
Не, за разлика от теб. Явен български трезвеник съм :) Кошмар за руските пияни хомосексуалисти, като теб хахаха. Соро ходил ли си на поклонение на мумията, на сифилистичния пендел Ленин ? :)
 
Ако това е публичният образ на "явния български трезвеник", то бих предпочел да съм "руски пиян хомосексуалист".

Добре че познавам доста нормални българи и българки. А представи си сега обаче, че не познавам. Какво впечатление създаваш за цялата нация? Ми излагаш ги пред чужденците...
 
Ако това е публичният образ на "явния български трезвеник", то бих предпочел да съм "руски пиян хомосексуалист".

Добре че познавам доста нормални българи и българки. А представи си сега обаче, че не познавам. Какво впечатление създаваш за цялата нация? Ми излагаш ги пред чужденците...
Явно ти трябва оправдание за да се демонстрираш в цялата си пияна, миришеща на джибри същност. Тпично за русофилистик... Е радвам се че ти помогнах хахахахаха
 
Статус
Not open for further replies.

Горе