За Епълджиите :-)

От: За Епълджиите :)

Така е. Не мога да се поставя на мястото на човека. Композитор, прави и записва музика. В един момент ти трият мастерите и те пращат да си сваляш MP3 :)
Мани другото, но доста хора занимаващи се с музика ползват точно макове....
 
Последно редактирано:
От: За Епълджиите :)

май самата услуга епъл мюзик му е изтрила файловете и то това ако е вярно де, аз не съм го проверявал, отказах услугата още като ми я предложиха...
 
От: За Епълджиите :)

Apple Music сканира хард диска и заменя пиратската музика с лицензна такава. Това е платена услуга и не се учудвам че му е изтрила музиката. Избира се точно какво и къде да се сканира, но както в повечето случаи, никой не чете инструкции !
 
Последно редактирано от модератор:
От: За Епълджиите :)

В коментарите писали за батерията, че не се сменяла :cry:
Това е първия критерии който имам за телефон вече - батерията да не се сменя и телефона да няма капаци. Едно, че е по-тънък, друго, че не скърца и хлопа (да точни хвалените по-назад китайчета зяпаха и скърцаха) и е много по-здрав.
Ама нали българина целта в живота му е да прецака я системата, я комшията и не мой него да го цакат с неотваряем телефон. Как ще го ползва и след 5 години ако не смени батерията?!?
 
От: За Епълджиите :)

В коментарите писали за батерията, че не се сменяла :cry:
Това е първия критерии който имам за телефон вече - батерията да не се сменя и телефона да няма капаци. Едно, че е по-тънък, друго, че не скърца и хлопа (да точни хвалените по-назад китайчета зяпаха и скърцаха) и е много по-здрав.
Ама нали българина целта в живота му е да прецака я системата, я комшията и не мой него да го цакат с неотваряем телефон. Как ще го ползва и след 5 години ако не смени батерията?!?
Сменил съм поне 5 батерии на досегашната си Нокиа.
И го ползвам над 10 години, освен това го взех на старо. Имам резервна заредена батерия в раницата, като тръгна по чужбина, ако случайно падне. Контактите по различните държави не винаги са съвместими със зарядното ми, и невинаги имам време да търся адаптори.
И какво викаш - маркова техника ли е Епъл, или еднодневка за много пари? По 2500 лева им искаха Ментел като излязоха шестиците.
Ама нали българина целта в живота му е да прецака я системата
Важно е системата да не прецака теб!
 
Гледайте тука какво се вихри по нета.
На първо време щели да сканират само конкретно забранено съдържание. Засега... На личния ти айфон минава скенер, разглежда ти снимките и ако открие конкретно съдържание го праща на техен служител, за да решат дали е престъпление!
Любезно преведено от чичо Гугъл.
Apple днес заяви, че ще откаже всякакви искания на правителството да разшири новата си технология за сканиране на снимки извън настоящия план да я използва само за откриване на CSAM (материал за сексуално насилие над деца).



Допълнителна информация
Apple обяснява как iPhone ще сканира снимки за изображения на сексуално насилие над деца




Apple е изправена пред дни на критики от страна на експерти по сигурността, защитници на поверителността и потребители, мислещи за поверителността, заради плана, който той обяви в четвъртък, в който iPhone и други устройства на Apple ще сканират снимки, преди да бъдат качени в iCloud. Много критици посочиха, че след като технологията е на потребителски устройства, няма да е трудно за Apple да я разшири отвъд откриването на CSAM в отговор на исканията на правителството за по -широко наблюдение. Покрихме подробно как ще работи програмата в статия в четвъртък вечер .


Правителствата оказват натиск върху Apple да инсталира задни врати в своята система за криптиране от край до край и Apple призна, че правителствата вероятно ще отправят точните изисквания, за които предупреждават експертите по сигурността и защитниците на поверителността. В често задаван въпрос, публикуван днес със заглавие „Разширена защита за деца“, има въпрос, който пита: „Може ли правителствата да принудят Apple да добавя изображения, които не са CSAM, към хеш-списъка?“


Apple отговаря на въпроса, както следва:


Apple ще откаже всяко такова искане. Възможността на Apple за откриване на CSAM е изградена единствено за откриване на известни CSAM изображения, съхранявани в iCloud Photos, които са идентифицирани от експерти от NCMEC (Национален център за изчезнали и експлоатирани деца) и други групи за безопасност на децата. Преди това сме се сблъсквали с изисквания за изграждане и внедряване на мандатни от правителството промени, които влошават поверителността на потребителите, и категорично отказвахме тези изисквания. Ще продължим да ги отказваме и в бъдеще. Нека бъдем ясни, тази технология е ограничена до откриване на CSAM, съхраняван в iCloud, и ние няма да се съгласим с искането на правителството да я разшири. Освен това Apple извършва човешки преглед, преди да направи доклад пред NCMEC. В случай, че системата маркира снимки, които не съвпадат с известни CSAM изображения, акаунтът няма да бъде деактивиран и няма да бъде подаден доклад до NCMEC.


Нищо от това не означава, че Apple няма способността да разшири употребата на технологията, разбира се. Отговаряйки на въпроса дали нейната система за сканиране на снимки може да се използва за откриване на неща, различни от CSAM, Apple каза, че „е предназначена да предотврати това да се случи“.


„Откриването на CSAM за iCloud Photos е изградено така, че системата работи само с CSAM хешове на изображения, предоставени от NCMEC и други организации за безопасност на децата“, казаха от Apple. "Няма автоматизирано докладване до правоохранителните органи и Apple провежда човешки преглед, преди да направи доклад до NCMEC. В резултат на това системата е проектирана само да отчита снимки, които са известни CSAM в iCloud Photos."





Apple казва, че няма да инжектира други снимки в базата данни

Но настоящият дизайн на системата не пречи тя да бъде преработена и използвана за други цели в бъдеще. Самата нова технология за сканиране на снимки е голяма промяна за компания, която от години използва личния живот като място за продажба и нарича поверителността „основно човешко право“.


Apple заяви, че новата система ще бъде пусната по -късно тази година с актуализации на iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 и macOS Monterey и първоначално ще бъде внедрена само в САЩ. Настоящият план е устройствата на Apple да сканират потребителски снимки и да докладват тези, които съответстват на база данни с известни хешове на изображения на CSAM. Често задаваните въпроси на Apple косвено признават, че хешове от други видове изображения могат да бъдат добавени към списъка, но в документа се казва, че Apple няма да направи това.


"Могат ли изображения, които не са CSAM, да бъдат" инжектирани "в системата, за да маркират акаунти за неща, различни от CSAM? Нашият процес е предназначен да предотврати това", пише Apple. "Наборът от хешове на изображения, използвани за съвпадение, са от известни, съществуващи изображения на CSAM, които са придобити и утвърдени от организации за безопасност на децата. Apple не добавя към набора от известни хешове на изображения CSAM."


Apple също заяви, че новата „функция засяга само потребителите, които са избрали да използват iCloud Photos за съхраняване на техните снимки. Тя не засяга потребителите, които не са избрали да използват iCloud Photos“. Често задаваните въпроси на Apple не посочват колко хора използват iCloud Photos, но това е широко използвана функция. Има над 1 милиард iPhone, активно използвани по целия свят, а оценка на анализаторите от Barclays за 2018 г. установи, че iCloud (включително всички услуги, а не само iCloud Photos) е имал 850 милиона потребители.


Бележката на Apple, наречена защитници на поверителността, „скърцащи гласове“

Изглежда, че Apple не е очаквала нивото на критика, което решението й да сканира потребителски снимки ще получи. В четвъртък вечерта Apple разпространи вътрешна бележка, която признава критиката, но я отхвърля като „крещящи гласове на малцинството“.


Тази част от бележката е написана от изпълнителния директор на NCMEC за стратегически партньорства Марита Родригес. "Знам, че е бил дълъг ден и че много от вас вероятно не са спали в рамките на 24 часа. Знаем, че идните дни ще бъдат изпълнени със скърцащи гласове на малцинството. Гласовете ни ще бъдат по -силни. Ангажиментът ни да вдигнем децата нагоре, които са преживели най -невъобразимите злоупотреби и виктимизации, ще бъдат по -силни ", пише Родригес.


Бележката е получена и публикувана от 9to5Mac . В написаната от Apple част от бележката се казва: „Днес видяхме много положителни отговори. Знаем, че някои хора имат недоразумения и повече от няколко се притесняват от последиците, но ние ще продължим да обясняваме и детайлизираме функциите, така че хората разберете какво сме изградили. "





Отвореното писмо предупреждава за разширяване на използването на наблюдение

Над 6000 души подписаха отворено писмо, призовавайки Apple да обърне курса, казвайки: „Настоящият път на Apple заплашва да подкопае десетилетията на работа на технолози, учени и защитници на политиката за строги мерки за опазване на поверителността, които са норма за повечето потребителски електронни устройства и употреба дела. "


В писмото се цитират няколко експерти по сигурността, включително изследователят Надим Кобейси , който пише : „Напомняне: Apple продава iPhone без FaceTime в Саудитска Арабия, тъй като местните разпоредби забраняват шифрованите телефонни обаждания. Това е само един пример за много от случаите, в които Apple се поддава на местния натиск. Какво се случва когато местните разпоредби налагат съобщенията да бъдат сканирани за хомосексуалност? "


Писмото също така цитира професора по криптография от университета Джон Хопкинс Матю Грийн, който каза пред Wired : "Натискът ще дойде от Великобритания, от САЩ, от Индия, от Китай. Ужасен съм от това как ще изглежда. Защо иска ли Apple да каже на света „Хей, имаме този инструмент“? “
 
Охаа дойде време да се смея на ейпълджиите, макар че това ще се случи със сигурност и в следващите версии на Windows, както и при Android, но не скоро, поне още 2 до 7 години ще има свобода, докато вкарат чипирането и само виртуална валута като задължителни
 
Охаа дойде време да се смея на ейпълджиите, макар че това ще се случи със сигурност и в следващите версии на Windows, както и при Android, но не скоро, поне още 2 до 7 години ще има свобода, докато вкарат чипирането и само виртуална валута като задължителни
Windows си подслушват от като излезе 10 версия. Андроид и те, от незнайни времена.
Поне не им струва хардуерът почти колкото злато в сравнимо тегло.
Това с чипирането може ли някой да ми го обясни? Само за това говорят и то интелигентни хора, и не им разбирам.
Виртуалните валути работят само с интернет. Дори в България има зачукани села без адекватен нет. Гладни ли да седят, 1 хляб да не могат да си купят? Баба Гицка в сатошита ли ще си получава пенсията?
В писмото се цитират няколко експерти по сигурността, включително изследователят Надим Кобейси , който пише : „Напомняне: Apple продава iPhone без FaceTime в Саудитска Арабия, тъй като местните разпоредби забраняват шифрованите телефонни обаждания. Това е само един пример за много от случаите, в които Apple се поддава на местния натиск. Какво се случва когато местните разпоредби налагат съобщенията да бъдат сканирани за хомосексуалност? "
Ето, вече са се поддали на арабско правителство. Утре ще се огънат пред друг.
 
Последно редактирано:
Windows си подслушват от като излезе 10 версия. Андроид и те, от незнайни времена.
Поне не им струва хардуерът почти колкото злато в сравнимо тегло.
Това с чипирането може ли някой да ми го обясни? Само за това говорят и то интелигентни хора, и не им разбирам.
Виртуалните валути работят само с интернет. Дори в България има зачукани села без адекватен нет. Гладни ли да седят, 1 хляб да не могат да си купят? Баба Гицка в сатошита ли ще си получава пенсията?
То подслушването е ясно и го има още от както съществуват дори pda устройствата, Windows 7 Symbian и т.н. Въпроса е че поне все още не трият файлове и да правят подобни мизерии като угнилата скъпа ябълка. Ми питах хора които вече са поставили тестови версии на чипове в Канада и САЩ, мислоя че вече има и в Европа. Това кой ще седи гладен, ако вече не си разбрал на никой не му дреме. Ще им дреме на тия дето ще седят и измриат от глад. "Големите" миндили дето управляват ( се правят на богове на... ) света искат контрол над идиотите ( т.е. ние ) или да кажа по-точно на маймуните, искат виртуална валута, чип да те знаяд дори докато спиш за какво мислиш дето има една дума, да те контролират. Изгледай филма "дилъри на време" доста е интересен и показва едно подобно такова бъдеще и то близко.
 
Не бе физически какво е тоя чип, то си чипиран още от момента в който имаш GSM. Преди локализираха с точност до десетки метри, сега GPS-ът ти им показва в коя стая седиш!
 
Не бе физически какво е тоя чип, то си чипиран още от момента в който имаш GSM. Преди локализираха с точност до десетки метри, сега GPS-ът ти им показва в коя стая седиш!
Ми ходи виж каот им бият какво , достатъчно има примери дори с подобни чипове, катоживотинските наопример.
 
Ми ходи виж каот им бият какво , достатъчно има примери дори с подобни чипове, катоживотинските наопример.
Чак не се чете от правописни грешки. Къде да ходя да видя какво им бият?
Темата е сериозна, пък обикновено я налазват неграмотни конспиратори. Колкото да я смъкнат на чалга ниво.
Такива чипове почнаха да слагат и в опаковките с натурален сок. Следят те повече отколкото предполагаш. Става дума за Apple, които се тупат у гърдите, че били скъпи защото държали на потребителската тайна. За пустите милиарди смъкват гащи пред всяко правителство. Щом някакви си араби са успели да ги натиснат представям си в Щатите какво подслушване ще е. Дори кредит не дават, ако вече не си затънал до ушите в кредити. Номер 1 по свобода на словото, пък си баннаха действащ президент от всички социални мрежи. Чак до Франция стигнаха да го гонят.
 
Последно редактирано:
ТЛДР: Няма кво да се притеснявате (освен ако не сте педофил).
 
ТЛДР: Няма кво да се притеснявате (освен ако не сте педофил).
Е днес за това, нали трябва да отвориш дупката да влезе отнякъде. После се сещаш докъде, айде да не съм вулгарен.
За арабите изключили криптографията, за САЩ наглеждат снимките с изкуствен интелект... Утре ще им щукне нещо друго, технологията я имат, народът успан, телефонът ти пише резюме как си прекарал днешния си ден и го праща на голямата глава в Apple.
Kитайчугите са 2 крачки напред с Биг Брадъра, щатите само могат този път те да копират.

"BBC разказва: Мащабът на контрол в Китай - камери, които улавят емоциите

https://www.actualno.com/asia/bbc-r...meri-koito-ulavjat-emociite-news_1598854.html © Actualno.com
 
Няма място за притеснение.
На никого не му дреме че Епъл щял да разбере нещо за него.

Важното е жената да не разбере!
 
Няма място за притеснение.
На никого не му дреме че Епъл щял да разбере нещо за него.

Важното е жената да не разбере!
Никога не казвай никога, и никого. На мен ми дреме.
 
Чак не се чете от правописни грешки. Къде да ходя да видя какво им бият?
Темата е сериозна, пък обикновено я налазват неграмотни конспиратори. Колкото да я смъкнат на чалга ниво.
Такива чипове почнаха да слагат и в опаковките с натурален сок. Следят те повече отколкото предполагаш. Става дума за Apple, които се тупат у гърдите, че били скъпи защото държали на потребителската тайна. За пустите милиарди смъкват гащи пред всяко правителство. Щом някакви си араби са успели да ги натиснат представям си в Щатите какво подслушване ще е. Дори кредит не дават, ако вече не си затънал до ушите в кредити. Номер 1 по свобода на словото, пък си баннаха действащ президент от всички социални мрежи. Чак до Франция стигнаха да го гонят.
Това ли ти е проблема, правописа ми ?! Ами пътувам, нямам време много да се занимавам с глупости.... камо ли да редактирам. Много поздрави имаш от "тоо де дха".
 

Горе