Има ли алкохолни петна във форума?

От: От: Има ли алкохолни петна във форума?

Чисто мерло без захар, малко кисела жилка имаше в началото, а сега като е отлежало си е направо чудо - по-сладко и силно от мечтите ми! :)
...

Обяснете ми че не ги разбирам тези вина,
изредих каквото намеря, всякакви държави и сортове и не намирам вино което да ми е слако, налага се да ги смесвам с Порто и вода за да ми е кеф да ги пия. и от 3 и от 20 лева все са си някакви киселаци?
И си купувам винаги 3 бутилки вино и 2 Порто за да ги смесвам.

И някой пил ли е вино с ред бул, ак ода да сподели получава ли се.
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Щом обичаш сладко вино Порто мога да ти препоръчам - Royal Choice 20 Years Old Tawny Port не му зная на български как се превежда но е десертно и много сладко поне за моя вкус. Даже ми прилича на вермут. Иначе сухите и готини вина не са за всеки (включително и аз не ги пия - освен с много месо).. Като не ти харесва сухото вино значи трябва да се научиш да пиеш нещо, което харесваш... все пак виното се получава след ферментацията на гроздовия сок.. и става на оцет при неправилно съхранение.. винен оцет.. Пробвах рецептата ти.. Ако ми даде зор ще търся..
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Принципно има един чалъм.. При тихата ферментация може да сипеш към половин кило ракия във виното и един буркан мед, ако ти е в съд към 15-20 литра, примерно. Не съм го пробвал, но съм уверен, че ще има полза за премахване на кисела жилка и запазване на виното. Отделно може да се купят и разни прахчета - откислител и стабилизатор.
Но най-важното е още когато се мачка, да се прави с любов. Аз лично премахвам всички чепки и лоши (прогнили ) зърна, мачкам го на ръка, стискам ли стискам в началото първите 2 дни, докато ме заболят пръстите. После го бъркам с кол 1 седмица 2-3 пъти дневно като бурето го оставям на слънце (затова ферментира бързо). Щом се уверя, че градусът е паднал, го прецеждам с гевгир и го изсипвам в стъклен съд да отлежи. След 2-3 седмици го претакам веднъж. След още месец - втори път. След максимум още 1 месец по Нова година го бутилирам и запазвам, което не изпия до есента.. За леко по-хладните месеци и докато чакаме новата реколта..
А за сладките вина не съм запознат.. Някой друг ще трябва да помогне :)
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

За да няма кисела жилка трябва да се дезинфекцира съдът и да се добави в джибрите серниста киселина в определени пропорции,така получаваш вино което е слабо податливо на болести,това не е химия просто предпазни мерки и превенция срещу цветясване и оцетната бактерия.
А най-добре е ферментацията да се възбуди с култивирани дрожди или казано друго яче преди да сложиш голямото количество за ферментация си подготвяш един буркан да ферментира предварително,като си го обеззаразил със сернисрта киселина за да започне ферментациярта само от качествени и здрави дрожди след това изсипваш сместа върху голямото количество грозде и оставяш да ферментира след това бъркаш претакаш и т.н.т..
Както е тръгнало трябва да се пусне и секция домашно производство на алкохол:)
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Щом обичаш сладко вино Порто мога да ти препоръчам - Royal Choice 20 Years Old Tawny Port не му зная на български как се превежда но е десертно и много сладко поне за моя вкус. Даже ми прилича на вермут. Иначе сухите и готини вина не са за всеки (включително и аз не ги пия - освен с много месо).. Като не ти харесва сухото вино значи трябва да се научиш да пиеш нещо, което харесваш... все пак виното се получава след ферментацията на гроздовия сок.. и става на оцет при неправилно съхранение.. винен оцет.. Пробвах рецептата ти.. Ако ми даде зор ще търся..


Те всичките порта са такива, гъсти, блажни и силни, не мога да ги пия ако не ги убия с десетина буци лед в голяма водна чаша и не долея вода.


Коя рецепта си пробвал?
 
От: От: Има ли алкохолни петна във форума?

Коя рецепта си пробвал?

С лимона и зехтина. Ама в по - малки пропорции . 20 - на 20 гр. Да не умра пък от тоя зехтин вместо от цироза..
 
От: От: Има ли алкохолни петна във форума?

Изкарай един ден на ябълки и разни подобни плодове, а вечерта шибни 100 грама лимонов сок и 100 грама истински зехтин.
И си лягай, ако се събудиш, бягай да акаш и разрови, после снимай изваденото да видим.

Това вади гнята от жлъчката и малко обира мизериите от червата... ама тия дози принципно са детски, якото тровене е 3 дни ПЪЛЕН глад, но за сметка на това литър лимон и 500г зехтин - Е тогава глей кви топчиляци ще извадиш :D
 
От: От: От: Има ли алкохолни петна във форума?

Това вади гнята от жлъчката и малко обира мизериите от червата... ама тия дози принципно са детски, якото тровене е 3 дни ПЪЛЕН глад, но за сметка на това литър лимон и 500г зехтин - Е тогава глей кви топчиляци ще извадиш :D

Баси.. това не мога да си го причиня :)))(
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Аз съм го правил...наистина е на границата с припадане/колабиране...обаче има и една малка подробност - можеш да лапаш по до 3 супени лъжици мед на ден :wink:
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

И ква ви е идеята 1 месец тровене яко с алкохол,а после самоубииствено пречистване на организма:)?
Може да пробва някой ако желае и йогиски методи мисля,че са поредици от процедури включително и клизми
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Азе си жулим мента и спрайт още от лятото , обичам от време на време да си взимам някое купажно винце , но в последно време забелязвам, че ме кефят розетата, нямам обяснение за този феномен, иначе обожавам Куба Либре :) Алкохола не прощава, но както казват по някои земи "Нема убав майстор дето да ми лепи плочки У банята и да не кръка"
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Само Умната. да не ви омекнат Китките покрай розето...

Това е трудно с много зехтин. Ламята реши да опита и драйфа яко. Беше на умирачка Вечерта. Аз даже рових в грабо да търся купонче нещо за погребален венец.
Зехтина товари много дроба. И то е гадно бля. бля. Благодаря.
 
От: От: От: Има ли алкохолни петна във форума?

Точно алкохола, спомага за увеличаване на актовото действие с няколко часа... не че се хваля нещо :oops:

В някои случай, ако го няма алкохола, надали ще дам изобщо да ми посегне...

А и както стигнахме до извода, аз съм груб балкански субект въпреки пълното епилиране на което се подлагам, двуседмичния маникюр и фризура, стилните, маркови, модни дрехи и обувки, солидарност, доброта, възпитание и добри обноски, както и уважение и добро отношение към жените. Винаги плащам сметката и таксито. А в интимните отношения не съм егоист. Дори умея да изслушвам мълчаливо и с поклацане на глава плюс екстри / цъкане с уста, въздишки и хапане на устни.

п.п. Приемам оферти на лс.

Забравих да спомена едно много важно качество: Успявам да прикрия всичко това много добре в интернет :)

Имаш оферта на лично.
Междувременно, ако разгадаеш абревиатурата ДГД /с ударение на първо Д/ може да получиш и по-добра оферта!
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Повръщали били, гадно им било, махмурлук ги гонило.. Ами как като пиете купешки алкохоли и то ги смесвате или разреждате с какви ли не неща.. Не съм чувал да се пие вино с лед догоре, нито пък за довършване с водка и пр. Тези неща ги правехме като тинейджъри като обикаляхме дискотеките и баровете и се напихме, повръщахме, пак се напивахме.. Защото пиехме боклуци и ги смесвахме.. Точно оттам идва проблемът.

Може малко да съм със старомодно мислене, но не обичам да "развалям" питиетата, разреждайки ги. Пийте само домашна ракия и вино, яжте си супичка за сабалян с биричка.. Капнете в супичката една лъжичка олиоце (по новому зехтинче), за да ви се доходи по голяма нужда... Точно разтоварването ободрява. Редовното изхождане е много важно по принцип. Аз си пазя и няколко шишета армеева чорбица от киселото зеле миналата година, но грам не съм близнал и сигурно ще я хвърля.. Просто не ми трябва.. Газирана водица (Пепси за любителите на сладкото). И глад.. с много чиста водица - за пречистване.
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Повръщали били, гадно им било, махмурлук ги гонило.. Ами как като пиете купешки алкохоли и то ги смесвате или разреждате с какви ли не неща.. Не съм чувал да се пие вино с лед догоре, нито пък за довършване с водка и пр. Тези неща ги правехме като тинейджъри като обикаляхме дискотеките и баровете и се напихме, повръщахме, пак се напивахме.. Защото пиехме боклуци и ги смесвахме.. Точно оттам идва проблемът. ..

На никого не пожелавам да е като мен в пиенето. Ти не можеш да разбереш какво означава да изпиеш половин бира и после да се търкаляш на земята от болка цял ден. Ходих на доктори но ми казаха че нищо не може да се направи, някакъв ензим който разграждал алкохола липсвал. Нямало било хапчета, обясниха ми че при японците било нещо обичайно липсата на този ензим, а не са ми дръпнати очите.
бе както и да е имаш ли си представа да искаш да се напиеш а да не можеш каква мъка е? Налага се да се прибягва до алтернативни методи.

Знаеш ли как протече при докторите и при тримата:
- Добър ден, не мога да пия!
- Ми недей да пиеш.
- Ама аз искам да пия...
- Няма да стане!

И не е до евтин алкохол, защото съм опитал всичко което го има на пазара от стотинки до стотачки, за на намеря нещо което да мога да пия.
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Ааа, ясно.. Чувал съм за подобни случаи и не ти завиждам..
А Грас с лечебни цели пробвал ли си, и си буташ водичка.. Пак ти е шантаво.. 8)
И на мен така ми отговориха миналата зима..
- Да пия ли?
- Ми, ако не ти пречи..
Най-хубавото е, че спрях да пуша, след близо 15 години тровене.. :|
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

[video=youtube;Ecs2OfxOPiA]http://www.youtube.com/watch?v=Ecs2OfxOPiA[/video]



Квай таз тема като не пийш алкохол, къф алкохол бе, д-р Радева ми йе забранила да пия алкохол, а само чист зехтин и да сера изумруди.................... :-o
 
От: От: Има ли алкохолни петна във форума?

На никого не пожелавам да е като мен в пиенето. Ти не можеш да разбереш какво означава да изпиеш половин бира и после да се търкаляш на земята от болка цял ден. Ходих на доктори но ми казаха че нищо не може да се направи, някакъв ензим който разграждал алкохола липсвал. Нямало било хапчета, обясниха ми че при японците било нещо обичайно липсата на този ензим, а не са ми дръпнати очите.
бе както и да е имаш ли си представа да искаш да се напиеш а да не можеш каква мъка е? Налага се да се прибягва до алтернативни методи.

Знаеш ли как протече при докторите и при тримата:
- Добър ден, не мога да пия!
- Ми недей да пиеш.
- Ама аз искам да пия...
- Няма да стане!

И не е до евтин алкохол, защото съм опитал всичко което го има на пазара от стотинки до стотачки, за на намеря нещо което да мога да пия.
Ей братле, тва е гадно да не можеш да се нарежеш като малоумен казак от време на време, защото некой път човек иска да се почувства като малоумно говедо, демек малко да изпусне парата и да се върне в саваната, откъдето сме се пръкнали, а само алкохола позволява това в нашето съвремение:).
 
От: От: От: Има ли алкохолни петна във форума?

Има си заместители и решение винаги се намира. Но както споменах / уточнявам за селските идиоти като дундьодрикс, които не могат да четат а бързат да се изсерат/, от няколко месеца мога да пия и го правя с кеф :) .
Дрисльо? ти какво пиеш? каквото почерпят а важното е да е на аванта? че с 10 лева на ден трудно се живее, дори и на село а?
 
От: Има ли алкохолни петна във форума?

Добър виечерррр.... Са уважаваме ли.
 

Горе