Има ли проблем ако не платя на Adwords

От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Поне като си ползвал реклама за 700, възвърнал ли си ги чрез посетителите от тея 700лв, все пак това е целта ?
 
От: Re: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Напълно съм съгласен с това мнение а и с още няколко изказани по-надолу.
Ползвал си услуги - плащай си!
Другото е идиотско, идиотска постъпка.
Съжалявам за квалификацията, но всеки който прави такива номера е такъв за мен.
Как няма да плащаш бе? Ползвал си нещо предоставено от тях - редно е да си платиш. За това сме на този хал - щото много такива измислени "бизнесмени" като теб гледат да прецакат другия!

Били те наказали! Смешки!
Наказали те щото си виновен. Я кажи защо те наказаха?
Баннали ти акаунта в Адсенс или друго ли?
Досега не съм чул Гугъл да наказват някой защото така им скимнало. Винаги си има причина. Това, че на теб не ти харесва, не означава, че си прав.
Плащай си масрафа който си направил и влизай в правия път. В противен случай нали знаеш приказката: "Каквото повикало - такова се обадило."
Днес ти правиш номера, но утре ще попаднеш на друг, който теб ще прекара!

Да идиот съм (без да се обиждам) приел съм го.
Виждам че си идеалист (това не е обида и го казвам с най-добри чувства) и смяташ че като правиш само добри неща това ще ти се връща, добре съгласен съм че имаш такова мнение и то е вярно само за теб. За мен е смешно и детско пак без да се заяждам
На този хал си не заради мен или такива като мен а заради себе си
Баннаха не само мен, но и много други сайтове, виновен съм донякъде, но в общи линии приеха нещо за редно след като години наред рекламирах и с това нещо щастливите мигове приключиха.
"Каквото повикало - такова се обадило" много правилно, но ако си герой от приказка (без да се заяждам).
Това че съм прав не е продиктувано от реалните събития а от идеологията ми, която без да ме познаваш няма да разбереш не че и да ме познаваш би ме разбрал.
Нека приключим темата, дотук след като говоря с адвокат ще просветля всички за действията ми и дано да бъдат полезни на някой.
За тези които искат да живеят по немски има Германия, на мене България ми харесва такава, каквато е.
Поздрави и благодаря за всички мнения БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ.
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Ако са ти блокирали акаунта и не си ползвал услугите им за исканите пари (т.е. ако имаш надписана сметка), не плащай. За целта е важно да демонстрираш открито кой си както и основанията, поради които не смяташ, че им дължиш парите. Аз така пратих едни събирачи на псевдо дългове ако смятат, че са в правото си, да си ги дирят по съдебен път (ставаше въпрос за 20лв). Ако е само за "тези ме дразнят и искам да ги прецакам", единственият прецакан ще си ти. Гиганти като Google не са толкова тъпи, че да предлагат отложено плащане и да не са се подсигурили във връзка със събирането на тези суми. С адвоката само ще се набуташ още (вероятно около 50лв). Отделно, че трудно се намира адвокат с достатъчна IT компетентност.
 
От: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Поне като си ползвал реклама за 700, възвърнал ли си ги чрез посетителите от тея 700лв, все пак това е целта ?

НЕ но затова не е виновен Google
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Ако са ти блокирали акаунта и не си ползвал услугите им за исканите пари (т.е. ако имаш надписана сметка), не плащай. За целта е важно да демонстрираш открито кой си както и основанията поради, които не смяташ, че им дължиш парите. Аз така пратих едни събирачи на псевдо дългове ако смятат, че са в правото си, да си ги дирят по съдебен път (ставаше въпрос първо за 20лв). Ако е само за "тези ме дразнят и искам да ги прецакам", единственият прецакан ще си ти. Гиганти като Google не са толкова тъпи, че да предлагат отложено плащане и да не са се подсигурили във връзка със събирането на тези суми. С адвоката само ще се набуташ още (вероятно около 50лв). Отделно, че трудно се намира адвокат с достатъчна IT компетентност.

Моят адвокат няма да ми вземе пари а и това е маловажно като се има в предвид идеята ми "тези ме дразнят и искам да ги прецакам", доколкото знам е компетентен но не искам да го притеснявам за такова нещо в събота, в понеделник ще говоря с него и ще пиша ако не забравя и ако не са ме оплюли всички. Мерси за съветите.
 
Re: От: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

НЕ но затова не е виновен Google

аз нещо не те разбирам съвсем - принципно ти си съгласен с няколко неща

1. ползвал си реклама
2. принципно би я платил ако не беше бана
3. не обвиняваш гугъл, че рекламата е била неефективна т.е. изобщо не това е причината за конфликта ти с тях

Проблемът е в това, че са те баннали?

Искаш по някакъв начин да им покажеш, че не си съгласен с тях. Т.е. не толкова е въпросът в тия 700 лв а въпросът е ясно да им кажеш, че не са прави?

ОК. Ами според мен смесваш нещата. Проблем с рекламата нямаш - съгласен си, че си ползвал и ако не беше проблемът с бана щеше да си я платиш като бял човек. Добре. Плати си я. Ако не платиш на гугъл 700 лв няма да им пратиш посланието "не сте прави" а ще им пратиш посланието "прави бяхте, че ме баннахте"

след като платиш рекламата опиши всичко в един блог. разпрати линкове докъдето на което ниво в гугъл се сетиш

заявяването на позицията при чисти сметки ще тежи в пъти повече отколкото неплащането на едни 700 лв. Просто казано - ако се окаже, че си прав и някой в гугъла обърне внимание на твоя случай как ще гледат на теб
- като на евтин тарикат опитващ се да не плати едни 700 лв оправдавайки се с неправомерен бан
- като на човек защитаващ правата си
 
От: Re: От: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

аз нещо не те разбирам съвсем - принципно ти си съгласен с няколко неща

1. ползвал си реклама
2. принципно би я платил ако не беше бана
3. не обвиняваш гугъл, че рекламата е била неефективна т.е. изобщо не това е причината за конфликта ти с тях

Проблемът е в това, че са те баннали?

Искаш по някакъв начин да им покажеш, че не си съгласен с тях. Т.е. не толкова е въпросът в тия 700 лв а въпросът е ясно да им кажеш, че не са прави?

ОК. Ами според мен смесваш нещата. Проблем с рекламата нямаш - съгласен си, че си ползвал и ако не беше проблемът с бана щеше да си я платиш като бял човек. Добре. Плати си я. Ако не платиш на гугъл 700 лв няма да им пратиш посланието "не сте прави" а ще им пратиш посланието "прави бяхте, че ме баннахте"

след като платиш рекламата опиши всичко в един блог. разпрати линкове докъдето на което ниво в гугъл се сетиш

заявяването на позицията при чисти сметки ще тежи в пъти повече отколкото неплащането на едни 700 лв. Просто казано - ако се окаже, че си прав и някой в гугъла обърне внимание на твоя случай как ще гледат на теб
- като на евтин тарикат опитващ се да не плати едни 700 лв оправдавайки се с неправомерен бан
- като на човек защитаващ правата си

Радвам се че някой разбра какво имам в предвид, не съм човек на многото думи и малко ме разбират. Определено съм безкомпромисен по отношения на някой неща, предполагам че най-вероятно ще платя и ще направя гореописаното от теб.
Това не означава че няма да направя всичко възможно за да си изкажа директно и болезнено за Гугъл гледната точка, искам да усетят моята ... омраза ако мога да го формулирам така към тях. Допълвам: Вече орпеделено не ме интересува как изглеждам в очите на гугъл. Дори бих се радвал ако ме виждат като най-долната отрепка , не искам разбиране, оправяне на отношенията искам да си отмъстя :) :) . Приятелите ми казват че това се дължи на зодията аз мисля, че просто възгледите ми са такива. Не държа да съм точно добрият в историята и определено не искам да съм онеправданият, това увеличава спортната ми злоба. Сега да не ме помислите за демон, просто с определени неща съм такъв, за приятел бих направил почти всичко, доброто и злото в едно :)

За корпорация като Г съм убеден, че няма човешки права обратно на рекламната им кампания, че са хуманни и не знам си какви ангели.
Просто ако не го направя по този евтин начин няма да бъда удовлетворен, не ме бърка и да платя разходите на ЧСИ по принцип но така ще ме боли още повече, защото ще означава, че съм се прецакал и сам освен че Г са ме прецакали, а тогава ще ме е яд и на мен самият.
А това е нещо което не си позволявам да ми се случва в смисленият ми живот.
Изключително много се радвам когато се завързва такъв разговор,
благодаря на всички които имаха какво да кажат и го казаха,
предполагам някой разбраха, че съм искрен в това което казвам.

Ако нещо към някой е прозвучало нападателно или съм го засегнал се извинявам, дори и да не го заслужава визирам Странникът.

Странникът не си мисли че съм ти се обидил или нещо друго, просто започна много хард, и понеже сега сме герои от приказката на Predpriemach.com ти казвам "Каквото повикало, такова се обадило" :) . Надявам се някой път естествено ако имаш желание наживо да пием (аз вода) ти каквото пиеш и да обсъдим гледните си точки, мисля че може би с теб си приличаме най-много просто сме от противоположните страни на медала.

Моля те преди да нападаш някой опитвай се да го разбереш първо. Това спестява много негативни моменти. Разбирам че таиш неприязъм към хора които не са коректни, но не познаваш конкретният случай и ме слагаш под общ знаменател с други хора, което лично на мен не ми допада. Още веднъж извинявай този път искренно.
 
Последно редактирано:
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

много просто се натрупват - безплатен ваучер и карта с пари. ваучера изтича и не спира кампанията а почва да дърпа от картата. и аз веднъж задлъжнях със 80 долара, защото бях забравил. можех да не ги платя, а да си изпразня картата, ама не се циганих и им ги дадох :D
 
От: Re: Има ли проблем ако не платя на Adwords

ами гугъл имат офис в България и тия договори-моговори и общи условия дето се чекват важат и за у нас. Практически няма разлика между това и обикновена фактура т.е. биха могли да си заведат гражданско дело за вземането и да си извадят изпълнителен лист. След това съдия изпълнителят вече си действа.

пп амм ти пък си писал, че си сложил фалшиви данни. бе**и ма**му тогава. теоретично могат да те дадат на прокуратурата за измама. лесно ще стигнат до истинските ти данни - по картата към банката - всичко се пази в архива май пет години. после едва ли ще има наказателно производство щото за такава кокошкарщина прокуратурата много силно ме съмнява да се занимава ама пък гугълци ще имат реалните ти данни и се връщаме на вариант едно - гражданското дело

моето скромно мнение е да си платиш 700 кинта за да нямаш излишни ядове - все пак ползвал си реклама, ама ти си знаеш

ПП ся заради първото изречение някой да не реши, че ако фирмата няма офис у нас може да прави каквото си иска - просто едва ли от Ирландия гугъл ще ангажират някой да се занимава за 700 лв, но като имат офис в бг това е просто още няколко разходки по администрациите на един от служителите им

Откога пък имат офис в БГ??
Нещо се бъркаш
http://www.google.com/about/jobs/locations/#region=europe

Има Българи работещи за Гугъл, но не и в България ...
 
Re: От: Re: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Откога пък имат офис в БГ??
Нещо се бъркаш
http://www.google.com/about/jobs/locations/#region=europe

Има Българи работещи за Гугъл, но не и в България ...

и това заслужаваше червената репутация?

да, в грешка съм - има екип отговарящ за адсенс България, който е в Дъблин (май), е и? това променя принципно всичко така ли?
 
От: Re: От: Re: Има ли проблем ако не платя на Adwords

и това заслужаваше червената репутация?

да, в грешка съм - има екип отговарящ за адсенс България, който е в Дъблин (май), е и? това променя принципно всичко така ли?

Внасяш дезинформация ... малко ли е? Дай ми и ти червена ряпа ...
 
Re: От: Re: От: Re: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Внасяш дезинформация ... малко ли е? Дай ми и ти червена ряпа ...

и докога предлагаш да си разменяме репи? аз ли съм се объркал, че си от мислещите или днес просто не ти е ден?
 
От: Re: От: Re: От: Re: Има ли проблем ако не платя на Adwords

и докога предлагаш да си разменяме репи? аз ли съм се объркал, че си от мислещите или днес просто не ти е ден?

Цц, много докачливи на тема репи, извинявай, ще се реванширам при първа възможност. Но факт - няма офис на Г в БГ ...
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Цц, много докачливи на тема репи, извинявай, ще се реванширам при първа възможност. Но факт - няма офис на Г в БГ ...

а, няма нужда - репутацията не я ям

извинявай беше повече от достатъчно. благодаря

мерси за разяснението - верно разсеях една дребна заблуда у себе си - гугъл наистина нямат офис в бг а само екип, който ни обгрижва
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Аз малко по диагонала четох темата и ще ме прощавате ако не съм рабрал нещо правилно ама ако не им платиш така ще им накривиш ще знаеш, че 3 дена ще реват. Ти Гугъл го остави ако не им платиш и предприемат действия ще вкараш в каша, този който ти е дал картата и ти е гласувал доверие. Аз ако съм ще ги платя заради човека не заради Гугъл щото не обичам такива работи да цакам човека, който ми е направил услуга. Това е мое мнение не те карам да се съгласяваш с него.:mrgreen:
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

По-добре си плати. Ако тръгнеш да си занимаваш с адвоткати и прочие тия 700 лв. ще ти се видят като пари за закуски.
Друг е въпросът дали Гугъл ще тръгнат да си търсят парите. Аз дължах 500 гущера на Paypal в продължение на една година и не стана нищо. Всичко е въпрос на обстояятелства.
 

Горе