Кога сте гладували за последно?

leonssss

Well-Known Member
Вярвате ли , че в момента в България доста народ гладува, повечето народ , за да оцелее се чуди какво да си купи със малкото пари,които получава.Гладували ли сте някога, така че да ви стърже корема кат гайда.Спирали са ви тока и после си плащаш включването.Повечето тук са пачки едвали глад да е морил добитъка, освен , кат студенти:):wink:
 
От: Кога сте гладували за последно?

Миналата седмица се амбицирах да погладувам, но издържах само 3 часа. Тая седмица пак може да пробвам.
 
От: Кога сте гладували за последно?

Това е нещо за което не искам да си спомням защото беше много тежък период за мен и близките ми, но отмина. Тогава разбрах, че имам приятели и съседи, които не ни оставиха и съм им признателна. Сега се опитвам да помагам на всеки за когото разбера
 
От: Кога сте гладували за последно?

Тогава разбрах, че имам приятели и съседи, които не ни оставиха и съм им признателна.

доброто трябва да се помни, господ по свой си начин се отблагодарява на такива хора!
 
От: Кога сте гладували за последно?

Миналата седмица се амбицирах да погладувам, но издържах само 3 часа. Тая седмица пак може да пробвам.

Какви сме ние? - дебелииии
Ще започваме ли диета? - даааааа
Откога? - сряда
То днес е сряда? - от другата срядааааа

:oops:
 
От: Кога сте гладували за последно?

Аз съм на диета всеки ден :) полезно е за кръвоносните съдове и за нервната система и за стомаха
организма се пречиства и се чустваш отслабнал и не ти тежат килограмите излишно е да пиша повече
 
От: Кога сте гладували за последно?

Аз съм на диета всеки ден :) полезно е за кръвоносните съдове и за нервната система и за стомаха
организма се пречиства и се чустваш отслабнал и не ти тежат килограмите излишно е да пиша повече

Диета е едно, гладуването е друго.
Точно за нервната система не мисля, че е добре. Гладът ... предразполага към озверяване. Много е трудно да контролираш инстинктите си. И когато поради различни обстоятелства ти се налага недоброволно ... ставаш друг човек.

Навремето в началото като излезе американския Сървайвър, го следях и много ми хареса втория (мисля), който беше в Австралия. Тогава един пич (много готин) Колди- типичен тексаски гринго стигна до финала и почти до края печелеше почти всичко за неприкосновеност и награда. И пак към края му позволиха да види майка си. Естествено беше много отслабнал. И майка му плачейки и много емоционално обясни, че заради глада е видяла нещо животинско и направо страшно в очите му. И че това не е същия Колди като неин син.

Но това разбира се са философски тъпотии.

След една определена възраст е желателно човек да може да се грижи така за себе си, че да не позволява да гладува.
Въпросът е двустранен. Кой/кое е наложило на гладуващите да гладуват? Изключение, разбира се са децата и инвалидите, всички останали трябва да намерят начина.

... както и да е ... въобще защо писах в тая тема ... за да огладнея? и да се сетя да си доизям геврека :|
 
От: Кога сте гладували за последно?

Какви сме ние? - дебелииии
Ще започваме ли диета? - даааааа
Откога? - сряда
То днес е сряда? - от другата срядааааа

:oops:

Не тая Сряда, другият Петък.

Вярвате ли , че в момента в България доста народ гладува, повечето народ , за да оцелее се чуди какво да си купи със малкото пари,които получава.Гладували ли сте някога, така че да ви стърже корема кат гайда.Спирали са ви тока и после си плащаш включването.Повечето тук са пачки едвали глад да е морил добитъка, освен , кат студенти:):wink:


Да съм гладувал, за щастие не. Но е имало период в които са ми спирали тока, даже два пъти.
В България е има много гладуващи хора, които едвам прекарват месеците. Есента чаках един приятел пред тях и покрай мен минаха майка и малко момиченце(около 2-3 клас не повече) момиченцето разправяше, че трябвало да окраси нещо(не помня какво) с маниста, обаче понеже нямали пари да го купят можело да ползват нещо друго(беше от готварските неща, но го забравих него), майката и стана много тъжно каза, че щом трябва ще го купят, но момиченцето продължи да настоява да не купуват за да харчат пари, след това отминаха.
Вижте какво мисли едно момиче не по-голямо от 3-ти клас, за парите. Аз не мога да си претставя как толкова малко момиченце разбира това, че родителите й нямат възможност и се опитва да ги облекчи.
 
От: Кога сте гладували за последно?

майката и стана много тъжно каза, че щом трябва ще го купят, но момиченцето продължи да настоява да не купуват за да харчат пари, след това отминаха.
Вижте какво мисли едно момиче не по-голямо от 3-ти клас, за парите. Аз не мога да си претставя как толкова малко момиченце разбира това, че родителите й нямат възможност и се опитва да ги облекчи.

когато в едно семейство парите са кът и децата го осъзнават и дори се срамуват за дрешките и евтините телефони в клас.
Както им викат да бе ТУХЛОФОН!
 
От: Кога сте гладували за последно?

Вие сега за бедните или за гладните ще говорите? Защото пак има разлика.

Да не говорим пък за моето бедно поколение, което е имало обикновен телефон с шайба, е и? Не съм била гладна, защото родителите ми никога не биха го допуснали.

А иначе, аз вече разбрах в общи линии принципа на този форум и съвсем тенденциозното участие на някои потребители. Утре ли почваше световното? :twisted: Вива Аржентина!
 
От: Кога сте гладували за последно?

когато в едно семейство парите са кът и децата го осъзнават и дори се срамуват за дрешките и евтините телефони в клас.
Както им викат да бе ТУХЛОФОН!

Да, което наистина е жалко, но...

Вие сега за бедните или за гладните ще говорите? Защото пак има разлика.

Да не говорим пък за моето бедно поколение, което е имало обикновен телефон с шайба, е и? Не съм била гладна, защото родителите ми никога не биха го допуснали.

А иначе, аз вече разбрах в общи линии принципа на този форум и съвсем тенденциозното участие на някои потребители. Утре ли почваше световното? :twisted: Вива Аржентина!

Има разлика да. Но има общо между двете - парите. Парите причиняват и двете, а мен ме заинтригува начина по които момиченцето расъждаваше и се опитваше да спести пари на майка си. Точно и затова я разказах.

Да, утре почва :beer: Трите лъва ще са тази година! :clap:
 
От: Кога сте гладували за последно?

Струва ми се, че говорим за различни неща.

Има едно детенце от класа на моето - съученик негов- което е най-изостанало в училище и видимо най-бедно. Въпреки, че е родено и живее в центъра на София говори като селяндур и често другите деца го имитират (това не е добре, но са деца и им прави впечатление). Майката е популярна алкохоличка от квартала. Пари казваш. Един зависим от алкохола родител, за какво мислиш дава парите си, ако са му ограничени. Въобще обръща ли внимание на детето си? Дреме ли й че ще повтаря четвърти клас. Въобще според теб това дете какво бъдеще има? И защо? То виновно ли е?
Аз съм нямала и бих взела назаем, за да нахраня детето си или да му купя необходимото. Този тип ... елементарни липси възпитават в бъдещия голям човек ужасни комплекси!
Които от своя страна го правят завистлив и злобен, а от трета не много добър човек като цяло.
Мисълта ми е, специално за децата зависи и са отговорни родителите, а за останалите те самите, да са нахранени и здрави в някакви допустими и дори скромни граници.

Ще залагаш ли? :twisted:
 
От: Кога сте гладували за последно?

Пари казваш. Един зависим от алкохола родител, за какво мислиш дава парите си, ако са му ограничени. Въобще обръща ли внимание на детето си? Дреме ли й че ще повтаря четвърти клас. Въобще според теб това дете какво бъдеще има? И защо? То виновно ли е?
Аз съм нямала и бих взела назаем, за да нахраня детето си или да му купя необходимото.

На този алкохолик държавата трябва да му "вземе"детето , като при Европейските държави.
Взела си заем, но си знаела ,че може да върнеш.Я си представи няма откъде да върнеш.Няма работа, има само бързи кредите.Затова всички наши младежи са по чужбината.Да мият чинии и да слугуват там.ТУК НЕМА РАБТА!
 
От: Кога сте гладували за последно?

Струва ми се, че говорим за различни неща.

Има едно детенце от класа на моето - съученик негов- което е най-изостанало в училище и видимо най-бедно. Въпреки, че е родено и живее в центъра на София говори като селяндур и често другите деца го имитират (това не е добре, но са деца и им прави впечатление). Майката е популярна алкохоличка от квартала. Пари казваш. Един зависим от алкохола родител, за какво мислиш дава парите си, ако са му ограничени. Въобще обръща ли внимание на детето си? Дреме ли й че ще повтаря четвърти клас. Въобще според теб това дете какво бъдеще има? И защо? То виновно ли е?
Аз съм нямала и бих взела назаем, за да нахраня детето си или да му купя необходимото. Този тип ... елементарни липси възпитават в бъдещия голям човек ужасни комплекси!
Които от своя страна го правят завистлив и злобен, а от трета не много добър човек като цяло.
Мисълта ми е, специално за децата зависи и са отговорни родителите, а за останалите те самите, да са нахранени и здрави в някакви допустими и дори скромни граници.

Ще залагаш ли? :twisted:

Какво да кажа освен, че си напълно права! Всичко зависи от родителите, така е. Ако родителите не са добри примери, то какви ще станат децата? Е, винаги има изключения, но основно е така. Аз пък имам пример от две мои съученички от училищните години. Та тогава тяхните майки бяха най-големите к***и и всички го знаеха, както каза ти алкохолички. Грам не им пукаше за дъщерите им. Директорката ги буташе момичетата само защото не искаше да ги оставя заради проблемите с родителите. Какво става сега с тези момичета? Едната на 15 години роди, сега какво прави не знам. Другата пък е точно копие на майка си :) Това се случи в така наречено елитно училище, не искам да си претставям в другите какво е...

Аз вече съм заложил :| Но ако искаш и с теб да се обзаложим? 8)
 
От: Кога сте гладували за последно?

На този алкохолик държавата трябва да му "вземе"детето , като при Европейските държави.
Взела си заем, но си знаела ,че може да върнеш.Я си представи няма откъде да върнеш.Няма работа, има само бързи кредите.Затова всички наши младежи са по чужбината.Да мият чинии и да слугуват там.ТУК НЕМА РАБТА!

А защо няма работа? Една от причините е, че много пенсионери работят, около 30-40% от пенсионерите работят. Което води до заемане на огромни места от младите. Защо обаче те работят... Защото пенсиите им са мизерни, а с тези мизерни пенсии трябва да помагат на младите понеже пък те нямат работа :) Омагиосан кръг.
 
От: Кога сте гладували за последно?

Ако не съм инвалид винаги ще си намеря. И взимам само когато има и мога да ги върна, но да остана гладна ще е признание, че не се справям АЗ, а не Държавата, която не ми е длъжна. За кои по-напред? За мангалите, за зависимите алкохолици или за пенсионерите. Я малко по-реалистично разсъждавай или така просто да имаш темичка, в която да си отговаряш и да ... намесваш и Господ?! Че той, ако не ни е създал с възможности, защо въобще ни е създал? За да гладуваме и да се мъчим? Представи си, че си Господ и как точно ще "наливаш" в банковите сметки, устата и главите на заслужилите?
Ама, ако ти е много философско не отговаряй.
 
От: Кога сте гладували за последно?

...
Аз вече съм заложил :| Но ако искаш и с теб да се обзаложим? 8)

оффтопик :|(тоя ми е любимия емотикон, като детенце в клас )

Чакай да почне, че искам да видя африканските и ще си отворим безобидна тема ;)
 
От: Кога сте гладували за последно?

Ако не съм инвалид винаги ще си намеря. И взимам само когато има и мога да ги върна, но да остана гладна ще е признание, че не се справям АЗ, а не Държавата, която не ми е длъжна. За кои по-напред? За мангалите, за зависимите алкохолици или за пенсионерите. Я малко по-реалистично разсъждавай или така просто да имаш темичка, в която да си отговаряш и да ... намесваш и Господ?! Че той, ако не ни е създал с възможности, защо въобще ни е създал? За да гладуваме и да се мъчим? Представи си, че си Господ и как точно ще "наливаш" в банковите сметки, устата и главите на заслужилите?
Ама, ако ти е много философско не отговаряй.

Кое пък е философското на мнението ти? Кое не ми е реалистичното? Аз пък изобщо не взимам заеми, карам с това което имам. Защото взимането на заем трябва да ти кажа, че не се справяш добре. На този етап, аз смятам, че се справям добре. Защо трябва мангалите да получават нещо или алкохолиците? Алкохолиците може да получат помощ, но циганите какво да получават? С какво са заслужили? А пенсионерите са движили тази икономика с години, така че те заслужават по-добри старини! Ако на теб не ти пука за тях, добре, ок. Но аз смятам, че наши баби и дядовци са дали достатачно и заслужават да си отидат в по-добри условия. Тази темичка не е моя, ако не си видяла. Къде съм насил Господ?!?! Чета си мненията, никъде нищо не съм казал за него...
 
От: Кога сте гладували за последно?

Не на твоето е отговор. Чети по смисъл, де!
Ти си ме изпреварил. За теб е следващото ;)
 
От: Кога сте гладували за последно?

Не на твоето е отговор. Чети по смисъл, де!
Ти си ме изпреварил. За теб е следващото ;)


Ех, как съм се объркал, нищо поне си казах мнението, нека не влизаме в излишни спорове да ги остаивм за Световното :|
 

Горе