Кога сте гладували за последно?

От: Кога сте гладували за последно?

А защо няма работа? Една от причините е, че много пенсионери работят, около 30-40% от пенсионерите работят. Което води до заемане на огромни места от младите. Защо обаче те работят... Защото пенсиите им са мизерни, а с тези мизерни пенсии трябва да помагат на младите понеже пък те нямат работа :) Омагиосан кръг.

работодателите наемат пенсионери защото не се плащат осигуровки или нещо такова :D
 
От: Кога сте гладували за последно?

работодателите наемат пенсионери защото не се плащат осигуровки или нещо такова :D

А гладните кой ги наема? :evil:
 
От: Кога сте гладували за последно?

Не се сещам да съм гладувала и да не е било мой избор. За щастие нямам особени наклонности към напълняване и това са били предимно тинейджърски внушения. Всъщност, преди около година си направих една сесия лечебно гладуване с цел прочистване :) . Прочетох в някаква книга и взех, че се вързах. Не беше толкова зле, колкото очаквах.
 
От: Кога сте гладували за последно?

Интересното е, някой ГЛАДУВАЩ по не негов избор, а защото няма бе! няма стинки да си купи хлебец, да се изкаже. Ама то няма ли за хляб, няма и да има и за нет и за писане по форуми ... за това темата е малко необективна, да започва с постулиране как МНОГО са гладни. Сигурно е така. Но тази тема, как ще им помогне? Щото нали все пак е предприемачески форум...
 
Сега гледах пак репортажа по нова за миньорите в бобов дол, по-точно за робите в бобов дол.
Някой може ли да ми обясни тия хора защо търпят подобно нещо?
олко трябва да си тъп и страхлив за да търпиш?
Да се редиш от 2 през ноща за 2 кила кренвирши?
Да нямаш пари и пак да се трепеш като дебил в тунелите.

Това за мен не са нормални хора, някой може л ида ми обясни тяхното виждане, за да мога да ги възприема като хора, а не като стадо роби без никакъв интелект.
 
От: Кога сте гладували за последно?

Ако не съм инвалид винаги ще си намеря. И взимам само когато има и мога да ги върна, но да остана гладна ще е признание, че не се справям АЗ, а не Държавата, която не ми е длъжна. За кои по-напред? За мангалите, за зависимите алкохолици или за пенсионерите. Я малко по-реалистично разсъждавай или така просто да имаш темичка, в която да си отговаряш и да ... намесваш и Господ?! Че той, ако не ни е създал с възможности, защо въобще ни е създал? За да гладуваме и да се мъчим? Представи си, че си Господ и как точно ще "наливаш" в банковите сметки, устата и главите на заслужилите?
Ама, ако ти е много философско не отговаряй.


О да знаеш, колко си права , защото в София, ако има работа и не гладуваш по другите места изобщо няма.И същите хора ,кат идат у софето за рабта се преселят с децата си- уффффффффффффф колко селяния станала Софията.АМи държавата е виновна, че не е разпределен бизнеса по равно.Едно време селата бяха пълни защото имаше поминък.Сега не дават домати да сеят, краставици, грозде, тутун и каквото се сетиш защото имаме квоти от ЕУ, за д аможе френските лозя да пращат от грозде, а на балканите лешшшшш.
СИгурно си доста малка, но навремето нямаше празна нива, поле да не е засято!:(Аман от философи иди във Видин и виж си намери рабта друга песен ще за пееш
 
От: Re: Кога сте гладували за последно?

Сега гледах пак репортажа по нова за миньорите в бобов дол, по-точно за робите в бобов дол.
Някой може ли да ми обясни тия хора защо търпят подобно нещо?
олко трябва да си тъп и страхлив за да търпиш?
Да се редиш от 2 през ноща за 2 кила кренвирши?
Да нямаш пари и пак да се трепеш като дебил в тунелите.

Това за мен не са нормални хора, някой може л ида ми обясни тяхното виждане, за да мога да ги възприема като хора, а не като стадо роби без никакъв интелект.



КОгато ножя Е ОПРЯН в теб и не откъм дръжката ще се редиш за купони дори.Явно бързо забравихме купоните 90 година
 
Re: От: Re: Кога сте гладували за последно?

КОгато ножя Е ОПРЯН в теб и не откъм дръжката ще се редиш за купони дори.Явно бързо забравихме купоните 90 година

90 година не съм бил пълнолетен, срама е за родителите ни, че не са имали достатъчно ум и желание да променят нещата, не е мой.
А какво е тяхното оправдание? Ножа бил опрян :)
Така ли?
че бобов дол не е на милион мили от луната?
билета до европа е 100 лева, отиди на стоп, вместо да чакаш за купони.
Да напускат и да си търсят друга работа, това за мен са хора без стойност, които не заслужават дори нервите да си хабя за тях,

Нещастници... я им дай утре малко власт, да видиш те как ще се държат с другите?
 
От: Re: От: Re: Кога сте гладували за последно?

90 година не съм бил пълнолетен, срама е за родителите ни, че не са имали достатъчно ум и желание да променят нещата, не е мой.
А какво е тяхното оправдание? Ножа бил опрян :)
Така ли?
че бобов дол не е на милион мили от луната?
билета до европа е 100 лева, отиди на стоп, вместо да чакаш за купони.
Да напускат и да си търсят друга работа, това за мен са хора без стойност, които не заслужават дори нервите да си хабя за тях,

Нещастници... я им дай утре малко власт, да видиш те как ще се държат с другите?

Според мен такива дето с в бобов дол крепят държавата, не искат да напускат БЪЛГАРИЯ, да са немили недраги по чужбина.Колко от тях са образовани, колко от тах ще ги приемат на работа в Европата.Навън требе и много работа и да си съвестен, хората затоа и плащат добре.ПОзнавам хора ,които ходят година две вънка па се приберат изпият парите и пак навън.Матрияла ни е такъв!УМНОТО ИНТЕЛИГЕТНО БЪЛГАРЕ ЗИБЕГАХА 89-90 година GO WEST!
 
От: Re: Кога сте гладували за последно?

Сега гледах пак репортажа по нова за миньорите в бобов дол, по-точно за робите в бобов дол.
Някой може ли да ми обясни тия хора защо търпят подобно нещо?
олко трябва да си тъп и страхлив за да търпиш?
Да се редиш от 2 през ноща за 2 кила кренвирши?
Да нямаш пари и пак да се трепеш като дебил в тунелите.

Това за мен не са нормални хора, някой може л ида ми обясни тяхното виждане, за да мога да ги възприема като хора, а не като стадо роби без никакъв интелект.

Аз си мисля, че седят там понже имат надежда, че нещата ще се оправят. Да, де ама кога? Кога ще е оправят нещата, понеже няма никакъв "лъч светлина"?
Цялото положение там е доста жестоко, не може в страна от ЕС да се случва такова нещо...
 
От: Re: Кога сте гладували за последно?

Аз си мисля, че седят там поже имат надежда, че нещата ще се оправят. Да, де ама кога? Кога ще е оправят нещата, понеже няма никакъв "лъч светлина"?
Цялото положение там е доста жестоко, не може в страна от ЕС да се случва такова нещо...

В репортажа показаха много мъже които бяха здрави корави някакви нормално изглеждащи. Биха ги взели в много фирми на работа, София не е далеч, защо не опитат там ако не им се ходи в друга държава. Как може така да се примиряват и да имат такова мислене, това е което не разбирам.
 
От: От: Кога сте гладували за последно?

О да знаеш, колко си права , защото в София, ако има работа и не гладуваш по другите места изобщо няма.И същите хора ,кат идат у софето за рабта се преселят с децата си- уффффффффффффф колко селяния станала Софията.АМи държавата е виновна, че не е разпределен бизнеса по равно.Едно време селата бяха пълни защото имаше поминък.Сега не дават домати да сеят, краставици, грозде, тутун и каквото се сетиш защото имаме квоти от ЕУ, за д аможе френските лозя да пращат от грозде, а на балканите лешшшшш.
СИгурно си доста малка, но навремето нямаше празна нива, поле да не е засято!:(Аман от философи иди във Видин и виж си намери рабта друга песен ще за пееш


що така пишеш с толкова клишета?

Някой ден като си направя социологическа агенция обещавам да направя едно проучване специално за теб по региони и всяко село ще включим ... две къщи- двама човека- няма значение- вътре са в проучването и са си двама гладни пенсионери.

Да видим какви са причините да са гладни?
Казваш няма работа- и сравняваш пълните ниви навремето.
Значи, какво излиза? По времето на социализма сме имали процъфтяваща икономика и всички са работели. Дори и циганите в КЕЧ-а.
Държавата тогава е давала яко на народа си. Дори и малцинство, си имат и си излизат с професия.
След това идват 90-те години- с купоните. Същите хора, които до вчера са имали работа щастливи излизат по площадите да празнуват свободата.
Не просто свободата от някакво робство, а свободата да правят с живота си каквото искат! Да работят, само да чукат по цял ден, да мамят, да крадат ... кой каквото иска. Демокрация!
Оказва се, че заводите и нивите където са работели преди и са били пълни са вече празни. Що? Щото Държавата (мамка й) и политиците в частност са ограбили всичко изработено от вменяемите пълнолетни хорица!
Тогава излиза, не че НЯМА работа а има сто пъти повече работа, но няма кой да я работи.
Заемите са гадно нещо ... (това е друга тема, но е много важно между другото, защото моят баща например поради някакви ... неустановени от мен причини и момент на промиването му си е намерил оправданието и преценя, че не му е гот да му вземат повече като връща пари, които са му дадени в критичен, но сублимен момент!)- но така или иначе какво? Ние НЕ трябва да оставаме гладни! Защо? Защото или ще умрем в мъки или ... няма да дадем добър пример на подрастващите. За това измисляме го бе! Ако не ни стигат образованията да го измислим ... отиваме да се консултираме с експерт или подслушваме разговори по кафета. Така разбираме, че с едно заемче можем да си създадем не само работа, ами много работа.

Айде сега ми кажи дали има нещо невъзможно във всичко това? И после унифицирай за гладните и виновната Държава. Куче да е като е гладно си намира и се нахранва.
 
От: От: Кога сте гладували за последно?

що така пишеш с толкова клишета?


Оказва се, че заводите и нивите където са работели преди и са били пълни са вече празни. Що? Щото Държавата (мамка й) и политиците в частност са ограбили всичко изработено от вменяемите пълнолетни хорица!
Тогава излиза, не че НЯМА работа а има сто пъти повече работа, но няма кой да я работи.
Заемите са гадно нещо
Айде сега ми кажи дали има нещо невъзможно във всичко това? И после унифицирай за гладните и виновната Държава. Куче да е като е гладно си намира и се нахранва.

мда
от школото в Симеоново ми е останал един израз клише клише, ама всичко си казвам на шише!

Кой завод ти предлага рабта, Кой ти предлага добре платена работа, Българи клаха народа както турци него е клал.
Къде е държавата, за безработните.
Назапад как може държавата да издържа безработни плаща им всичко от-до.Да няма глад мизерия кражби вендета.
А тук народът е много търпелив.Не знам защо,но матряла дето остана изобщо не може да се съюзи да свали това правителство.А забравих с 3.75 им вдигнаха пенсиите.Ето ви демокрацията, а Аз си чукам филтъро
 
От: От: Кога сте гладували за последно?

мда
от школото в Симеоново ми е останал един израз клише клише, ама всичко си казвам на шише!

...

достатъчно.
Ако дори подозирах горната информация щях да си спестя усилията.
Но карай.

Само ... Къде казваш НЯМА глад, мизерия, кражби? Да пренасочим нашите гладни поне натам щом шибаната ни държава не става.
 
От: От: От: Кога сте гладували за последно?

Размечтала си си нещо от снощи.

[video=youtube;H1VFiHlNpZw]http://www.youtube.com/watch?v=H1VFiHlNpZw[/video]

:lol::lol::lol:
 
От: От: От: Кога сте гладували за последно?

Размечтала си си нещо от снощи.


имаше едно стихотворение на Христо Смирненски
"КАМЕНАРЧЕ"
Хей, другарю, ти какво решил си с чука!
С тоя трясък и искри? — Аз ли?
Път ще се прокара, друже, тука, нов път в тези канари

правилно мечти DREAMS
НА ГЛАДЕН СТОМАХ НЕ СЕ ЧУКА.
 
От: От: От: Кога сте гладували за последно?

имаше едно стихотворение на Христо Смирненски
"КАМЕНАРЧЕ"
Хей, другарю, ти какво решил си с чука!
С тоя трясък и искри? — Аз ли?
Път ще се прокара, друже, тука, нов път в тези канари

правилно мечти DREAMS
НА ГЛАДЕН СТОМАХ НЕ СЕ ЧУКА.

... ама кога яде кюфтетата другарю, тогава пък чуковете бяха кът.
Такива като теб са ми ясни. Мрънкала вързани на каменоломната. Свиркай си, че не си гладен, а че няма да нахраниш гладните е ясно.
Още древните са го казали- помогни си сам за да ти помогне и ... златната рибка.
 
От: От: От: Кога сте гладували за последно?

.златната рибка.

късметът е за малцина!
за всичко друго си требе бачкане и голем пакет
може и златната рибка да скочи към пакета от нейния аквариум
 
От: От: От: Кога сте гладували за последно?

късметът е за малцина!
за всичко друго си требе бачкане и голем пакет
може и златната рибка да скочи към пакета от нейния аквариум

:clap:

...ей навих те! 8) да не си се наобядвал случайно? :p
 

Горе