Колко часа в денонощието изкарвате пред компютъра?

Колко часа в денонощието изкарвате пред компютъра?


  • Общо гласове
    42
Колкото дойдеп при мен. По 10-12 часа на ден работя на компютър(365 дни в годината) и останалото време е пак висене пред компютъра с 1-2 разходки навън малко за разнообразие.
 
Колкото дойдеп при мен. По 10-12 часа на ден работя на компютър(365 дни в годината) и останалото време е пак висене пред компютъра с 1-2 разходки навън малко за разнообразие.
@Mat, а с монитора как стоят нещата? Какъв е твоят избор?
 
Евтин и удобен. Ползвам марка AOC от сигурно 7-8 години, първо бях на 22-23 инча, след това не помня 24, сега мисля 27 най-голямият им геймърски монитор, който не струва повече от лек автомобил. Ако взема по-голям екран няма да мога да спя на бюрото, а го имам вече 12 години това бюро, мило ми е. :D Иначе съм пробвал 32 инча мисля че беше от същата марка, но не става за работен.

Това е за който иска надежден монитор, да направим малко реклама: https://www.jarcomputers.com/p/MNLC...-1ms-20-000-0001-300-cdm2-HDMI-DVI-VGA?ref=pr

От тази марка вече взимам 4-ти монитор, всички работят, първите два ги предадох нататък след 6 и 8 години вярна служба съответно, да радват някой друг.

Иначе всеки тип работа води до някакви здравословни последствия, просто си избираш твоят тип отрова и така. Предпочитам да блъскам 12 часа пред компютър, отколкото 8 часа в завод за цветни метали, пък нека не ми е най-удобен столът. Столът ми е 50 кинта втора ръка от Германия и не го давам за нищо на света. Тези с облегалките отзад и извитата форма зад кръста, главата или около тазът са убийци на грънаци, не се лъжете да седите на тях. Качественият стол е възможно най-плосък навсякъде, иначе удобството се превръща в неудобство с бързи темпове. Тези геймърските столове са машини за създаване на гърбушковци.
 
Малии ние с монитори за <500 кинта кво праим като не е извит и не е 49 инча? Виждам, че искаш да се похвалиш за придобивката ама не видях офталмологично да е сертифициран нещо. Аз бачкам на Дел У "втора ръка" нещо си около 20+ инча преди съм бил с по-лоши нямам проблем с очите. То бива пишкомерене ама чак и препоръки...

Привет, явно имаш някакви комплекси, аз комплекси нямам, това е истината, ако се чувстваш засегнат, това е твой проблем.

Поздрави,
Станимир И
 
Столът ми е 50 кинта втора ръка от Германия и не го давам за нищо на света.
Моя е седалка от някакъв ван. Електрожена и за ден имаме офис стол :).
 
ебаси, гледам тая класация и всички тези гласували "над 12 часа" и почвам да се чудя, кой ли ни такова жениете, докато ние бачкаме ?!? :-/ @Blinky , гледам лапетата приличат на теб, мойто и то същия психопат и теста за бащинство е излишен.... как се появиха и кой щъркел ги снесе?
 
@s1yf0x , аз правих тест за бащинство, така де ДНК, по принцип нямам съмнения, ама сега като го спомена, почвам да ми минават някакви мисли през главата. :)

Споко бате, всички отстрани казват, че добре върви развитието им, наивния аз. :)
 
@s1yf0x , аз правих тест за бащинство, така де ДНК, по принцип нямам съмнения, ама сега като го спомена, почвам да ми минават някакви мисли през главата. :)

Споко бате, всички отстрани казват, че добре върви развитието им, наивния аз. :)
@Blinky защо се обръщаш към @s1yf0x с “Бате”?
 
Гласувах за 5-8, макар че в някои дни може и повече да са, в други се стремя да са много по-малко. А най-се радвам на дните, в които са 0.
 
@Blinky защо се обръщаш към @s1yf0x с “Бате”?
Мисля, че ми е бате. :) уличен паразитен жаргон ми е. ;)

Гласувах за 5-8, макар че в някои дни може и повече да са, в други се стремя да са много по-малко. А най-се радвам на дните, в които са 0.
Че има ли такива дни въобще? Без грам дисплей? :)
 
Че има ли такива дни въобще? Без грам дисплей?

Е телефона не го броя, то няма как без него. Но за настолен или лаптоп бяха 0 часовете. На морето си носих лаптопа, ама така и за 7 дни не го отворих нито веднъж.
 
Че има ли такива дни въобще? Без грам дисплей?

Е телефона не го броя, то няма как без него. Но за настолен или лаптоп бяха 0 часовете. На морето си носих лаптопа, ама така и за 7 дни не го отворих нито веднъж.
Сигурно до теб е имало много красива жена/жени щом не си отворил лаптопа толкова дълго време?
 
Гласувах за 5-8, макар че в някои дни може и повече да са, в други се стремя да са много по-малко. А най-се радвам на дните, в които са 0.
Искаш да кажеш, че те отвращава технологията ли?
 
Искаш да кажеш, че те отвращава технологията ли?

Не ме отвращава, просто не смятам че е добре за човек да се забива за повече от 8 часа пред компа. Трябва да има време и за разходки на чист въздух и за реално общуване с други хора.
 
Искаш да кажеш, че те отвращава технологията ли?

Не ме отвращава, просто не смятам че е добре за човек да се забива за повече от 8 часа пред компа. Трябва да има време и за разходки на чист въздух и за реално общуване с други хора.
А, какво мислиш за всички, които са избрали “над 12ч.” като отговор в анкетата? Това пристрастеност ли е? Липса на личен живот?
 
Ти да не си слънчасал?
Да, но не това е причината, сигурно си чувал за Пренатест? За това беше, но се доказа и друго де покрай него.

Че има ли такива дни въобще? Без грам дисплей?

Е телефона не го броя, то няма как без него. Но за настолен или лаптоп бяха 0 часовете. На морето си носих лаптопа, ама така и за 7 дни не го отворих нито веднъж.
Абе, и аз не го броя, ама с него през деня, когато не съм на компа, мога да свърша доста работа, да не кажа, че почти ме замества.
 
За това беше, но се доказа и друго де покрай него.
Че не си ти бащата???


200.webp
 
На мен работата не ми е свързана с компютър и сядам по-рядко, но на телефона сигурно ми се събират поне 2 часа на ден. За мен лично най доброто решение, което взех е петък вечерта до неделя вечерта си сменям телефона с един стар dumb phone, колкото за разговори и смс. Мога да кажа, че за мен това бе уникално решение. Няма мейли, няма месинджъри и социални мрежи just a real life.
 
Тук да ви питам, че е relevant, с каква яркост стоите? Тези нощни режими хич не ми допадат, стоя си на 100% яркост постоянно. Мнения?
 

Горе