Колко часа в денонощието изкарвате пред компютъра?

Колко часа в денонощието изкарвате пред компютъра?


  • Общо гласове
    42
Тук да ви питам, че е relevant, с каква яркост стоите? Тези нощни режими хич не ми допадат, стоя си на 100% яркост постоянно. Мнения?
50% яркост и толкоз контраст. Ама то си зависи от конкретния монитор това. Пусни си някакъв тест да виждаш добре тъмните и светлите сенки.
 
Че не си ти бащата???


200.webp
Това излезе също, но реално друго се проверява с този Пренатест. ;)

Тук да ви питам, че е relevant, с каква яркост стоите? Тези нощни режими хич не ми допадат, стоя си на 100% яркост постоянно. Мнения?
Аз съм с 90%, ама монитора е як.
 
Тук да ви питам, че е relevant, с каква яркост стоите? Тези нощни режими хич не ми допадат, стоя си на 100% яркост постоянно. Мнения?
Аз съм на 35-50% постоянно. На повече от това ми се уморяват очите при по-дълго стоене.
 
Аз съм на 35-50% постоянно. На повече от това ми се уморяват очите при по-дълго стоене.
Обратното трябва да е, заради трептенето което се получава когато яркостта е по-малка. Не е съвсем като трептенето от някогашните CRT монитори, но наистина има такова и е възможно да има негативен ефект за очите. PWM е термина (pulse width modulation), така обикновено правят подсветката да свети по-слабо, като тока се накъсва на импулси. По-къси импулси = по-малко енергия = подсветката свети по-тъмно. Когато се подаде пълната енергия, т.е. няма импулси, тогава няма и трептене. Не казвам, че това е причината да ти е кофти на очите, но пробвай известно време с максимална подсветка и намален контраст (за да стане по-тъмно все пак).
 
Обратното трябва да е, заради трептенето което се получава когато яркостта е по-малка. Не е съвсем като трептенето от някогашните CRT монитори, но наистина има такова и е възможно да има негативен ефект за очите. PWM е термина (pulse width modulation), така обикновено правят подсветката да свети по-слабо, като тока се накъсва на импулси. По-къси импулси = по-малко енергия = подсветката свети по-тъмно. Когато се подаде пълната енергия, т.е. няма импулси, тогава няма и трептене. Не казвам, че това е причината да ти е кофти на очите, но пробвай известно време с максимална подсветка и намален контраст (за да стане по-тъмно все пак).
Ми не ми е много комфортно на макс. Вади ми очите. Гледам яркостта да е подобна на осветлението в стаята, като и вкъщи и в офиса като цяло е по-слабо осветено. Не знам дали има нещо общо, но преди около година на прфилактичен преглед ми откриха някакъв дефект на роговиците и ме питаха дали не ме заслепява много светлината. Може и затова да съм по-ОК на по-тъмно.
 
Имаше некфа програмка, даже БеГе я е правил, правше готини галимацияи с цветове/констрасти/лъчение и най-вече - ултра вредната "синя светлина"
 
Еха, това е един от "неудобните въпроси", като да те питат колко пари изхарчи след почивка или колко цигари/кафета си направил/а на ден хаха. Ами аз лично 8+ часа си ги връткам всякак, защото такава ми е работата, а да не говорим за допълнителните часове тип "да се информирам", както е споменато от колеги преди мен. Да речем, че съм взел "червеното хапче" и често съм в "Матрицата" хаха...риска на професията, дето се казва. БТВ доколкото съм чел (и от опит) не вреди чак толкова на очите (уж научно доказано). Въпроса е да се спазва баланс. Често премигване пред монитора (умишлено), подходяща среда (да не блести светлина), почивки и така нататък. Другите недостатъци като болки в във врата, изтръпване на ръката и така нататък, предполагам повечето колеги от тук са ги изпитвали на гърба си, така че няма да ги коментирам.
 
Въпроса го разделям на някакъв видработа и някакъв вид разпускане, грубо. Като под работа го разбирам по-скоро нещо, което трябва да се свърши без значение безинтересно ли ти е, интересно ли ти е, неутрално ли ти е. А втората част за времето което не се прекарва по необходимост.
Нямам график. За днес мога да дам. Около 2 часа по работа и се очертават около 2.5 часа за забавление. Най-вече заради мача, който гледам, 5 мин във ФБ, около 10-на тук.
 
Тук да ви питам, че е relevant, с каква яркост стоите? Тези нощни режими хич не ми допадат, стоя си на 100% яркост постоянно. Мнения?
И аз съм на макс, ама съм фен на гланц дисплеите. Матовите нещо не ме кефят. Лаптопче 15 инча, повече ми идва тегаво.
 
Привет, може да ползвате този малък софтуер, много добър: https://iristech.co/bg/ и доста се използва в цял свят.

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, може да ползвате този малък софтуер, много добър: https://iristech.co/bg/ и доста се използва в цял свят.

Поздрави,
Станимир И
Where it all started.
 
Gaming LED VA Samsung Odissey NEO 49", DQHD, Извит. Много е важно да се правят управжнение за очите също.


Поздрави,
Станимир И
Приятел, за тези пари си вземи един японски EIZO втора ръка и го ползвай за стеганография в изображение....... ще си като истинските хакери, които отричат криптографията и ще си разменяш шифрована информация със Северна Корея.
 
Приятел, за тези пари си вземи един японски EIZO втора ръка и го ползвай за стеганография в изображение....... ще си като истинските хакери, които отричат криптографията и ще си разменяш шифрована информация със Северна Корея.

Може да пробвам, защо не :) редовно купувам някакви монитори, чувал съм добри одзиви за EIZO, гледам ги ползват доста при обработка видео и снимки.

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, не стоя повече от 8 часа вече дори 5 часа на ден, повечето време обикалям по хижи и пещери или острови. Моят съвет е да излизате, повече и да се движите, спортувате, аз карам ски, джет, скачам с бънджи, парашути, плуване, airsoft и куп други. Зрението е най-малкият проблем, има кръвно налягане, разширени вени и куп други проблеми, като човек с опит над 15 години с работа към компютрите съм видял всичко от колеги. Препоръчвам, да ползвате скъпи и добре защитен монитор като, този който ползвам: Gaming LED VA Samsung Odissey NEO 49", DQHD, Извит. Много е важно да се правят управжнение за очите също.


Поздрави,
Станимир И
Кои хижи? Къде ходи последно?
 
Тук да ви питам, че е relevant, с каква яркост стоите? Тези нощни режими хич не ми допадат, стоя си на 100% яркост постоянно. Мнения?

През деня като е светло или на светната лампа на 100%, в тъмна стая на 20%. Трябва да е близо до светлината в помещението, щото иначе поне на мен ми се изпържват ретините.
 

Горе