Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

'А, на дъщеря ми откраднаха телефона за 900 кинта, ти за една лична карта и малко пари се кахъриш'.
Това е точно в "професионализма" на нашата полиция. :) Един вид какво ти пука, и по-големи гадости се случват. ;) Били ги знаели. Как да подадеш жалба след тези думи. Те както ги знаят, няма да се учудя, ако и същите им плащат да си правят тези неща. Сигурно това може да е имал предвид. :)

Има начин, но определено ако го изберем, няма смисъл да плащаме заплатите на онези убавци.

Едно време като отидох (бях на 20 и малко години) в полицията за открадната лична карта, с нея и пари и цялото ми портмоне, попълних си бланката за нова и грам не се занимавах да ходя при някой полицай, защото още от тогава знаех, че някой льохман ще седи и ще ми се дърви, все едно аз съм се самообрал и съм дошъл да си запълвам времето с тях. Че богу ми, губя и неговото, което най-често е лежане и обикаляне по светофарите в дебнене на някой без колан или говорещ по телефона, за да му вземат една 20тачка.

Толкова е трагично положението там, че аз лично съм ги отписал като орган. В момента на мен, като гражданин повече ми е пречил, отколкото помагал. Това не е най-лошото. Най-лошото е, че мога да го кажа с ръка на сърцето, което означава, че съм искрен. Имам стотици случки, в които или съм попадал на абсолютни темерути или просто е такова качеството. За мен опцията "да викнем полиция" е синоним на "идват още проблеми". И това го казва човек занимаващ се с компютри, а не някой бандит. Направо не знам. :)

Не се оплаквам, защото както казах всичко се връща. Просто отбелязвам, като лично в тази тема, това ще помогне на хората да се опрат един на друг. И да забравят момента в "то има полиция", да, ама имаше. Ако това е сегашната ни, на зле са нещата. Има и читави, но като цяло, всички знаем кои преобладават, това са от типа, за който говорим и сме се срещали с тях. Но пък и за тези пари, които взимат какво да очакваме. Но поне да може да се каже, че има нещо, то и това не може.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Може да се самозадоволяват.
Дай боже да е това.

Имах случка, в която претърпях с едно аверче катастрофа. Беше лека и нацепилия се отзад бус ни сгъна малко. Абе беше си средно, щом аз бях отпред и ми се разкървави ръката. Излизам от колата и една партулка минава и ни вика да чакаме да дойде някой от КАТ. Нито пита как сме, нито спряха. Пожелах им така някой тях да ги подмине като изпаднат в нужда. После след като минаха 2 часа чакане им пожелах и да не го вдигат за разлика от съседа им, който да се възползва от нощните им дежурства.

Не знам за жените, но мъжете поне събират смелост. Аз ако видя някой да рови, направо му скачам на очите. Пък после да ме дават по каналните телевизии. То на тях вече така или иначе интелигентните хора не им се връзват вече. А честно казано, на мен с кретени, които си сверяват часовника с новините по телевизията не ми се общува или живее.

Та да се върна на темата за нашата родна полиция, която нещо последно време яко липсва. Не искам да омаловажавам работата им и геройството им, доколкото то го има вече, но реално някой последно време да е чул някой отличен с храброст или нещо друго полицай. Аз не. Ако има някой, да даде едно постче тук. Като стане дума за бг полиция, обикновено се говори за гаври с граждани, корупция (20толевките, както им викат последно време), немърливост, палящина (ще ми ходели с високоговорител да съобщават за земетресението, баси кретенизма), тъпотия (защото са прости хора там най-често) и какво ли не друго. Просто това е отражение на това, в което се е превърнала последно време. И все по-зле става. Показател за това е повишената престъпност. На мен за 2 седмици се пробваха да ни разбият 4 пъти, после нека Главата и БТВ и другите гъзолизци да ми обясняват как добре се справяме с престъпността. Че и едни Галеви им избягаха под носа. Смешковци. Ако питате мен, не си струва да си плащате данъците, ако ще се получават такива услуги.
 
От: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Мене директно си ме викаха в районното да разберат лично от мен дали бачкам :). Даже ме водиха в бюрото по труда (или както се казваше) и ми намериха работа. След 2 дена бях почнал :).

Ха, хаа,хаа

Кога е било това, преди 10 ноември ли ?

Ебати как ще се гавря с Ушевия ако ме пита какво работя или защо не работя ?

Ти какво му каза ?

PS

Макар че те знаят че съм Гробокопач на Славяно Комунисти и Милиционери....Китайската Мастия Кръчмата отдавна ги е предупредил със скринове:lol:
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Миналото лято някакви нинджи подскачаха по покривите на нашата кооперация, някои от комшиите ми са баровци, така че има за какво, моя апартамент пък е най-лесен - от покрива на терасата и вкъщи. Само че тия не случиха, има едни студентки дето учат по цяла вечер ( сигурно медицина :) )и киснат по терасата да пафкат, та мернали нинджите да подскачат и се развикаха. Няколко изпочупени керемиди и дотам. Оттогава започнах да се залоствам, лятото се чувствам като в бункер с тия затворени прозорци и врати.

Иначе чувството да те отарашат е много гадно, няколко пъти ми се е случвало, но още по-гадно е чувството след като са ти ровили в дрехите, шкафовете, хладилника... едно такова особено е, грубо навлизане и гавра с лично пространство, все едно си изнасилен. Плазмата и пари прежалвам, но зарад такава гавра не прощавам, бих ги и излежал даже, ама като знам колко ги хващат...
 
Последно редактирано:
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

По блоковете около нас е обичайна гледка последните етажи да са с решетки на прозорците. Има си причина явно.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Миналото лято някакви нинджи подскачаха по покривите на нашата кооперация, някои от комшиите ми са баровци, така че има за какво, моя апартамент пък е най-лесен - от покрива на терасата и вкъщи. Само че тия не случиха, има едни студентки дето учат по цяла вечер ( сигурно медицина :) )и киснат по терасата да пафкат, та мернали нинджите да подскачат и се развикаха. Няколко изпочупени керемиди и дотам. Оттогава започнах да се залоствам, лятото се чувствам като в бункер с тия затворени прозорци и врати.

Иначе чувството да те отарашат е много гадно, няколко пъти ми се е случвало, но още по-гадно е чувството след като са ти ровили в дрехите, шкафовете, хладилника... едно такова особено е, грубо навлизане и гавра с лично пространство, все едно си изнасилен. Плазмата и пари прежалвам, но зарад такава гавра не прощавам, бих ги и излежал даже, ама като знам колко ги хващат...
Хващат ги брат и от тук има 2 пътя, по които се озовават пак на улицата:

- плащат си и ги пускат
- а като нямат пари, бият ги и ги пускат

Пито, платено. И после вземат и заплата и жена им задоволена, ракията в шкага, салата на масата. Детото с телефон за 900 лева. Няма проблем. Не знам какво искате, то това са сега съвремените герои.

Сещам се за още един случай, в който един тъмнокож дръпна чаната на една жена и 150+ килограмовия кит в униформа до мен не супя даже да го види. Беше толкова бавен, че за него деня е 48 часа. Хванах се за главата, а в очите на всички хора присъстващи там се прочете едно разочарование, граничещо с погнус. Чак и на мен ми стана гадно за горкото китче, недоносено и недокърмено.

Случки много, решение - никакво.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Преди години баба ми реши за спокойствие да се измести да живее на спокойствие на село...Причини много, но купиха си къща и в крайна сметка се налага почти сама да живее там. Сега разбрах, че вчери и отровили кучето, което не беше и добре де :( и не само нейното, но и на всички къщи наоколо (в края на селото). Първото, което си помислих бе: сигурно има хайка или някой, който си мисли за обири на къщи, защото знае колко човека живеят в дадена къща, кой къде ходи, какво прави...И си един такъв безпомощен и на тези години, плащаш си, работил си, търсил си спокойствие, не пречиш, не очакваш да ти пречат и изведнъж...не ми се мисли...Случки много, решение - никакво.->горчивата истина
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Каквато държавата, такава и полицията. От гнило дърво и треските са гнили.
 
Една моя приятелка пък бе излязла за малко до магазина и заключила навсякъде. На идване се разминала с 2 бързащи субекта. Като се качила, видяла, че тези 2мата идвали от там. Успяли да вземат само пари, бижута и всичко ценно и дребно, което не би могло да ги издаде и би ги им позволило да са доста по-незабележими. Не е като да мъкнеш плазма или настолен компютър.

Първото нещо, което направила е да звънне на полицията. От там и казали, че нищо не се е случило и че имат няколко такива в района, което накратко означавало "споко, не си единствената" и това беше всичко. Помолили я да дойде да даде показания или там каквото и му се вика, защото не съм го правил. Само веднъж де, писах защо се ме обрали в автобус 83, сякаш никога не се бе случвало. :) Но това е друга тема. Тя отишла и не успях да разбера какво е продължението, но като слушам разговорите, било е гаври и содомия, типична на бг полицията.

В момента, в старият ми блок са поставили чипове - на вратата и на асансьора. Прас голям, добре, че има една бабка, която обикаля с кучета и няколко местни пиандета, които се въртят около блока и създават внушение за активност по никое време. Да, минава патрул, но като гледам какви случи има там, все едно не минава. Някъде са заспали или си играят на лоши момчета с някой редовен гражданин. :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Иначе чувството да те отарашат е много гадно, няколко пъти ми се е случвало, но още по-гадно е чувството след като са ти ровили в дрехите, шкафовете, хладилника... едно такова особено е, грубо навлизане и гавра с лично пространство, все едно си изнасилен. Плазмата и пари прежалвам, но зарад такава гавра не прощавам, бих ги и излежал даже, ама като знам колко ги хващат...

Знам познато ми е до болка точно това! В първия ми пост в тази тема го бях описал! Отвратително е наистина. Както казваш, приемаш че са ти взели техниката и там колкото пари са намерили, ама така да ти ровят из дрехите, шкафовете и да я хапват на авантакис от хладилника... Трепането им е малко. Такива дори не заслужават да бъдат и в затвора, защото там ще ми ги хранят пак на авантакис от нашите пари. Трепане или да копат уран в мините, тъкмо и тока ще стане по евтин.

Блинки напротив - момчето си подаде жалба още след първия грабеж, и онези му казали че той е направил каквото трябвало, а те от тук на татък ще започнели да ги издирват, имали нещо предвид. И точно един месец по късно втори грабеж от същите тия тримата с ножовете. Той пак подаде жалба и пак получава същия отговор - няма проблем, ще ги намерим. И след около 2 месеца същите трима както винаги с ножове трети път го обират и го наръгаха в корема. И третия път като подал жалбата ги попитал, какво става, до кога ще идват да го тормозят, вече е намушкан, медицинско си е извадил, защо не са хванали поне единия от тях, нали за това са полиция - те му казали че не е единствения, в същия квартал на съседната улица имало и други магазинчета обрани. Сега момчето всеки ден със страх отива в магазина си. Попитах го защо не вземе нещо под ръка, някаква сопа или метална тръба, а той ми отговори че не бил такъв човек който да причинява болка, това не било в стила му. Разбирам го, няма агресия в него, то и аз не обичам агресията и разправиите, но тука става въпрос да защити живота си, защото вече веднъж са го намушкали. И имай на предвид че винаги го обират когато е през деня, това означава че те са спокойни че никой няма да обърне внимание.

За предпазните мерки и аз да допълня нещо ново: да оставиш лампите светнати ако те няма вечерта и това е нещо, но крадците знаят че хората оставят да свети и за това да са сигурни че действително апартамента е празен те използват други методи - притаяват се някъде пред или около блока/къщата където живееш, и уж че слушат музика в колата, уж че чакат някой си стоят в колата по цял ден, и наблюдават дали ще излезеш или ще се прибереш. Обръщайте внимание ако забележите кола в която няма значение колко човека са вътре, даже и един да е, ако видите че стои повече от 4-5 часа и този който е вътре не излиза, значи стои и дебне за нещо. Никой няма да чака авера си в колата по цял ден или цяла нощ. Точно за това сега има нова система на защита, продават автоматични ключове за осветлението, и те са с таймери. Значи можеш да си ги нагласиш примерно лампата в спалнята ти да се светва на всеки 30 мин. или на всеки кръгъл час и след 10 мин. пак да се угася, и така на пълен цикъл до сутринта. Така се създава грешното впечатление че явно в апартамента има още някой, те са видяли че ти си излязъл и дебнат кога ще се прибереш, но като видят често светване и угасване през интервал в спалнята, ще решат че има някой и от време на време се събужда да отиде до WC-то. Това е по хитрия нов вариант, понеже стария с постоянното светене вече им е известен. Даже и всички стаи да оставите светнати - те нека да са пред или около блока ви, и да ви видят че излизате, те са наясно. Скъпички са тия системи с таймери за включване и изключване на осветлението в желан час, но поне заблуждават че вътре наистина все пак има движение.

И както казваш Блинки - винаги и дори задължително пердетата и щорите нощно време дръпнати! Защото не знаеш кой стои в острещния блок или от долу и дали не наблюдава стаята колко човека са вътре, и дали изобщо има движение или само е оставено да свети.

Чувал съм че СОТ-системи преодоляват, но за сметка на това сложи една проста система с магнит на вратата, като магнита е най отгоре и при отлепяне да започне да пищи толкова силно, че алармата да събуди целия вход. Силния шум ще ги стресне и може да ги накара да избягат. Има такива пискащи аларми, и като отвориш вратата имаш 10 сек. да изключиш алармата, но знам че яко пищят.

И както ви посъветвах: не общувайте с арогантни и съмнителни личности ( те си личат по външния вид ), подбирайте си приятелите и средата, и така се намаля опасността да ви разбият жилището, макар че пак не е гаранция защото пенсиите пък са информатори.

Ако не ви представлява проблем, когато решите да си купите техника, направете покупката вечер при смрачаване за да не биете на очи какво вкарвате у дома си, или го закарайте на село или в приятел, а вечер при мръкване си го вземете и го вкарвате у вас когато вече е тъмно и няма опасност да ви видят. Аз така правя от няколко години, и пазарувам или зимата когато паданат големите студове и рано се смрачава, или ако ми е спешно и е лято и е преди мръкване - карам стоката на вилата, и като мръкне си я взимам и обратно. Знам че е разкарване, ама се принудих да го правя, защото пред нашия блок е претъпкано с пейки, а няма нито празна пейка - всички пенсии са насядали там.

За вратите - не само желязна блиндирана врата, но касата да влиза в бетона, и бравите да са италиански. Китайските се разбивали много лесно, но италианските брави вътре езиците или шиповете в зависимост от дизайна на бравата, били от калена стомана и нямали счупване, освен ако не ти режат вратата с флекс, а то ще се вдигне шум. Поне така ме посъветваха полицаите. За това са и скъпи италианските, но си струва. Друго не се сещам.
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Блинки напротив - момчето си подаде жалба още след първия грабеж, и онези му казали че той е направил каквото трябвало, а те от тук на татък ще започнели да ги издирват, имали нещо предвид. И точно един месец по късно втори грабеж от същите тия тримата с ножовете. Той пак подаде жалба и пак получава същия отговор - няма проблем, ще ги намерим. И след около 2 месеца същите трима както винаги с ножове трети път го обират и го наръгаха в корема. И третия път като подал жалбата ги попитал, какво става, до кога ще идват да го тормозят, вече е намушкан, медицинско си е извадил, защо не са хванали поне единия от тях, нали за това са полиция - те му казали че не е единствения, в същия квартал на съседната улица имало и други магазинчета обрани. Сега момчето всеки ден със страх отива в магазина си. Попитах го защо не вземе нещо под ръка, някаква сопа или метална тръба, а той ми отговори че не бил такъв човек който да причинява болка, това не било в стила му. Разбирам го, няма агресия в него, то и аз не обичам агресията и разправиите, но тука става въпрос да защити живота си, защото вече веднъж са го намушкали. И имай на предвид че винаги го обират когато е през деня, това означава че те са спокойни че никой няма да обърне внимание.

За жалост е точно така и полицията (не знам тук специално за кой район става дума) реално не си дава грам труд, на не говоря, че е пълно със смотаняци от класа там. Знам, че агресията и като цяло саморазправата не води до хубави неща, но като гледам каква полиция има там и може би и тук, става дума за те или той. Дано да стигне до този извод скоро, защото е суровата реалност, като гледам какви униформени издънки виреят там. Дано и полицаите, който са му отговорили толкова "професионално" се чатната, че ако утре не дай си боже го наранят малко по-сериозно, той може да не стигне до работа, да изкара пари и да си плати на държавата, а тя да плати на тия малоумници. Проблемът е, че като те изхвърлят от полицията, ти реално за нищо не ставаш. :)

За предпазните мерки и аз да допълня нещо ново: да оставиш лампите светнати ако те няма вечерта и това е нещо, но крадците знаят че хората оставят да свети и за това да са сигурни че действително апартамента е празен те използват други методи - притаяват се някъде пред или около блока/къщата където живееш, и уж че слушат музика в колата, уж че чакат някой си стоят в колата по цял ден, и наблюдават дали ще излезеш или ще се прибереш. Обръщайте внимание ако забележите кола в която няма значение колко човека са вътре, даже и един да е, ако видите че стои повече от 4-5 часа и този който е вътре не излиза, значи стои и дебне за нещо. Никой няма да чака авера си в колата по цял ден или цяла нощ. Точно за това сега има нова система на защита, продават автоматични ключове за осветлението, и те са с таймери. Значи можеш да си ги нагласиш примерно лампата в спалнята ти да се светва на всеки 30 мин. или на всеки кръгъл час и след 10 мин. пак да се угася, и така на пълен цикъл до сутринта. Така се създава грешното впечатление че явно в апартамента има още някой, те са видяли че ти си излязъл и дебнат кога ще се прибереш, но като видят често светване и угасване през интервал в спалнята, ще решат че има някой и от време на време се събужда да отиде до WC-то. Това е по хитрия нов вариант, понеже стария с постоянното светене вече им е известен. Даже и всички стаи да оставите светнати - те нека да са пред или около блока ви, и да ви видят че излизате, те са наясно. Скъпички са тия системи с таймери за включване и изключване на осветлението в желан час, но поне заблуждават че вътре наистина все пак има движение.

Това го болднах, защото смятам, че е важно да се знае.
Това може да се направи и с телевизор, компютър и друг уред. Не е нужно да е само лампа. Но да, лампата е най-добре, защото стряска повече.

И както казваш Блинки - винаги и дори задължително пердетата и щорите нощно време дръпнати! Защото не знаеш кой стои в острещния блок или от долу и дали не наблюдава стаята колко човека са вътре, и дали изобщо има движение или само е оставено да свети.

За вратите - не само желязна блиндирана врата, но касата да влиза в бетона, и бравите да са италиански. Китайските се разбивали много лесно, но италианските брави вътре езиците или шиповете в зависимост от дизайна на бравата, били от калена стомана и нямали счупване, освен ако не ти режат вратата с флекс, а то ще се вдигне шум. Поне така ме посъветваха полицаите. За това са и скъпи италианските, но си струва. Друго не се сещам.

Поне така ме посъветваха полицаите.
Не е като да не са си заслужили заплатите. Все нещо са ти помогнали. Казаха ти, че си е друго италианското. :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Ние използваме други методи за защита. Живеем като в затвор без решетки - заключва се входната вратата всеки път като се излиза или влиза, сотове, 15 ключалки и т.н.

Големите кражби стават по сигнал, "кокошкарските" са от мангали или наркомани.
 
От: От: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Ха, хаа,хаа

Кога е било това, преди 10 ноември ли ?

Ебати как ще се гавря с Ушевия ако ме пита какво работя или защо не работя ?

Ти какво му каза ?

PS

Макар че те знаят че съм Гробокопач на Славяно Комунисти и Милиционери....Китайската Мастия Кръчмата отдавна ги е предупредил със скринове:lol:

87-88 година беше някъде.

По темата...
Когато ми откраднаха колата 93-та отидох при същия ушев дето ме тормозеше и му викам, че трябва да вземе да свърши и малко истинска работа - да ми намери колата.
Познайте какво стана... :)
К*р кола.
 
Re: От: От: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

87-88 година беше някъде.

По темата...
Когато ми откраднаха колата 93-та отидох при същия ушев дето ме тормозеше и му викам, че трябва да вземе да свърши и малко истинска работа - да ми намери колата.
Познайте какво стана... :)
К*р кола.
Спомням си като малък как викнаха бащата, тогавашната полиция или милиция ли, намерили му колата, като чак и той не разбрал, че била открадната. Просто на кретените им свършил бензина, като в последствие я зарязали и полицаите я намерили. По-скоро колата попадна на тях, а не те на нея. Което за мен беше сигнал още в ранна възраст, че тази система не работи добре. С годините многократно се докара това, даже се чудя вече и защо я има.

Много съм доволен, поен за сега, че съм слабо засегнат от престъпността. По две причини - ще стане много грубо, ако се изправим лице в лице с престъпника и защото ще трябва и родната полиция да ми обясняват колко съм зле, че ми се е случило и как да не се притеснявам, защото не съм изтеглил късата клеча в случая. И ще е някаква философия и кретенизъм на много примитивно ниво. Обикновено, от приказките на познати, това правят. Като едни истински мъже и хора на реда. Да ти се дореве от мъка.

Сори, но когато плащам от джоба си за нещо, гледам да го получавам, защото иначе в случая, аз излизам глупака, който е вътрешно.

Мен 3-4 пъти са ме обирали (за мой и техен късмет, не се е разбирало в процеса на обира от мен) и смея да кажа, че до сега нищо не съм получил като съпорт от полицията. Първите 2 пъти бяха. В първия ми обясниха, да не съм спал в автобус 83, в който ме обраха. Което беше много професионално, особено да го кажеш на 18 годишен младеж, който тепърва оформя мнението си и позицията за нещата в живота. Защо мислите, че съм толкова негативен. Вторият път, на 20 г. обир в заведение. Бяхме с другия админ и той беше "свидетел". Слагам го в кавички, защото не видяхме как се случи, просто мина един просяк и забърса масата. От тогава спрях да давам на просяци. За всичко си има причина , нали? Та тогава отидох пак в моето районно, най-вече заради изкарване на личната карта и реших, че няма смисъл да пускам жалба. Смятай до къде са я докарали тези търтей. Влизам, при което явно един от полицаите-клибици там ми вика "пак ли ти?" Аз му казах, че е много голяма магия, че ме видна толкова рядко (веднъж на 2 години си е чудо, като се има предвид къде живеем и каква полиция имаме), като се има на предвид как работят. Той измрънка нещо, не му обърнах никакво внимание. Реших, че не си заслужава. Пък и едва ли е казал нещо, с което да помогне в ситуацията и го подминах, за да се добера до документите за попълване на лична карта.

Много се кефя, когато отида някъде, потънали са ми дисагите, и някой остроумник да ми пили на главата ненужни глупости, като по този начин влошава ситуацията. И най-лото в ситуацията е, че въпросния субект ти бил "помагал" и отделно му плащаш заплатата. Направо се чудиш дали да се гръмнеш или какво?
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

И моя позната беше обрана, докато си е била вкъщи и спяла в спалнята. В такива случаи, да се моли човек да не се събуди, ако го оберат, че може и по-лошо да стане.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Най-добрата защита е да си сложиш възможно най гадната евтина стара врата та крадците да те помислят за мазния клошар :D :D Пък вътре бол с плазми :D

И това няма да те спаси. Имаш ли пари крадците го знаят. Всичко се разузнава предварително. Случайните обири са рядкост.

Преди няколко месеца (след Великден) прословутите телефонни престъпници се бяха опитали да оберат баба ми и дядо ми на село. Звънят по телефона и казват на баба ми, че племенникът й (мой първи братовчед, който работи в СОТ на някакъв отговорен пост), бил катастрофирал и убил някакво момиче. На него му бил счупен носът и зъбите, но иначе бил жив, обаче видиш ли, в същия ден, в който блъснал и убил момичето, вече му било повдигнато дело в съда и на братовчед ми му трябвали пари за адвокат, та ако може баба ми да му дадат. Няма да казвам, че за една стара жена да чуе, че племенника й е катастрофирал е един огромен шок и след това едва ли ще може да мисли трезво и да се сети, че това е измама. За късмет обаче, баща ми, който също бил на село за празниците, чул писъците на баба ми и отишъл да види какво става. Веднага разбрал за какво става въпрос, взел телефона и ги попитал къде да отнесе парите, отсреща обаче веднага затворили.

Интересното (или по-точно - плашещо) е че измамниците са знаели прекалено ного подробности. Знаели са имената на баба ми и дядо ми, знаели са имената на братовчед ми, какво работи и че често пътува. Казали са град за катастрофата, който е близо до селото и до който братовчед ми често пътува, понеже там имат офиси на фирмата, следователно звучи правдоподобно там да е станала катастрофата. И още куп други детайли.. .

Така че, каквито и врати да слагаш, гаранция няма. Просто се молиш крадците да действат по други "обекти" и никога да не дойде твоя ред.
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

А на тези, да им изсъхнат езиците, дано. Но най-лошо впечатление ми направи това, че даваха репортаж за тях и тактора от Г.Оряховица, някакво дърто ромче, се лензеше пред камерата. Какво по дяволите прави на свобода? И защо го дават по тези телевизии, че и обяснява как прави това по телефона и как некъв друг слабоумник реве от страни, за да създава трагична ситуация. Направо бях изумен. Каква полиция, каква съдебна власт? :)

Като им сипвам и ги храня, имам причина да го правя. Никакви милост за тези. Защото на мен преди 2 месеца ми звънна леля ми, за да пита дали е добре баща ми, защото на баба ми били звъннал някой (да ми се случи това в реалния живот, за да види какво е), който се е представил за баща ми и казал, че са му нужни пари, защото е със счупен крак и не му достигат за гипс. Че и ревал копелето долнопробно. Казах и, че всичко е наред и, че преди малко съм се чул, както и беше, с баща ми и няма такова нещо. Били се паникьосали, и как няма, все пак удрят в десетката - децата на хората. И по-конкретно тяхното здраве. Да им се върне на техните, но те няма да изпитат това, което ние изпитваме, защото за шибани животни.

За това като ми се налензи некъв с фуражка и униформа по телевизията, ми става една такова ... абе повдига ми се, и то яко. Защото това е държавата, навсякъде престъпници, а ти се опитваш да живееш между тях.
 
От: Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Защото това е държавата, навсякъде престъпници, а ти се опитваш да живееш между тях.

Много точно казано!

Аз все се каня да си купя един газов пистолет. Влезе ли някой да краде такова обгазяване ще му направя, че после поне 2 месеца да не може сополите да си събере.
 
От: Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Много точно казано!

Аз все се каня да си купя един газов пистолет. Влезе ли някой да краде такова обгазяване ще му направя, че после поне 2 месеца да не може сополите да си събере.

Имам от 3 години, но не ми се е налагало да го ползвам. Купих възможно най-противния газ. :)
 
Re: От: Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Много точно казано!

Аз все се каня да си купя един газов пистолет. Влезе ли някой да краде такова обгазяване ще му направя, че после поне 2 месеца да не може сополите да си събере.

Това не е ли малко рисковано в затворени помещения? Как е хавата с гумените куршуми? Самата идея, че се стреля по някой е доста сдухваща. Ако оня не се насере от мисълта, че стелят по него с огнестрелно то гумените куршуми ще го довършат. За газ не знам, звучи ми малко прецакващо, особено като си в една стая с престъпника. :)
 

Горе