На 22-ри Ноември на протест.

От: На 22-ри Ноември на протест.

Целта е да си зависим - ако на боклуците в България им пукаше за здравето на хората - щяха моментално да изритат завода на лукойл в Бургас, който трови толкова много хора, както и отровните заводи в Стара Загора и други градове. Типично за ГРОБ - вместо антикризисни мерки по време на криза те добавят нещо, което съсипва бизнеса на хората.

Утре ще забранят да пуша и в къщата си, нищо чудно да можем да пушим само в обособени килийки 1на1 обрадени от прилежно поставени трупове, за да ни напомнят,че било вредно - ей ви демокрацията - свободен си ама си зависим и въобще не си свободен.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Ами закон е, как да не могат да ти кажат, какво като е твоя кръчмата. Много неща са забранени, да се продават наркотици, да се укриват данъци и т.н. Ако го направят така, че собствениците да избират, нали се сещаш че ще се пуши абсолютно навсякъде. На мен сега ми е много по-добре, преди където и да вляза, не можеше да се диша от цигарен дим.
Не съм съгласен. Заведението е частна собственост, а тютюнопушенето не е нелегално. Ако цигарите бяха забранени - разбирам, но те не са. Това, че е има такъв закон, не означава, че е морално правилно.

Защо?

Аз съм непушач/бивш пушач. Ако искам да се видя с някой мой приятел пушач правя изключение и съм в среда на пушачи. Не ми пречи особено, може би защото целта на живота ми не е да обикалям кръчмите. Мисля, че е нормално всеки собственик да определя дали да се пуши в заведението му или не. Ако ще се пуши - знае се. Ако няма да се пуши - пак се знае. Така, ако някой толкоз примира за заведение за непушачи, ще си намери. Нали на това ни учат - че пазарът, ако иска нещо, то ще се появи? Създаването на определен тип заведения, само на определен тип, поради някакви съображения - морални или политически, не е ли в противоречие със свободата на демокрацията? Не е ли против правилата на пазара? Не е ли планова икономика?
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Не съм съгласен. Заведението е частна собственост, а тютюнопушенето не е нелегално. Ако цигарите бяха забранени - разбирам, но те не са. Това, че е има такъв закон, не означава, че е морално правилно.

Защо?

Аз съм непушач/бивш пушач. Ако искам да се видя с някой мой приятел пушач правя изключение и съм в среда на пушачи. Не ми пречи особено, може би защото целта на живота ми не е да обикалям кръчмите. Мисля, че е нормално всеки собственик да определя дали да се пуши в заведението му или не. Ако ще се пуши - знае се. Ако няма да се пуши - пак се знае.

Ей страшни хора, ейййй :)
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Ами не е ли така? Шизофреничната политика на управляващите ми идва в повече - позволяват се реклами на цигари, пропагандира се пушенето, няма контрол при продажбата на цигари на непълнолетни, обаче удрят по бизнеса на хората. Това не се прави за доброто на някой, а е брадва за бизнеса. Не е нормално държавата да се намества и да регулира къде и дали ще се пуши в частно заведение. Това е все едно някой да ти каже, че не можеш да пушиш в дома си. Ако приятелите ти имат проблем с цигарите, просто няма да ти идват на гости.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

"Европа свършва там, където започват да ядат шкембе чорба."

Уинстън Чърчил
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Тази фраза ми хареса! :) Мъдър човек го е казал. :D

Вчера ми вдигнаха голям диспут заради нея. Нарекоха ме Анти-Българин.
Човека никога не е излизал от България. Нарече Чърчил идиот, защото не познавал картата на Европа, мен враг на народа...
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Аз забраната си я харесвам, защо да ходя на протест :) Ако се събират някъде, за да се запази забраната, може да намина :)
Точно казано.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Вчера ми вдигнаха голям диспут заради нея. Нарекоха ме Анти-Българин.
Човека никога не е излизал от България. Нарече Чърчил идиот, защото не познавал картата на Европа, мен враг на народа...

Няма смисъл от спорове и безмислени определения. Анти - Българин, какво ще рече това? Всичко е въпрос на гледна точка, и всеки има право да изрази своята позиция.
 
  • Like
Реакции: Test
От: На 22-ри Ноември на протест.

"Европа свършва там, където започват да ядат шкембе чорба."

Уинстън Чърчил


Презирам такива същества като тоя, който цитирам - като не ти изнася ходи си при новите братя - американците и европата. Аман - не ти харесва - ставаш емигрант и толкова, не да ходиш в чужбина и да ми пееш мила моя родино. Махай са от тука като искаш новите братя да те управляват. Писнало ми е всеки ден някой да ми говори какво било е вропата - че мен какво ме интересува какво е в европата - слагат ми европейски закони а там цените са други - като ще ми налагат закони и наредби - да наложат първо доходите пък тогава да ни изравняват и сравняват. Трябва да си изключително просто същество, за да си мислиш, че тоя закон е полезен за някой.

Човека никога не е излизал от България. Нарече Чърчил идиот, защото не познавал картата на Европа, мен враг на народа...
Прав е бил човека - ние си живеем на континента европа,а пък грам и въобще не ме интересува дали ще сме в европейския съюз - и без това само ни доят - щастливи кокошки, забрана за тютюнопушене, заместиха ни продукцията с европейска - еб*ха ни майката на икономиката и бизнеса - аре ходи си при ЧърЧ`ила тогава да те чука по гащи като бил твой човек.


Ей ЧърЧи`ловец, я виж още какво друго е казвал новия ти брат

"Тия, дето си казват "честита баня" - те ли са ни обявили война?" - по отношение на България, след като е научил, че е обявила война на Великобритания и САЩ.
„За да падне България трябва да падне само София.Тя трябва да бъде изравнена със земята и в развалините и да се засеят картофи.“
"Държава на име България не трябва да съществува." - на Парижката мирна конференция.



Може ли дебелогъзия англйски премиер Чърчил да е с толкова къса памет?Нима е забравил ,че сто години преди да се изкаже лондончани измислиха ХОЛЕРАТА?Хиляди
англичани умират в реки от човешки екскременти.Темза е най-"кафявата" река в света!!!
Дори миризмата е била причина за смъртни случаи.Но това не е най-глупавото изказване на Чърчил.На Парижката мирна конференция си е позволил да направи следното злобно и отново неподготвено изказване"Държава на име България не трябва да съществува"На тази глупост ние само ще отговорим Помните ли 1918г?Чували ли сте за генерал Владимир Вазов?Знаете ли за битката при Дойран?
Поредицата "не знам какво говоря"продължава с"Европа свършва там ,където започват да ядат шкембе чорба" Там е ЦЕНТЪРА бе островитянин неориентиран!
За да закова окончателно надутия алкохолик ще вметна още един негов цитат-"Дипломат е човек,който ще помисли два пъти ,преди да каже нещо."Ами да си мислил
имал си достатъчно време!
 
Последно редактирано:
От: На 22-ри Ноември на протест.

Извинявай, но Чърчил е една дебела свиня, която е мразела България. Когато ние сме имали цивилизация в Англия са си изхвърляли лайната директно на улицата и са се къпели два пъти в живота си - когато се родят и когато умрат.

Та, ще ми кажеш ли откъде идва името "Европа"?

п.п. Правилно са те нарекли антибългарин, след като смяташ, че сме нещо по долно, някакъв вид подчовеци може би, спрямо пияните англичани. Може по принцип да не си такъв, но изказването ти е антибългарско.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Ааа, чакай аз сега видях, че тоя е емигрант в лондон - то затуй е толкова прост, да си живее с новите братя и да не коментира наредби и закони в България.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Не съм съгласен. Заведението е частна собственост, а тютюнопушенето не е нелегално. Ако цигарите бяха забранени - разбирам, но те не са. Това, че е има такъв закон, не означава, че е морално правилно.

Защо?

Аз съм непушач/бивш пушач. Ако искам да се видя с някой мой приятел пушач правя изключение и съм в среда на пушачи. Не ми пречи особено, може би защото целта на живота ми не е да обикалям кръчмите. Мисля, че е нормално всеки собственик да определя дали да се пуши в заведението му или не. Ако ще се пуши - знае се. Ако няма да се пуши - пак се знае. Така, ако някой толкоз примира за заведение за непушачи, ще си намери. Нали на това ни учат - че пазарът, ако иска нещо, то ще се появи? Създаването на определен тип заведения, само на определен тип, поради някакви съображения - морални или политически, не е ли в противоречие със свободата на демокрацията? Не е ли против правилата на пазара? Не е ли планова икономика?
Аз пък не искам като отида в някое заведение да се тровя. Ако не е забранено, със сигурност навсякъде ще може да се пуши, така беше преди. Отиваш някъде и не се диша от цигарен дим. Мен какво ме интересува че някой си не може да издържи без цигари 5 минути, за това ли трябва да го търпя и да се тровя. Заведението естествено че ще разреши цигарите, ако не са забранени, нали всеки собственик гледа да печели, много му дреме на него за останалото. А това че било частна собственост е така, но то е търговско помещение, а не жилище. То по тая логика значи трябва и ХЕИ да не следи за чистотата, защото нали е частно и всеки може да си готви в каквато мизерия реши. Има разлика между частен дом и частно заведение - там се работи с клиенти и трябва да се спазват правила.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Явно в този форум, ако имаш различно мнение е израз на простотия. Жалко! Отново реша ли да дам мнение по някой въпрос ще се съобразя с вашите, за да ви бъде угодно. Изглежда, че ви е доста трудно да уважавате мислене различно от вашето. :?:
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Да ти цитирам ли Атанас Буров какво е говорил?

Алан Форт е една свиня почесваща се по главата. Омръзна ми от тоя измекяр който се мисли за някакъв бог зад клавиатурата!
Тоя си има име невежа, не сме да наричаш глупак - не си ми на нивото. И не ме плашиш с атаката си от червени репи - Хейтър.
Кой знае каква свиня с лютеница си около устата, извинявай! С кафяфо даже, не се спря да ядеш лайна.

Почесвай си се там по главата свиня такава - чемер не става от тебе като те чета...
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Главната цел на всяко едно заведение е да печели. Не можеш да нареждаш на някой, нито как да си стопанисва имота, нито какво да продава. Аз може да искам, като отида някъде да пия само домашна ракия, щото от другото ме боли глава, ама не може държавата да нарежда какъв алкохол да се продава в заведенията и дали да се продава алкохол. Цигарите са напълно легално нещо, точно както алкохола и не може държавата да казва къде да се пуши или не, щом става въпрос за частен имот със статут на заведение или нощен бар. Ще ме извиняваш, но има достатъчно места, на които не се пуши - заведения, закусвални, ресторанти и прочее. Имаш избор къде да отидеш, не виждам какъв е проблема. Щом не те кефят цигарите, ми няма да ходиш там, където смърди на цигари. Аз не ходя например, но нямам претенции към тези, които ходят.
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Явно в този форум, ако имаш различно мнение е израз на простотия. Жалко! Отново реша ли да дам мнение по някой въпрос ще се съобразя с вашите, за да ви бъде угодно. Изглежда, че ви е доста трудно да уважавате мислене различно от вашето. :?:

Много лично го приемаш май. Какво те интересува кой ти уважава мнението, казваш какво мислиш и това е. Такива детински изказвания като "ще се съобразявам с вас, за да ви е угодно" са ненужни. Не го казвам с лошо :)
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Да ти цитирам ли Атанас Буров какво е говорил?

Алан Форт е една свиня почесваща се по главата. Омръзна ми от тоя измекяр който се мисли за някакъв бог зад клавиатурата!
Тоя си има име невежа, не сме да наричаш глупак - не си ми на нивото. И не ме плашиш с атаката си от червени репи - Хейтър.
Кой знае каква свиня с лютеница си около устата, извинявай! С кафяфо даже, не се спря да ядеш лайна.

Почесвай си се там по главата свиня такава - чемер не става от тебе като те чета...

И на това ли се учите в Англия?
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

myselfmonev изказа най-мъдрите неща по темата и съм напълно съгласен с него. Иванов е напълно точен и прав, че цакат семейния им бизнес по този начин, но в България е така малкия бизнес винаги го наказват. Снощи бях на едно барче, беше претъпкано и ми беше супер гот, че не дишах дима на келешите.
Но това за Иванов е много дразнещо дори и за мене. Хората са наляли пари, работят здраво и накрая пак им пречат да си вадят хляба.........
 
От: На 22-ри Ноември на протест.

Главната цел на всяко едно заведение е да печели. Не можеш да нареждаш на някой, нито как да си стопанисва имота, нито какво да продава. Аз може да искам, като отида някъде да пия само домашна ракия, щото от другото ме боли глава, ама не може държавата да нарежда какъв алкохол да се продава в заведенията и дали да се продава алкохол. Цигарите са напълно легално нещо, точно както алкохола и не може държавата да казва къде да се пуши или не, щом става въпрос за частен имот със статут на заведение или нощен бар. Ще ме извиняваш, но има достатъчно места, на които не се пуши - заведения, закусвални, ресторанти и прочее. Имаш избор къде да отидеш, не виждам какъв е проблема. Щом не те кефят цигарите, ми няма да ходиш там, където смърди на цигари. Аз не ходя например, но нямам претенции към тези, които ходят.

Не е точно така, трябва да има закони и да се спазват. В развитите държави има много по-строги закони, отколкото при нас и всичко се спазва, за това са и толкова добре. Тук всеки иска да няма закони, но хаоса не може да доведе до нищо добро.
 

Горе