Не е Демокрация, когато не е в наша полза

От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Премиера на Крим помоли Русия за помощ, за да не стане това, което стана в столицата на Украйна. Военен преврат - но вие сте с толкова промити мозъци, че оправяне няма, колкото и акъл да ви се налива, влиза ви в едното уше и излиза през другото.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Кой си избрал? Кой обикновен и случаен човек е станал някой в тая система? Дай един пример.

А в другата система кой обикновен и случаен човек е станал някой - освен синът на вожда или любовницата му? :lol: :lol: :lol:
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

А в другата система кой обикновен и случаен човек е станал някой - освен синът на вожда или любовницата му? :lol: :lol: :lol:
Не знам, тая система имам пред мен. Чакам да ми кажеш кой случаен човек е станал политик от нищото, че да мога да гласувам за него. Нали имаме избор.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Кой си избрал? Кой обикновен и случаен човек е станал някой в тая система? Дай един пример.


Ти или се правиш на луд или наистина си такъв. "Избор" може да означава и обратното. Липсата на такъв също е избор. Неучастието и незаинтересоваността също е избор.

Ама много обичам мрънкачи според, които нищо не зависи от тях и излизат чисти от ситуацията с думите "Ами аз никой не съм избирал и никога не съм гласувал" Ми кво си правил тогава да предотвратиш сегашната ситуация? Нищо. Нищо не си правил, но сега недоволничиш каква кочина е България, какви били едните, какви били другите... Мнооого е лесно така :)
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Бих ви преподавал по едни истински курсове по история, но но ми се струва, че нямате хард да ги запишете. Нищо имате си европейски съюз, ще четете от неговия хард диск
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

А ти какво си направил демократино?

От нас са излезли тези политици, ние сме ги избрали, ние сме позволили това.

Това твърдиш ти.

Аз твърдя, че нито един политик не излиза от народа.

Плутокрация. Провери какво значи в речника и ако обичаш се опитай да се въздържаш от лични определения, за да не почна и аз по ганьовски да те нареждам.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

хахаха

аз не вярвам на хората като ми искат пари за болно дете, вие искате да вярвам на историята.
Вече се съмнявам дали наистина едно време са веели конски опашки...
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Все едно не живееш в тази държава, честно. Все едно си над тези неща, нищо не се отнася до теб, за нищо не си виновен, в нищо не си участвал, нищо не си избирал...

Пак ще попитам - какво си направил тогава? По-горе те попитах не искаш да отговориш или се направи, че не видя.


Ти ганьовщината вече я показа на няколко пъти така че не се притеснявам :)
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Това което се изисква от мен като гражданин го правя, плащам си данъците. Никога не съм арестуван, никога не съм съден, примерен гражданин на републиката съм.А за да стигна до горните изводи съм участвал и в демократичните процеси, от протести до избори. Бил съм дори в избирателни комиси, видял съм, че всичко е една бутафория и измама. Сега не вярвам на системата. Мисля, че когато човек се довери на нещо и види, че то не работи, съвсем логично е да си преосмисли позициите. ;)

С какво по-точно да съм виновен?

А аз да те питам, ти какво си направил?
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Това което се изисква от мен като гражданин го правя, плащам си данъците. Никога не съм арестуван, никога не съм съден, примерен гражданин на републиката съм.А за да стигна до горните изводи съм участвал и в демократичните процеси, от протести до избори. Бил съм дори в избирателни комиси, видял съм, че всичко е една бутафория и измама. Сега не вярвам на системата. Мисля, че когато човек се довери на нещо и види, че то не работи, съвсем логично е да си преосмисли позициите. ;)

С какво по-точно да съм виновен?

А аз да те питам, ти какво си направил?


Много хубаво. След като си разочарован и отвратен от системата просто се предаваш. Не искаш да промениш нещо по някакъв начин и чакаш да дойдат паравоенните? Когато някой се довери на нещо и види, че не работи не се врътва като ощипана мома а се опитва да го направи както той иска. Виновността се изразява в апатията и предаването.

Вярвам, че най-добрият начин да се запази демокрацията в България е като взима активно участие в демократичните процеси на страната! Нехайството, примиряването с нещата и бездействието убиват свободата и демокрацията повече, отколкото каквото и да било друго! На принципа съм - искаш промяна, тогава вземи участие в нея, а не я чакай!

Бил съм в изборни комисии, бил съм член на партия, изграждал съм структури на партията. Аз винаги съм вярвал в това, което правя и знам защо го правя. Не мога да бъда разколебан. Аз защитавам принципи, идеи и идеали (причината поради която и напуснах впоследствие), заради които съм влязъл в политиката, с идеята да ги видя реализирани, с цел – обществото да става все по-добро. Към това се стремя и мисля, че всеки човек насочил се към политиката трябва да се стреми към това! Може да звучи прекалено идеалистично моето виждане , но на политиката са необходими повече идеалисти и прагматици, по-малко кариеристи, лицемери и егоисти слагачи. В политиката няма място за егоизъм и егоцентризъм.

Аз съм правил и правя същото като теб - примерен гражданин, плащам си данъците, не съм бил съден, участвам в благотворителни акции, даряване на кръв, дарявам пари, дарявам от времето си за така мразените НПО-та :) Дори от собствения си джоб вадя пари за да ги финансирам, защото вярвам в нещата с които се занимават и крайната им цел. Участвал съм в безплатни образователни семинари, лекции, беседи в областта на политическия мениджмънт, говоренето пред публика и т.н. Защото това е моя начин да променя системата. Стремя се да не проповядвам агресия и насилие. Правя забележки на КАТаджии когато не носят колан или карат без фарове, винаги искам касови бележки от заведенията, не плащам под масата и никога няма да го направя, задавам неудобните въпроси на политици и тем подобни висши и не висши държавни служители. Защитавам непопулярни мнения, често задушавани от множеството популистки такива. Търся и се боря за истината. Каузата, зад която заставам и която подкрепям безусловно е тази за възстановяване на доверието на хората в тях самите и най-вече помежду им. Липсата на доверие и злоупотребата с него, в редките случаи когато то е налично, са главните болести болести на това общество. Именно затова, ние трябва да се борим с тези болести на всяка цена, започвайки от себе си. Мамил ли и подведем ли друг, лъжем себе си, лъжем всички и този цикъл никога няма да приключи!

Боря се с тревожната тенденция: Все повече хора не боравят с факти и реални аргументи при формирането на позиция по даден въпрос, а за сметка на това подхождат с емоционалност, липса на елементарно възпитание, арогантност, грубост и използване на цинизми с цел да се уязви опонента. Никой вече не си прави елементарният труд да се провери нещата, които се казват/пишат/показват?!?! Не искам да ме съблазняват с обещания, а да ме убедят с аргументи подкрепени с факти.

Това правя.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Много пишеш, а малко казваш. Има хляб за политик в тебе. Проблемът ти е, че говори за системата така, че все едно е аксиома. Все едно, че е закон Божий. Не, разочарованието към една система те кара да започнеш да се интересуваш от нейни алтернативи. Системите за обществено управление, отделно икономическите системи, са много и най-разнообразни. Историята е богато поле, от което можеш да жънеш знание и да си сформираш мнение. Така че, аз не вярвам, че праванната демокрация (всъщност плутокрацция) е добър избор за нас. И защо не вярвам? Защото с тези темпове на развитие след 50 години ще сме изчезнали. Тогава ще има демокрация, но не и българи.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Дай една такава алтернатива. Коя виждаш ти като по-добра в момента?
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Политическа - авторитаризъм съобразен с българските традиции

Икономическа - смесена икономическа система - автаркия, протекционизъм, бартерна икономика, истински капитализъм
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Фашистите в Украйна си управляват, за съжаление подкрепяни от САЩ и Европа. Ето и част от последните им действия:

Банда от Майдана заграби 50 нови камиона „КАМАЗ”. А в същото време 38 „воини на Нарния”, нахлули в киевска банка, пък бяха освободени заради заслуги към революцията.

Според прессъобщение на украинското МВР - "Един от тях е казал, че са дошли да охраняват банката, друг е минавал покрай нея, а трети просто влязъл вътре случайно."

Линк

Не забравяйте, че украинците фашисти сами предизвикаха тези действия, като след преврата забраниха руския език и отнеха всички свободи на руснаците.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Офффф, колеги, ама като започнете едни исторически данни да вадите и да спорите,
от сто кладенеца вода да вадите, на човек свят да му се завие.:)
Какви системи, каква демокрация, какви 5 лева, я вижте за какво иде реч в това видео тук
Става въпрос за Аваков - новият вътрешен министър на Украйна и за негов приятел, член на Радата и много известна персона.
Поредните хамерикано-европедали, дето се развличат с момченца, които си намират в Интернет.
Тез политици май взеха само по такъв признак да ги назначават - Яценюка и той май, май от отбора.

Ужас, притесних се вече нормалните да не станем малцинство в тази ЕС?!:-o
Че и "пребоядисването" е по-трудно - не е като от една партия
да скокнеш в друга.:-o
 
Последно редактирано:
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Политическа - авторитаризъм съобразен с българските традиции

Икономическа - смесена икономическа система - автаркия, протекционизъм, бартерна икономика, истински капитализъм

Авторитаризма нали знаеш до какво може да доведе? :) Северна Корея ще е приказка...

А пък истинският капитализъм е само и единствено laissez-faire. Free market and all that sh*t. Там няма протекционизъм.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Ето ви малко от американската преса - Обама го попиляха от бъзик самите американци:lol:

USA Seeks to Join Russian Federation

Fed up with their nation’s corrupt, mendacious, ineffectual leadership, a group of Americans is seeking to join the Russian Federation.

ЛИНК към статията във Veteranstoday

И с превод и коментар на руски език тук
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Авторитаризма нали знаеш до какво може да доведе? :) Северна Корея ще е приказка...

А пък истинският капитализъм е само и единствено laissez-faire. Free market and all that sh*t. Там няма протекционизъм.

Бас държа, че не знаеш тези понятия, дето си ги писал
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Бас държа, че не знаеш тези понятия, дето си ги писал

Бас държа, че ти нямаш завършено средно. Хайде стана време да си лягаш, че от много форумни премеждия и превъзбуда ще вземеш да подмокриш леглото докато спиш и ще ставаш да сменяш чаршафи посред нощите. Ако, разбира се, някой друг не го прави вместо теб.

И недей да цапаш със словоблудствата си. Ако нямаш да кажеш нещо по темата ходи пиши в някоя офтопик тема отпреди 2г. както правиш цял ден днес.
 

Горе