Не е Демокрация, когато не е в наша полза

От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Бас държа, че не знаеш тези понятия, дето си ги писал

Не знам дали ги знае или не, но обезателно е това, което го говори ;)
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Авторитаризма нали знаеш до какво може да доведе? :) Северна Корея ще е приказка...

А пък истинският капитализъм е само и единствено laissez-faire. Free market and all that sh*t. Там няма протекционизъм.

Това ли са ти единствените аргументи против авторитаризма?

У нас, в България, демокрацията винаги е водела до едно - кражби и разруха. В най-ново време доведе до икономическа разруха, демографски срив и масово изселване на етнически българи от държавата.

Докато авторитарният режим в царство България е довел само до просперитет. Сега монархията е невъзстановима, но може да се измисли нещо подобно. Това е българският строй - на водачеството, а не на безотговорната демокрадция.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Това ли са ти единствените аргументи против авторитаризма?

У нас, в България, демокрацията винаги е водела до едно - кражби и разруха. В най-ново време доведе до икономическа разруха, демографски срив и масово изселване на етнически българи от държавата.

Докато авторитарният режим в царство България е довел само до просперитет. Сега монархията е невъзстановима, но може да се измисли нещо подобно. Това е българският строй - на водачеството, а не на безотговорната демокрадция.

Наистина, интересно ми е какво може да се измисли? Все пак сме в 21век не в средновековието... Дай някаква идея за вариант защото на мен това лично ми е далечно като идея.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Все пак сме в 21век не в средновековието
Днес не сме и в античността, но ти искаш демокрация, нали така?

За другото, не ми се пишат фермани в момента. Ако съм на кеф, ще пусна размишленията си в отделна тема. Но ще ти кажа какво ми допада като модел на управление, от европейските държави - Унгария и Беларус.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Бил съм в Беларус, повярвай ми, отидеш ли там няма да ти харесва толкова :)
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Какво на мен ми направи впечатление - Организиран, подреден народ. Улиците са чисти и поддържани (снегът се извозва, не се мята на тротоара), огромни булеварди (без нито една дупка по тях!!!), огромни сгради, които те карат те да се чувстваш малък, незначителен (целенасочено). Поддържани съветски постройки, паметници, символи, лозунги, което ясно си личи от снимките. Хората са леко затворени откъм чужденци, но иначе са любезни. Английският не е добре разпространен, но пък всички говорят руски. Евтина водка ( 1бут. = 30 000 беларуски рубли= 3 евро), изключително красиви жени. Минимална заплата 120$ = 1 000 000 бел. рубли и въпреки това заведенията им са пълни. Храната е вкусна, продуктите им натурални (несъдържащи е-та и тем подобни), климата е умерен. Красива Страна. Това са като цяло моите впечатления от Беларус. ДАли бих живял там обаче? Не.

381244_309146845790125_1798343363_n.jpg

385148_309146579123485_1404565597_n.jpg

387778_309146602456816_912052146_n.jpg

390136_309146885790121_579914504_n.jpg

398736_309147105790099_2025770469_n.jpg
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Ето ви малко "демократични" похвати в действие:

Youtube са блокирали англоезичния канал на Russia today,
който е с милиарди гледания поради разпространение на "лъжи и спам"
Интересно как така едностранно са определили кое е лъжа и кое е истина?!
Възмутен съм, защото смятам, че такива големи портали и търсачки,
в случая Youtube и Google не трябва да се излагат с такива действия.
Длъжни са да дават думата и на двете страни.
Новината - цък
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Добре де, аз не разбрах какво не ти харесва там. Ето, там няма западна демокрация, а всичко си е екстра, с малко козметични забележки - грозните съветски паметници. Ама и у нас има грозни съветски паметници, има демокрация, а явно не можем да стъпим на малкия им пръст.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Ето ви малко "демократични" похвати в действие:

Youtube са блокирали англоезичния канал на Russia today,
който е с милиарди гледания поради разпространение на "лъжи и спам"
Интересно как така едностранно са определили кое е лъжа и кое е истина?!
Възмутен съм, защото смятам, че такива големи портали и търсачки,
в случая Youtube и Google не трябва да се излагат с такива действия.
Длъжни са да дават думата и на двете страни.
Новината - цък
Чудна новина. Направо ми се иска да си цитирам заглавието на темата.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Добре де, аз не разбрах какво не ти харесва там. Ето, там няма западна демокрация, а всичко си е екстра, с малко козметични забележки - грозните съветски паметници. Ама и у нас има грозни съветски паметници, има демокрация, а явно не можем да стъпим на малкия им пръст.


С една дума ли? Потискащо. Наистина така го усетих аз поне. Всеки разбира се си е индивидуален и на друг може много повече да му хареса. Хубаво е да отидеш да я видиш страната да поразгледаш, но аз не бих могъл да живея там.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Това вашето сега е манипулация и пропаганда...

Линк към профила на RT в you tube - http://www.youtube.com/user/RussiaToday/videos

Мога ли да си пусна клиповете, мога, кога е последния качен клип преди 4 часа, а и някак не виждам МИЛИАРДИТЕ ГЛЕДАНИЯ :)))

РТ.jpg
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

С една дума ли? Потискащо. Наистина така го усетих аз поне. Всеки разбира се си е индивидуален и на друг може много повече да му хареса. Хубаво е да отидеш да я видиш страната да поразгледаш, но аз не бих могъл да живея там.
Да, потискащо е да видиш как една екссоцдържава, която не е поела по нашия път е доста по-напред от нас. Потискащо е да видиш, че нещата в които вярваш са лъжа.

А аз не искам да ходя да живея там, моята родина е България. Ще се радвам обаче горните неща, които Киви е изброил, да ги видя у нас. Явно е, че можеш да имаш и друга политическа/икономическа система и да просперираш, нали?

Белоруско селце 22 години след края на СССР
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Да, потискащо е да видиш как една екссоцдържава, която не е поела по нашия път е доста по-напред от нас. Потискащо е да видиш, че нещата в които вярваш са лъжа.

А аз не искам да ходя да живея там, моята родина е България. Ще се радвам обаче горните неща, които Киви е изброил, да ги видя у нас. Явно е, че можеш да имаш и друга политическа/икономическа система и да просперираш, нали?

Белоруско селце 22 години след края на СССР


Да, ето пример за просперитет:

Белорусия поиска помощ от МВФ на 1 юли 2011 г. Президентът Александър Лукашенко бе принуден да девалвира белоруската рубла с повече от 30%. :))

Хвала!
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

И, какво от това?

ЕС фалирал ли е?

САЩ фалирали ли са?

Работата става - присмял се хърбел на щърбел.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Невероятен довод. Така ли защитаваш ти Просперитета на Белорусия!?!?

Остави това сега, кажи за МИЛИАРДИТЕ ГЛЕДАНИЯ и спрения ютуб канал по-горе :lol:

мръсни капиталисти от youtube :lol:
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Остави това сега, кажи за МИЛИАРДИТЕ ГЛЕДАНИЯ и спрения ютуб канал по-горе :lol:

мръсни капиталисти от youtube :lol:
Преди малко съобщиха, че са го разблокирали вече - без никакво конкретно обяснение за блокирането.
Ето новината за блокирането и пускането отново - цък
При всички случаи "демократичните" похвати и действието си остават.

П.П. Не мога да разбера защо не си проверяваш източниците, ПРЕДИ да пишеш.
Разгледах ти блога, видях, че учиш политика - похвално, но много странни
и едностранни постове пишеш.
Пристрастен си, което е позволено за лаици като нас, но не и за човек с претенции да става политик!!!:rolleyes:
И още веднъж - проверявай си инфото!
Ето за гледанията и абонатити на канала, който е официален канал на медията rt.com

1 230 042 абонати
1 141 817 817 показвания
Член от: 28.03.2007 г.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Като гледам на къде вървят нещатата скоро и Кърджали и околията ще направят референдум за присъединяване към Турция и познайте какъв ще е резултата 1:0 за Турция :D Освен това хич няма да е трудно все пак имат солидна подкрепа я парламента, да не кажа, че турците дърпат конците в момента там.
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

Преди малко съобщиха, че са го разблокирали вече - без никакво конкретно обяснение за блокирането.
Ето новината за блокирането и пускането отново - цък
При всички случаи "демократичните" похвати и действието си остават.

П.П. Не мога да разбера защо не си проверяваш източниците, ПРЕДИ да пишеш.
Разгледах ти блога, видях, че учиш политика - похвално, но много странни
и едностранни постове пишеш.
Пристрастен си, което е позволено за лаици като нас, но не и за човек с претенции да става политик!!!:rolleyes:
И още веднъж - проверявай си инфото!
Ето за гледанията и абонатити на канала, който е официален канал на медията rt.com

1 230 042 абонати
1 141 817 817 показвания
Член от: 28.03.2007 г.


1. Не виждам официалното съобщение от страна на youtube. Със сигурност са изпратили уведомление до RT за случая, независимо дали е блокиран или разблокиран. Как иначе ще разберат? Ще цъкат рефреш на страницата през 5 сек. ли? Има нещо недоизказано тук. Не бързам да си вадя заключения. Ще изчакаме и ще видим какво още ще се появи.

2. Какво имаш предвид под странни и едностранни постове? Коя е тази една страна? И защо това, че вижданията ми не съвпадат с твоите ги прави странни?

3. Пристрастяване за щастие няма, аз като свободен човек мога да си позволя да пиша за каквото ми хрумне, както ми хрумне. Независимо дали е едностранно, двустранно и ли многостранно. Не пиша за да бъда харесван от всички, а за да изразя личното си мнение. И много обичам някой да ми казва какво да правя и какво да не правя, как да пиша и как да не пиша. Странно защо обаче тази критика все идва от хора, които една смислена статия, доклад или проучване не са направили в тази тематика, камо ли да са отдали голяма част от времето си на темата.

4. "човек с претенции да става политик" интересно, искаш да кажеш, че политици трябва да са само такива , които си изменят мисленето и говоренето на ден по два пъти или такива, които отстояват нещо и го защитават. Аз вярвам в това, което правя и знам защо го правя. Не мога да бъда разколебан. Аз защитавам принципи, идеи и идеали, заради които съм влязъл в политиката, с идеята да ги видя реализирани. За да си политик не трябва да си лицемер или шоумен, да се опитваш да се харесаш на всички. Може да ви звучи прекалено идеалистично моето виждане , но на политиката са необходими повече идеалисти и прагматици, по-малко кариеристи, лицемери и егоисти слагачи. В политиката няма място за егоизъм и егоцентризъм.

5. И още нещо, забелязвам тревожната тенденция в която все повече хора не боравят с факти и реални аргументи при формирането на позиция по даден въпрос, а за сметка на това подхождат с емоционалност, липса на елементарно възпитание, арогантност, грубост и използване на цинизми с цел да се уязви опонента.

За проверката на инфото всеки си интерпретира нещата както иска. Не се споменава, че тези 1 230 042 абонати и 1 141 817 817 показвания са сборни между 14 канала на RT, а не главния, за който се казва, че е бил блокиран :)

Нека и не издребняваме за милиардите гледания, все едно да кажа, че протестиращите 101 души са всъщност стотици :)


RTT.jpg



П.П.

Russia Today’s main YouTube channel appeared to be the only one blocked. Two other channels geared at American and Russian audiences respectively were still available.

http://www.buzzfeed.com/maxseddon/youtube-blocks-russia-todays-channel-for-misleading-content
 
От: Не е Демокрация, когато не е в наша полза

В момента Путин говори пред руската Дума и се излъчва директно в ефир по телевизията, направо прави луди САЩ и ЕС.
 

Горе