Ново начинание - дивидентно портфолио (fixed income)

А сега по темата - бърза диверсификация в SCHD + JEPI (това толкова тренди комбо). За или против ?
 
  • Like
Реакции: Ivo_
Ползвате ли SYEP на IBKR?
То си е направо дивидент, като гледам някои проценти, които дават за наемането на акциите.
Не, като причините за това са доста - основната е, че ми поискаха да разместя позициите по портфолиата, за да обединя в едно конкретно точно определени неща на стойност $50к, което нямам никакво намерение да правя.
 
Явно имаш компании, които имат интерес към шортенето. Ти си известен с афинитета си към риск. :D

Аз също съм пас.
 
  • Love
Реакции: Ivo_
Отдавна не ми се беше случвало да получавам толкова много нотификации за поефтиняли компании. :D

Screenshot 2022-12-21 at 15.08.12.png
 
Да не остана по-назад се разписах с 2 бройки MO. Не обърнах внимание, че сме 21-ви, но все тая. Годишно съм на $304.16

Все още не съм намерил подходящи за февруари месец. Сега ще хвана да добавя таблицата от предишната страница в Snowball да видя ще изскочи ли нещо интересно.

Чакат за купуване на доходност поне още $500.

Останалите свободни пари от 13-тата заплата отиват в дългото портфолио. Обичам да съм беден и в банковата сметка да имам точно колкото за месечните си разходи. ;)
 
А сега по темата - @metaverse , за Февруари имах същия проблем като теб. Може да погледнеш този списък и да видиш какво ще си харесаш - има хубави неща:

https://we.tl/t-sRbp60Vs1H

Нещо не ми става ясно - защо описаните през февруари не плащат февруари? Предположих, че това им е paydate ама явно бъркам.

Ще хвърлям по едно око и за другите месеци.

Иначе си харесах две финансови, които ще разгледам по-подробно тези дни. Имат ОК дивидент и завиден ръст в дивидента за последните 5г.

Screenshot 2022-12-21 at 22.08.13.png
 
Ти гледам вече направи половината бройка компании в портфолиото. Ако ще се придържаш към идеята за 50 де.

23 са и става трудно да добавям нови https://snowball-analytics.com/public/portfolios/MmUkQDDpua

Искам и да махна 2-3.

Ще пробвам всяка седмица да има пари ама засега гледам да набавя предпочитаните от мен и да започна да правя подробни анализи.

Ендгейма ми е като натрупам опит да пусна автоматичен ETF около моя идея.
 
Чак пък трудно. Аз имам един лист от трийсетина компании и купувам като достигнат цена, която ми се струва приемлива в даден момент. И смятам да купувам на същия принцип винаги, с идеята, че по някое време ще има завъртане на сектори и други ще "изглеждат евтини". Не мисля да купувам акции на компании около ATH. Поне не и докато има избор в сектори, които вървят надолу. Пък тези идните месеци явно избор ще има бол. :)
Не следя кога плащат и купувам буквално как дойде. Може би основното ми правило е да има доходност над 3% (с редки изключения) и да няма компания над 20% в портфолиото.
И същи си мисля, че ако някоя компания се оскъпи с времето, а дивито изостава в по-бавни темпове, съответно и доходността падне под 2,5% да чистя.
 
Аз ще ги разпределям по риск, а не по суми. Ама нека да си стигна целта със седмичния дивидент.

Я пусни списъка? На мен ми е трудно, защото хем искам ОК дивидент, хем ръст в дивидента и също да няма спирания или намаляния.
 
ALLY​
AMT​
AQN​
ARI​
BAC​
BEN​
BNS​
C​
CC​
CCI​
CLX​
DLR​
DOW​
ENB​
EXC​
FE​
FPI​
GSK​
HIW​
INTC​
KMB​
LAND​
LTC​
MDT​
MMM​
MO​
MPW​
NEM​
NHC​
NTR​
OHI​
PEAK​
PM​
QCOM​
SFL​
STAG​
TROW​
TSE​
TSN​
UL​
USB​
VTR​
VTRS​
WBA​
WELL​

Липсват компании около ATH, иначе има много други, които бих искал да присъстват, но на този етап надали ще вкарам такива.
 
Ето ги моите за февруари. Останали са ми още около $500, които не съм намерил къде да вкарам. Плюс $37.15 дивидент от януари и каквото има покрай заплата.

Търсят се още компании, които плащат през февруари.

Screenshot 2022-12-22 at 23.27.16.png
 

Горе