Оптимизация на сайт

От: Оптимизация на сайт

Генерирах си и нов robots.txt от тук: mcanerin.com/EN/search-engine/robots-txt.asp белким насочи простият бот да индексира най-после страниците ми, че с тези 6 сайтмап-а само 2 е индексирало другите ми стоят със "-" тиренце :)

Поздрави,
ПП - Някой да е наясно със сайтмап ? имам 6 сайтмап-а единият съдържа останалите 5 като насочва бота.. това дали е ок според Вас ?
 
От: Оптимизация на сайт

Как според Вас е по добре да бъде пренасочването www -> non www или non www към www ?
Защото забелязах, че ботове са индексирали 1800 страници за non www и само 2 за www
какво да направя ?

Поздрави,
ПП - от два дни съм активирал www с редирект през htaccess
ПП2 - Новите сайтмапс сочат към www ..
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на сайт

Как според Вас е по добре да бъде пренасочването www -> non www или non www към www ?
Защото забелязах, че ботове са индексирали 1800 страници за non www и само 2 за www
какво да направя ?

Поздрави,
ПП - от два дни съм активирал www с редирект през htaccess
ПП2 - Новите сайтмапс сочат към www ..
Някой да изкаже мнение по въпроса моля :)
Колко ключови думи е хубаво да има в мета описанието ?
А колко символа да е мета описанието ?

Поздрави,
ПП - На вилата интернета е .... 2минути зареждам форума :D
 
От: Оптимизация на сайт

По принцип няма значение. Някои смятат, че в по-добре да е non www версията, тъй като е с 3 символа по-малко... сериозно значение за SEO няма.
В Google WMT можеш да избереш кое от нещата да се индексира - с www или без www. Иначе добре, че си .htaccess си се оправил. ;-)
Колко ключови думи в мета описанието... 1-2? Зависи... И гледай да е около 140-160 символа. Повече от това не се визуализират.

Някой да изкаже мнение по въпроса моля :)
Колко ключови думи е хубаво да има в мета описанието ?
А колко символа да е мета описанието ?

Поздрави,
ПП - На вилата интернета е .... 2минути зареждам форума :D
 
Re: От: Оптимизация на сайт

Някой да изкаже мнение по въпроса моля :)
Колко ключови думи е хубаво да има в мета описанието ?
А колко символа да е мета описанието ?

Поздрави,
ПП - На вилата интернета е .... 2минути зареждам форума :D

Към www, мисля, че е по-добре. Напиши нещо в Google и виж как са индесирани повечето и направи равносметка кое е тенденция. Но мисля, че www е най-популярно от без. Най-малкото ще пренасочиш вниманието на бота, че искаш точно това.

В мета описанието е хубаво както да имаш няколко думи (от 2-3 до 5), така и то да е кликъбъл. Ето 2 примера, който мисля, че трябва да се знаят:

Какво не трябва да се прави:
Ние продаваме: врати, стъклени врати, алуминиеви врати, врати от естествено дърво ......

Какво би било по-добре (поне според мен):
Качествени врати от естествено дърво на ниски цени. Ние предлагаме разновидности като стъклени, алуминиеви, дървени и още над 20 вида...

Мисля, че правиш разлика. Едното е къде къде по ХЮМЪН от другото. :)

Google ще покаже до 160 символа в SERP резултатите. Yahoo! около 165 символа. Не би искал да си над 160 в никакъв случай. Но дръж го кратко и ясно. ;) Това е формулата на силното клик тру и оптимизацията.
Blinky !! Имаме напредък "часовници" - 79 позиция в Г ;)

Отивам се.. но утре ще взема лаптопа и отивам на вилата да цъкам :)

Поздрави,

Радвам се, но постижението си е изцяло твое. :) В случай, че не знаеш. :) Споко, скоро ще стигнеш и по-напред. ;)
 
Re: От: Оптимизация на сайт

Към момента е на 74-та позиция с 5 по-малко :)
Ама се нагъзих да тествам опен карт :D някакво мнение за нея ?

Поздрави,
В момента и аз я тествам. Но Ми е положително мнението за момента. Нямам лоши коментари. Но реално, ако имам, ще си кажа.

Скоро и по-напред ще си. ;) Само малко по-стриктно спазване на правилата и правилно изготвяне на SEO стратегия. Като ги гледам конкуренцията ти на първите позиции, имаш си реални шансове да "кацнеш" някой ден до тях, а защо не и над тях. ;)
 
От: Re: От: Оптимизация на сайт

В момента и аз я тествам. Но Ми е положително мнението за момента. Нямам лоши коментари. Но реално, ако имам, ще си кажа.

Скоро и по-напред ще си. ;) Само малко по-стриктно спазване на правилата и правилно изготвяне на SEO стратегия. Като ги гледам конкуренцията ти на първите позиции, имаш си реални шансове да "кацнеш" някой ден до тях, а защо не и над тях. ;)

А според теб кои CMS е хубав за магазин ?
 
Re: От: Re: От: Оптимизация на сайт

А според теб кои CMS е хубав за магазин ?
Еми аз лично препоръчвам няколко, но общо взето са тези, които са и в класацията тук: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31822

Съвпада с моите виждания. ;) Но това реално е и стандарт.
 
От: Re: От: Re: От: Оптимизация на сайт

Еми аз лично препоръчвам няколко, но общо взето са тези, които са и в класацията тук: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31822

Съвпада с моите виждания. ;) Но това реално е и стандарт.

За момента съм се спрял на опен карт.. много ми хареса като начин на работа и дори успях да оправя урл-тата да са сео френдли ;)
ввв.синсторе.еу/мъжки-часовници/часовник1231 пример :Д хаха умирам си от кеф

Поздрави,
 
Re: От: Re: От: Re: От: Оптимизация на сайт

За момента съм се спрял на опен карт.. много ми хареса като начин на работа и дори успях да оправя урл-тата да са сео френдли ;)
ввв.синсторе.еу/мъжки-часовници/часовник1231 пример :Д хаха умирам си от кеф

Поздрави,
Писах ти на лично и дано ти е харесал тамплейта, който ти пратих. Мисля, че ще избиеш рибата с него. Хахахах. Пък и като гледам и по търсачките с позиционираш вече. ;)
 
От: Оптимизация на сайт

Да, видях го на мен ми харесва много ;)
Сега се консултирам с дизайнера да си изкаже мнението и тогава, а до тогава темплейта е най-малкият проблем мисля :)
Сега е по-важно да нацъкам всичките артикули. Чудех се, ако напиша всичките продукти в една база с данни на тестов домейн и след това вече инсталирам опен карта на реалниат домейн и при инсталация просто сменя базите с данни дали ще има някакъв проблем ?

Поздрави,
 
От: Оптимизация на сайт

Да, видях го на мен ми харесва много ;)
Сега се консултирам с дизайнера да си изкаже мнението и тогава, а до тогава темплейта е най-малкият проблем мисля :)
Сега е по-важно да нацъкам всичките артикули. Чудех се, ако напиша всичките продукти в една база с данни на тестов домейн и след това вече инсталирам опен карта на реалниат домейн и при инсталация просто сменя базите с данни дали ще има някакъв проблем ?

Поздрави,

И още един въпрос:
Проблем ли е яко урл-то изглежда така, но се достъпва без проблем:
sinstore.eu/мъжки часовници/мъжки часовник - accept carbon
Давам пример само и говоря за празните разстояния между думите дали е проблем ?
http://new.sinstore.eu/Мъжки часовници/Мъжки часовник - Accept Carbon

Поздрави,
 
Re: От: Оптимизация на сайт

И още един въпрос:
Проблем ли е яко урл-то изглежда така, но се достъпва без проблем:
sinstore.eu/мъжки часовници/мъжки часовник - accept carbon
Давам пример само и говоря за празните разстояния между думите дали е проблем ?
http://new.sinstore.eu/Мъжки часовници/Мъжки часовник - Accept Carbon

Поздрави,
По принцип няма проблеми, но изглежда малко грубичко, ако трябва да използваш сайтове за шерване на линковете, например, социалните мрежи. Аз реално бих се спрял на варианта - /mujki-chasovnichi/accept-carbon, а защо не и на /mujki-chasovnichi/cheren-accept-carbon. Ей такова ми идва на ум.
 
От: Оптимизация на сайт

Грубо ти идва българските букви ли ? :D Да малко е чудо и обикновеният потребител се стресира според мен, като види такъв адрес..
Чудя се кое е по добре за търсачките часовници или chasovnici ?

Поздрави,
ПП - Това опен карта .. ми то било много убаво :D
 
От: Оптимизация на сайт

Грубо ти идва българските букви ли ? :D Да малко е чудо и обикновеният потребител се стресира според мен, като види такъв адрес..
Чудя се кое е по добре за търсачките часовници или chasovnici ?

Поздрави,
ПП - Това опен карта .. ми то било много убаво :D

Така де, това http://new.sinstore.eu/mujki-chasovnici или това http://new.sinstore.eu/мъжки часовници
 
От: Оптимизация на сайт

Blinky !!!! На 4-та позиция сме в гугъл :) не мога да повярвам!
Как е станало това ?! Вчера бяхме 74 днес 4-та позиция с часовници,4asovnik,4asovnici,chasovnici
 
Re: От: Оптимизация на сайт

Blinky !!!! На 4-та позиция сме в гугъл :) не мога да повярвам!
Как е станало това ?! Вчера бяхме 74 днес 4-та позиция с часовници,4asovnik,4asovnici,chasovnici
Нали ти казах, но не се радвай предварително. Изчакай няколко дни и продължавай да оптимизираш. Има на къде още. Само лекинко вече, че нещата стават малко по-чувствително от обикновено, да знаеш. Ще помагаме още. И ще черпиш, то се е видяло. :D

Ако нещо друго искаш да питаш, казвай. ;)
 
От: Re: От: Оптимизация на сайт

Нали ти казах, но не се радвай предварително. Изчакай няколко дни и продължавай да оптимизираш. Има на къде още. Само лекинко вече, че нещата стават малко по-чувствително от обикновено, да знаеш. Ще помагаме още. И ще черпиш, то се е видяло. :D

Ако нещо друго искаш да питаш, казвай. ;)
хах сега съм на 74 :D Снощи щяха да ми изхвръкнат очите ;)
С оптимизацията мисля да спра за момент, защото трябва да вдигна другата платформа до ден два.. и почвам пак проблем ли ще е ?

Поздрави,
 

Горе