Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Бърни, помниш ли другарката Котева, колко мила и внимателна беше към всички ни, много ми е жал за нея. Разведе се с три момчета, голяма трагедия беше.
Нямам идея за нито едно от имената дето казваш. Ако искаш да си говорим за стари спомени от училище пиши на лични, че темата е за друго.
 
Пичове, то е ясно, че след последните страници темата тотално отиде в гъбите, ама да питам само, тези които твърдят удобно, че има заразени които не разбират, не допускат ли че има и умрели без да се изследват. Баба Гина или бай Стамат от някое забутано село може да са се прокашляли два пъти и да са си казали, то е настинка и да са се споминали без никой да ги изследва или да потърсят лекарска помощ. Точните данни ще ги разберем след като свърши всичко, но дори и при данни 2 от 12 доказани, недоказани, това пак при 50 000 умрели до момента за 1 000 000 заразени, това прави 50 000 умрели при 6 000 000 заразени. Пак доста тежка цифра.
 
Има проблем в това да отговарям ли?! Защото забелязвам, че поддръжниците на тезата "Я, ше си седа на г*зо, че жалкия ми животец е много скъп" четат през редовете.

Да, ще станат. Докато се приемат само "болните" от коронавирус, останалите умират. Кой ви преглеждаше, докато бяхте болни от сезонните грипове - личните лекари, нали?! Ама сега са със скръстени ръце, а когато не се помогне навреме - следва леталният изход.
:D Проблема с това да ми отговаряш беше да не се излагаш повече.
От буквално втората страница на темата се казва, че освен, че вируса е гаден, ще задръсти и болниците и няма да могат да се лекуват болните от лечими болести. Включително и аз съм го твърдял няколко пъти.

Обаче естествено въпросът ми е друг: Ще се увеличат ли прогресивно цифрите, които изброи, ако нямаше вирус? Щяха ли да се удвояват на всеки 1-2 седмици тези цифри?
 
Взимаме предвид ограниченото пространство, хиляди гладки повърхности, където вирусчето е като на курорт, дългия инкубационен период, т.е. дори и да са се нахакали всички по каютите със сигурност всички заедно са плюскали на блок масата ден преди това.
Това ме подсети за нашия човек в Швеция. Мисля, че е над 80 годишен, с диабет тип 1. Заради диабета му ампутираха крака, а точно преди ампутацията направи и инфаркт, та се чудеха какво да го правят. Настаниха го в хоспис, докато у тях пригодят къщата за инвалидна количка. Та в тоя хоспис друг дядо се разболял от вируса. Преди това всички са се хранили в общо помещение. И при така изложената ситуация, нашият човек трябваше да е вече 2м по-ниско от останалите. Отговаря на профила напълно. Ама не е. Жив си е и се чувства много добре. А, сега да кажат щабниците и тиквоча за какво обричане на смърт се говори постоянно?
 
че вируса е гаден, ще задръсти и болниците и няма да могат да се лекуват болните

Смееех! Болниците са буквално празни. Не приемат никого, независимо от оплакванията, за да не се натовари системата. При обикновените грипове поне можехме да идем на лекар. Сега са се заключили като кадъни и получават аплодисменти. Аз нямам идея как установяват новите случаи, след като никой с "опасните" симптоми не получава един елементарен преглед. Казва се, докато не ви посинеят устата не идвайте. Баси здравната система! Че то в железарията ще реагират по-адекватно.

Цифрите за болни и умрели са тотална лъжа. При грипа поне си кашляхме заедно и знаехме, че има такъв.
Значи докато не видим с очите си падащи трупове около нас - не вярваме на нищо ?
Абсолютно, да! :)
 
Смееех! Болниците са буквално празни. Не приемат никого, независимо от оплакванията, за да не се натовари системата. При обикновените грипове поне можехме да идем на лекар. Сега са се заключили като кадъни и получават аплодисменти. Аз нямам идея как установяват новите случаи, след като никой с "опасните" симптоми не получава един елементарен преглед. Казва се, докато не ви посинеят устата не идвайте. Баси здравната система! Че то в железарията ще реагират по-адекватно.

Цифрите за болни и умрели са тотална лъжа. При грипа поне си кашляхме заедно и знаехме, че има такъв.
Ако ще пишеш без факти, по-добре не пиши.
 
И как се задръстват болниците при положение, че "единствената" болест в момента е COVID-19? Баща ми няколко месеца бе на супер скъпите лекарства, които гарантираха 99% шанс за справяне с хепатита, сега не може да отиде на преглед.

Като се замисля, че грип не пропускам, бронхопневмонията не ми е чужда, бях диспансеризиран при някаква лекарка за белодробни заболявания и през 2-3 месеца взимах помпички (спрях ги, защото не виждах ефект), значи няма да оживея? Бах му, примирих се.
 
Някои безсмъртни от темата дотолкова са се оакали в гащите, че чак ги е страх да отидат до аптеката и да си вземат месечните медикаменти, барем влязат в релси и не пишат по 10 поста един след друг.

Блинки, ако му се занимава, да види кой е героят с втория акаунт, който го е срам да пише тук, та да му се посмеем малко. ;)

И как се задръстват болниците при положение, че "единствената" болест в момента е COVID-19? Баща ми няколко месеца бе на супер скъпите лекарства, които гарантираха 99% шанс за справяне с хепатита, сега не може да отиде на преглед.
Двама познати тия дни си минаха прегледи при личния - без никакви демагогии. Трети пък предната седмица мина на два пъти, а дори и престоя седмица в болница, без да е нещо спешно и неотложно - приеха го.

Ако личните ви гледат да се скатават и да се възползват от положението - обърнете се към "шефовете" им.
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе