Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Аз вече се убедих, че халтабан-тролски и бъълхара са един и същ организъм, и историческата първа значителна стъпка от човека обратно към маймуните.
 
Преатели искате ли да излезем от анонимност и 10-те човека които пишем по темата да сложим реална снимка на профила си ?
Имаш актова, с която искаш да се похвалиш? ;)
@nandibandi кажи някоя глупост да ти наскачаме. И добър ден да кажеш пак си в грешка.
Добър ден! :) Кой не скача е заразЕн! :)

Аре стига с това Боко Тиквата! Аман от Вас. Ако не беше Тиквата, сега щяхме да сме пред Италия по жертви!

Тедка, изглеждаш добро момче, но не мога да повярвам, че може да има толкова хм.... "наивни" (да не използвам по-груб израз) хора като теб.

Един е бог и ЩАБЪТ/Боко е неговият пророк"
Забравяш и временно изпълняваш длъжността главнокомандващ БПЦ.

 
Аз вече се убедих, че халтабан-тролски и бъълхара са един и същ организъм, и историческата първа значителна стъпка от човека обратно към маймуните.
Боже прибери си вересиите. Постовете ти направо бъкат от аргументи, скоро ще се развиеш до интелектуалното ниво на чехълче :eek: :eek: :eek:
 
Що си толко тесногръд?
Кажи ми наистина, че не разбираш защо се получава това число???
На хората в повечето фирми, като ги разпускат ги питат - неплатен отпуск или борса. Познай какво избират, с уговорки, че като потръгне отново дейността, ще се върнат. Има и хора, които са съкратени, понеже обектът е приключил дейност, факт. Няма как всички да излезем сухи, все някой ще трябва да плати сметката.
А част от безработицата, е могла да бъде овладяна, ако собствениците на обектите искат. За пример пак от живия живот, а не от ЕЖК:
Квартална топла точка, с постоянни опашки. Съкращават 15-тина човек персонал. Чия вина е, че собственикът не му се занимава да вземе една кола, да вземе двама-трима шофьори, да остави половината готвачи и да изпълни условията, които са нужни да продължи да работи точката?
Щом дюнери и ресторанти могат да разнасят, то и топлата точка, ако реши - може.

Сигурно съм заобиколен все от финансови магнати-олигарси, че не виждам хората, които до вчера са си харчили парите по барове, къде ги харчат сега...
И колкото и малка извадка да е ситуацията при DJ DAMYAN, когото споменах по-горе, не го знам дали някой път в дискотека е правил по 500-1000 евро профит за 2 часа, както си прави редовно във фейсбук страницата.

ПС: И аз до второ нареждане ще огранича писането си тук, поне докато се укротят нивата на кортизол У някои потребители. :D
Това ще е достатъчна предпоставка да се продължи нормален разговор с тези и оборвания, а не шитпостове в стил леПиЛаро.

Май не четеш какво съм писал? Най-застрашени са микрофирмите (персонал до 9 човека), защото нямат толкова големи обороти и печалби за да стопират дейността си и в същото време да плащат заплати и осигуровки. Средния бизнес като тези от примера, който даде реално погледнато чрез структуриране все още има някакъв шанс да се запази, но зависи от доста фактори и финансовото състояние на фирмата още преди извънредното положение. Това със съкращенията по воля на служителя го има, да. Най-вече от уплашените, които искат да се барикадират по къщите, но като цяло отзивите са, че хората искат за си запазят работата. Как ще се рестартира икономиката предстой да видим. Това зависи и колко дълго ще продължи извънредното положение. Но като цяло държавата не взима адекватни мерки в тази насока. 75 милиона за колекторска фирма, милиарди излишък изчезна още в първите дни на кризата без да се знае къде, парите отпуснати за европроекти, които трябваше да се пренасочат за борбата с вируса, също никой не разбра къде са. Искане за нов заем от 10 милиарда без разчети. Всичко това говори за несигурност. И за бизнеса и за хората! Социалните мерки са - теглете кредити. Всички държави, дори Сърбия имат по-адекватни социални мерки от нас. В България се прави най-лесното - Имате право да си стойте, като може да късате салфетки на партита на Дамян, да му пускате по някое евро. Той ще се грижи за икономиката. Като изтрезнеете на другия ден трябва да си платите сметките, кредитите, данъците и наемите!

Весело изкарване на празника на всички! :)
 
Защо обиждаш чехълчетата? Това все пак са живи същества, размножават се, хранят се и тн,, един вид съществуват. Тоя дебил е по-близо до интелектуалното ниво на коронавируса - блуждае в пространството и се чуди кого да зарази с простотията си. Повечето го карат безсимтомно, но някой го карат тежко, като приятелката му, примерно:) За съжаление ваксина не се очаква.... Простотията е изключително устойчива и все още няма лек срещу нея.


Боже прибери си вересиите. Постовете ти направо бъкат от аргументи, скоро ще се развиеш до интелектуалното ниво на чехълче :eek: :eek: :eek:
 
Имаш актова, с която искаш да се похвалиш? ;)

Добър ден! :) Кой не скача е заразЕн! :)



Тедка, изглеждаш добро момче, но не мога да повярвам, че може да има толкова хм.... "наивни" (да не използвам по-груб израз) хора като теб.


Забравяш и временно изпълняваш длъжността главнокомандващ БПЦ.

Хора, като теб, гласували за Радев са ясни на всички. Сигурно и Чернобил беше шега или измислица? А на комунистите им се сбъдна желанието- пак се пътува с декларации в България. Мъкааааа...
 
Моля ти се, само не бутай темата в тая посока, че ще стане страшно мазало. Едвам се сдържам, ама по-добре не... :)



Хора, като теб, гласували за Радев са ясни на всички. Сигурно и Чернобил беше шега или измислица? А на комунистите им се сбъдна желанието- пак се пътува с декларации в България. Мъкааааа...
 
Нема страшно, не бойте се. Като дойдат новите супер самолети ке тепат короната с тях
 
Хора, като теб, гласували за Радев са ясни на всички. Сигурно и Чернобил беше шега или измислица? А на комунистите им се сбъдна желанието- пак се пътува с декларации в България. Мъкааааа...
Бях решила да съм мила, но явно държиш да те сръфам. Глупав си, Тедка. Не си просто наивен, а адски глупавичък.
 
Бях решила да съм мила, но явно държиш да те сръфам. Глупав си, Тедка. Не си просто наивен, а адски глупавичък.
Всеки, който не е с твоето мнение е глупав. Ти дори не ме познаваш, а обиждаш. Някак си не ти отива, грозно е. Копай си градинката и се зареждай с витамин Д, умнице.
 
До където е нужно. Никога не оставам безразличен пред лицето на простотията и невежеството. В тая тема давам шанс на някой хора да спорят с такъв като мен, щото друг такъв шанс няма да имат. В реалния живот не говоря с такива, не ги срещам, гледам на тях като на хомогенна маса, която заслужава съдбата си и са ми безразлични. Единствения ми досег с такива е по интервютата за работа, когато провеждаме такива и до там. Но тук е друго. Много хора четат форума, без да са регистрирани и без да вземат отношение, не мога да оставя 2-3-ма кретена да прокарват безумните си виждания.


@biaaro Много ми е интересно докъде можеш да стигнеш :D
 
Едвам се сдържам да почнем да беседваме по политическия аспект на нещата, ама съвсем ще омажем темата.... По голям капиталист, едва ли ще намериш в темата, тъй че, не не съм комунист, нито социалист, ама и герберст не съм :)

Защото каза, че едвам се сдържаш.
 
Никога не оставам безразличен пред лицето на простотията и невежеството.
И мистерията защо у вас няма едно здраво огледало е вече разкрита.

Единственото капиталистическо в теб е буквата П, когато някой те нарече Простак btw.
 
Всеки, който не е с твоето мнение е глупав. Ти дори не ме познаваш, а обиждаш. Някак си не ти отива, грозно е. Копай си градинката и се зареждай с витамин Д, умнице.
Не е защото не сме на едно мнение, а защото аргументите ти са безумни. Да сравняваш Чернобил със сегашната ситуация е безумно. Да смяташ гласуването за Радев за принадлежност към БСП е тъпо. За кого трябваше да гласувам - за тетката на нацията? Елементарно разсъждаваш, Тедка. 100 експерта обясниха, че мнимият грип не е опасен, а ти периодично се появяваш и започваш да виеш като линейка, че леле-мале чумата ще ни тръшне всичките. Е, нужно ли е да те познавам лично, за да си създам някакво мнение? Поне виждам, че си добър. :)
 
Браво, благодаря ти, че не ми изгуби 10 минути от живота с 1000 думи талаш. Искрено ти благодаря! Можело значи :)

И мистерията защо у вас няма едно здраво огледало е вече разкрита.

Единственото капиталистическо в теб е буквата П, когато някой те нарече Простак btw.
 
Едвам се сдържам да почнем да беседваме по политическия аспект на нещата, ама съвсем ще омажем темата.... По голям капиталист, едва ли ще намериш в темата, тъй че, не не съм комунист, нито социалист, ама и герберст не съм :)
Колко пъти си гласувал за Костов?
 
Статус
Not open for further replies.

Горе