От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

То гугъл прецака бизнеса на сума ти народ, никой нищо не им казва, та кой ти мисли за ресторанти и заведения. Всичко се върти толкова бързо, че просто не си струва да се инвестира в нещо дългосрочно.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

@rak много съжалявам за загубата ти, знам какво е. Но това, че съм пушач не означава автоматично, че съм дебелокож, егоцентричен и вманиячен плазмодии. Сьобразявам се. След закона просто спирам кръчмите съвсем. Сега ходя един път на половин година и не съм психясал:) Не ми пречи да ходя веднъж годишно или още по-рядко. В компания с непушачи се разбираме лесно, или не си пречим или се виждаме когато правим едно и също - не пушим.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Вискяр, кое е смяташ че е малоумнието, да се предпазият близо половин милярд хора, от влошаване на здравето. Нали ти е ясно че за една държава е в пъти по скъпо да гледа един болен трудоспособен
За малоумия мога серия романи да напиша.
Като например от преди десетина дена краставиците да са 25 см и да са прави. Черешите да са поне 2 см, костилките на ранните кайсии и праскови мога и да не се отделят от плода, но на средните и късни сортове трябва да се отделят. Аз имам дребни череши, дето еврогигантите не могат да стъпят на малкия пръст по вкус, аромат и полезни свойства.
По-нагоре се писа за сандвичи и пици. Имате ли представа какво има в тях??? Колега от пазара зарежда два дюнера със зеленчуци. Това което е за изхвърляне, отива в дюнерите. Миналото лято отиват с внучка му за пица. Нямало модел, дето да и хареса, и иска дюнер. Дядо и казва: Аз от тези дюнери няма да ти дам да купиш!
Ами снаксовете, кебапчетата по 29 ст, сирената по 4 лв, маслото по 29 ст пакетчето? И цялата онази ефтиния, дето болшинството българи се тровят с нея???
Моторите, дето фучат и гърмят, все едно минава МиГ 29?
Не ми говори за здраве!
Международно изследване е установило, че в детските закуски от рода на Чокапик и подобни има поне две трети бяла рафинирана захар!
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Брей куул, и аз съм си мислил за такова нещо поне тука до нас е фул с вилни зони и супер обазведени вили 3-4 етажни, една тумба 50 човека кувертче и алкохоли, храни всички екстри вътре затоворено, добри кинти падат, ако имаш много парти пиЙпъли :D

маи трябва да и им издаваш касови белешки ако им прибираш пари (освен ако не си по закона за туризма) а алкохола те да си го носят иначе ти трябва и лиценз за алкохол...

ти им даваш вилата под наем за уикенда :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Вискяре, евала за включването! Според последните данни на СЗО имаме ЕПИДЕМИЯ от ракови заболявания в БЕЛИЯ свят, които се дължат на храните, кото ядем.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

По темата:
Изпълнението на тази дивотия е възложено на Агенцията по здравето. Питам се, колко здравни агента ще са нужни за един стадион? И дали ще си плащат входа за мача, или ще влизат служебно? :rolleyes: Дали ще идват от съседни окръзи, където няма мачове, и колко ще струва това?
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Гледаш ли значи има смисъл, от такива регулации, всичко което е срещу здравето. А че маса от другите им закони са малоумни, то е ясно за всичко.

Точно и това се борят лобиата в ЕС на всикачта ГМО и всякакво променена храна да не пишело етикети :D Трябва всичко се пише и да има стандрти, не може навсякъде се бухат като за световно раститлни мазнини, като цяло ненасителни мазнини - трябва всичко яко се регламентира поне да се информира масата, а че масата пет пари не дава си е друго.

Аз и затова съм решил по натък си купя един голям парцел наема възрастни и да ми го култивират по натурален начин само с оборска тор - зелнчуци, пловеде всяквкави - и добитък отделно. На първо време мисля обиколим селата и от възрастни дето бачкат от там купувам поне зеленчучи, а дори има и малки мандри - все от някъде трябва се почне, вярна на вергитите и корпорацийте никва
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Вискяре, евала за включването! Според последните данни на СЗО имаме ЕПИДЕМИЯ от ракови заболявания в БЕЛИЯ свят, които се дължат на храните, кото ядем.

САЩ са на първо място по рак на дебелото черво. Дължи се на оцветителите и консервантите в кетчупите и другите буламачи, дето си цвъкат в пържените картофи и пуканките. При нормално хранене клетките в дебелото черво са покрити с предпазващи ги вещества. Консервантите и оцветителите се оказва, че измиват тези предпазни вещества, и клетките пощуряват.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

По темата:
Изпълнението на тази дивотия е възложено на Агенцията по здравето. Питам се, колко здравни агента ще са нужни за един стадион? И дали ще си плащат входа за мача, или ще влизат служебно? :rolleyes: Дали ще идват от съседни окръзи, където няма мачове, и колко ще струва това?

Аз за к'во казвам, че няма да се спазва ? В София имаше към 100 здравни агента макс мисля.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Вискяр, А всеки 2ри младеж след 2010 е с диабет, това да не го забравим там в УСА тяхната революция в храните е именно това яко субсидирвания от държавата и яко царевци, и от нея вече извличат сто хиляди субстанции, забравих какъв царевично скробялен сок вадят, който е високо калоричен и с големи нива на захароса и всичко се връща от всички тестени храни най-вече фаст фуда, полуфабриката до безалкохолните напитки
 
От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Аз и затова съм решил по натък си купя един голям парцел наема възрастни и да ми го култивират по натурален начин само с оборска тор - зелнчуци, пловеде всяквкави - и добитък отделно. На първо време мисля обиколим селата и от възрастни дето бачкат от там купувам поне зеленчучи, а дори има и малки мандри - все от някъде трябва се почне, вярна на вергитите и корпорацийте никва
Добре си намислил и ти желая да го направиш! Но трябва да прочетеш и научиш много повече от колкото си чел за СЕО, например, за да го постигнеш.
Отглеждането на чиста храна не е лесно нещо. Особено в съвременния свят. Това че ще са стари хора, не означава, че няма да пръскат за щяло и нещяло. Повечето агрономи пък са рожба на конвенционалното земеделие и няма да ти вършат работа също.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Е сео-то не е трудно, така че не ми е и то мерило, а и не се занимвам с това. Но иначе да прав си, принципно имаме едни възрастни близки на ум те познават доста кадърни селяци, така че може и стане това което си мисля.

А примерно за стандрати, семейно щяхме се занимаваме с охльовния бизнес, всичко бе налице докато не се разбра че от националния охльовъден клъстер няма как избягаш те задава стандарти, качество, норми и т.н. щото директно има пласмент през тях на италианските и френски борси и да не обеснявам там каква лапаница правиха, а пък далчения изток Япония, Корея и т.н. е невероятно трудно пробиееш, така че от такаива мерки на продуктите си е невероянта глупост ЕС, но за всички здравни регулации съм за
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

националния охльовъден клъстер
Намерил си къде да попаднеш?! :twisted:
Много ли изгоря?
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Не :) зеро, щото се спряхме.

Но кво ти кажа продаваше за 150 бона такава ферма по фреснката технология разработена е щеше се пазарим, но този фактор че само те редяха куалити контрола и .... но явно този пич дето продава яко се бе вътрил.

Иначе пчеларството е оферта, и то не меда :) а друг 2ричен продукт, а иначе има оферта за изнасяне на мед към то германия там са маняци, но пак след дълбоко проучване стигнахме до заключението че там ЕС ако наложи промени и гориш - а онез искат тирове по 20 т на тир знаеш ли кви пари загуби са ако не се реализра на пазара
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Блеки ако познанията ти за земеделие са на нивото на икономическите ти ще се отровиш като хлебарка :)

Аз не съм пушач и много ме дразни когато някой пуши около мен например в кола - но това за мен е последната безсмислена забрана която цели да произвежда престъпници - Тая държава е пощуряла да произвежда престъпници
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Пасивните пушачи отвръщат на удара

[video]http://vbox7.com/play:b21871b1[/video]
 
  • Like
Реакции: rak
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

От тоталната забрана полза няма да има. Ще ограничат пушенето на затворени места, но това не значи, че хората ще спрат да пушат. Заведенията няма да фалират, хората ще свикнат, а такива като мен, които са избягвали да ходят заради дима, сега ще започнат да излизат повече. Еми, досега на заведения ходеха пушачите, време е да дадат ред на непушачите, да могат спокойно да влязат в ресторант без да дишат пушеци. Освен това в ресторантите работят все млади хора - всички те пушат пасивно всяка вечер. Да не говорим за певците - имам приятели, които пеят по заведенията - ужасни проблеми си имат от дима - всички пушат, те пеят и гълтат още повече дим. Забелязала съм, че в ресторантите пушачите просто държат димящата цигара и почти не пушат от нея. Като изгасне, палят друга. Просто за да държат нещо явно. Самите заведения имат вентилация, но не я пускат - включват я отвреме навреме, когато съвсем не може вече да се диша.
Не е там работата - нека да си пушат, само че да имат и малко толерантност към другите. Пушачът не желае да вреди на никого, но просто не се усеща - вади си цигара, пали и дори не забелязва, че наоколо има деца, бременни, болни и т.н.
Един доктор навремето казваше "Пази се от всичко, но не се отказвай от нищо" - просто всичко е полезно, но в някакви рамки, като се излезе от тях, става вредно. Докторите например изписват по една цигара на ден на хора с мозъчни проблеми, за стимулиране на мозъчната дейност. Обаче когато станат две кутии дневно, това си е убийствено, а е непростимо, когагато се пушат под носа на децата вкъщи.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Е Манта, пак ли почваш със старата плоча, че нищо не отбирам, кажи да знам че да се настроя за теории, който и Кейнс не е писал, но ти си ги мателизирал :D

Споко нивото ми на финанси и икономика е достъчно и повече от това на масата, но за земеделие нищо не подпирам, само теории, - но едното не пречи на другото до такава степен, инициативноста и предпримаческата натура не са ми непонятни като за масата така че не ми мисли измислил съм няколко начини един съм го писал, а ти там се мисли в УКско, че и там боклукаците в храната са повече от колкото в БГ.
 
Има новости около пушенето: Пушиш на стадион – плащаш 500 лв. глоба
Депутатите въведоха редица забрани и за пушенето на открито
Юридическите лица, които не се съобразят с разпоредбите, са заплашени с глоби между 3000 и 5000 лева, а за второ нарушение - до 10 000 лева.
Не знам какви ви звучи това на вас, но на мен определено малко ме съмнява да се изпълни, особено с нашите хулигани и фенове.

А за юридическите лица - 100% ще го ядат дървото, там поне могат да си позволят да щават добре. Не е зле като цяло. :D
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Ах колко много ми допада този закон :) За съжаление си мисля, че няма да се спазва на 100% (както и останалите закони в България), но дано да греша!
 

Горе