От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

282388_366098323444702_266018706785998_987695_1139933032_n.jpg

Десет символа
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси


Това е брутално. Но ще е реалност. Ако знаете в целия мол на Стамболийски има само 2 стъклени куполи, в които се пуши. На няколко хиляди квадрата са отделили само 10 кв. метра място. Не говоря за Happy-то, в което ще е мираж, както и в тези 10 кв. метра.

Не искам да гледам какво ще е по кафетата от утре. :) Хахаха, мъртвилка баце, поне докато не свикне народа. Ама не съм виждал да се премиравя така бързо. Демек ще има отсяване на заведения тези месеци. :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Айде квото било било.

Да видим кво ще е от сега на сетне :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Това е един добър момент за започване на продажба на препарати и методи за отказване от цигарите .. или продаване на алтернативи ...


Да видим този път изобретателния българин, как ще заобиколи по законен начин цялата тая суетня ..
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

То хубаво, ама за ефективен продукт не съм чувал
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Забелязвам по сайтове, че доста често се появява реклама на тема "отказване на цигари" !!
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Нали знаете, че единственото сигурно нещо на този свят е промяната, обаче не вярва народа.:)
 
Хахах, вече са го направили. Брат ми, че и колегите му са с некви електрони цигари, които са пълна тъпня. Аз от днес спирам да пуша. Просто ще направя опит. Все пак доста хора няма да пушат около мен, защо и аз да не пробвам. Мисля да извлека ползи от това, вместо да хейтя. :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Проверяващите инспектори нямали право да искат документи за самоличност, т.е. ако трябва да глобят някой, те трябва да извикат или да бъдат придружавани от полицай... Означава ли това, че до всеки инспектор ще има по един с фуражка.. Или пак ще се разчита на набелязани обекти, по сигнал или пак ще въртим едни пари в крайна сметка?!

Ами нищо чудно и да има минимум един с фуражка, нали Бойко ни направи полицейска държава... а грешка - милиционерска държава! Що се отнася до набелязаните обекти по сигнал - винаги ще ги има. Да не говорим че дори ще има цивилни проверяващи маскирани като клиенти в заведенията, седнали на масите спокойно и си пийват, и уж че си играе с GSM-апарата или пуска SMS на половинката си, той ще снима с камерката какво става и подава сигнал под носа на кръчмаря на заведението, и онези пристигат и те хващат... Че ще правят и такива капани от цивилни то е ясно. Днес между другото един приятел който е заклет пушач ми каза, че има добра идея за ответен удар - да спрат изобщо да се купуват цигари, и ония няма да могат да прибират пари от акциза, нещо от рода на "С техните камъни по техните глави", ама как да стане това... :( веднага ще даде отражение на оборотите на магазините, заради някакви олигарси, лобисти и ционисти и търговците ще пострадат...
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

То не може да е 1 полицай, трябва да са 2-ма. Събота сме на бар, интересно ми дали няма да се пуши наистина, ще видим.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Интересно ми е как нашите упражници ще седнат да си ядат кебабчета и шопски салати а.к.а мезетата, без да запалят и една цигара. Или ох аз забравих, то законите са само за обикновенните хора, нали???
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

То не може да е 1 полицай, трябва да са 2-ма. Събота сме на бар, интересно ми дали няма да се пуши наистина, ще видим.
И аз съм на бар в събота, мамка му... Лошото е, че е на 5 етаж и ако трябва за всяка цигара да излизаме на открито...
Припомням си ученическите години, когато "зад салона" беше мястото за пушене - запознаваш се с нови хора, първоначално мрънкате колко е гадно, после ставате приятели - та приемам го като възможност за нови контакти.
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

И аз съм на бар в събота, мамка му... Лошото е, че е на 5 етаж и ако трябва за всяка цигара да излизаме на открито...
Припомням си ученическите години, когато "зад салона" беше мястото за пушене - запознаваш се с нови хора, първоначално мрънкате колко е гадно, после ставате приятели - та приемам го като възможност за нови контакти.
И аз в събота ще излизам на заведение, но днес така или иначе не съм пушил и се почва. ;)

Ако някой се чуди какво реално е гласувано, прието и ще се прилага, може да види тук - Закон за изменение и допълнение на Закона за здравето. Внимавайте днес, първите няколко дни, седмици, дано не и месеци де ще се обикаля, за да глобяват стабилно и да наложат като хората тази нова наредба, ;)
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Очаквайте скоро и първите глобени и прецакани, защото за мен лично си е прецакване някой да дойде и да ти вземе 500 лева, защото си зависим и не си си намерил подходящо място.

Те хубаво го казаха това за местата, където не се пуши, но не споменаха за местата където би могло да е позволено. Все пак има отделени, но се съмнявам, че им е ясно на хората кои са. Поне на мен не ми е много ясно.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Аз като бивш пушач ще ви кажа, че е много по лесно да откажете цигарите, ако никой не ви дими около вас.
Най-трудно ми беше като отказвах цигарите и излизах с приятели по кръчми и барове, едвам съм се сдържал да не запаля, като всички около мен пушат.
Сега за тези, които искат да ги откажат ще е много по-лесно.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Още в първите часове на първи юни инспектори на софийската регионална здравна инспекция, подкрепени от полиция, започнаха да проверяват нощни заведения за спазване на законовата забрана за пушене на закрити обществени места в сила от 1 юни, съобщи БНР.

Поредното доказателство, за това колко много желание имат да ограбват и без това бедния Българин, и поредното доказателство за това колко настървени, и злобни са непушачите. :(
За разлика от тях обаче ние пушачите не таим такава злоба и омраза, а и да се по изнервим малко, като дръпнем един фас пак сме си пушка.

smiley-face-with-cigarette.gif
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

От този 500 лв. глоба, от онзи 500 лв. глоба, от трети, четвърти... Примерно за 24 h са направили 50 акта по 500 лв. = 25000 лв. Хубава кръгла сумичка а ? Оха кеф, готови парички ви ли идват мамицата ви мръсна а ? То хитро така - не бачкаш, ходиш си по заведения, обикаляш дет ти скимне, тоз ще глобиш, онзи ще глобиш и паричките валят от небето... Някой усеща ли за какво става въпрос в тази държава ? Проблема не са пушачите, тука целта е съвсем друга! Аз дето не съм пушач, ме дразни този закон, защото усещам че тука има друга задна цел! За нас непушачите също ще измислят как да ни глобяват за други неща, няма да ни оставят така да минем между капките. Просто някой иска да забогатява на наш гръб, без да работи, обикаляйки шляейки се по черноморието и си драска глобички. И така: ако всеки ден се пишат 50 акта за 500 лв. за една седмица това са 350 акта = 175000 лв. им идват ей така! Мислите че хазната ще се напълни от глоби ? Нее разбира се, парите ще потъват някъде другаде и хазната пак ще е на същото дердже.

Към пушачите един съвет: ударете ги по акциза! Купувайте само електронни цигари, не купувайте кутия цигари, а само електронни. Няма смисъл да давате пари, и да плащате за акциз, а някой си да ви забранява при положение че вече сте си платили акциза! Другия вариант е терминал-2 :wink:
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Аз си мисля, че нещата ще опрат до съда. Дори може и до Конституционния. Глобите са нереални. Нямат нищо общо с тежестта на "прегрешението" и средната работна заплата.
Минаване на червен светофар - 50 лв. Каране без книжка - 200 или 300 лв, не помня вече промените. Палене на цигара - 300 лв. Бах ти прегрешението!!!
 

Горе