От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

От: Re: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Абе, знаете ли, че 60% от шефовете на Facebook са пушачи? :)

Аха, значи за това често пада сайта им, явно като запалят фасовете и като опушат сървърите и мрежата им пада. :lol:
 
От: Re: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Така е, аз не съм имал непушачки-гаджета, но знам от хора, които са били в това положение, че е много приятно.

Всеки, който го изпитва сигурно знае какво е, на мен не ми се е налагало, което е трагично. Това говори, че доста трудно вече да попаднеш на непушач.

Аз съм имал и в момента от 7г. съм с жена която не пуши. За сметка на мен, който винаги пуши като дрът кумин. Въпреки всичко винаги се съобразявам с нея когато е до мен пуша далеч от нея, след цигара имам орбит в устата (като изключим моментите в които се пие ракия или бира), мия си ръцете след пушене. Мога да кажа същото и за нея, че винаги се съобразявала с мен когато излизаме знае че съм страстен пушач и винаги е казвала да седнем на място на което се пуши.

Не е голяма разликата дали единия ще е пушач или другия, въпроса е да сме човечни един към друг, а не да злобеем, тоя така ми пречи оня така ми пречи. :)
 
Реално е така, няма значение какви сме и какви навици и минуси имаме. Важното е да сме човечни и да приемаме хората такива каквито са.

Не знам как се отразява новата забрана за пушенето, но мисля, че добре го гласуваха сега, защото това зимата (да кажем януари месец) щеше да е тегава история и много хора щяха да писнат на умрело. Но мисля, че зимата ще даде най-силно отражение на това как реално се чувстват хората, като ги карат на -10 да ходят да си изпушат цигарите, особено като са загрели добре от алкохола и танците. ;)

Нищо, много фалити ще има тази зима. Аз лично не виждам смисъл, ако бях много зарибен пушач, да ходя някъде където ми продават алкохола 5-торно по-скъпо и в същото време не ме гледат като клиент. По-добре да си сипя в нас, да поканя приятели и те свои приятели и да си направим фъна така. :) Като гледам как беше по заведенията - всеки захапал цигара. Не знам сега как ще е. Всеки през 5 мин. ще се бута навън, за да дръпне една ей така в бързинката. :)
 
Зимата заведенията ще са така:

600651_386537068069188_1485119470_n.jpg
 
Re: Зимата заведенията ще са така:

Абе и така не е. Сега като ги гледам как се редят пред заведенията и тези от вътре как гледат жално навън, чудейки се защо са излезли на заведение, за да си го причиняват това.

На мен ми е все тази де, но утре искам да видя колко ще се напълни дискотеката. Направо мисля, че ще си е трагедия, ама айде да не съм на лош късмет.
 
От: Re: Зимата заведенията ще са така:

На мен ми е все тази де, но утре искам да видя колко ще се напълни дискотеката. Направо мисля, че ще си е трагедия, ама айде да не съм на лош късмет.

мисли позтивно, ще има по-малко конкуренция за филтриране на п*ткопотока. Аз съм непушач, но ако бях собственик на заведение определено щях да се чувствам прецакан....
 
Re: От: Re: Зимата заведенията ще са така:

мисли позтивно, ще има по-малко конкуренция за филтриране на п*ткопотока. Аз съм непушач, но ако бях собственик на заведение определено щях да се чувствам прецакан....
Мда, днес е базиках, като им казах, че вече даже не е нужно да се звъни за резервация. Малко черен хумор, но до там го докараха. Едно време гъч и си намираш заведения от 1ви или 2ри път, а сега сигурно седят отвън и те канят, като ти предлагат добри оферти на алкохолите. Сега мисля, че ще има доста нервни потребители, които ще си изпият всичко набързо и ще се отправят към някое частно открито пари или купон в някой приятел.

А ако бях собственик на такъв тип заведение щях още с приемането на това да мисля за друго прозвище, на което да се опра. Предполагам, че са се чатнали още в началото какво им се готви и како ще последва след тази забрана. Особено с население, в което пушенето е при всеки 2ри, да не кажа на 4ма само 1 е непушач. :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Някой собственици на по-малките заведения се усетиха и намериха вратичка в закона - избиват едната стена и така заведението вече не е закрито, само не знам зимата как ще имитират стена
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Някой собственици на по-малките заведения се усетиха и намериха вратичка в закона - избиват едната стена и така заведението вече не е закрито, само не знам зимата как ще имитират стена
Това го видях вече и аз на практика. Зимата ще е тегава за всеки един, но реално го затварят с някакви плъзгащи се прозорци или някаква такава конструкция и ще си решат проблема до някаква степен. Другото, което стана популярно е тези горилки, които са във формата на гъба, които пръскат силно топлина, все едно си вътре, а реално си на открито. И това могат да го приложат. Виж за дискотеките вече не знам какво трябва да избиват, но ми казаха, че в момента някои такива заведения избиват покрива, за да станат открити, а зимата ще го покрият отново. Мисля, че сега е момента строителните фирма да влезнат с нещо практично и лесно интегриращо се.

Ако се сещаш в София, точно до мястото, на което се налива вода до ЦУМ, има едно заведение, което ми казаха, че го били глобили, то реално е с навес, ако трябва да се погледне през погледа на инженерната мисъл. Дървен навес, които има греди по средата. Но е минало като покрив и е отнесло глоба. За жалост не ми дадоха повече подробности.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Представям си зимата на -30 градуса как са се събрали и пушат пред заведението. Рязко ще намалее броя на пушачите и ще се увеличи броя на умрелите от бяла смърт. И Боко ще излезе да каже добрата новина, че с новата мярка вече се е намалил с емнайси процента броя на пушачите. Спрели са да пушат завинаги. :lol:
 
От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Представям си зимата на -30 градуса как са се събрали и пушат пред заведението. Рязко ще намалее броя на пушачите и ще се увеличи броя на умрелите от бяла смърт. И Боко ще излезе да каже добрата новина, че с новата мярка вече се е намалил с емнайси процента броя на пушачите. Спрели са да пушат завинаги. :lol:

:D Браво. Според мен обаче по скоро ще намалее броя на заведенията щото повечето ще фалират. :)
 
Re: От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

:D Браво. Според мен обаче по скоро ще намалее броя на заведенията щото повечето ще фалират. :)
Един познат е на мнение, че този закон цели да отсее малко заведенията и който издържи - издържи. След като мине определено време, ще го върнат старото положение и тогава пак ще има лапачка точно за определени хора. Това реално е позната схема, но не знам колко ще е реална и дали ще се случи. Като ги знам как са се наредили все гладни в този парламент, не се изненадвам да е така.

Интересно ми е и какви са статистиките за консумация на цигари и тютюневи изделия след влизането на този закон. Сигурно има някакво понижение, но реално заведенията го отнесоха. :)
 
От: Re: От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и о

Един познат е на мнение, че този закон цели да отсее малко заведенията и който издържи - издържи. След като мине определено време, ще го върнат старото положение и тогава пак ще има лапачка точно за определени хора. Това реално е позната схема, но не знам колко ще е реална и дали ще се случи. Като ги знам как са се наредили все гладни в този парламент, не се изненадвам да е така.

Интересно ми е и какви са статистиките за консумация на цигари и тютюневи изделия след влизането на този закон. Сигурно има някакво понижение, но реално заведенията го отнесоха. :)

Нищо чудно и да е прав приятеля ти. :) А за статистиките те и след всички закони няма как да се разберат защото примерно аз не съм спрял да пуша от баснословните покачвания на цените, просто си поръчвам тютюн по нета и пак си пуша. ;) Така, че от всичките глупости страда един доходоносен бизнес. Хората като мен които искат да си пушат и листа ще свиват и пак ще пушат, дори и да ги гонят и преследват. :)

В моята компания всичко живо като изключим приятелката пуши, и всички карат на купен на кило от нета тютюн така, че ясно е какво ще стане. :)

tazi zabrana e napalno bezsmislena kak moje da nqma takova zavedenie kadeto danemoje da izpu6i6 edna cigara i v diskotekite ne moje da zapali6 cigara na skoro si opravih pokriva i s maistorite otvorihme taq tema za cigarite i te nesa saglasni za takavva zabrana 80%ot pu6a4ite nesa saglasni a davi kaja mnogo sam blagodarna na maistorite ot mnogo vreme imah te4 idvaha kakvi line maistori na ogledi iskaha mi pari bez dami dadat garanciq 4e nqma da prote4e pak i ni6to nestava6e uj praveha ne6to no te4e sigo ima6e pak dobre 4e edin sased mi predloji tezi mom4eta dade mi nomera im ta mi opraviha pokriva i ve4e nemi te4e ako nqkoi ima nujda ot maistori za pokriv vi prepora4vam tezi maistoza 6te ostanete dovolni eto vi nomera im 0898 833 170 lubo

Може ли да пишеш на родния си език? Така е толкова трудно, че просто нямам думи, а да не говорим че скоро, ако продължаваш в същия дух може би ще си най-червения в форума!
 
От: Re: От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и о

Един познат е на мнение, че този закон цели да отсее малко заведенията и който издържи - издържи. След като мине определено време, ще го върнат старото положение и тогава пак ще има лапачка точно за определени хора. Това реално е позната схема, но не знам колко ще е реална и дали ще се случи. Като ги знам как са се наредили все гладни в този парламент, не се изненадвам да е така.

Интересно ми е и какви са статистиките за консумация на цигари и тютюневи изделия след влизането на този закон. Сигурно има някакво понижение, но реално заведенията го отнесоха. :)

Абсолютно същата версия и аз чух от поне още 3-ма човека! Не е случайно! Всичко е със задна цел направено! Вярно е че и в западните европейски бели държави също има забрана в заведенията, но там системата е съвсем различна от тукашната, и за това не ги събаря това! Най вероятно схемата им ще да е да изчезнат малките заведения ( от малкия бизнес ) и да останат само големите намазани заведения ( големите монополисти ) т.е. пак в интерес на други хора!
 
От: Re: От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и о

Един познат е на мнение, че този закон цели да отсее малко заведенията и който издържи - издържи. След като мине определено време, ще го върнат старото положение и тогава пак ще има лапачка точно за определени хора. Това реално е позната схема, но не знам колко ще е реална и дали ще се случи. Като ги знам как са се наредили все гладни в този парламент, не се изненадвам да е така.

Интересно ми е и какви са статистиките за консумация на цигари и тютюневи изделия след влизането на този закон. Сигурно има някакво понижение, но реално заведенията го отнесоха. :)

Ако е така ще издържат само заведения чрез които се перат пари и няма значение посещаемостта.
 
Re: От: Re: От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места

Ако е така ще издържат само заведения чрез които се перат пари и няма значение посещаемостта.
Мда, демек на "техните" хора. ;) А такива да ги ринеш с лопата. Даже до нас се отвори една много яка и тузарска пицария в стил Уго, която издържа има няма 8 месеца. Барът и се пълнеше само със съмнително субекти с черни лимузини, а заведението на 2 етажа, празно. Перачница. Това е първата асоциация, която правиш като влезеш, особено като знаеш, че се задържа толкова време, а почти не влизат хора. След известно време минах и видях, че си е "свършило" предназначението, като даже е набутало собственика на помещението и други хора със сметки. Висеше една бележка, нещо като заповед от съдя изпълнител. И ви сикам "ех, хората как правят едни бързи пари от нищото", а ние тук бутаме некви сайтове и се мъчим.

@USAF, абе и аз си помислих, че има много логика в думите му. Защо реално да прецакваш икономиката си точно в най-тежките за всички времена и то за да си уж по европейски стандарти. Много сме вързали от към производство и стандарти, че ги гоним по пушене и обществени привички. Нещо странно ми се видя. Или може би до толкова им стига мозъка на нашите. Това е доста по-лесно отколкото да съживиш една замираща икономика, трябва да си го признаем. Макар, че пак бих поспорил. :)

@lusi123, пиши на кирилица. ;) Сори, но е едно от правилата на форума ни тук. Пък и е репект към другите под една такава скрита форма. ;)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Не съм им чел директивите, но ако колегата е прав няма да върнат старото положение.

А и така или иначе до две години щем не щем трявбваше се приеме този закон спрямо ЕС директивите, целия бял свят може ние не можем там като гледам не им са западнали бизнесите
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

И аз си мисля че това ще се налага в целия ЕС и няма връщане ... имайте в предвид че такива заведения са най - окриващите приходи, там работят изключително персонал без трудови договори, също така някой са "перални" за мръсни парици ... нищо хубаво там , особедно за подрастващите и разюздените студенти. Учат се да харчат парите на мама и тате за алкохол и цигари... а за дрогата дето се разпространява няма да коментирам ... ако не си похарчите парите там, ще си ги похарчите за нещо по - смислено така че .. аз като непушачка и алергична към цигарения дим ... атдавна чакам да разкарат миризливите мъгливи цигари .. вече може и да не сме толкова привлекателна дестинация за туристи които идват да се осмъртят от пиене и злоопотреба с каквото и да било .. но аз лично не съжалявам ... отдавна посещавам по - цивилизовани европески курорти ... а за тук .. не ми се говори ... пушачите да му мислите ...

Сега и другата гледна точка ...

Един приятел ... заклет пушач ... казва - Държавата ме зариби с ниските цени на цигарите, когато почнах да пуша бяха по 78 ст. и постепенно вдида цената, а аз вече съм зависим и няма как да не си копувам ... е не мога ли да осъдя държавата ...
Вие как мислите прав ли е ? :)
 
От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

И аз си мисля че това ще се налага в целия ЕС и няма връщане ... имайте в предвид че такива заведения са най - окриващите приходи, там работят изключително персонал без трудови договори, също така някой са "перални" за мръсни парици ... нищо хубаво там , особедно за подрастващите и разюздените студенти. Учат се да харчат парите на мама и тате за алкохол и цигари... а за дрогата дето се разпространява няма да коментирам ... ако не си похарчите парите там, ще си ги похарчите за нещо по - смислено така че .. аз като непушачка и алергична към цигарения дим ... атдавна чакам да разкарат миризливите мъгливи цигари .. вече може и да не сме толкова привлекателна дестинация за туристи които идват да се осмъртят от пиене и злоопотреба с каквото и да било .. но аз лично не съжалявам ... отдавна посещавам по - цивилизовани европески курорти ... а за тук .. не ми се говори ... пушачите да му мислите ...

Сега и другата гледна точка ...

Един приятел ... заклет пушач ... казва - Държавата ме зариби с ниските цени на цигарите, когато почнах да пуша бяха по 78 ст. и постепенно вдида цената, а аз вече съм зависим и няма как да не си копувам ... е не мога ли да осъдя държавата ...
Вие как мислите прав ли е ? :)

А мислиш ли, че учениците и децата на мама и тати няма да се напушат и пак да идат да се напият в заведенията, или пък да се съберат у някой приятел на който мама и тати ги няма и пак да се напият и напушат?
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

According to European Union directives, Bulgaria should implement a full smoking ban by 2014, but as this directive should also be part of national legislation, it can be expected that the first effects of a full smoking ban will not be felt in the Bulgarian market any earlier than 2015.
http://www.euromonitor.com/tobacco-in-bulgaria/report можете и във фокуса да се види пак http://www.focus-fen.net/?id=f2927

И да не пиша отново ще се цитирам, за една страна на нещата която ич не се споменава

В лонг терм си мълчат всички, щото няма да има такива големи капиталови разходи - щото с пушенето се свързват редица изисквания - за одушници, вентиралотри и т.н и т.н да не говорим след 1 година на обилен дим стените стават на лайна, всичко яко смърди на застояло мебели, стени, тавани, аксесоари всичко - нали е ясно че всичко се сменея с ново, ама се трай за това Дори при равни други условия, клиенеите биха увеличили оборота, поради простата причина, че по малко пари се дават за цигари и разполгат с бо голям доход. ....... ама пак се траий и за това

А като цяло такива забрани са именно в полза и само на държавата - трябва да доведе до по силно здравословна работна сила, която да работи и увеличва крайната продукция. Обаче реалността е че медицинските грижи струват адски много и всички държави по това перо са яко дефицитни и нашата не е изключение, там е една от най-големите ни дупки, така че веднъж влезнала, забравате се върне, всичко си има причини. А че бизнеса го отнася, това е само в краткосрочен план докато свикнат клиенитите, всички страни които са въвели забраната, като ги гледаме не им е умрял ресторантьорския бизнес БВП не е паднало с 10%, така че стига с тези манипулации.
 

Горе