Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Хахахах Тео, уби ме :D :D :D

Реално погледнато, при всеки бизнес има риск за двете страни, не може банката да иска редица обезпечения и при невъзможност да покриваш ти ги извзема но и да довнасяш. Принципно едната страна не може и другата реалзиира загубата, като лихвата е цената на сделката, покриваща и рисковете. В момента нагледно гледаме в Гърция и цялата южна европа като в Испания е силно изразено, банките имат едни куци активи, от фалирали компании, но ги рефинансират за да не стане фала, а ако стане фала става така че банката отписва редица активи и става с отрицателн капитал и фалит, то и това е цялото нещо задлъжнялостта на банката и приемането на закон за фалита, редица ще ги отсфирят банки и после е ясно - но по законите на икономиката трябва приеме загубата и толкова, щото те са единствените в целята икономика, при които нямат риск от икономическа дейност накрая идват и ги bail out-ват
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

levon2.jpg
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Банките в България не дават кредит срещу бизнес план или работещ и печеливш бизнес, а срещу обезпечение и то поне 120% от размера на кредита. Като обезпечението трябва да е изгоден имот и то оценен от тях на половин цена.
Управляващите си направиха устата 1-2 пъти за фалита на физическите лица и това беше. Явно ги натискат подобаващо, за да си траят.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Предполагам управляващите се страхуват на лично индивидуално ниво и затова никой не поема инициатива защото тя трябва да дойде от някой депутат примерно. Е, кой ще бъде този смелчага? Не всеки може и иска да рискува, защото кой знае какво ще му се случи...
 
От: Re: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Дам, тук наистина доказваш твърденията на Virosss от другата тема, че представяш становището си под твоето политическо убеждение.

Да де, ама хората имат различно такова. До къде ми стигат интересите е нещо, което няма как да разбереш, от писанията ми тук, първо защото може да не искам да показвам партийната си принадлежност, а и второ - може да не искам да влизам в конфликт за глупости. Защо? Ами защото ти и още един приятел тук си мислите, че вашето мислене е най-вярното.

Кой? Какво и защо е направил? Какви са резултатите, би ли ми казал? Имали сме покачване на БВП, намаляване на безработицата. Що хората не са гласували отново за същият, след като статистиката е била в плюс за тях? Ще ти кажа - защото графика с отклонение от 1% не променя нещата.

Томов нормално е всеки да има някакви политически убеждения и да ги защитава - Айде щом пък не си съгласен с тях изложи своите - В другата тема на Борисов точно ти развиваше тезата за това че тези без мнение и слабите трябва да бъдат мачкани - щом си толкова курназ изложи своята теза и я защити.

Също така би ли ми казал според теб за коя политическа сила лобирам след като в нито един от постовете ми до сега не съм лобирал за определена политическа сила а всички са били насочени срещу некадърното управление на мутрафона.

Графиките се отклоняват не с един а с над 10% за безработицата - с десетки проценти за БВП и ПЧИ но за това трябва да имаш очи да го видиш а защо хората не са гласували отново - еми елементарно след като хора като теб с над средно интелигентно нонстоп повтарят двете мантри без да се опитат да вникнат в цифрите това ще е ефекта.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Абе те да го регулират, по някъв начин или подобрят условията като назапад и колкото се може по прозрачно да е, плюс да се гарантират условията на двете страни, ще е чудесно - това с личен фалит в момента е в сфертата на фантастиките, с тази цялостна дългова криза в ЕС
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Блеки аз незнам какво толкова сте се вторачили в тоя фалит - това по никакъв начин няма да подобри положението на дребният бизнес.

Има доста мерки които трябва да бъдат спешно предприети за да се съживи дребният бизнес но Дянков е много далеч от тези неща. Върху българският бизнес се извършват експерименти и резултатите до една година ще станат плачевни.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Не се карайте, политическите ви пристрастия ги реализирайте догодина на изборите. Безработицата е на дневен ред. А Бойко отдавна намери решение на проблема. Той тая безработица я предвиди ехеее кога-кога....

boiko.jpg
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Защо да е в сферата на фантастиката?! Имат си отдел риск банките, за какво им плащат? За да оценят риска на някой бизнес, а не просто да ти поискат имотите без изобщо да им пука ще работиш ли или ще купуваш к*рви. Когато носят отговорността за даването на кредит без тази "застраховка", много бързо ще се смени икономическия климат.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Евентуалните мерки, който могат да се вземат е да се улесни стартирането на нов бизнес - намаляване на бюрократичните стъпки, електронни услуги (е-правителство) и пр. от сорта. Но не и директно подпомагане на бизнеса.

Добре звучи, но в действителност се оказва, че е по-лесно да кажеш в интервю, че българите са мързеливи и си държат парите в банките на лихва, вместо да се нагърбиш и да създадеш подходящите условия, които да накарат народа да си изкара парите от банките и да ги инвестира в нещо.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Блеки аз незнам какво толкова сте се вторачили в тоя фалит - това по никакъв начин няма да подобри положението на дребният бизнес.

Има доста мерки които трябва да бъдат спешно предприети за да се съживи дребният бизнес но Дянков е много далеч от тези неща. Върху българският бизнес се извършват експерименти и резултатите до една година ще станат плачевни.

Тук грешиш. Без такъв закон е невъзможно започването на чисто. Липсата му предполага огромно изкривяване на начина по който се отпускат кредити в страната - не основан на бизнес модел, а на наличието на обезпеченост от страна на физически лица и техните имоти. Предвид това, че 95% от малкия бизнес фалира до 10 години, няма как нещата да не са обвързани.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Тео в спора се ражда истината - На мен лично ми доставя удоволствие да споря с хора интересуващи се от политика - Мога да споря с часове

Обаче когато гледам млади интелигентни хора които единствените им познания в сферата на политиката опират до насадените от телевизията и пресата две вълшебни мантри

- То до сега някой друг нещо направил ли е?
- Е па то за кой друг нема за кой?

Това мислене направо ме убива - това е живо доказателство че пропагандната машина си е свършила добре работата и нищо добро не ни очаква в следващите 20 години.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Обяснявам,

Огормен консуматорски излишък, ще се влее в реалната икономиката, вместо се влее в банковия сектор. А и да не забраивм почва всичко на ново, като фирмен фалит - юридеческо лице го отсфира. Това не е антикризисна мерка, разбира се но подобря адски много.

А иначе това което трябва се направи в момента е експанзивна политика на бюджета, монетарна политка си нямаме и там е проблема. Като цяло за мен е добре увеличим дори дълга ни с 10-15%, но това да води до подобрения - това което трябва да се прави тотална децентрализиация на ДДС - всички стоки от 1ва необходимост без ДДС, лекарства и те от там с различни ставки, променя на данъчните нива, да се вдигне необлагаемия доход. силно субсидиране на ИТ и силни инвестиции в преработващата индустрия, големи капиталови разходи да се налеят и се отворят нови прогрми за преклалифициране + резачка на администрацията, ел. правителство и т.н. но най-вече подбряване на материалната база и внедряване на нови технологии от страна на бизнеса ще дръпнем, за да стане това бизнеса трябва мисли, но да се дават пари на бизнеса не е оферта на този етап в смисъл на големите наши хора - стимулиране на потреблението ще стимулира и предприемаческата дейност, като постъпленията ще изплащат този дълг след време - в момента именно това мисля трябва се прави но изтървахме доста време.

В момента правитестово прави точно това което му се заповядва от запада - рестрикциии - проблема ще става и по-голям, лошото е че в тази буря всички ще го отнесем няма значение в коя част на ЕС си - на село с големите дворове няма криза, там мисля се оринтирам - чист въздух, био храни и далече от шума :D
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Не знам как го обясни но аз не разбрах от къде ще дойде този излишък и къде ще се влее и по какъв начин това ще се отрази на дребният бизнес.

По принцип и аз бях привърженик на развързването на кесията като антикризисна мярка но като видях/невидях резултатите от прахосването на над 4 милиарда от фискалният резерв ставам все по скептичен относно увеличаването на дълга и безидейното прахосване на средства от това правителство.
ДДС- ставките не мисля че трябва да се пипат реално с нищо няма да промени положението - на продуктите на които падне ДДС-то цената почти няма да се промени просто ще се увеличи маржа на печалбата на съответните търговци.
С повечето от останалите неща съм съгласен но и те не са така нужните мерки
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Като си роб на банката ще те точи до няма си къде, всичко отива при тях дори и като стане по лошо взима си обезпечнието че и ти слага запор на заплата и си роб докато не се изплатиш, от момента на приемането на закона тези пари няма отиват в банката, демек да кажем в период х се генерира У сума за банката, това се явя консуматорския излишък, как ще се влее е отделно но отива в реалната икономика, не е антикризисна мярка, просто говорих за + на този закон.

Ами прав си за маржа, затова трябва работят всичко монополни комисии и комисии за защитата на потребителите - всичко друго е смехотворно, след като ние силно зависим от големите на пазара, всяка мерка колкото и да е добра се изкривява - реално трябва много разходна да стане държавата, може си го позволим много ни е нисък дълга към БВП, но от там насетне всичко е хванато в нокти, каквото и се прав пак ще се отекат парите в др джобове.

Корупция, бюрокцяи и монополизиране - това са реални проблеми - не банковия сектор или простотията че Българина е с нисъка производителност
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Това за производителността е една тема дето от доста време ми се мота из главата и дето нещо ама хич не ми се връзва. Тоя лаф са го лапнали като дъвка и универсален отговор за ниските доходи в БГ.

Дали наистина е така обаче - Дали всъщност нещата не опират до това че просто в БГ не се произвежда а не че ни е ниска производителността на труда и че всъщност целият проблем идва от това че е смазан дребният бизнес а не от това че производителността на труда му е по ниска.

С какво един немски семеен хотел е по производителен от един български семеен хотел??? С какво едно френско кафене е производително от едно българско???
С какво един гръцки чиновник е по производителен от българският му аналог???

Има нещо гнило в цялата тази работа
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

А, защо аз отидох за 4 дена в Гърция вместо в България?

И защо въпреки, че бяхме единствените гости в малко семейно хотелче ни посрещнаха като царе и обслужиха перфектно като в 5звезден хотел, като първата сутрин ни чакаха на закуска въпреки, че си мислехме че няма да има такава след като сме единствените там.

А, защо всяка вече светваха всички светлини в хотела и басейна за да ни е хубаво?

А защо след като направих комплимент за меда на закуска, на тръгване собственика ми подари буркан мед собствено производство? Дали тези хора са били на печалба от нас?

Не, ...но ако беше собственика българин щеше да мрънка...знам го, занимавам се и наблюдавам семеен бизнес от години и виждам какво мислене имат дори и нашите родители. А пък и щеше да се прави на тежкар, нали има хотел...

И само искам да допълня, че жената, която ни обслужваше беше българка и си омаян от отношението и, деликатността и и изобщо всичко. Толкова съм впечатлен, че обърна такива внимание на 2ма 28-30 годишни човека ( а, тук щяха да ни подценят ), че следващия път като отиваме септември и заведем и родителите си, ще и занесем специален подарък.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Танипо говорим за производителност и ти сам доказа че не са по производителни - що като са толкова готини им е празен хотела - къде им е тая производителност с празният хотел дето да взимат по няколко пъти по високи заплати ????

Има нещо изключително гнило в цялата работа - Или в другите страни взимат нереално високи заплати (за гърция е факт) - или тук поради някаква причина ни се губят парите по трасето.

Имам чувството че гърците ще фалират ще въведат драхмата и пак ще са много по добре от нас без да сме фалирали - Същото стана и със сърбите десет години водиха война и за няколко години пак ни задминах - има нещо генерално сбъркано в цялата система и не ми дава мира.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Хотела им е празен щото сега започва сезона точно там където бяхме и бяхме просто първите гости, след нас имаше и други резервации. Освен това имам чувството, че си беше чист маркетингов проблем, това че са добри хотелиери не значи че са добри маркетолози, хотела е бижу и ако го знаеха хората щеше да пращи по шевовете, не е като да не разбирам от хотели защото съм работил в бранша. Освен това хотела беше нов.
 
От: Правителството фалира още 30 000 фирми нови 50 000 на улицата

Как няма да е сбъркано? 2005-2008 се наляха милиарди в икономиката ни, после излязоха, а ни оставиха да плащаме лихвата. За справка всичките големи вериги.

Отделно, разликата ни с останалия свят е имотното ни състояние. Когато не ти отиват 1/2 до 2/3 от парите за наем + общи разходи за покрива, така ще е. Там те влизат в БВП и дават ръст на икономиката. Ти поне си в Англия и виждаш как е.
Тук как да стане, като най-имотните (пенсионерите) си стискат дохода за кисело мляко и хляб, а младите се нагълтаха с кредити и сега връщат?
 

Горе